Pink se poćirjakovićio

Опет неко кенселовање и поништавање, од тебе се не може ништа друго очекивати.

Зато је Крстарица и пропала !
Gde ti u toj poruci vidis kanselovanje, znas li ti sta je kanselovanje?

Naprotiv, Krstarica je par decenija poznata po tome sto evoja ekipa kmeci da se na njoj kanseluju ljudi koji ne veruju u njihove nacionalisticko-putinovske narative.

Kmecanje i prijavljivanje moderaciji postova kojim se na Krsti vec 2 decenije bavi tvoja ekipa srpskih patriota je vec legendarna.

E to je zahtev za kanselovanje, to sto ti tvoji rade.

To izvrtanje ti nece proci, to mozes da pricas nekom drugom, a ne meni, koji sam i sam prosao kroz to vase patriotsko kanselovanje na Krsti
 
Autošovinizam uopšte nije fenomen karaktrističan za Srbe i Srbiju...

Mislim da bi nema potpuno identičnog fenomena u svetu, a kod nas je počeo da buja zbog spleta okolnosti.

Fenomen srpskog autošovinizma možda ima sličnosti sa fenomenom crnačkog autorasizma. Crnac koji gaji iste rasne predrasude o ostalim crncima kao i beli rasista, ali za sebe smatra da je elita i prema tome ravan belcima.

Ćirjaković je odlično zapazio u jednom tekstu da je srpski autošovinizam mešavina elitističke arogancije i kompleksa inferiornosti.
 
Нажалост, Пинк се није "поћирјаковићио". То је прозападно оријентисана станица, ја сам афроазијски оријентисан.
Иначе, православље није једина ствар која нам је стигла из Азије. Ми смо Европљани "напуњени" Азијом. Чак и они који би да побегну од себе, што је немогуће, то чине на начин који показује да долазе из једне оријенталне културе. Неко ко је социјализаован овде, може да пљуне на српство, да каже да није Србин, да се покатоличи, да постане усташа, шта год, али српски софтвер ума, дубоку културу која је у мањој или већој мери усмерава или наводи све наше поступке, не може да избаци из себе. То није генетски - стиче се социјализацијом - од колевке, преко песка у паркићу, до школа...
Обележја српске дубоке културе, онај део леденог брега који се не види, јесу, између осталог, брука и част, колектиивизам, карактеристичан однос према моћи, мржња према нијансама сиве, црно-бела слика (скоро) свега и параноја од неизвесности. Оне су у свима нама присутне, али не у истој мери, зато се као појединци разликујемо, али то колико је у нама можемо, можда, мало да потиснемо, али не можемо да избришемо из себе. Једини начин да један Србин - Наташа Кандић колико и Војислав Шешељ - буде културно деконтаминиран јесте да постане леш.
Зато је и један аутошовиниста, ако гледамо по софтверу његовог ума, дубокој култури у њему, што нема НИКАКВЕ везе са упадљивим обележјима нашег идентитета, највећи Србин - вероватно већи и од највећих, Светог Саве и Патријарха Павла, иако је као по себи сваки аутошовиниста антисрбин. То није ствар гена, ни идентитета, већ (дубоке) културе у смислу у коме о култури говори Клифорд Герц. Она несвесно, социјализацијом, бива уписана у све нас, у већој или мањој мери. Све се своди на вероватнућу - колико је велика вероватноћа да ће појединац који је овде социјализован у одређеним околностима понашати на начин на који је склон да се понаша неко ко је социјализован у тој култури.
Иако је православље кључна одредница нашег идентитета, најупадљивији део видљивог дела леденог брега српске културе, оно што је испод површине, "дубоки" део српске културе, који није упадљив, иако стално проговара из нас, старији је и важнији за разумевање наших поступака од наше вере. Он је обликовао и наш однос према православљу, и његово место у српском друштву, и начине како се односимо према својој вери или личној невери.
 
Poslednja izmena:
Ja sam čula da je imao problema sa depresijom i da je neke žene vređao na njihovim nalozima na društvenim mrežama, što su i iskoristili kao argument u hajci protiv njega. Ne znam kako je sebi dopustio da ga tako preveslaju.
Како замишљаш „недопуштање да те превеслају” кад они с полугама моћи надигну медијску (и не само медијску) хајку на тебе?
 
