Penzionisan Zdravko Ponos

Није да браним Поноша...сам је крив за то шта му се десило...него одакле вам да му је сестра удата за тог убицу...и на крају и да јесте ..како је он за то крив?

Па при пријему у војну или полицијску академију детаљно проверавају и породицу па ако је неко у породици кривично осуђиван ( а немаш никакву везу која ће то да анулира) нема шансе да будеш примљен, а овај догурао до начелника генералштаба а сестра му удата за терористу и убицу

Пензионер у 46 ој!
Он је идол!

Замисли само да у 46-ој години имаш генералску пензију z:mrgreen:
 
Па при пријему у војну или полицијску академију детаљно проверавају и породицу па ако је неко у породици кривично осуђиван ( а немаш никакву везу која ће то да анулира) нема шансе да будеш примљен, а овај догурао до начелника генералштаба а сестра му удата за терористу и убицу



Замисли само да у 46-ој години имаш генералску пензију z:mrgreen:
u Zdravlje Generale!
 
Како не разумете ПА ПОНОШ САДА ИДЕ НА ВЕОМА ВАЖНУ ЦИВИЛНУ ФУНКЦИЈУ а која је у вези са Војском...а важно је да није активно војно лице...

General Ponoš postaje pomoćnik Vuka Jeremića
Vesti - Srbija | Tanjug,Srbijanet | 13 oktobar 2009
...
Bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general-potpukovnik Zdravko Ponoš, uskoro bi mogao da se zaposli u Ministarstvu spoljnih poslova kao jedan od pomoćnika ili zamenika ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića, piše danas beogradska štampa.

Ponoš bi, prema tim navodima, prvo trebalo da bude penzionisan u Vojsci Srbije, pošto u vojnoj organizaciji ne postoji mesto koje je sistematizacijom predvidjeno za čin koji Ponoš ima, potom da se reše neka statusna i administrativna pitanja i, na kraju, da predje u MSP.

Mediji prenose da Ponoš ima "dobar odnos sa Jeremićem, jer su njih dvojica bili savetnici Borisa Tadica", kao i "iskustva u spoljnim poslovima, jer je kao nacelnik Generalštaba vodio i vojnu diplomatiju i imao dobre kontakte sa armijama zemalja NATO i SAD".

Ponoš je posle smene s mesta načelnika Generalštaba 30. decembra 2008. godine bio nerasporedjen, a očekuje se da bi u Ministarstvu spoljnih poslova mogao biti zadužen za medjunarodne vojne kontakte.
Biografija Zdravka Ponoša

Zdravko Ponoš je rođen 3. novembra 1962. godine u Kninu u Hrvatskoj. Zvanje diplomiranog inženjera elektrotehnike stekao je na Vojno-tehničkoj akademiji u Zagrebu 1986. godine. Postdiplomske studije završio je 1999. godine na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, a 2004. i Kraljevski koledž za odbrambene studije u Londonu (Royal College of Defence Studies).

U Ženevskom centru za bezbednosnu politiku Ponoš je 2003. godine završio Kurs evropske bezbednosti, a dve godine kasnije u Nemačkoj završava i Kurs za više izvršioce.

U Vojsci je od 1986. godine. Dve godine je bio komandir u jedinicama za elektronsko izviđanje i protivelektronska dejstva, a od 1988. do 2002. bio je na mestu referenta za razvoj i opremanje u Generalštabu. U Ministarstvu odbrane SCG bio je načelnik Odeljenja za integracije (NATO) u Upravi za međunarodnu vojnu saradnju do 2004, kada je imenovan za načelnika Uprave za međunarodnu vojnu saradnju. Načelnik Generalštaba postao je 2006. godine.
 
General Ponoš postaje pomoćnik Vuka Jeremića
Vesti - Srbija | Tanjug,Srbijanet | 13 oktobar 2009
...
Bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general-potpukovnik Zdravko Ponoš, uskoro bi mogao da se zaposli u Ministarstvu spoljnih poslova kao jedan od pomoćnika ili zamenika ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića, piše danas beogradska štampa.

