Koji su naredni potezi Srbije u vezi sa Kosovom i Metohijom?

Он је био командир одељења РОСУ које је Приштина послала на Брњак. До Брњака стигли - нису.

Постојала је цивилна заштита, организована, као и наша полиција у цивилу.

Народ је северно од Ибра био добро организован, док Вучић то све није разјеб'о.
Sve su to medijski natpisi i kuloarske priče, ništa od toga nije dokazano jer niko nije uhapšen zbog toga. Pretpostavlja se da je tako.
 
Izađi na izbore sa tom opcijom a nemoj da se kriješ iza nekog urbanog nadimka pa da te svi vide šta si spreman da uradiš.

Nisam političar niti me to zanima. Iznosim svoje mišljenje. Pitao si šta treba uraditi, eto to treba uraditi. Ne zato što se meni sviđa tako, uopšte mi se ne sviđa, nego što smo sami sebe doveli u tu situaciju. Kao što rekoh, cena loše politike mora da se plati.
 
I šta onda? Da čekaš da Kurti preore Visoke Dečane, Gračanicu, Bogorodicu Ljevišku, Pećku Patrijaršiju? Držaće se on međunarodnih propisa, standarda i propisa kao kao što se i do sada drži? Nešto ne verujem da bi tako bilo.

A što pitaš nas, majke ti

Trebao si da pitaš onoga ko je rekao da "niko ne sme da vas bije" dok je još mogao da ti odgovori

ili ovoga što ne da Gazivode, tablice, institucije, viče da nema predaje

ovo je epilog njihove politike
 
Nisam političar niti me to zanima. Iznosim svoje mišljenje. Pitao si šta treba uraditi, eto to treba uraditi. Ne zato što se meni sviđa tako, uopšte mi se ne sviđa, nego što smo sami sebe doveli u tu situaciju. Kao što rekoh, cena loše politike mora da se plati.
Pa nema još takve opcije koja zagovora priznavanja kosovske nezavisnosti. Budi ti prvi koji će to javno reći da treba da se uradi a ne ovako kao kukavica.
 
A što pitaš nas, majke ti

Trebao si da pitaš onoga ko je rekao da "niko ne sme da vas bije" dok je još mogao da ti odgovori

ili ovoga što ne da Gazivode, tablice, institucije, viče da nema predaje

ovo je epilog njihove politike
Ako nemaš ništa konstruktivno da kažeš onda smatraj da te nisam ništa ni pitao niti je tvoja obaveza da na ovo pitanje odgovaraš.
 
Pa nema još takve opcije koja zagovora priznavanja kosovske nezavisnosti.

Ima, nego ne smeju da kažu. Svi gledaju rejtinge pa izbegavaju neprijatne poteze. I onda se tako svi međusobno lažemo, muljamo, vrdamo, prenosimo vruć krompir jedan drugome... prosto je mučno gledati kako izgleda srpska politika. Ali dobro, ti ne moraš da veruješ. Videćeš da će na kraju tako i biti. Od realnosti niko nije pobegao, možeš samo da izgubiš dragoceno vreme badava.
 
Ima, nego ne smeju da kažu. Svi gledaju rejtinge pa izbegavaju neprijatne poteze. I onda se tako svi međusobno lažemo, muljamo, vrdamo, prenosimo vruć krompir jedan drugome... prosto je mučno gledati kako izgleda srpska politika. Ali dobro, ti ne moraš da veruješ. Videćeš da će na kraju tako i biti. Od realnosti niko nije pobegao, možeš samo da izgubiš dragoceno vreme badava.
Budi ti onda tas na vagi koji će usloviti formiranje vlade tako što će zahtevati da Srbija prizna Kosovo kao nezavisnu državu. Ali otvoreno a ne ovako ingognito.
 
Sta ce Srbija? Nista, posto nam predsednik u miru i vrhovni komadant u ratu ovo precutno pustaju da se desi, dok ne preuzmu ceo Kosmet u potpunosti. Zato je i rekao da izadju na izbore na Kosmetu, zato je i potpisao da je policija na severu Kosovska, zato je i naterao da izadju iz institucija pa ih naterao da se vrate, ali sad pod znackom Kosova.
Srbija nije u poziciji da ratuje ali postoje druge opcije. Može da kaže ljudima na KiM koji priznaju Srbiju za svoju državu da nije u mogućnosti da im pomogne, da moraju da uzmu kosovska dokumenta i tablice, ali one važe samo dole za Kurtija, čim dođu do administrativne linije moraju da pokažu srpske lične karte i da im stave srpske tablice. Srbija da povuče dozvolu za korišćenje pozivnog broja za Kosovo i Metohiju i tako do daljnjeg. Neka jedu albanski keks i neka piju albanske lekove ili neka nabavljaju šta im treba u centralnoj Srbiji. I neka kruže Kurtijevi Albanci i drugi oko Srbije kada idu negde van KiM.
 
