Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Нема потребе ако не осећаш никакве тегобе везане за генитални систем. Ако је у марту све било ок, ти си мирна годину дана. ;)

Hvala, imala sam onaj svrab koji je prestao (posle kanesten vaginalete).... ne znam da li treba da je ponovim ili ne posle ovolike kolicine lekova?
 
U junu ove godine imala sam vanmatericnu trudnocu.. Dobila sam redovno menstruaciju koja je bila malo obilnija,sto je normalno u mom slucaju.Posle dve nedelje me je probudila jutarnja mucnina i to je trajalo dve nedelje.Test je bio pozitivan.HCG 1700 .Mislila sam da je ormalna trudnoca.Radjena mi je laparoskopija..Desni jajnik mi je pun izraslina,koje su posledice cestih upala..Jajovod mi je ostao,nisu ga izvadili...Posle toga sam normalno imala ciklus,na vreme,bez kasnjenja..Receno mi je da moze posle tri menstruacije da se pocne opet sa pravljenjem bebe..Prestali smo da se cuvamo posle dva ciklusa...Sledeci ciklus je opet bio na vreme,ali mi je opet krenula mucnina kao i pre nego sto sam saznala da je vanmatericna..Grudi su pocele da mi oticu,i stanje mi je kao u PMS-U i kao da cu svakog trenuka da dobijem menstuaciju.Test sam uradila,negativan je..Mozda je jos rano da pokaze pozitivno i ako je vanmatericna jer predhodni put je pokazao tek posle dve nedelje od ciklusa a meni je sad nedelju dana od ciklusa proslo..Moje pitanje ustvari je da li postoji mogucnost,iako je menstruacija bila da ako je trudnoca sada,bude normalna?

HVALA PUNO
 
Сунашце, ја стварно не бих да те плашим али циста и њено пуцање могу и живот да однесу. Није зеза, најозбиљније.
Немој више да се играш, иди на преглед. Мора се утврдити шта је с том цистом. Менструација је најмањи проблем, чак и да прескочи један месец.
Vec sam ishla kod svih ginekologa u kraju na preglede i niko od njih nema nameru da me vidja uskoro,tako da nemam kod koga da idem.
 
Vec sam ishla kod svih ginekologa u kraju na preglede i niko od njih nema nameru da me vidja uskoro,tako da nemam kod koga da idem.
Схвати, не ради се ту о гледањус гинекологом. Циста ако пукне и ако у свом саставу има крвни суд мало већих димензија можеш да искрвариш.
Није шала.
 
U junu ove godine imala sam vanmatericnu trudnocu.. Dobila sam redovno menstruaciju koja je bila malo obilnija,sto je normalno u mom slucaju.Posle dve nedelje me je probudila jutarnja mucnina i to je trajalo dve nedelje.Test je bio pozitivan.HCG 1700 .Mislila sam da je ormalna trudnoca.Radjena mi je laparoskopija..Desni jajnik mi je pun izraslina,koje su posledice cestih upala..Jajovod mi je ostao,nisu ga izvadili...Posle toga sam normalno imala ciklus,na vreme,bez kasnjenja..Receno mi je da moze posle tri menstruacije da se pocne opet sa pravljenjem bebe..Prestali smo da se cuvamo posle dva ciklusa...Sledeci ciklus je opet bio na vreme,ali mi je opet krenula mucnina kao i pre nego sto sam saznala da je vanmatericna..Grudi su pocele da mi oticu,i stanje mi je kao u PMS-U i kao da cu svakog trenuka da dobijem menstuaciju.Test sam uradila,negativan je..Mozda je jos rano da pokaze pozitivno i ako je vanmatericna jer predhodni put je pokazao tek posle dve nedelje od ciklusa a meni je sad nedelju dana od ciklusa proslo..Moje pitanje ustvari je da li postoji mogucnost,iako je menstruacija bila da ako je trudnoca sada,bude normalna?

HVALA PUNO
Наравно да је могуће. :)
Многе жене имају чак и прва два-три месеца крварења па се чак и изненаде трудноћом. Свакако, та крварења буду мање обилна, некад чак и у виду сукрвице.
С обзиром на лоше искуство које си имала, једини савет је да будно пратиш ситуацију. ;)
 
Схвати, не ради се ту о гледањус гинекологом. Циста ако пукне и ако у свом саставу има крвни суд мало већих димензија можеш да искрвариш.
Није шала.
Razumem ja tebe i hvala ti na svim odgovorima, ali ko mene da shvati ozbiljno- to je problem. Svi misle da ja preterujem. Odem u hitnu, oni me iskuliraju kazu prehladila sam se i daju mi antibiotike. Stvarno ne znam shta vishe da radim. Ja trenutno jako slabo krvarim, ne boli me nishta jer josh nisam jela. Videcemo kad jedem shta ce biti.
 