Ако заиста имаш љекаре у породици, упитај их шта мисле о јавном давању дијагноза нестручних лица особама које никад нису видјели.
Kako nisu,gostovao je na rezimskim televizijama. Imao je napade genijalnosti uz vredjanje neistomisljenika. Pola Srbije je nazvao Drugosrbijancima. Sto nacionalisti koriste kao alibi za svoje izivljavanje po medijima.
 
Kako nisu,gostovao je na rezimskim televizijama. Imao je napade genijalnosti uz vredjanje neistomisljenika. Pola Srbije je nazvao Drugosrbijancima. Sto nacionalisti koriste kao alibi za svoje izivljavanje po medijima.
Господине,
1. Ја не користим реч србијанац нити изведенице из ње, укључујући другосрбијанац.
2. Они су сами себе назвали Други Срби и поносе се чињеницом да су другосрбијанци, што можете проверити у року од пар секунди ако у претраживач укуцате речи Алексеј Кишјухас и другосрбијанци, пошто их он тако назива у дефеиницији Друге Србије, коју сам и ја цитирао у једном тексту.
3. Све увреде које сам износио су увреде које су претходно изнесене о мени и мојим сличномишљеницима. Ја сам их само доследно враћао онима који су их лансирали. Петар Луковић је још 2006 написао серију текстова о мени, а изабране увреде које су се од тада појављивале сам скупио на мом блогу у посту "Одјеци и реаговања" из новембра 2018. Било је и оних на Крстарици, које сам открио касније, па оне нису уврштене.
4. Иначе, ја сам на црној листи свих антирежимских телевизија и свих режимских телевизија које контролише руска династија Кркобабић. Али, ја сам био на црним листама антирежимских телевизија и пре него што сам почео да подржавам Вучића 2016. године. Пошто то нема везе са мојим односом према Вучићу, уосталом тамо је годинама гостовао Крле и Љиљана Смајловић, већ са чињеницом да сам смислио појмове аутошовинизам и случајни срби.
5. У Србији не постоји антирежимска телевизија која није антисрпска. Мислите о томе када размишљате о дужни Вучићеве владавине.
6. Ако вам буде досадно, и вечерас сам на Ћирилици. Уживајте.
 
Господине,
1. Ја не користим реч србијанац нити изведенице из ње, укључујући другосрбијанац.
2. Они су сами себе назвали Други Срби и поносе се чињеницом да су другосрбијанци, што можете проверити у року од пар секунди ако у претраживач укуцате речи Алексеј Кишјухас и другосрбијанци, пошто их он тако назива у дефеиницији Друге Србије, коју сам и ја цитирао у једном тексту.
3. Све увреде које сам износио су увреде које су претходно изнесене о мени и мојим сличномишљеницима. Ја сам их само доследно враћао онима који су их лансирали. Петар Луковић је још 2006 написао серију текстова о мени, а изабране увреде које су се од тада појављивале сам скупио на мом блогу у посту "Одјеци и реаговања" из новембра 2018. Било је и оних на Крстарици, које сам открио касније, па оне нису уврштене.
4. Иначе, ја сам на црној листи свих антирежимских телевизија и свих режимских телевизија које контролише руска династија Кркобабић. Али, ја сам био на црним листама антирежимских телевизија и пре него што сам почео да подржавам Вучића 2016. године. Пошто то нема везе са мојим односом према Вучићу, уосталом тамо је годинама гостовао Крле и Љиљана Смајловић, већ са чињеницом да сам смислио појмове аутошовинизам и случајни срби.
5. У Србији не постоји антирежимска телевизија која није антисрпска. Мислите о томе када размишљате о дужни Вучићеве владавине.
6. Ако вам буде досадно, и вечерас сам на Ћирилици. Уживајте.
Hvala necemo Vas gledati. Tek kada druga strana dobije bar 5minuta vremena da izlozi svoj stav ,dobicete fer paznju.
 