Pusti me sa političarenjem.
A kako misliš da rešiš problem bez politike

Da sam na Vučićevom mestu u novoj vladi bi osnovao Ministarstvo za KiM

a za ministarku stavio

1706893569500.png
 
Srbija bi trebala nastaviti djelovati na dva ključna načina, kao što je već praksa:

  1. Aktivno korištenje Instagrama za izjave predsjednika Aleksandra Vučića.
  2. Organiziranje medijskih konferencija i javnih obraćanja o relevantnim temama.
Osim toga, važno je osigurati i kontinuiranu podršku medija bliskih vlasti, koji će dodatno doprinijeti širenju poruke. Ovaj pristup se pokazao efikasnim i do sada je donosio značajne rezultate.
 
Srbija bi trebala nastaviti djelovati na dva ključna načina, kao što je već praksa:

  1. Aktivno korištenje Instagrama za izjave predsjednika Aleksandra Vučića.
  2. Organiziranje medijskih konferencija i javnih obraćanja o relevantnim temama.
Osim toga, važno je osigurati i kontinuiranu podršku medija bliskih vlasti, koji će dodatno doprinijeti širenju poruke. Ovaj pristup se pokazao efikasnim i do sada je donosio značajne rezultate.
3. Obavezno sazivanje hitnih sastanaka s vremena na vreme sa Vladom Rebublike Srbije i bezbednosnim službama i dizanje i spuštanje borbene gotovosti vojske i policije. To mediji i građani jako vole i deluje holivudski zanimljivo. I obavezno protestvovanje pa će možda Borelj da dune malo jače u mikrofon.
 
Srbija nije u poziciji da ratuje ali postoje druge opcije. Može da kaže ljudima na KiM koji priznaju Srbiju za svoju državu da nije u mogućnosti da im pomogne, da moraju da uzmu kosovska dokumenta i tablice, ali one važe samo dole za Kurtija, čim dođu do administrativne linije moraju da pokažu srpske lične karte i da im stave srpske tablice. Srbija da povuče dozvolu za korišćenje pozivnog broja za Kosovo i Metohiju i tako do daljnjeg. Neka jedu albanski keks i neka piju albanske lekove ili neka nabavljaju šta im treba u centralnoj Srbiji. I neka kruže Kurtijevi Albanci i drugi oko Srbije kada idu negde van KiM.

Sve to što si naveo je bukvalno samo još veća peripetija za ljude sa Kosmeta.
 
Sve to što si naveo je bukvalno samo još veća peripetija za ljude sa Kosmeta.
Zašto je periperija. Izvadiće srpska lična dokumenta i kosovska. Kosovska lična dokumenta će koristi na KiM, a čim pređu administrativnu liniju vaziće samo srpska. Tablice se skinu i stave priručne ili se stave stikeri i ostane samo broj i to će moći samo za ljude koji poseduju srpska dokumenta. Ko nema srpsku ličnu kaetu ne može da pređe administrativni prelaz.
 
Zašto je periperija. Izvadiće srpska lična dokumenta i kosovska. Kosovska lična dokumenta će koristi na KiM, a čim pređu administrativnu liniju vaziće samo srpska. Tablice se skinu i stave priručne ili se stave stikeri i ostane samo broj i to će moći samo za ljude koji poseduju srpska dokumenta. Ko nema srpsku ličnu kaetu ne može da pređe administrativni prelaz.

Pa tako što ti time zapravo samo priznaješ granicu sa Kosmetom i maltretiraš duplo naše ljude. Ajde što ih maltretiraju oni da moraju ovo i ono, nego ih i ti još sa druge strane maltretiraš i to zato što si bio nesposoban da uradiš išta.
 
Pa tako što ti time zapravo samo priznaješ granicu sa Kosmetom i maltretiraš duplo naše ljude. Ajde što ih maltretiraju oni da moraju ovo i ono, nego ih i ti još sa druge strane maltretiraš i to zato što si bio nesposoban da uradiš išta.
Nema drugog rešenja. Kosovo i Metohija je pod međunarodnom upravom i samo to se priznaje. Srbija nema mehanizmme da utiče na dešavanja dole i zato ovakve mere.
 
Ako je vađenje duplih dokumenata neko maltretiranje onda i mene tako neka maltretira samo i biće mi odlično.

Pa maltretiranje je, ako želiš već da pomogneš onda im podeliš to, uzmeš spisak svih Srba sa Kosmeta i podeliš im dokumenta, a ne što ih ovi maltretiraju, nego još dođi i ovamo stani u red i čekaj da te maltretiram i ja. I ovo kao priznaš im tablice, ti to POTPIŠEŠ još 2012.godine i onda ih sad smaraš da imaju i tvoje i da staju na admin. liniji i da ih menjaju? Pa ko je tu lud?
 

Back
Top