Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Truman:
onda ukratko pitanje posto ni ja nisam siguran za vreme rodjenja: majka mi kaze da sam rodjen u 15:15, a u krstenici pise u 16:15. Koliko to menja stvari i kako najbolje da proverim? u prvoj varijatni sam Blizanac-Vaga, u drugoj Blizanac-Skorpija. Kako fizicki izgledaju Blizanci- Vage, a kako sa podznako skorpija? Mozda da pocnem od toga...

Hvala Malloj malloj, za početak ;)
A ovo ostalo ... treći put :

Elle_77:
... Za početak po karakteru i osobinama, i po postavci vladara Asc-a u natalu može se proceniti da li ti je on tačan ili ne. nekad je to teže proceniti, nekad lakše ... kažem, sve zavisi.

I, ne znam koji put - molim vas, SVE vas - čitajte postove, sve sam lepo objasnila - da ne ponavljam i moj naredni post, koji je usledio posle ovog citiranog.
Astrologija nije baš tako jednostavna - ukratko, ako želiš da znaš da li ti je Asc tačan - ILI ćeš sam naučiti astrologiju, barem do potrebnog nivoa, ILI ćeš otići kod profesionalca (i to stručnog - vidim da je ovde i to česta tema za polemiku) da ti to odradi, kao što odeš u pekaru i kupiš hleb, isto tako. Dakle - da bi sa sigurnošcu utvrdio to što me iz posta u post pitate, potrebno je ZNANJE. Gleda se SVE (a za početak - opet se ponavljam, ono što sam već 3 puta ponovila => Asc - znak (u kom se nalazi), planete u I polju, vladar(i) ... - i jedna ispravka - nisam baš sve od ovog navela ali sam svakako rekla da pođete od Asc-a) !!! Zato sam i rekla da je rektifikacija horoskopa kompleksna stvar; da postoje formule za tako nešto ja bih ih verovatno među prvima saznala, jer i mene zanima koliko i vas, ako ne i više ...

I, opet, ne znam koji put vas molim - pratite šta je napisano, i ne terajte me da se ponavljam. Ja u ovom postu ništa nisam napisala, što već nisam ranije ili eventualno neko drugi. Ako sam rekla da je rektifikacija kompleksna stvar, nisam to rekla da bih vas "skinula s vrata" nego zato što je to zaista tako, pa molim vas shvatite to bukvalno.

Please ;)
 
Truman:
... Koliko to menja stvari i kako najbolje da proverim? u prvoj varijatni sam Blizanac-Vaga, u drugoj Blizanac-Skorpija.

To menja stvari, i to jako - Asc je od suštinskog značaja jer te u potpunosti određuje kao osobu, jedinku ...

Truman:
Kako fizicki izgledaju Blizanci- Vage, a kako sa podznako skorpija? Mozda da pocnem od toga...

Da, počni od toga, ali gledaj ne samo znak i podznak - tačnije, znak uopšte ni ne mora doći do izražaja jer položaj Sunca u natalu govori o nekim drugim stvarima ... Egu itd, da sad ne dužim. O izgledu govori Asc i planete u I polju - naročito one blizu Asc-a !!! što je, opet, jako bitno; treba gledati i položaj vladara Asc-a i aspekte a posle ... ima tu još dosta ali za početak ovo je suština.
 
Elle_77:
Joj, draga ... mnogo je meni to što si ti napisala "nabacano", ja iz tih podataka ne mogu baš da steknem pravu sliku o vašim uporednim aspektima :roll: Za nečiji natal još se i može nešto zaključiti kad na pravi način opišeš položaje i aspekte, ali ovako ... vrlo konfuzno :roll: barem meni. umeš li da postaviš sliku uporednog, ili nešto ... ? hm ...

kazi mi kako da posaljem sliku
 
Kako se u horoskopu odnosa moze tumaciti opzicija Urana sa Suncem i Marsom u ovnu u 11. kuci, ako je Uran deo velikog vazdusnog trigona ( Uran u 5. kuci u vagi pravi veliki vazdusni trigon sa Saturnom u 12. kuci u blizancima i Jupiterom u 9. kuci u vodoliji)? Na sta treba obratiti paznju u odnosima sto bi ovaj aspekt mogao doneti?
 