Ponoš bi, prema tim navodima, prvo trebalo da bude penzionisan u Vojsci Srbije, pošto u vojnoj organizaciji ne postoji mesto koje je sistematizacijom predvidjeno za čin koji Ponoš ima, potom da se reše neka statusna i administrativna pitanja i, na kraju, da predje u MSP.

Mediji prenose da Ponoš ima "dobar odnos sa Jeremićem, jer su njih dvojica bili savetnici Borisa Tadica", kao i "iskustva u spoljnim poslovima, jer je kao nacelnik Generalštaba vodio i vojnu diplomatiju i imao dobre kontakte sa armijama zemalja NATO i SAD".

Ponoš je posle smene s mesta načelnika Generalštaba 30. decembra 2008. godine bio nerasporedjen, a očekuje se da bi u Ministarstvu spoljnih poslova mogao biti zadužen za medjunarodne vojne kontakte.
Biografija Zdravka Ponoša

Zdravko Ponoš je rođen 3. novembra 1962. godine u Kninu u Hrvatskoj. Zvanje diplomiranog inženjera elektrotehnike stekao je na Vojno-tehničkoj akademiji u Zagrebu 1986. godine. Postdiplomske studije završio je 1999. godine na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, a 2004. i Kraljevski koledž za odbrambene studije u Londonu (Royal College of Defence Studies).

U Ženevskom centru za bezbednosnu politiku Ponoš je 2003. godine završio Kurs evropske bezbednosti, a dve godine kasnije u Nemačkoj završava i Kurs za više izvršioce.

U Vojsci je od 1986. godine. Dve godine je bio komandir u jedinicama za elektronsko izviđanje i protivelektronska dejstva, a od 1988. do 2002. bio je na mestu referenta za razvoj i opremanje u Generalštabu. U Ministarstvu odbrane SCG bio je načelnik Odeljenja za integracije (NATO) u Upravi za međunarodnu vojnu saradnju do 2004, kada je imenovan za načelnika Uprave za međunarodnu vojnu saradnju. Načelnik Generalštaba postao je 2006. godine.

Ахаха.... браво Сталкер - У ТВОМ ПОСТУ ЈЕ СВЕ РЕЧЕНО... па ко уме да чита - уме... а ко не уме... нека гледа твПинк......или Б92...
 
i eto i to je moguce....covek koji ima samo 2 godine rada u trupi--komandir...postavlja se za nacelnika generalstaba...????????????? pored toga 91 odbio da se stavi na raspolaganje vojsci RSK....trebao da bude izbacen iz VJ....pored toga posle smene po zakonu u vojsci posle 6 meseci ako je profesionalno vojno lice ne rasporedjeno---automatski gubi sluzbu ako nema uslove za penziju....i ovo ne vazi za ovu generalsku velicinu....
 
i eto i to je moguce....covek koji ima samo 2 godine rada u trupi--komandir...postavlja se za nacelnika generalstaba...????????????? pored toga 91 odbio da se stavi na raspolaganje vojsci RSK....trebao da bude izbacen iz VJ....pored toga posle smene po zakonu u vojsci posle 6 meseci ako je profesionalno vojno lice ne rasporedjeno---automatski gubi sluzbu ako nema uslove za penziju....i ovo ne vazi za ovu generalsku velicinu....

Их... па видиш ли које је "школе" завршио - пази шта ти кажем Пајо... има да га инсталирају ДА "ПРЕГОВАРА" СА ПРИШТИНОМ тј: СА СВОЈИМ ЗЕТОМ...испред Министарства иностраних послова... мука ми је......
 
Их... па видиш ли које је "школе" завршио - пази шта ти кажем Пајо... има да га инсталирају ДА "ПРЕГОВАРА" СА ПРИШТИНОМ тј: СА СВОЈИМ ЗЕТОМ...испред Министарства иностраних послова... мука ми је......

pa mora covek da potvrdi generalske cinove....postati general u 42-43 godine neka se moglo ako unistis barem jednu neprijateljsku armiju....e sad...???
 
i eto i to je moguce....covek koji ima samo 2 godine rada u trupi--komandir...postavlja se za nacelnika generalstaba...????????????? pored toga 91 odbio da se stavi na raspolaganje vojsci RSK....trebao da bude izbacen iz VJ....pored toga posle smene po zakonu u vojsci posle 6 meseci ako je profesionalno vojno lice ne rasporedjeno---automatski gubi sluzbu ako nema uslove za penziju....i ovo ne vazi za ovu generalsku velicinu....


