Pilule na svoju ruku ??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mila_op

Početnik
Poruka
27
Cao, pozdrav svima.
Resila sam da pijem anti-bebi pilule, po prvi put.
Imala sam do skoro jaaaako retke odnose, i nisam htela bzvz da se kljukam lekovima, ali sada se to primenilo... a i cula sam da pilule mogu da ustale cikluse, da budu redovniji itd.
Jel potrebno da odem kod ginekologa da bi mi rekao ON/ONA koje tacno da koristim ili da uzmem neke po preporuci drugarice ? Ne znam kako to ide uopste... I koje vi koristite ?
p.s. sorry ako je tema vec bila :confused:
 
uh kondom...
koristili smo gaaa...pa jednom u 10 puta. skroz mi je bzvz.
skorz mi se gubi na spontanosti, i dinamici, i masti.
otkud znam, pre bih pilule, uostalom... i zbog menstruacije, posto mi vec godinama kasni i po mesec dana. , pa da se to unormali.
 
Ne preporučujem da ih piješ na svoju ruku.
Sa svojih 18-19 god sam ih pila neko vreme ali nisu donele nikakve dugoročne efekte po pitanju ustaljivanja ciklusa.
Tek sam sa 24 god. saznala da nisam ni imala ovulaciju sve to vreme... :!: a ja tripovala da sam trudna svaki put kad mi kasnilo (stalno) ;)
 
Ne znam kako nekom uopšte može da padne na pamet da pije pilule bez prethodnog detaljnog lekarskog pregleda (sistematski ginekološki pregled i laboratorijski nalazi)?!
Najdrastičniji primer sam videla u apoteci, ulazi čovek i pita "da li imate anti-bebi pilule". A apotekarka, naravno, odgovara, nemamo ništa što se tako zove:)
Idi kod ginekologa, jednom za početak, a onda redovno (2 puta godišnje se preporučuje).
Žene gube glavu zato što nemaju običaj da odu kod lekara, ili im je pregled neprijatan, itd.
 
obavezno otidi kod ginekologa on ce te pregledati izvaditi nalaze, meni je moj uradio i papa test posto ga do sad jos nisam nikad vadila a prosle sam se godine porodila i rekao mi je da bi bilo jako rizicno da uzimam na svoju ruku neke pillule, pogotovo radi porodajne ranice na grlicu. i zto sto svaka zena nepodnosi iste lijekove. meni je moj ginekolog propisao yasmin tablete neke nove i stvarno sam zadovoljna.znaci u svakom slucaju posjeti ljekara i nek ti on odredi koje su najbolje za tebe, nista na svoju ruku.
 
Tema ginekologija. NAravno da ides kod ginekologa, neko sa 24 godine ne bi trebalo ni da postavi ovakvo pitanje. A sto se spontanosti tice - samo cu reci da se u najvecoj spontanosti bez kondoma dobije HIV, hepatitis B i C, sifilis, gonoreja, hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, kondilomi i candida. Zvuci ti poznato, mozda? Da, da - to su seksualno prenosive bolesti, i mogu se dobiti iz samo jednog odnosa, makar on bio o prekinuti snosaj, i zamisli - nemoras pojma imati da je tvoj partner zarazen (kao ni on sto ne mora znati!).
Zaista, imas dovoljno godina da bi trebalo da se ponasas zrelo i odgovorno, i prema sebi i prema drugima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top