Астрологија кроз векове

Астрологија се временом различито развијала. Још у самим почетцима људске цивилизације, пре око пет хиљада година, људи су почели да примећују утицаје небеских тела на људе и догађаје. То је било једно од првих људских открића и истраживања, у исто време када су се рађале све друге природне науке. У зависности од разних околности, многи владари и верски поглавари су хтели да науде астрологији, јер је угрожавала њихов ауторитет и догму. Али, нико није успео да уништи велику људску жељу за знањем и истраживањем па је астрологија одолела времену, као и све друге природне науке.
Данас су дошла нека нова времена, са мало више респекта и астрологија је нашла неко своје место међу природним феноменима. Међутим, многи људи су и данас врло неповерљиви према астрологији. Она није призната као наука, јер је превише мистериозна и не одговара људском схватању науке. Ја бих хтео да овде изнесем своје мишљење о том проблему. Мислим да ће астрологија морати да прође кроз фазу неких промена пре него што буде призната као наука. Концепт који ја нудим може нам помоћи да пронађемо излаз из кризе кроз коју астрологија, вековима, пролази.

Проблеми данашње астрологије

Сваки реалан човек би, знајући да нас окружују велика небеска тела, помислио да она стварно утичу на нас. Човек је део свемира, као што су то и биљке, животиње и све природне појаве, па је јасно да се не могу избећи збивања из свемира. Треба их ослушкивати, равнати се према њима, без узалудног одбијања тих чињеница.
Данашња наука врло мало зна о томе, иако постоје многи докази утицаја планета и звезда на људе. Познато је да свако небеско тело има утичуће чиниоце. Њихова величина, маса, силе које делују (центригугална, центрипетална сила, магнетизам и све остале, познате и непознате силе данашњој науци ). Све оне чине један природан круг утицаја по којима функционишу небеска тела. У њима нема ничега неприродног и невероватног. Ово нам говори да астрологија није никаква враџбина, култ, нити ишта што је немогуће да постоји. Она има једно логично објашњење које научници не могу оповргнути. То је, дакле, природни утицај планета и звезда, што астрологији не може дати никакво обележје култа и мистичности које, званична астрологија, има. Објаснићу вам зашто је настала таква репутација.
Данашња астролошка теорија се не држи у потпуности до природних начела. У њој постоје неке ненаучне тезе базиране на- митологији. Ово је преостало још од древних времена када су људи многе ствари из живота објашњавали кроз митологију, јер нису могли да дају праве одговоре. Често се дешавало да људи измишљају разне догађаје, више силе и чудновата бића да би дочарали своју представу о животу. Они су седели поред ватре и причали оне приче о змајевима, киклопима (кентаурима, андромедама ). Нема сумње у то да ти ликови из прошлости не постоје и да је то само симпатична бајка прадавних времена. Како наука може бити заснована на измишљеној причи?
Ово је основно неслагање астрологије са осталим наукама и природом. Велика је одговорност тврдити да је астрологија природна наука, дакле нешто што је стално присутно, опипљиво, утиче на наше животе. Онда у њеној теорији не сме бити никаквих теза из култа и мистике које немају везе са стварношћу и природом.
То је основно питање логике. Ти ликови из митологије не постоје, што значи да никада нису били живи, нису ходали земљом нити их је иједан човек икада видео. Они никада нису били интересантни за научно истраживање и све особине које им се приписују је немогуће повезати са њима. Ја не могу да верујем да човек може имати особине митолошких бића. Можете ли ви да верујете у то? Узмимо за пример знак водолије. Како може човек имати особине ћупа у облику жене који је испуњен водом? Зашто та жена има особину бунтовништва и комплекс ниже вредности? Зашто је она генијална? Има изузетан таленат за музику? Многе од особина немају везе са знацима.
Иста је ситуација и са осталим митолошким знацима. Постоје многа питања на која је тешко пронаћи одговор. Ако одговор тражимо у астролошкој теорији, схватићемо да је она базирана искључиво на предањима и претпоставкама. Она слепо верује нечему што је одавно записано, а природу и њене законе занемарује.
Астролози вероватно и не сањају да природа можда покушава да нам исприча једну нову астролошку причу, много реалнију и фасцинирајућу. Причу која ће изменити људско схватање природе.