Pa zasto bi neko ko je zavrsio Vojno-tehnicku Akademiju radio u trupi? Koristeci zdrav razum, meni je logicno da tamo ide neko ko je zavrsio Vojnu Akademiju. Vama je ispod casti da vam na celu vojske bude neko ko je inzinjer?
Zar je vojska samo ono- vod-ceta-bataljon?
 
Ode Ponos sa 40 godina zivota i 20 godina staza - u penziju

Dok mi smrtnici ima da idemo sa najmanje 65 godina zivota ako u medjuvremenu Tadic granicu ne digne na 70 .

Dotle ce Ponosu da leze 150.000 dinara generalske penzije svakog meseca na racun dok mi placamo poreze i doprinose da bi paraziti i izdajnici poput njega imali lagodan zivot.
 
pa mora covek da potvrdi generalske cinove....postati general u 42-43 godine neka se moglo ako unistis barem jednu neprijateljsku armiju....e sad...???

Ponos nema iza sebe nijednu bitku nijedan rat. Sramna kukavica

1992 goidne je odbio cak da brani rodni kucni prag i sopstveni grad Knin u kojem je rodjen

I takvo djubre od coveka je nama bio nacelnik generalstaba.

I uzimace sada `150.000 dinara iz budzeta svakog meseca , iz onog budzeta kojeg mi punimo.
 
Pa zasto bi neko ko je zavrsio Vojno-tehnicku Akademiju radio u trupi? Koristeci zdrav razum, meni je logicno da tamo ide neko ko je zavrsio Vojnu Akademiju. Vama je ispod casti da vam na celu vojske bude neko ko je inzinjer?
Zar je vojska samo ono- vod-ceta-bataljon?

ja stvarno po nekad ne shvatam da li ti u opste razumes ono o cemu pises...??? pa sta ako je zavrsio vojnotehnicku akademiju...??? ko ce da komanduje jedinicom VOJIN...ko raketnom baterijom,ko podmornicom,ko tenkoskom cetom..itd..pa valjda skolovani oficir tehnicke sluzbe...sta si pomislio da picopevac posle akademije ode u vojnotehnicki institut ili sl..??? ocito da bas nisi upoznat kako se vrse postavljenja i unapredjenja u vojsci...
 
ja stvarno po nekad ne shvatam da li ti u opste razumes ono o cemu pises...??? pa sta ako je zavrsio vojnotehnicku akademiju...??? ko ce da komanduje jedinicom VOJIN...ko raketnom baterijom,ko podmornicom,ko tenkoskom cetom..itd..pa valjda skolovani oficir tehnicke sluzbe...sta si pomislio da picopevac posle akademije ode u vojnotehnicki institut ili sl..??? ocito da bas nisi upoznat kako se vrse postavljenja i unapredjenja u vojsci...


Ja sam u vojsci imao komandanta diviziona koji pojma o artiljeriji nije imao, a drzao je svakodnevne lekcije potcinjenim oficirima koji su 3 puta veci strucnjaci od njega u toj oblasti. Tako da mi stvarno ta postavljenja u vojsci nisu bas najjasnija.

Ja znam par mladih potporucnika koji idu na doskolovavanje, jer im je rad u trupi ubistven za mozak. Nisu glupi slabici, vec inteligentni momci...

I znaci, ispod casti vam je da vam Nacelnik Generalstaba bude neko ko nije bio komandir cete? Ok, samo da znam.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u vojsci imao komandanta diviziona koji pojma o artiljeriji nije imao, a drzao svakodnevne lekcije potcinjenim oficirima koji su 3 puta veci strucnjaci od njega u toj oblasti. Tako da mi stvarno ta postavljenja u vojsci nisu bas najjasnija.

