Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Sunaschce molim te opusti se... idi kod lekara i vidi sta ti se desava.... evo reci cu ti moj primer od prosle god.... dobijem neko cudno krvarenje ni tamo ni vamo... odem u dom zdravlja i oni men ti si verovatno trudna i krvaris... paf.... okrenem ja porodicnog prijatelja koji je ginekolog lepo mi covek kaze sta da odradim, da mi nesto za zustavljanje krvarenja i kaze pravac ginekolog... ja lepo odem kod privatnog i sve zavrsim.... imala sam jos jednom ove god problem.... tada sam silno zelela da sam trudna, ali nisam bila (hormonski poremecaj je bio).... TAKO DA TI JE MOJ LAICKI SAVET (nemam veze sa medicinom) PRAVAC GINEKOLOG ... Ja mislim da i ti i ja sada vec potpadamo u domen psihijatrija a ne ginekologija....
JA sam sebi nabila sam sebi toliki pritisak da sada u svojoj 38 god zelim po svaku cenu da zatrudnim da svaki put kada dobijem menstruaciju padnem u depresiju.... i ja ne mogu da se opustim i poluhistericna sam zbog toga... imam napade histerije placa itd.... brojim poldne dane.... napadam decka.... maltene kao da je on kriv za sve to...
Nadam se da nisam smorila ljude sa mojom pisanijom....
Lepo je Sofija rekla- planiram da odem kod psihologa, ili psihijatra. Mene muchi to shto se zaista ne osecam dobro- evo, danas ceo dan imam uzasne gasove u stomaku, a niko tome ne pridaje znachaj. Ne znam,ozda je to od pilula za kontracepciju. Pre neki dan sam zvala ginekologa. On kaze da su sve te tegobe koje osecam normalne. A ja idem na posao i meni te tegobe uzasno smetaju i ne znam kako da ih se reshim. To su bolovi u ledjima i u stomaku, grchevi u stomaku, gasovi... Chaj od nane, koji mi je uvek pomagao, mi sad ne pomaze, kao ni lekovi protiv bolova, probiotik i slichno. Grudi su mi se raskrupnjale, bradavice promenile boju (mada to u vezi grudi traje vec dva meseca i u pochetku su me jako bolele). Jednostavno ne znam shta da radim. Mozda nije nishta strashno, ali je nepodnoshljivo, a meni niko ne veruje da ne mogu vishe da trpim. Svi mi preporuchuju probiotik, ali meni to ne pomaze.
 
Poslednja izmena:
Lepo je Sofija rekla- planiram da odem kod psihologa, ili psihijatra. Mene muchi to shto se zaista ne osecam dobro- evo, danas ceo dan imam uzasne gasove u stomaku, a niko tome ne pridaje znachaj. Ne znam,ozda je to od pilula za kontracepciju. Pre neki dan sam zvala ginekologa. On kaze da su sve te tegobe koje osecam normalne. A ja idem na posao i meni te tegobe uzasno smetaju i ne znam kako da ih se reshim. To su bolovi u ledjima i u stomaku, grchevi u stomaku, gasovi... Chaj od nane, koji mi je uvek pomagao, mi sad ne pomaze, kao ni lekovi protiv bolova, probiotik i slichno. Grudi su mi se raskrupnjale, bradavice promenile boju (mada to u vezi grudi traje vec dva meseca i u pochetku su me jako bolele). Jednostavno ne znam shta da radim. Mozda nije nishta strashno, ali je nepodnoshljivo, a meni niko ne veruje da ne mogu vishe da trpim. Svi mi preporuchuju probiotik, ali meni to ne pomaze.

meni su to sve simptomi kao kad treba da dobijes.
 
Једноставно, само укуцаш у Гугл претраживач : ''хумани папилома витус''.

Пре тога, излечив је ;) Сваки од типова. :)

Кад укуцаш у Гугл, добијеш , одприлике овакав резултат:
Кључна реч: хумани папилома вирус
hpv.jpg


или овако:
Кључна реч: kondilomi
kondilomi.jpg
 
Dobila sam 3 dana pre nego sto sam trebala po datumu...

da li je moguce imati laznu menstruaciju iako je pre? :eek:
Ако мислиш да си трудна, уради тест. :lol:
Немамо ми овде куглу. ;)

Лажна менструација, може али знај да она по обиму мора бити знатно слабија од регуларне.
 
Narode pozdrav svima.
Vidim da je ovo opsta tema za ginekoloska pitanja.

Evo koji je moj slucaj

Imao sam operaciju kolena,>običnu< artoskopiju posle koje se izlazi za 3-4 dana.
Ali posto su naše bolnice ispod ranga Albanskih dobio sam 3 bolnicke bakterije tj infekcije tj sepsu.
Stafilokoku,eserihihu i neku na slovo A koja nije toliko opasna.
Pa su me ponovo operisali 11 dan od prve pa sam lezao 30 dana pod kostantnom temperaturom 38.5.Isla bi ona i dalje ali tad po bolnickom protokolu moraju da je obaraju.
Primio sam preko 300 boca raznih antibiotika kao sto su .Merocin.Citeral.Diflukan,Orvazil.Tazocin,Vankomic in,Edicin,Levomax.
Posle 45 dana sam izasao iz bolnice bez tempereture i tih bakterija ali slabog imuniteta.
Sad pijem Ciprocinal tablete i idem na fizikalnu terapuju da probam da ojacam misice i savijem koleno koje se savija samo 30 posto.