Нова открића у астрологији

Основна тачка од које полазим у својим истраживањима је чињеница да људи имају особине животиња. Од како знам за себе, људи су ме подсећали на неке животиње (овнове, бикове, јарчеве, итд. ) а постоји и наука која тврди да се може у сваком човеку препознати нека животиња. Астрологија такође тврди ово што сам навео. То ми даје подршку за ово што радим да сам у праву. Мислим да би сви хороскопски знаци требало да буду животиње.
 
Из простог разлога јер, какви би знаци ове науке требали бити него оне природне појаве које су стварне, живе и имају своје карактеристике- животиње? Оне су применљиве на многе науке јер су део природног ентитета. Оне су изданак наше планете, постоје од памтивека и учествују у природним процесима. Због свега овога животиње могу да буду део једне природне науке, као што је астрологија. Сем тога, остали хороскопски знаци и јесу животињски, тако да моја теорија не одступа од основне астролошке идеје.
Митолошки ликови су неприменљиви у природи јер их, у њој, нема. Због тога они не могу бити део једне природне науке која, самим тим што је природна, нема никакве неприродности у себи. Ми, људи, можемо да их уврстимо тамо и прогласимо реалним, али то онда није озбиљна научна претпоставка.
Звезде не знају који је Грчки научник шта рекао. У њима постоји само један закон, природни, који је урођен у свима нама.
Сматрам да би знаке требало назвати овако:
Близанци- птица
Девица- свиња
Вага- кокошка
Стрелац- коњ
Водолија- патка
Ово откриће је плод мог вишегодишњег проучавања. Упоредио сам особине ових знакова са особинама тих животиња које сам навео и оне се невероватно поклапају. Људи рођени са Сунцем у тим сазвежђима или са аспектима и планетама у њима својим изгледом, понашањем и особинама неодољиво подсећају на те животиње. Већином сам проучавања вршио у свакодневном животу, контактирајући са људима и истражујући путем књига, никада се није показало да моја теорија није тачна јер су сличности невероватне.
Даљим истраживањем дошао сам до још неких врло интересантних открића. Закључио сам да Сунце и асцендент чине једну врсту животиње. Сунце, као најјачи чинилац у свакој наталној карти и асцендент који говори о нашем физичком телу и личности резултирају једним посебним карактером или врстом животиње. На пример: бик у подзнаку рак- корњача; близанац у подзнаку рак- камелеон; лав- бик- медвед; стрелац- ован- камила, итд. Особине тих животиња се поклапају са особинама тих спојева описаних у књигама.
Затим, досадашња теорија тврди да се знаци деле на ватрене, земљане, ваздушне и водене. Ја мислим да сваки знак има своју природну појаву. То значи да постоје три ватре:
Ован- ватра,
Лав- сунчева светлост,
Стрелац- електрична енергија.

Постоје три врсте земље:
Бик- земља,
Девица- лед,
Јарац- камен.

Три ваздуха:
Близанац- кисеоник, озонски омотач
Вага- азот,
Водолија- угљен диоксид.

Три воде:
Рак- нафта,
Шкорпион- усијана лава,
Риба- вода.