Razumem ja tebe i hvala ti na svim odgovorima, ali ko mene da shvati ozbiljno- to je problem. Svi misle da ja preterujem. Odem u hitnu, oni me iskuliraju kazu prehladila sam se i daju mi antibiotike. Stvarno ne znam shta vishe da radim. Ja trenutno jako slabo krvarim, ne boli me nishta jer josh nisam jela. Videcemo kad jedem shta ce biti.
Па мораш да им објасниш ситуацију, да им кажеш да си се чула са својим генекологом, да он сматра да је можда циста пукла и да тебе боли и није ти добро. ;)
Не верујем да ће ти на ту причу одмахнути руком. :)
 
Па мораш да им објасниш ситуацију, да им кажеш да си се чула са својим генекологом, да он сматра да је можда циста пукла и да тебе боли и није ти добро. ;)
Не верујем да ће ти на ту причу одмахнути руком. :)
Jasno, ali prvo treba kuci da se zavadim sa mojima shto dizem paniku. Jedino da odem, a da oni ne znaju. Mada, proshli put kad sam ishla u hitnu sve sam lepo objasnila i ni na ultrazvuk nisu hteli da me pregledaju. Pre neki dan je zena umrla zato shto se tri meseca motala po lekarima, zadnjih mesec dana nije mogla da jede, i niko od njih nije otkrio da je imala rak zeluca. Jednostavno, vrlo chesto leche na svoju ruku i ne gledaju shiroko i ako akzu da sam se prehladila onda sam se prehladila i tachka. Ginekolog radi do sedam, Spremicu se i otici na pregled.
 
Sofija, hvala ti puno na odgovorima:)

Mozes li mi jos reci da li pobacaj moze izazvati ceprkanje IV sondom za vreme inplantacije ???

Е, ово не знам. ;)
То је ствар ускостручна коју не зна ни сваки гинеколог осим оних који се баве вештачком оплодњом.
Питај женице на тему о вештачкој, у лепљивим је темама, оне сигурно то боље знају од мене. :lol:
 
Ne znam da li je posledica primolut nor- a, ili jazz tableta koje sad pijem, ali nadutost u stomaku i mucnine jos traju... Sabajle ne mogu ama bas nista da stavim u usta, a gadi mi se na sam pomen kafe i piva u toku dana... Uveche vec mogu malo vishe da jedem i da popijem kafu. A stomak tezak pa pritiska i chesto mokrim, a i ledja otkidaju...
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je posledica primolut nor- a, ili jazz tableta koje sad pijem, ali nadutost u stomaku i mucnine jos traju... Sabajle ne mogu ama bas nista da stavim u usta, a gadi mi se na sam pomen kafe i piva u toku dana... Uveche vec mogu malo vishe da jedem i da popijem kafu. A stomak tezak pa pritiska i chesto mokrim, a i ledja otkidaju...
Да, мучнина је честа кад се узимају анти-беби пилуле, посебно јутарња.
 
..hipohondija?
Sunashce citam te vec neko vreme.. Zeno, a da se ti lepo malo opustis? Kapiram da zelis da si trudna i trazis nacin da ti neko potvrdi da si bar bila trudna, ali aman, prestani sebi da trazis simptome non stop, razloge, objasnjenja, stvarno ces haos sebi da napravis. :confused:

Sunaschce molim te opusti se... idi kod lekara i vidi sta ti se desava.... evo reci cu ti moj primer od prosle god.... dobijem neko cudno krvarenje ni tamo ni vamo... odem u dom zdravlja i oni men ti si verovatno trudna i krvaris... paf.... okrenem ja porodicnog prijatelja koji je ginekolog lepo mi covek kaze sta da odradim, da mi nesto za zustavljanje krvarenja i kaze pravac ginekolog... ja lepo odem kod privatnog i sve zavrsim.... imala sam jos jednom ove god problem.... tada sam silno zelela da sam trudna, ali nisam bila (hormonski poremecaj je bio).... TAKO DA TI JE MOJ LAICKI SAVET (nemam veze sa medicinom) PRAVAC GINEKOLOG ... Ja mislim da i ti i ja sada vec potpadamo u domen psihijatrija a ne ginekologija....
JA sam sebi nabila sam sebi toliki pritisak da sada u svojoj 38 god zelim po svaku cenu da zatrudnim da svaki put kada dobijem menstruaciju padnem u depresiju.... i ja ne mogu da se opustim i poluhistericna sam zbog toga... imam napade histerije placa itd.... brojim poldne dane.... napadam decka.... maltene kao da je on kriv za sve to...
Nadam se da nisam smorila ljude sa mojom pisanijom....
 
Сунашце је мени обећала да ће након прегледа код гинеколога, отићи мало и до психолога или психијатра да образложи због чега толико брине за здравље. ;)
 

Back
Top