pitanje u vezi poreza na imovinu

Tačno,ovo miriše na razbojništvo i lopovluk.

itekako, traze nacin da uzmu vise para.
to je slicno i kod ovih osiguravajucih agencija sto drze monopol. najavi ti se i kaze moramo da pregledamo inace se ukida osiguranje i ti nemas izbora.
onda on fino udje, kaze gde su alarmi za pozar na svakom spratu (ukljucujuci podrum), ovi gelenderi se klate, ono ovako, ono onako i bato sledeci mesec stigne racun za 20% veci.

pazi kako to radi - to se skupi ceo onaj board i lepo se dogovore kolko ce te godine da zarade, ovi manji sefici onda proracunaju kolko od svakog da maznu i na koji nacin i posalju terence na posao.
 
Mozda si u pravu ali,kako onda da ti odredi trzisnu vrednost nekretnine pa da shamara porez?Nije u pitanju samo kvadratura i lokacija,vec i podovi,prozori,instalacije,sve ide u cenu.Mislim tako,mozda gresim.....

meni se cini da gresis, trzisnu vrednost odredjuju trzisni principi, ponuda i potraznja te usluge koje opstina ili drzava daje za taj reon. drzava nema posla da odredjuje cene na slobodnom trzistu, jednostavno nema.

i ne zaboravi, za porez koji placas trebas da dobijes protuusluge, dakle dobre instalacije.
ovde opstina na osnovu toga moze da ti udari veci porez jer ti vise pruza.
 
Kakva ''tržišna vrednost nekretnine''???Pa u Srbiji vrednost nekretnina određuju mafijaši a ne ekonomisti.

E sad me ti bacas na neku drugu temu.Ja sam prisustvovao kad sam dobio u nasledstvo stan,da su iz opstine dosli i gledali sve zivo da bi procenili vrednost nekretnine i prema tome da mi osamare porez koji se placa pri prenosu kad ti neko pokloni istu.
A sad,da je drzava mafia to svi znamo.
 
E sad me ti bacas na neku drugu temu.Ja sam prisustvovao kad sam dobio u nasledstvo stan,da su iz opstine dosli i gledali sve zivo da bi procenili vrednost nekretnine i prema tome da mi osamare porez koji se placa pri prenosu kad ti neko pokloni istu.
A sad,da je drzava mafia to svi znamo.
Zanimljivo.Kao da taj što ti je ostavio nekretninu nije plaćao porez i kao da to nigde ne piše?
 
meni se cini da gresis, trzisnu vrednost odredjuju trzisni principi, ponuda i potraznja te usluge koje opstina ili drzava daje za taj reon. drzava nema posla da odredjuje cene na slobodnom trzistu, jednostavno nema.

i ne zaboravi, za porez koji placas trebas da dobijes protuusluge, dakle dobre instalacije.
ovde opstina na osnovu toga moze da ti udari veci porez jer ti vise pruza.

Kakve bre usluge?Za sve od kapije pa nadalje sam placam.Moze sve ,odma,ali posle radnog vremena,privatno.Ovo je Srbija,bre!
Jedino sto bandere i trafo stanicu odrzavaju.Ebo ih pas.
 
Kakve bre usluge?Za sve od kapije pa nadalje sam placam.Moze sve ,odma,ali posle radnog vremena,privatno.Ovo je Srbija,bre!
Jedino sto bandere i trafo stanicu odrzavaju.Ebo ih pas.

pa to ti kazem, placas porez a ne dobijas nista za uzvrat, ili dobijas vrlo malo.

ljudi treba da se udruze i ne placaju to, to je jedino resenje.
kad se placa porez, u stvari se placaju usluge drzave valjda yebes ga
 
Legitimaciju sa slikom + nalog/ovlascenje doticnog organa za ulazak u privatnu imovinu....Stvar je privatnog lica dali ce da ih pustiti unutra ili nece....Kakve veze ima sa porezom da li je parket, patos, ili beton unutar kuce...nacin grejanja itd..:think:

Sigurno su neki lopovi u pitanju !!!
Kod bodovanja zgrada sve se uzima u obzir,jer se na taj nacin utvrdjuje ukupna vrednost objekta a to je posle osnovica za oporezivanje.Sve je to inace propisima detaljno uredjeno.
 

Back
Top