Господине,
1. Ја не користим реч србијанац нити изведенице из ње, укључујући другосрбијанац.
2. Они су сами себе назвали Други Срби и поносе се чињеницом да су другосрбијанци, што можете проверити у року од пар секунди ако у претраживач укуцате речи Алексеј Кишјухас и другосрбијанци, пошто их он тако назива у дефеиницији Друге Србије, коју сам и ја цитирао у једном тексту.
3. Све увреде које сам износио су увреде које су претходно изнесене о мени и мојим сличномишљеницима. Ја сам их само доследно враћао онима који су их лансирали. Петар Луковић је још 2006 написао серију текстова о мени, а изабране увреде које су се од тада појављивале сам скупио на мом блогу у посту "Одјеци и реаговања" из новембра 2018. Било је и оних на Крстарици, које сам открио касније, па оне нису уврштене.
4. Иначе, ја сам на црној листи свих антирежимских телевизија и свих режимских телевизија које контролише руска династија Кркобабић. Али, ја сам био на црним листама антирежимских телевизија и пре него што сам почео да подржавам Вучића 2016. године. Пошто то нема везе са мојим односом према Вучићу, уосталом тамо је годинама гостовао Крле и Љиљана Смајловић, већ са чињеницом да сам смислио појмове аутошовинизам и случајни срби.
5. У Србији не постоји антирежимска телевизија која није антисрпска. Мислите о томе када размишљате о дужни Вучићеве владавине.
6. Ако вам буде досадно, и вечерас сам на Ћирилици. Уживајте.

Nema slucajnijeg Srbina od Vucica.. Ako utisate televizor, moracete da se suocite sa onim sto on radi, a ne sa onim sto prica.. On je najvatreniji kriticar danas, onoga sto ce da uradi sutra, ili onog sto je uradio juce.. Ja razumem egzistencijalnu prirodu vaseg politickog "opredelenja", ali mi je zao sto ste vas intelektualni napor usmerili u odbranu istog.. To je Sizifov posao..
 
Nema slucajnijeg Srbina od Vucica.. Ako utisate televizor, moracete da se suocite sa onim sto on radi, a ne sa onim sto prica.. On je najvatreniji kriticar danas, onoga sto ce da uradi sutra, ili onog sto je uradio juce.. Ja razumem egzistencijalnu prirodu vaseg politickog "opredelenja", ali mi je zao sto ste vas intelektualni napor usmerili u odbranu istog.. To je Sizifov posao..
Њему никаква одбрана није потребна, понајмање моја. Она га, као и ја, не занима. Али ни мало. Ја само покушавам да другима пренесем оно што сам разумео и што ми је јако занимљиво. Требало ми је четири године да схватим, пре тога сам писао будалаштине.
Вучић је у Вашем животу, свиђало се то вама или не, природна чињеница. Као Авала, Сунце или Месец. Ја покушавам да свакоме кога занима објасним зашто је тако. То је оно што мене фасцинира. Иначе, бити против Вучића у Србији је као да сте против Сунца, Месеца и Авале заједно. Он Вам је природна чињеница тог типа. Можете да будете или у контакту с таквом стварношћу, или да је негирате. Али ваше опредељење, као ни моје, неће утицати на такву стварност. Сунце излази и залази, Месец има мене, Авала је ту где је. Е то вам је Вучић, па се ви опредељујте колико вам воља и подсмевајте се мом опоредељењу.
 
Mislim da bi nema potpuno identičnog fenomena u svetu, a kod nas je počeo da buja zbog spleta okolnosti.

Fenomen srpskog autošovinizma možda ima sličnosti sa fenomenom crnačkog autorasizma. Crnac koji gaji iste rasne predrasude o ostalim crncima kao i beli rasista, ali za sebe smatra da je elita i prema tome ravan belcima.

Ćirjaković je odlično zapazio u jednom tekstu da je srpski autošovinizam mešavina elitističke arogancije i kompleksa inferiornosti.
:tick:

Upravo to - fenomen je sličan onome koji se javlja kod samomrzećeg Jevrejina - Srbija nije samo siromašna i oskudna mogućnostima nego i pod besomučnim medijskim pritiskom, i onda razni narcisoidi usvajaju stereotipe i medijske narativne druge strane i počinju da optužuju (i mrze) sopstvenu grupu zato što ih oni cool (trenutno bogati i moćni) preziru zbog pripadnosti grupi u kojoj su ze eto rodili. Autošovinizam patoloških razmera se naročito javlja kod ponosnih vlasnika narcističkog poremećaja ličnosti potpuno nesposobnih da osete empatiju.
 