Ja znam par mladih potporucnika koji se doskolavaju, jer im je rad u trupi ubistveno za mozak. Nisu glupi, vec inteligentni momci...

I znaci, ispod casti vam je da vam Nacelnik Generalstaba bude neko ko nije bio komandir cete? Ok, samo da znam.


pa ponos nema nikakvog iskustva prakticnog i terenskog

on je jedan obican kancelarijski moljac
 
Kada je covek u pravoj stranci sve moze da ostvari. Da se provodi po svetu na specijalistickim seminarima o drzavnom trosku i da mu na to ide beneficirani radni staz, da dobije cin generala u 40-oj godini, da se penzionise u 47-oj, da odjednom prima penziju generala i platu diplomate ... A da nije covek partije kriminalaca zvane DS sada bi bio kapetan prve klase ili major u Surdulici ili u Merosini (uz moje svo postovanje za dame i gospodu koji zive ili su rodjeni u ovim gradovima).
 
Ja sam u vojsci imao komandanta diviziona koji pojma o artiljeriji nije imao, a drzao je svakodnevne lekcije potcinjenim oficirima koji su 3 puta veci strucnjaci od njega u toj oblasti. Tako da mi stvarno ta postavljenja u vojsci nisu bas najjasnija.

Ja znam par mladih potporucnika koji idu na doskolovavanje, jer im je rad u trupi ubistven za mozak. Nisu glupi slabici, vec inteligentni momci...

I znaci, ispod casti vam je da vam Nacelnik Generalstaba bude neko ko nije bio komandir cete? Ok, samo da znam.

alo covece ... svaka vojska se stoji od osnovnih taktickih,pa operativnih te strategiskih jedinica...svaki staresina koji zavrsi bilo koju vojnu skolu mora da prodje sve nivoe komandovanja...posebno vazi za oficire...takticki nivo podrazumeva rukovodjenje i komandovanje do nivoa bataljona...dalje se dize ---da ne sirim pricu...znaci major je prva KOMANDANTSKA DUZNOST... bez obzira koja se vojna akademija zavrsila..to je neophodno da kad covek postane komandant jednostavno upozna strukturu jedinica...njihovo naoruzanje...njihove takticke i operativne mogucnosti---jednostavno da shvati kad postane komandant da zna sta moze da ocekuje od svake jedinice...
 
Ponoš će biti Jeremićev pomoćnik?
...
Bivši načelnik generalštaba Vojske Srbije Zdravko Ponoš biće angažovan kao pomoćnik ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića, prenose Večernje novosti.
List, ne navodeći izvor informacije, piše da bi takva odluka mogla da bude doneta u narednih nekoliko nedelja.

"Penzionisani general-potpukovnik najverovatnije će biti postavljen na mesto pomoćnika za bilateralu u kabinetu šefa diplomatije". Ta funkcija je upražnjena već nekoliko meseci i spekulisalo se da se 'čuvala' baš za Ponoša", prenosi ovaj list.

Prema navodima lista druga varijanta je da nekadašnji prvi čovek Vojske Srbije preuzme neku drugu pomoćničku funkciju, ali isto u okviru Ministarstva spoljnih poslova i u najbližem Jeremićevom okruženju.

Ponoš Večernjim novostima nije želeo da odgovori na pitanje da li će biti pomoćnik ministra Jeremića, ali nije ni demantovao takvu informaciju.

"Uskoro ću početi da tražim novi posao i to neće biti nikakva tajna. Čak i ako se budem angažovao u gradjevini javnost će moći da dobije informacije o tome, ali tek kad za to dodje vreme", naveo je Ponoš.

General-potpukovnik Zdravko Ponoš razrešen je sa mesta načelnika Generalštaba 30. decembra 2008. godine, posle koncepcijskog sukoba sa ministrom odbrane Draganom Šutanovcem.

Ukaz o prestanku njegove profesionalne vojne službe predsednik Srbije Boris Tadić potpisao je 31. decembra 2009.

(Beta)
 

Back
Top