Pitanje za gitariste

Pozdrav svima, imam problem sa vratom el. gitare (ibanez grg170, inace s****e). Torzija vrata je u pitanju, pokusavao sam nesto sa imbus kljucem ali nmg jer je on za podesavanje gore i dole, a ovo je uvrnuto u stranu. Da li neko zna da li bi tvrdje zice mogle kol'ko tol'ko da ispeglaju, gitara u principu drzi stim, problem je sto kad uhvatis neki dalji bar akord zvuci skroz rastimovano a ustvari nije.
 
Eee ja isto imam problema sa vratom,nije uvrnut u stranu,nego ide ka gore,nzm kako da vam opisem...jednostavno ide ka gore zice na prvom pragu su vemo blizu pragova a tamo oko 12-og su udaljene nekih 2.5cm...Isto zvuci rastimovano kada se sviraju bar akordi na visim delovima....sta da radim? Novi vrat? kako se to isplati?
Imam nekog jebenog Ashtona...
Hvala unapred
 
Eee ja isto imam problema sa vratom,nije uvrnut u stranu,nego ide ka gore,nzm kako da vam opisem...jednostavno ide ka gore zice na prvom pragu su vemo blizu pragova a tamo oko 12-og su udaljene nekih 2.5cm...Isto zvuci rastimovano kada se sviraju bar akordi na visim delovima....sta da radim? Novi vrat? kako se to isplati?
Imam nekog jebenog Ashtona...
Hvala unapred

do toga dolazi vremenom usled uticaja klime, hladno - toplo i tako to.
potrebno je podesavanje akcije, to ti je rutinska stvar.
to se radi na svim gitarama, basovima, svemu zivom.
nadjes majstora za gitare i on ce da ti to obavi, usput promenis zice i teraj dalje
 
766204_460s.jpg
 

Back
Top