Једноставно, свет се не састоји из само четири елемента већ из много више и остали се не могу занемаривати.
Затим, закључио сам да када се споје знак и подзнак, добија се јединствена природна појава, на пример бик (земља ) у подзнаку рак (нафта )- хумус; ован (ватра ) у подзнаку јарац (камен )- искра, итд. Ове природне појаве се такође на неки начин слажу са знацима и њиховим особинама.
Моја нова открића у астрологији су базирана искључиво на једном принципу коме су се покориле све остале науке, закону природе. На тај начин постижемо знатно проширивање видика и праваца у астрологији и отварање многих могућности примене. Појавиће се једна нова астролошка теорија. Овако она изгледа:
Звезде, планете и остала небеска тела утичу на земљу, стварају и управљају њеним природним појавама, стварају животиње са њиховим особинама, човеку (који је биће планете земље са свим њеним природним појавама ) дају особине тих животиња.
То је једина теорија која чини астрологију могућом да постоји и ако постоји може само у овом облику. Као део природне целине, велика и дивна прича о животу на земљи. Тесно повезана са осталом природним наукама, астрономијом, биологијом, психологијом, итд., астрологија затвара круг природних наука. Она нам даје одговоре на питања која су се људи одувек питали, о тајнама нашег постојања и функционисању света. Једна нова астрологија ће се родити- наука будућности.
 
Основне теорије

У новијој људској историји, многе науке су имале проблема са њиховим првим идејама. Оне су врло често биле базиране на оним истинама како их је древни човек видео својим очима и објаснио на свој начин. Из многих легенди, предања старих времена, појавиле су се научне теорије. Чак до пре неких триста- четиристо година, људи су веровали да је земља плоча на леђима китова који је вуку кроз океан. Мислили су да се звезде сунце и месец окрећу око земље и да постоји крај света. То је била озбиљна научна тврдња, доказана и потврђена у пракси, у то време.
Дакле, није само астрологија под утицајем митова, већ су то биле и све друге природне науке. Митови, као једино објашњење доступно тадашњем човеку, нису имали алтернативу. Међутим, када се појавила нека алтернативна теорија, са много више доказа, убрзо је била прихваћена. То значи да људи прихватају она објашњења која им се чине разумљивим, није им потребно много доказа, они ће мислити тако, радити по тим правилима, ако не постоји бољи предлог. Када се он појави, људи се лако навикну и верују у њега. У истину је лако поверовати.
Пратећи искуства осталих природних наука, ми се морамо повиновати природим начелима. Једино тим путем можемо астрологију увести у уџбенике, факултете, уверитиљуде у ту ствар, јер људски ум прихвата само реалне ствари доступне свакоме, а остале одбацује и анатемише. Постоји једна стара Римска пословица која каже: ''ко прати природу као вођу, не може никако залутати''. Пратимо тог вођу, јер он је једини којег имамо.
Можда ће моја открића помало штетити досадашњем астролошком имиџу. Ја сматрам да наука не сме имати свој имиџ, већ мора служити истини и реалности, па ма каква она била. Традиционализам и наука су такође велики непријатељи, јер је наука одувек била напредна ствар. Она нема границе, увек се појављују нове теме са којима се ваља позабавити. Никада научници не седе скрштених руку, јер још има толико неоткривених ствари. Ја само предлажем да се позабавимо астрологијом мало дубље, јер је још увек на ниском ступњу развоја, није напредовала као наука, остала је иста као у оно време када је Берос пренео астролошку теорију из Вавилона у Грчку. Ја не замерам том човеку, он је пренео и упоредио онако како је мислио да треба, али долазеће генерације астролога су требали да ту науку унапреде, да избаце оно што не ваља, као све остале науке што су напредовале да напредује и она. Али тај ''Чарлс Дарвин '' никада није дошао. Међутим, није све изгубљено, никада није касно за нове идеје и за напредак.
 

Back
Top