Nema slucajnijeg Srbina od Vucica.. Ako utisate televizor, moracete da se suocite sa onim sto on radi, a ne sa onim sto prica.. On je najvatreniji kriticar danas, onoga sto ce da uradi sutra, ili onog sto je uradio juce..
Сасвим тачно. Такви су и они који су му „политички противници”, само су неупоредиво мање способни у тој крајње непоштеној игрици па су зато они под његовим скутима а не он под њиховим. Капиши?
 
Господине,
1. Ја не користим реч србијанац нити изведенице из ње, укључујући другосрбијанац.
2. Они су сами себе назвали Други Срби и поносе се чињеницом да су другосрбијанци, што можете проверити у року од пар секунди ако у претраживач укуцате речи Алексеј Кишјухас и другосрбијанци, пошто их он тако назива у дефеиницији Друге Србије, коју сам и ја цитирао у једном тексту.
3. Све увреде које сам износио су увреде које су претходно изнесене о мени и мојим сличномишљеницима. Ја сам их само доследно враћао онима који су их лансирали. Петар Луковић је још 2006 написао серију текстова о мени, а изабране увреде које су се од тада појављивале сам скупио на мом блогу у посту "Одјеци и реаговања" из новембра 2018. Било је и оних на Крстарици, које сам открио касније, па оне нису уврштене.
4. Иначе, ја сам на црној листи свих антирежимских телевизија и свих режимских телевизија које контролише руска династија Кркобабић. Али, ја сам био на црним листама антирежимских телевизија и пре него што сам почео да подржавам Вучића 2016. године. Пошто то нема везе са мојим односом према Вучићу, уосталом тамо је годинама гостовао Крле и Љиљана Смајловић, већ са чињеницом да сам смислио појмове аутошовинизам и случајни срби.
5. У Србији не постоји антирежимска телевизија која није антисрпска. Мислите о томе када размишљате о дужни Вучићеве владавине.
6. Ако вам буде досадно, и вечерас сам на Ћирилици. Уживајте.
Stavka pod brojem 5 je inače glavni razlog dugovečnosti ove vlasti.
 
Њему никаква одбрана није потребна, понајмање моја. Она га, као и ја, не занима. Али ни мало. Ја само покушавам да другима пренесем оно што сам разумео и што ми је јако занимљиво. Требало ми је четири године да схватим, пре тога сам писао будалаштине.
Вучић је у Вашем животу, свиђало се то вама или не, природна чињеница. Као Авала, Сунце или Месец. Ја покушавам да свакоме кога занима објасним зашто је тако. То је оно што мене фасцинира. Иначе, бити против Вучића у Србији је као да сте против Сунца, Месеца и Авале заједно. Он Вам је природна чињеница тог типа. Можете да будете или у контакту с таквом стварношћу, или да је негирате. Али ваше опредељење, као ни моје, неће утицати на такву стварност. Сунце излази и залази, Месец има мене, Авала је ту где је. Е то вам је Вучић, па се ви опредељујте колико вам воља и подсмевајте се мом опоредељењу.
I Slobodan Milošević je bio kao Stara planina pa se survao.
Ono što gospon @tadija001 pokušava da vam objasni jeste da isti Vučić nije nikakva ekvidistancioni instrument prema istoku i zapadu ili neko ko balansira strane po potrebi ( prinuđen snazi pritisaka ) već zapadni čovek koji simulira balansiranje a zapravo sprovodi zapadne naloge mnogo bolje i mnogo više čak i od otvorenih prozapandnih negovatelja . Ovi drugi su se bar vadili na opoziciju .
 