Interesuje me zbog ovih silnih antibiotika koje sam primio da li smem da pravim decu ,da li treba neko vreme da prođe da se organizam iscisti jer ubodi od braunila su još prisutni a ti antibiotici su jaki i imaju produzeno dejstvo?

Pitam ti ja danas na kontroli mog doktora ortopeda koji me operisao ovo sto sam i vas pitao.
A on se nasao u cudu i iskreno rece NEMAM TI JA TO POJMA-kaze PITAJ NEKOG GINEKOLOGA
Jos kaze onako OFRLJE tj OD OKA sacekaj jedno mesec dana pa onda.

P.S.Fleksija odnosno savijanje noge mi je pod uglom od 70 stepeni sto je 50 posto jer zdrava noga moze da savije 140 stepeni.
 
Лепо си ти то све kopi-pejst па на тему на којој опет ја дајем одговоре. :lol:
Ти си кандидат за уролога, у смислу, он може да ти да најпрецизнији одговор на то питање.
ја бих се владала онако како сам те саветовала, да сам мушко. ;)
 
Лепо си ти то све kopi-pejst па на тему на којој опет ја дајем одговоре. :lol:
Ти си кандидат за уролога, у смислу, он може да ти да најпрецизнији одговор на то питање.
ја бих се владала онако како сам те саветовала, да сам мушко. ;)

da Sofija to mi takodje rece jedna poznanica koja inace radi kao farmaceut da idem kod UROLOGA
 
E ovako mislim da imam mali problemcic....
prosle nedelje sam otisla kod ginekologa jer sam imala pojacan sekret i crvenilo vagine,peckanje svrab haos...prepisala mi je canesten kremu tri veceri za redom a posle toga macmiror vaginalete 12 komada jer mi je papa II a sekret III medjutim pre dva dana tamo gde je bilo crvenilo izmedju unutrasnjih usana i samog ulaska u vaginu stvorila se mala crvena kvrzica koja jako pecka i boli.Jako sam zabrinuta,jer isla sam na pregled pre 5 dana kad se to samo crvenelo i ona mi je rekla da je to iziritirano od sekreta,medjutim sad se napravio malecni cvoric koji mogu da napipam,nije kondilom jer ne izgleda tako a i jako boli i pece.Inace na samom ulasku u vaginu sam se sva ojela pa cak imam i malo sukrvice...hmmm jel to od iritacije?koristim canesten mazem spolja vec 5 dan mozda je od toga?
 
Imam jos jedno pitanjce... nemojte da me pljujete i znam da sam opterecena.... ali juce kada sam bila kod opste prakse ona mi je savetovala da ne radim rengen (bubrega po preporuci urologa) jer kaze posle toga minimum 3 meseca ne smem da ostanem trudna.... da li je to tacno i sta da radim. Molim vas pomozite mi vrlo mi je bitno da znam, jer ako je to tacno onda cu odustati od toga....
 
Nakon odlaska na redovan pregled doktor mi je rekao da je sve uredu ali da ipak da proverim VS i PA jer nisam proveravala PA od zadnjeg porodjaja(3,5 god), bez ikakvih simtoma bolesti rezultati nisu dobri. Inace imam 28god i imala sam dva prirodna porodjaja. Dijagnoza pise SMG, vaginalni sekret -indikatori bakterijske vaginoze, PA III-diskarioza, apatija na manjem broju celija, kolposkopski nalaz epitel skvamozan, sch pozitivan.
Doktor mi je dao vaginalete, gel i antibiotike da sredimo sekret pa da mi uzne biopsiju, kada sam ga pitala sta mi je rekao je da zavrsimo biopsiju da ne bi pricali napamet. Ja sam veliki panicar i psiha mi radi sto na sat, zanima me samo koliko su losi ovi rezultati i da li je puno opasno to sto me je snaslo. Za dve nedelje idem na biopsiju i nemogu izdrzati tu neizesnost.
Citala sam svasta na internetu ali nikako da shvatim i povezem sve kockice, ako ima neko ko moze da smiri moju nervoru volela bih da mi pomogne. Hvala unapred!
 
ja sam imo neko peckanje od peska ili neke upale a procitao sam da imam xxx nebuloza koje nisam ni popamtio..pa neke masti mazanje pa vracanje i nikad da se otarase..sva sreca nisam se istripovao i ostao sabran a bas je trajalo i bilo neprijatno..izbacio sam cesmovacu to jes kuvanje caja od nje i jos 1 ortak je isto uradio sa istim problemom
 
Ja sam uznemirena da nema vise gde! To je tacno kako sam pocela da citam po internetu nervora mi je sve veca!
Batali taj posao. Kad sedneš da čitaš na netu o bolestima čak iz zajebancije, za sat vremena skontaš da ti je ostalo još dva meseca života, a tebi ništa nije.
Trebala si sve lepo da ispitaš svog doktora o tome. Šta, kako, zašto, šta se sve može očekivati i tako to. Mada i oni što umeju da te istraumiraju ni za šta to je posebna priča.
 

Back
Top