Peticija-protiv davanja srpskog državljanstva građanima Crne Gore

Pa crnogorci su prvi na koje pomislis kada su te veze,vezice,korupcija i kriminal u pitanju.Nije to slucajno. Ali naravno i drugi se time sluze i bave ali zasto bi ja kao gradjanin Srbije ako vec moram da trpim ove domace vezare i gamad morao da trpim i neke iz druge drzave.

Slovenci-skrtica
Bosanci-glupi
Crnogorci-lijeni

I nije ti neki argument...


Srbija na Beogradskom univerzitetu pokusava da prikupi sto je vise pametnih ljudi, a ne krimosa. Andija Prlainovic u vaterpolu, neko drugi iz elektrotehnike itd...sve su to pozitivni primjeri.
Tvojom logikom, Andiju treba istjerati iz reprezentacije, jer je zauzeo mjesto nekom (losijem) igracu rodjenom u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne treba proterati one koji su vec dosli ali treba uveti stroge i restriktivne mere prema onima koji imaju slicnu nameru u mogucnosti , da je Srbija bogata i perspektivna zemlja u nju bi dolazili Arapi i Kurdi da rade kao u zapadne zemlje , ali nije jer ovde nema dovoljno posla i sredstava ni za domace gradjane , pa je glupo da drzava na bilo koji nacin finansira gradjane drugih drzava od kojih nema ama bas nikakvu korist . Kao sto rekoh da je Srbija Norveska ili Svajcarska i da imamo toliki standard i toliko novca pa da onda izigravamo majku svim Srbima po belom svetu i svima ostalima i to bi bilo u redu , a ovako je to sasvim pogresno jer se gradjani Srbije koji i inace tesko zive dodatno diskriminisu i opterecuju finasiranjem stranih drzavljana a nemaju para ni za sebe sto je van pameti. Dalje je problem sto vecina tih koji dodju ovde na studije ili da rade ,ovde i ostanu i onda posle kukaju kako ih je u zavicaju sve manje i kako su diskriminasani, a nikome ne pada na pamet da se vrati tamo .

Slazem se sa ovim stize poen
 
Slovenci-******
Bosanci-glupi
Crnogorci-lijeni

I nije ti neki argument...


Srbija na Beogradskom univerzitetu pokusava da prikupi sto je vise pametnih ljudi, a ne krimosa. Andija Prlainovic u vaterpolu, neko drugi iz elektrotehnike itd...sve su to pozitivni primjeri.
Tvojom logikom, Andiju treba istjerati iz reprezentacije, jer je zauzeo mjesto nekom (losijem) igracu rodjenom u Srbiji.

Kad sam to napisao.Slovence nisam pomenuo nikada na ovom forumu i ne zanimaju me.
Primeri ti nemaju veze sa vezom.
To kakav je neko sportista se vidi jos u mladjim kategorijama. Pa veliki klubovi kaparisu fudbalere jos u petlicima.
Znam nekolicinu crnogoraca/crnogorki koji studiraju ovde i daleko je to od nekih extra talenata za koje bi Srbija morala da puca pare. Takvih u Srbiji imas koliko hoces.
Cak i da ima recimo neki extra pametan crnogorac talenat za recimo medicinu ....pa sta Srbija ima od njega?? Taj ce da na racun Srbije zavrsi skolovanje i zapali u inostranstvo. Najbolje ce da ostane u Srbiji i radi za neke smesne pare.
 
Kad sam to napisao.Slovence nisam pomenuo nikada na ovom forumu i ne zanimaju me.
Primeri ti nemaju veze sa vezom.
To kakav je neko sportista se vidi jos u mladjim kategorijama. Pa veliki klubovi kaparisu fudbalere jos u petlicima.
Znam nekolicinu crnogoraca/crnogorki koji studiraju ovde i daleko je to od nekih extra talenata za koje bi Srbija morala da puca pare. Takvih u Srbiji imas koliko hoces.
Cak i da ima recimo neki extra pametan crnogorac talenat za recimo medicinu ....pa sta Srbija ima od njega?? Taj ce da na racun Srbije zavrsi skolovanje i zapali u inostranstvo. Najbolje ce da ostane u Srbiji i radi za neke smesne pare.

Ovo prvo sam parafrazirao. Vicevi itd.

