Да ли је писање ћириличним писмом доказ да је неко на интернету (форуму) прави српски патриота?

Naravno da ne, ali kada neko kome su na internetu puna usta srpstva, koji drugima drži lekcije po tom pitanju, a pri tome piše latinicom, u 99% takvih slučajeva se radi o izbeglici iz Hrvatske ili o migrantu izBosne.
I u milion posto slučajeva bolji čovjek od onoga ko mu gleda da li piše latinicom ili ćirilicom.
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
Otvaranje ‘vakih tema je samo demonstracija nečeg drugog.
 
U Holandiji ne mogu se prijaviti na bolovanje na holandskom jeziku ili neku dokumentaciju u firmi sve moras na engleskom pisati, sve preslo na englesi jezik cak i u dosta kafica narucujes pivo na engleskom a Srbiji treba jos cirilice jbg
Ne laži. A, da, niko krupno k’o Turčin ne laže.
 
To je činjenica. Opet u grafičkom (estetskom) smislu. Sama slova imaju lepše oblike, ali opet napominjem, nastala je po ugledu na zapadnu latinicu.
Savremena ćirilica jeste: iako naši susedi Bugari vole da veruju da su oni “izmislili ćirilicu” savremene ćirilice pre reforme ruskog pravopisa Petra Velikog nije bilo: stara ćirilica se od savremene razlikuje više nego gotica (Black Letters/Fraktur) od latinice: činjenica se lako proveri ako se uporedi staroslovenski (posebno srpskoslovenski) tekst pisan starom ćirilicom sa tim istim preslovljenim na savremenu ćirlicu - kad je isti tekst štampan savremenom ćirilicom to odjednom više nije strani jezik.
 
Zamislite da sada latinski narodi koriste cirilicu ili npr grcka slova ili hebrejska oni to mogu da rade al zasto bi to radili,e sada iako to rade nije to nista sto sada neko treba da gleda kriticno.To treba nauciti i znati ja npr ne znam da pisem grcka slova ali npr naucio sam kao i svi ovdje da pisem latinicom i to je ok,al primarno cu pisati cirilicom pa kada bude vremena zasto i ne latinicom al ovdje mnogi ljudi vise i ne pisu cirilicom.A npr kada sam bio u skoli pa ako ne naucim nesto iz engleskog ili italijanskog pa te svi cudno gledaju kao ne znas engleski kao uzas to treba da se nauci i zna.A da ja pitam sve vas da li engleska djeca uce srpski jezik,ne znaju ni da postoji.Samopostovanje je kljuc.Trener Jirgen Klop kada je bio u Njemackoj i engleski novinar ga pita na konferenciji za novinare i poatavlja mu pitanje na engleskom i Klop odbija da mu odgovori na engleskom.Nego mu kaze ovo je Njemacka i ovdje se prica njemacki a kada bude u Engleskoj pricace sa njim na engleskom nikakav problem.Samopostovanje je kljuc svega a naravno treba znati i 100 jezika jel i Bog dao


To nije stvar tradicije nego samopostovanja a treba pricati mnogo jezika radi licnog razvoja,biti pun samopostovanja ne znaci nuzno biti zatucan i drzati se samo svoga al takodje i ne odricati se svoga jer mnogi danasnji klinci vise i ne pisu cirilicom a njihova djeca nece je ni znati vise,to ne radi nijedan narod na svijetu ni grci ni jevreji ni kinezi itd,a svi oni znaju pisati i latinicom posebno jevreji
 
Poslednja izmena:
Pisanje cirilicom nije dokaz da ste patriota niti tradicionalni.To je dokaz da ste racionalna , normalna osoba koja postuje sebe kao jedinku i kao dio jednog naroda i koja njeguje svoju kulturu.Svi koji drugacije gledaju na to nisu normalni nebitno jesu li patriote ili kosmopolite.Patriote neka uvijek prvo pisu cirilicom ali neka se sjete i da nauce jos makar par jezika a kosmopolite da ne zaborave da pisu ciriclicom i da shvate da nije svejedno u zivotu i sve kul.Jer onaj na koga se oni ugledaju i od koga su se naucili tom kosmopolitizmu se itekako drzi svog jezika i nametnuo ga je cijelom svijetu a to nije nimalo kul.Mnogi se ovdje rugaju opancima to je seljacki a kada gledaju irce kako sviraju irsku muziku u tradicionoj nosnji njihovoj onda im to nije seljacki.

