PISA test rezultati

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.411
EK2QQ04XYAEHCY8.png


https://www.oecd.org/pisa/data/2018database/

Kako komentarisete ove rezultate testa?

Ja to vidim kao "Kinezi ce vladati svetom narednih hiljade godina" a Siptari sa Kosmeta su kloaka evrope i sveta....
 
E da, vredi pomenuti da je u Severnoj Koreji IQ 105 a u domovini Ace Piqkasa 85

To znači da ako su tako bistri azijati podložni ispiranju mozga, onda tvoj Vučić može da pravi još gore stvari
 
Poslednja izmena od moderatora:
Voleo bih da znam metodologiju ovih testova.
Na primer imam prijateljicu koja je matemtičar i profesor u srednjoj školi. Živela je u Londonu desetak godina i tamo predavala u (valjda ?) državnoj školi i žalila se kako đaci pojma nemaju, da nisu ni blizu nivoa đaka kojima je predavala ovde i da je program krajnje simplifikovan.
UK - mathematics 502, Serbia 472)
 
EK2QQ04XYAEHCY8.png


https://www.oecd.org/pisa/data/2018database/

Kako komentarisete ove rezultate testa?

Ja to vidim kao "Kinezi ce vladati svetom narednih hiljade godina" a Siptari sa Kosmeta su kloaka evrope i sveta....
test pokazuje da na istocnim hrvatskim granicama pamet rapidno opada.
U Hrvatskoj su rezultati tema po cijele dane da smo loši sa 29.mjestom, dok u Srbiji koja je dvadeset mjesta iza Hrvatske su zadovoljni sto je Kosovo jos gore od njih i tocka.
 
Kako komentarisete ove rezultate testa?

Ja to vidim kao "Kinezi ce vladati svetom narednih hiljade godina" a Siptari sa Kosmeta su kloaka evrope i sveta....

Ja to vidim kao "još više mladih Kineza će pohrliti u Ameriku"...

A vidim i da se mi izgleda približavamo Šiptarima, a ne Kinezima. To me malo više brine od kineske i američke sudbine.
 
test pokazuje da na istocnim hrvatskim granicama pamet rapidno opada.
U Hrvatskoj su rezultati tema po cijele dane da smo loši sa 29.mjestom, dok u Srbiji koja je dvadeset mjesta iza Hrvatske su zadovoljni sto je Kosovo jos gore od njih i tocka.
Mislim, šta znači Estoniji što je na 5 om mestu, i kakva je ovo garancija ičega.
Ok na prvi pogled test deluje kao vrsta enigmatskih testova koja ne uzima u obzir mnogo kompleksnije stvari koje se uče u školi.
Ovo je test snalažljivosti, i možda neki obrazovni sistemi daju prednost ovakvoj metodologiji.
Za razvoj društva su bitniji stvarno nadareni ljudi, rezultat bi bio interesantniji ako bi se uporedili rezultati 30% najuspešnijih u testu.
 
Kako komentarisete ove rezultate testa?

Ja to vidim kao "Kinezi ce vladati svetom narednih hiljade godina" a Siptari sa Kosmeta su kloaka evrope i sveta....
pa da... Siptari glupi, neobrazovani, zaostali, retardirani a uspeli od nas tako prepametnih, da otmu deo drzave i pridobiju za to siroku svetsku podrsku! pitam se, sta bi samo bilo da su malo bolje plasirani na toj PIŠA-listi!?
 
pa da... Siptari glupi, neobrazovani, zaostali, retardirani a uspeli od nas tako prepametnih, da otmu deo drzave i pridobiju za to siroku svetsku podrsku! pitam se, sta bi samo bilo da su malo bolje plasirani na toj PIŠA-listi!?

nisu nama siptari nista oteli

Siptari kroz istoriju nikada nisu imali kapacitet da nama bilo sta otmu.

Oteli su nam Amerikanci&Englezi zajedno sa ostatkom NATO pakta.

Siptari su bili samo korisne budale
 
Mislim, šta znači Estoniji što je na 4 mestu, i kakva je ovo garancija ičega.
Ok na prvi pogled test deluje kao vrsta enigmatskih testova koja ne uzima u obzir mnogo kompleksnije stvari koje se uče u školi.
Ovo je test snalažljivosti, i možda neki obrazovni sistemi daju prednost ovakvoj metodologiji.
Za razvoj društva su bitniji stvarno nadareni ljudi, rezultat bi bio interesantniji ako bi se uporedili rezultati 30% najuspešnijih u testu.
Upravo to, test snalazljivosti i kompetencije koji prikazuje kakvi se budući ljudi proizvode u nekoj drzavi.
Ovo sto sam postavio je samo jedno od tri podrucja koja se testiraju, ima jos matematicke i prirodoslovne kompetencije.
Estonija je na petom mjestu i tamo su place dostigle 1200eura, Srbija je na 45. sa 450eura, dok Arapi pri dnu tabele pored svih milijardi od nafte nemaju sposobnosti za nista osim vikanja Alahu ekber.
 
Upravo to, test snalazljivosti i kompetencije koji prikazuje kakvi se budući ljudi proizvode u nekoj drzavi.
Ovo sto sam postavio je samo jedno od tri podrucja koja se testiraju, ima jos matematicke i prirodoslovne kompetencije.
Estonija je na petom mjestu i tamo su place dostigle 1200eura, Srbija je na 45. sa 450eura, dok Arapi pri dnu tabele pored svih milijardi od nafte nemaju sposobnosti za nista osim vikanja Alahu ekber.
Aj ako te ne mrzi postavi i za druga dva područija
 
Upravo to, test snalazljivosti i kompetencije koji prikazuje kakvi se budući ljudi proizvode u nekoj drzavi.
Ovo sto sam postavio je samo jedno od tri podrucja koja se testiraju, ima jos matematicke i prirodoslovne kompetencije.
Estonija je na petom mjestu i tamo su place dostigle 1200eura, Srbija je na 45. sa 450eura, dok Arapi pri dnu tabele pored svih milijardi od nafte nemaju sposobnosti za nista osim vikanja Alahu ekber.
Da, ali Italija i druge zemlje čine to poređenje nedovoljno utemeljenim...
 
nisu nama siptari nista oteli

Siptari kroz istoriju nikada nisu imali kapacitet da nama bilo sta otmu.

Oteli su nam Amerikanci&Englezi zajedno sa ostatkom NATO pakta.

Siptari su bili samo korisne budale

]ebe se Amerikancima, Englezima i NATO-u za Kosovo! kakvu korist od njega imaju?
sta su uradili sa njim za ovih 10 god. od kako su ga "oteli" da iskoriste to sto je sada njihovo?
 
]ebe se Amerikancima, Englezima i NATO-u za Kosovo! kakvu korist od njega imaju?
sta su uradili sa njim za ovih 10 god. od kako su ga "oteli" da iskoriste to sto je sada njihovo?


kontrolu balkana i puteva droge tj transporta heroina / marihuane iz avganistana / albanije do potrosaca u Evropi

Trebao je tuda da prodje i gasovod/naftovod iz kaspijskog regiona do evrope koji bi oni pravili/kontrolisali ali im Rusi pokvarili te planove

CIA kontrolise sve glavne puteve droge na svetu i od toga se finansira
 

Back
Top