Да ли је писање ћириличним писмом доказ да је неко на интернету (форуму) прави српски патриота?

Nije nikakav dokaz, viđao sam tu po forumu ljude da pišu ćirilicom, a da pri tome nisu nikakve "Srbende", iako više volim vidjeti latinicu zbog toga što brže i lakše pročitam.
Е па онда да спорије прочиташ
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
Па имаш једног форумаша који користи ћирилично писмо, а аутошовиниста је. Дакле то није доказ неког патриотизма.

Али ћирилица се мора заштитити, тако што ћемо тзв. српску латиницу ставити ван закона.

Латиницу треба сатерати међу 4 зида, а никако не дозволити ово што данас раде ови велеиздајници да грађани могу да комуницирају са државним органима на латиници, као и обрнуто.
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
Слажем се. Није нужно доказ родољубља, али један од - можеби.
 
Ovo je jedini patriotizam i jedino sto valja, sve ostalo je gejpeder NATO izdaja:

434032494_408442561895537_3566202640688273073_n.jpg
 
Ja ne želim da me neko ni slučajno pomeša sa nekim "velikim patriotom" u smislu pod kojim se ovde taj termin podrazumeva pa ni pod razno ne koristim ćirilicu :mrgreen:

A u stvari boli me **** za pismo. Ako mi je zbog posla ćirilična tastatura setovana,tj ako sam popunjavao neki obrazac na istoj ili pisao dopis i post će biti na njoj, ako je normalno setovana po defaultu koristiću latinicu. . Ne zato što je više volim nego što me zaista nije briga. A i 2/3 barem moje internet aktivnosti van posla i nije na srpskom uopšte, nego na engleskom.
Blagosloveni smo jer 99,9% nas i ne primećuje koje je pismo u pitanju kada čita, mozak automatski obrađuje informaciju. Svako kome to smeta nije baš sasvim svoj i znam da se proserava. Zato tek onda u inat ne bih koristio ćirilicu.
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.

Veliki je idiotizam ne znati ćirilicu. Svi "latiničari" koji je ne znaju neka se stide svoje mržnje koja im pomračuje um.
 
Veliki je idiotizam ne znati ćirilicu. Svi "latiničari" koji je ne znaju neka se stide svoje mržnje koja im pomračuje um.
Ljudi koji ne postuju sami sebe zasto bi ih neko drugi postovao.Sami zapad nikad pod pojmom kosmopolitizma ne racuna odbacivanju tradicije,taj fenomen imas samo kod srba da kosmopolitizam se dokazuje odbacivanjem svega sto cini tradiciju naroda.Svaki ozbiljan narod na svijetu postuje svoju tradiciju, ljudi nisu svjesni koliko sami sebe ponizavaju dok toliko indiferentno i hladno odbacuju svoje pismo.Opet kazem ti imas slucaje velikih umjetnika na Zapadu znaci ne mejnstrim,da su se vjencavali u tradicionalnoj nosnji i oni su ok I kul,al ako to srbin uradi onda je to najveci primitivac itd.I to pazi na svaki moj komentar imas likove koji troluju i bace kao smjesak,bas sami sebe nepostuju.
 
Ljudi koji ne postuju sami sebe zasto bi ih neko drugi postovao.Sami zapad nikad pod pojmom kosmopolitizma ne racuna odbacivanju tradicije,taj fenomen imas samo kod srba da kosmopolitizam se dokazuje odbacivanjem svega sto cini tradiciju naroda.Svaki ozbiljan narod na svijetu postuje svoju tradiciju, ljudi nisu svjesni koliko sami sebe ponizavaju dok toliko indiferentno i hladno odbacuju svoje pismo.Opet kazem ti imas slucaje velikih umjetnika na Zapadu znaci ne mejnstrim,da su se vjencavali u tradicionalnoj nosnji i oni su ok I kul,al ako to srbin uradi onda je to najveci primitivac itd.I to pazi na svaki moj komentar imas likove koji troluju i bace kao smjesak,bas sami sebe nepostuju.

Dok je postojala Juga ja sam pisao latinicu. Posle sam prešao na ćirilicu. U Srbiji svi školovani ljudi pišu ćirilicu.

Vukova ćirilica je nešto na šta sam beskrajno ponosan, ali ne odbacujem bilo koje pismo koje poštuje čuveno pravilo "piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano", pa ni latinicu.
 
Dok je postojala Juga ja sam pisao latinicu. Posle sam prešao na ćirilicu. U Srbiji svi školovani ljudi pišu ćirilicu.

Vukova ćirilica je nešto na šta sam beskrajno ponosan, ali ne odbacujem bilo koje pismo koje poštuje čuveno pravilo "piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano", pa ni latinicu.
Ma pisi ti i latinicom i kojim god hoces pismom,samo idiot je protiv toga da covjek zna razlicita pisma, to sve obogacuje covjeka al potpuno izbaciti cirilicu iz upotrebe, smijesno i jadno sa tim se nista ne dokazuje, nije problem da neko pise latinicom al izbaciti svoje pismo iz upotrebe jadno.Imas ljude koji ce reci pa sta ga briga za pismo neki ce reci pa to nije ni njihovo pismo.Zamisli jevreji se odreknu svog pisma i kazu zastarelo je i lakse im latinicom da pisu, pa ako ne pisu jevreji na hebrejskom nece sigurno francuzi i vanzemaljci pisati na hebrejskom
 
al potpuno izbaciti cirilicu iz upotrebe, smijesno i jadno sa tim se nista ne dokazuje, nije problem da neko pise latinicom al izbaciti svoje pismo iz upotrebe jadno.
To sto je jedan romejski placenik resio da okrene Srbiju toj istocnjackoj despotiji (koja inace vise ne postoji) i njenoj nizerazrednoj ''kulturi'', ne znaci da taj poguban kurs treba nastaviti i u buducnosti.
 

Back
Top