Poenta svega sto sam komentarisao je rad na sebi i ulaganje u sebe sa dozom samopostovanja
 
Није битно којим писмом пишемо него шта пишемо. Не доказујемо своје врлине испразном реториком и хвалисањем гдје царује робовање таштини него свакодневним чињењем и нечињењем. Не доказујемо своје родољубље лажним србовањем гдје провејава фобија према неким колективитетима или још грђе сунароницима другог завичајног поријекла, него приврженошћу вербално и кроз чињења нашој културној и духовној баштини, историји и традицији.
А из искуства знам, посебно тамо 1990их када се у тим тирбулентним временима показало ко је ко, да су најбољи Срби они умјерени, повучени, тихи, ненаметљиви који робују моралним скрупулама као и да је грлатим галамџијама популистичко србовање само средство до циља, и ту у правилу ако им не донесе корист лако оду у другу крајност, србофобију.
 
Није битно којим писмом пишемо него шта пишемо. Не доказујемо своје врлине испразном реториком и хвалисањем гдје царује робовање таштини него свакодневним чињењем и нечињењем. Не доказујемо своје родољубље лажним србовањем гдје провејава фобија према неким колективитетима или још грђе сунароницима другог завичајног поријекла, него приврженошћу вербално и кроз чињења нашој културној и духовној баштини, историји и традицији.
А из искуства знам, посебно тамом1990их када се у тим тиебулентним временима показало ко је ко, да су најбољи Срби, они умјерени, повучени, тихи, ненаметљиви који робују моралним скрупулама као и да је грлатим галамџијама популистичко србовање само средство до циља, и ту у правилу ако им не донесе корист лако оду у другу крајност, србофобију.

Bitno je kojim pismom pisemo,nije to stvar vrijednosti,niti sam ja veci patriota od tebe ili ti od mene zbog pisanja cirilice,al to je stvar kolektivnog samopostovanja,zasto jevreji pisu svojim pismom,sta ih briga mogu svi pocet koristiti latinicu a jevreji su poliglote dobrim djelom to je najmanji problem.Licno meni je lakse pricat sa nekim jevrejom na engleskom jer ja engleski znam al on ce se primarno ipak drzati svog pisma time postuje sebe.Jer jezik i pismo su dio kulture jednog naroda i naravno da je bitno jer englezi koji uce svijet kosmopolitizmu i kako u svemu treba biti kul itekako drze do svog jezika i nametnuli su ga cijelom svijetu


Zasto englezi ne kazu ajde da pricamo neki drugi jezik koga boli uvo za jezik i tradiciju nasu ipak su oni kosmopolite, ipak je bitno
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
Nije..
 
Odkud Jozo Brozo na temi ?
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
Tema pripada samom vrhu glupih tema.
 
Odkud Jozo Brozo na temi ?

Tema pripada samom vrhu glupih tema.

Тема је духовита, са елементима посредне прозивке нашег фију-фију колеге са Крсте,

само,

ти то не можеш да разумеш.

Ти си Глу..тј...Грубан.
 
Тема је духовита, са елементима посредне прозивке нашег фију-фију колеге са Крсте,

само,

ти то не можеш да разумеш.

Ти си Глу..тј...Грубан.
Grešiš sinovac,grešiš.
 
Ћирилица је лепо писмо, што је (мени) сасвим довољан разлог да њоме пишем. Уједно, наша историја и 99% онога што вреди, а да је везано је српство, написано је на ћирилици. Тако да је ово писмо веза, нас данас, са нашом историјом.
 
Тема је духовита, са елементима посредне прозивке нашег фију-фију колеге са Крсте,

само,

ти то не можеш да разумеш.

Ти си Глу..тј...Грубан.
Jesi li išao na izložbu ćirilice u tvom gradu?
 

Back
Top