Kakav je ce ko biti student se takodje vidi u "mladjim kategorijama".
A ja znam nekolicinu Srba/Srpkinja iz Crne Gore koji su medju najboljim na svom faksu. I sta sa tim? Sada treba da mislim da su svi takvi? Ili ti da mislis da su svi ljudi iz CG nesposobni na osnovu tih tvojih par crnogoraca/crnogorki?
Jedan konkretno uporedo studira fiziku i teologiju i na oba faksa ima prosjek preko 9.5.

A otkud sad to da zapalimo za inostranstvo? Zar nije prica da mi ovdje dozivotno ostajemo i jos dovodimo cijelu uzu i siru porodicu?
 
Slovenci-******
Bosanci-glupi
Crnogorci-lijeni

I nije ti neki argument...


Srbija na Beogradskom univerzitetu pokusava da prikupi sto je vise pametnih ljudi, a ne krimosa. Andija Prlainovic u vaterpolu, neko drugi iz elektrotehnike itd...sve su to pozitivni primjeri.
Tvojom logikom, Andiju treba istjerati iz reprezentacije, jer je zauzeo mjesto nekom (losijem) igracu rodjenom u Srbiji.

Slovence smo vazda smatrali skrticama, koliko ja znam :)
 
...al' ti je nabrajanje ?
-cinilo se prema karakteru pojedinaca , sve koje si nabrojao su sjenke onih koji sigurno svijetle . Mislim da ucinak ne treba dodeljivati ili oduzimati po naci-liniji tj. teritoriji odakle je Srbin nego uzimati siroki dijapazon tako da od pojedinaca se ide koji se nicim ne markiraju unutar Nacije i dosta sa podjelama koje su i dovele dovde ! pa , zar su samo Srbi podlozni raskolim a nevidjenim i necuvenim u bilo-kojoj drugoj Naciji . Zato je stari vapaj ,- Samo sloga.... aktuelni sad nego ikad !!!

A zašto da ih ne nabrajam.Malopre je neko naveo R.Božovića.Iskoristili su vrhunske položaje da napune svoje džepove pod okriljem Srbije.
 
Slovenci-skrtica
Bosanci-glupi
Crnogorci-lijeni

I nije ti neki argument...


Srbija na Beogradskom univerzitetu pokusava da prikupi sto je vise pametnih ljudi, a ne krimosa. Andija Prlainovic u vaterpolu, neko drugi iz elektrotehnike itd...sve su to pozitivni primjeri.
Tvojom logikom, Andiju treba istjerati iz reprezentacije, jer je zauzeo mjesto nekom (losijem) igracu rodjenom u Srbiji.
Nije uopste poenta da su Crnogorci lenji , niti Bosanci ludi , cak da su i svi dole "lijepi i pametni "ko Momo i Milo onomad a nisu .Opet je stvar u tome da gradjani Srbije placaju iz svog dzepa funkcionisanje domaceg univerziteta i ostalih institucija ove drzave i sasvim je neprihvatljivo da onaj ko za njihovo funkcionisanje ne izdavaja nista ima isti tretman kao domaci gradjani koje deru na PDVu , taksama , carinama i ostalim oblicima drzavne globe .Sto je najgore niko nije ni pitao gradjane Srbije da li bi hteo da daje pare za studenta iz Berana ili Bileca sve jedno ,koji finansira drzave CG i BiH, a zivi na racun drzave Srbije za koju ni on ni njegova fakmilija ne izdvajaju i centa.
 
Sa druge strane imas Andriju Prlainovica, koji je rodjeni Novljanin, a igra za reprezentaciju Srbije, jer Srbiju dozivljava kao svoju drzavu. Mozda i njega treba protjerati nazad?

Pa naveo sam ti da nije problem za onoga ko poštuje Srbiju,već oni koji su nazovi"Srbi" dok njima to odgovara.Kakve ima koristi od Bojića,uzeo pare ovde i pobegao u C.Goru ili Peković,naučio se basketa ovde a onda reprezentuje svoju matičnu zemlju.
 
