Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

angie_k:
Astroworld,ako moze odgovor na pitanje!

Zanima me ako postoji konjukcija Neptuna sa MC,u pitanju je aplikaciona konjukcija,vladar 10 polja je Jupiter koji se nalazi u 12. polju.Pretpostvaljam da bi ovo ukazivalo na moguce prevare u koje bih mogla da budem uvucena.Sta jos govori ova konjukcija Neptuna i MC.Neptun je vladar mog ASC,Riba.


na pitanje odredjivanja horoskopskog znaka partnera Elle_77, ti je odgovorila. podznak se jos po nekad mozda i vidi, ali samo u slucaju naglasene prve kuce u partnerovom horoskopu.
u sustini ce tvoje 7. polje najjasnije pokazati onu osobinu i karakteristiku partnera koja je njemu najvaznija. Mozda sam se malo cudno izrazila, ali to se pokazalo kao tacno u veeeeeliiiikommm broju slucajeva. Na primer, ukoliko je muz akademik, profesor, neko i nesto, cesto je sedmo polje u lavu itd. Sto ne znaci da on na primer nije brbljiv kao blizanac ili visok ovan, ali jednostavno ako mu je karjera N1 u njegovoj glavi to ce se videti u tvom 7. polju.


Sto se drugog pitanja tice draga, to je dobar polozaj ako ga lepo iskoristis. Moze da znaci i prevare, ali obzirom da si TI taj neptun, ciji je dispozitor u 12 /opet simbolika neptuna / , to vise govori o nekim drugi stvarima: na primer (ponavljam i OPET ponavljam, sve moz da bude a ne mora da znaci dok se ne vidi cela karta)
1. tvojoj velikoj ambiciji, ali strahu da neces uspeti
2. karijera je vezana za humanitarni rad
3. karijera je vezana za farmaciju ili naftnu industriju ili alkohol
4. jedan roditelj odlazi ili se suocava sa psiholoskim problemima
5. prejaka intuicija nasledjena od jednog roditelja
6. ogromna zelja da se postigne veliki uspeh, ali brzo odustajanje usled manje vaznijih ciljeva..............
.............. i jos dosta dosta toga....moze da znaci....

U principu je tumacenje SAMO jednog aspekta ili polozaja ekvivalentno preciznosti tumacenja samo suncevog znaka i pozdznaka....te zakljucujemo nije preporucljivo, jer navodi na pogresne zakljucke i onda neko kaze: ma daj ova astrologija je cista budalastina.....


pozdravvv
 
AstroWorld:
U principu je tumacenje SAMO jednog aspekta ili polozaja ekvivalentno preciznosti tumacenja samo suncevog znaka i pozdznaka....te zakljucujemo nije preporucljivo, jer navodi na pogresne zakljucke i onda neko kaze: ma daj ova astrologija je cista budalastina.....

Ah, da ... Sad mene malo neko da odmeni kad kao papagaj uvek ponavljam tu istu tezu :wink:

To je u astrologiji alfa i omega, i to treba shvatiti i "svariti" pre nego što se uopšte krene sa aspektima, položajima i sl ...
 
Hvala na ovako brzim odgovorima!!!

Pre par godina sam isla kod neke zene astrologa koja mi je rekla da ce mi muz biti Jarac,pa me zanima kako je ona to videla...Pretpostavljala sam da je zbog toga sto mi je vrh 7. polja u Devici,a Merkur u Strelcu i u konjukciji sa Saturnom...Ta konjukcija mi je i najjaci aspekt u karti,pa sam povezala da je verovatno zbog to rekla...

A za ovo drugo pitanje,pa sta reci...Sigurno je da je mnogo lakse nekome objasniti ako se gleda cela karta,a ne ovako napamet...

U svakom slucaju jos jednom hvala!!!
 
Well, treba razgraniciti ambicioznost i zelju za uspehom (pa i isticanjem), od samog postizanja uspeha (naravno, iz ugla astrologije ;) ) iako to cesto ide jedno s drugim ... mada ne uvek, naravno.

Necu reci sve (zaista ima mnooogo), ali za pocetak, primera radi - vladar Asc-a u 10. polju, dobro aspektovan ... Naravno, dosta toga govori i dipozitor istog, ali dispozitori uopsteno mnogo govore ;) Zatim, opet naravno, naglaseno X polje ... Vladar MC-a dobro postavljen ... itd itd ...
 
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori :wink:

Mislila sam da znas, ako nista drugo po simbolima horoskopskih znakova.
Gleda se u smeru obrnutom od smera kazaljki na satu. Nadjes Asc i to je vrh prvog polja i onda brojis svako naredno polje.
Svaki znak je podeljen na 30 podeoka - odnosno stepenova - kao na lenjiru, npr.
Po tome, ako ne pise, vidis na kojem je stepenu vrh kog polja. I naravno, koji je znak u pitanju.
 
AstroWorld:
Saturn u 8 kuci, ili 8 kuca u jarcu, ili na stepenu jarca, posebno ako je saturn lose postavljen, govori nam o teskom porodjaju u bukvalnom smislu te reci.
[/CENTER]

E pazi sad ovo - saturn u 8 kući na 22 stepenu u škorpiji, ima opziciju sa marsom (na 21s u vodoliji, 11 kuća), pritom na početku 8 kuće je škorpija na 22s (stepen jarca, ako se ne varam)!!! :-o Jooj jel to znači BAŠ, BAŠ, BAAAŠ težak porođaj "u bukvalnom smislu te reči"??? :-(
 
Asc na 16 Jarca,juzni mesecev cvor na 15 Jarca.Kako da steknem samopouzdanje?
Mars na 1 stepenu Vage u 8 polju u kvadratu sa Neptunom 26 stepeni u Strelcu u 12.
Mars trigon Sunce na 2 Blizanaca u 4 polju,opozicija na 2 Urana u Strelcu u 10 polju. Uran sekstil Mars.Venera 21 Ovna 3 kuca opozicija Saturn 16 i Pluton 24 u Vagi u 9 kuci.Venera trigon Neptun.
Na sta da obratim paznju povodom zdravlja?Gde je lek?
 

Back
Top