Pitanje u vezi krštenja deteta

Ја нисам, свештеник нас позвао да се причестимо. Елем колико је потребно постити да би се могло Причестити?
Некако сматрам да морамо постити пре тога, а као данас сам јео джигерицу иако не бих смео, па сам умро од болова.
Nedelju dana, i na dan pričešća ne jesti i ne piti ništa. Naravno, praćeno uzdržavanjem od loših misli, davanjem milostinje i ispovest.
 
Tako sam i mislio. Dakle, jedino što
таквих који су то чинили из дубоког осећања величине Тајне и своје недостојности.
Коначна одлука да ли поједини верни може да приступа Причешћу често, особито на велике празнике, или чак сваке недеље, као што је било спочетка, или да се од Причешћа уздржи колико времена и са каквим покајањем, свакако треба да буде у сагласности са парохом, управо исповедником. Према стању у коме се верни налази, он ће одредити колико ван поста треба да пости, да ли пуних седам дана, како тражи црквенословенски Типик (гл. 32), три, или само један дан; да ли уз јело на води само (сухоједење), или и на зејтину и риби. Затим, које још духовне припреме уз то да врши: интензивнију домаћу и црквену молитву, читање Светог Писма, милостињу, метанија, исповест итд., или га треба припустити уз све то но без пошћења уопште, као што и сада чине свештеници и као што је било у старини
 
Htedoh reći, sveštenik ti je rekao da se pričestiš ili zato što nisi protekle godine. Ili je zaboravio.

Kako bilo, ne možeš češće nego što možeš fizički podneti.
Mislim da kada bude došao kod nas da ću mu reći i pitati. 40 dana pred Božić je dovoljno posta.
A ja ionako strogo postim od februara, osim kad mi žena da meso i u zadnje vreme čak na ulju.
No opomenuću je da to ne radi tih 40 dana.
 
Post nije uslov za pricesce
Nema "efekata" pricesca
Pa nije ako zivit zivot kakav treba treba da se pricestis.
нека буду речи Светог Јована Златоуста: „Ни једнима, ни другима…, него онима који се причешћују са чистом савешћу, с чистим срцем, с беспрекорним животом. Такви нека приступају свагда. А који нису такви – ниједанпут! Зашто? Зато што они навлаче на себе суд, осуду, казну и мучење…“.[51]
Dakle meni nije problem zracim ХРИШЋАНСТВОМ СВУДА ОКО СЕБЕ и Исусом.
ЈЕдино што ми је то много битно па сам од оних који то (РЕТКО) раде.
 

Back
Top