Nije uopste poenta da su Crnogorci lenji , niti Bosanci ludi , cak da su i svi dole "lijepi i pametni "ko Momo i Milo onomad a nisu .Opet je stvar u tome da gradjani Srbije placaju iz svog dzepa funkcionisanje domaceg univerziteta i ostalih institucija ove drzave i sasvim je neprihvatljivo da onaj ko za njihovo funkcionisanje ne izdavaja nista ima isti tretman kao domaci gradjani koje deru na PDVu , taksama , carinama i ostalim oblicima drzavne globe .Sto je najgore niko nije ni pitao gradjane Srbije da li bi hteo da daje pare za studenta iz Berana ili Bileca sve jedno ,koji finansira drzave CG i BiH, a zivi na racun drzave Srbije za koju ni on ni njegova fakmilija ne izdvajaju i centa.

Pa eto, onda nas mozes zvati turistima. Trosimo pare po Srbiji tokom cijele godine. To sto bi ti da nam uzmes jos koji dinar vise, to je druga stvar...ali eto, Srbija je zadovoljna i bez tih dodatnih 1000 evra na godisnjem nivou po glavi studenta.
 
Pa naveo sam ti da nije problem za onoga ko poštuje Srbiju,već oni koji su nazovi"Srbi" dok njima to odgovara.Kakve ima koristi od Bojića,uzeo pare ovde i pobegao u C.Goru ili Peković,naučio se basketa ovde a onda reprezentuje svoju matičnu zemlju.

Da, posebno Pekovic! Mada da se ne lazemo, njega je Dusko Vujosevic povukao, a taj isti Dule je ikona kod svih grobara.
 
Poslednja izmena:
A pritom je tek za smejanje činjenica da stranci, pravi stranci koji žive u Srbiji i po 20 godina ne mogu da dobiju rešenje o državljanstvu, jer ih stalno cimaju za neke nove papire. Imam prijatelja Afrikanca, koji je došao u Srbiju u onom periodu doseljavanja braće nesvrstanih, ovde je diplomirao kao strani student pre 12tak godina i još uvek ne može da reši državljanstvo. Samim tim, ne može da kupi i registruje auto, porez za stan otkida, može da se leči samo kod privatnika,....Otkad je krenulo ovo sa "studentskim državljanstvom", hoće iz zezanja da se prijavi na neki faks, donese izjavu "Ja sam Srbin", čisto da vidi kako će proći....:)
 
A pritom je tek za smejanje činjenica da stranci, pravi stranci koji žive u Srbiji i po 20 godina ne mogu da dobiju rešenje o državljanstvu, jer ih stalno cimaju za neke nove papire. Imam prijatelja Afrikanca, koji je došao u Srbiju u onom periodu doseljavanja braće nesvrstanih, ovde je diplomirao kao strani student pre 12tak godina i još uvek ne može da reši državljanstvo. Samim tim, ne može da kupi i registruje auto, porez za stan otkida, može da se leči samo kod privatnika,....Otkad je krenulo ovo sa "studentskim državljanstvom", hoće iz zezanja da se prijavi na neki faks, donese izjavu "Ja sam Srbin", čisto da vidi kako će proći....:)

Bas tako....a U CG ima bezbroj Srba izbeglica, koji zive u Cg vec 15 godina, redovno placaju poreze i sve i ne mogu da dobiju Cg drzavljanstvo.....:dash:

Ja mislim da necu docekati neku pozitivnu reakciju srpskih studenata na ovo s*anje od predloga...:dash:
 
Ne treba nam uvoz jalovih i sirovih direktora Milovih!!!

Не греши душу и немој писати којештарије. Више од половине Црне Горе НАСТАЊУЈУ ЧЕСТИТИ И ПОШТЕНИ СРБИ-ЦРНОГОРЦИ... зашто ископаваш
ову бајату тему........
 
Mozes ti po gradu pricati sta hoces, sada se trazi da se u sudu izjasnis o svojoj nacionalnosti (tj da se izjasnis kao Srbin) ako ne zelis da te tretiraju kao stranca.

Ista stvar i na fakultetima. Ima dosta Crnogoraca koji su morali da se izjasne kao Srbi na upisu kako bi imali ista prava kao i studenti u Srbiji. Treba da se shvati da se oni nisu svojevoljno izjasnili Srbima,a ovi koje znam cak se i ne busaju u srpske grudi,vec brane nezavisnu Crnu Goru usred Srbije a i naveliko prepricavaju drugima nasu sramotu i licemerje da teramo studente da se nacionalno izjasne i da u skladu sa tim zavisi hoce li i za koliko novca studirati u Srbiji.
 

Back
Top