Њему никаква одбрана није потребна, понајмање моја. Она га, као и ја, не занима. Али ни мало. Ја само покушавам да другима пренесем оно што сам разумео и што ми је јако занимљиво. Требало ми је четири године да схватим, пре тога сам писао будалаштине.
Вучић је у Вашем животу, свиђало се то вама или не, природна чињеница. Као Авала, Сунце или Месец. Ја покушавам да свакоме кога занима објасним зашто је тако. То је оно што мене фасцинира. Иначе, бити против Вучића у Србији је као да сте против Сунца, Месеца и Авале заједно. Он Вам је природна чињеница тог типа. Можете да будете или у контакту с таквом стварношћу, или да је негирате. Али ваше опредељење, као ни моје, неће утицати на такву стварност. Сунце излази и залази, Месец има мене, Авала је ту где је. Е то вам је Вучић, па се ви опредељујте колико вам воља и подсмевајте се мом опоредељењу.
Sve ok i sunce i mesec ali kada sidje sa vlasti. Kad je na vlasti a ti ga velicas,jedan si od hiljadu uvlakaca. Ima par stvari koje su ok kod njega ali dok je tu gde jeste trebaju kritike .jer one pokrecu.
 
I Slobodan Milošević je bio kao Stara planina pa se survao.
Ono što gospon @tadija001 pokušava da vam objasni jeste da isti Vučić nije nikakva ekvidistancioni instrument prema istoku i zapadu ili neko ko balansira strane po potrebi ( prinuđen snazi pritisaka ) već zapadni čovek koji simulira balansiranje a zapravo sprovodi zapadne naloge mnogo bolje i mnogo više čak i od otvorenih prozapandnih negovatelja . Ovi drugi su se bar vadili na opoziciju .
Vladika Rade
Malo rukah
Malena i snaga
 
Њему никаква одбрана није потребна, понајмање моја. Она га, као и ја, не занима. Али ни мало. Ја само покушавам да другима пренесем оно што сам разумео и што ми је јако занимљиво. Требало ми је четири године да схватим, пре тога сам писао будалаштине.
Вучић је у Вашем животу, свиђало се то вама или не, природна чињеница. Као Авала, Сунце или Месец. Ја покушавам да свакоме кога занима објасним зашто је тако. То је оно што мене фасцинира. Иначе, бити против Вучића у Србији је као да сте против Сунца, Месеца и Авале заједно. Он Вам је природна чињеница тог типа. Можете да будете или у контакту с таквом стварношћу, или да је негирате. Али ваше опредељење, као ни моје, неће утицати на такву стварност. Сунце излази и залази, Месец има мене, Авала је ту где је. Е то вам је Вучић, па се ви опредељујте колико вам воља и подсмевајте се мом опоредељењу.

Ispravka netačnog navoda 😎 -> Nijedan političar pa time ni Vučić nije "prirodna činjenica"...

To su sve vešačke tvorevine i stranke i tzv demokratija...pa time i nijni produkti tj političari...pogotovo u kontaminiranom sistemu gde nijedni izbori odkako postoje u Srba nisu bili regularni...sem mozda kod kilavog Koštunjavog kojem je bilo mrsko i da mulja izbore...

Vreme sletova i pesama "Tito je naše Sunce..." je prošlo...i svaka jednako dobra ili loša kopija je pase... Čak i Šapić bi da presadi Tita iz Kuće Cveća....ne znam samo da li da bi spremio "radsadnik" za nekog drugog... ili stavec nebitno...

Dakle NE
Vučić kao politička figura (te samim tim veštačka) nije prirodna činjenica :kafa:

On kao biološko biće može to biti, kao što smo svi prirodna činjenica truda majke i oce...😀, ali kao politička ne...niti je Sunce niti Mesec niti Avala :kpozdrav:

...
 
Istina je, autošovinizam ne postoji, videće se da je to samo "politički korektan " izraz da se ne kaže neprijatelji Srbije koji je pravi termin za kombinovani rat koji se vodi decenijama medju Srbima....započet i vodjen od strane srpskih neprijatelja....plaćen, forsiran medijima, nasiljem i korupcijom....što je opet fin naziv za nemoralne ljude na mestima gde su primljeni kao moralni, sa izvrnutim smislom za realnost.
Kako neko moralan može da bude korumpiran? Znači da je već bio nemoralan i da je neko falsifikovao njegovu moralnu podobnost, kao kada garantujete za pedofila da je normalan....što opet znači da nije slučajno na tom mestu, nego s namerom onoga koji ga je postavio....
 

Back
Top