Бајден поносан на ширење НАТО-а до граница с Русијом

Smorisha

Buduća legenda
VIP
Poruka
41.996

Џозеф Бајден: У НАТО-у сам ангажован током целе своје каријере, поносан сам што постоји читав низ НАТО земаља дуж руске границе. Распад НАТО-а би била катастрофа за САД, катастрофа за Европу, катастрофа за свет


izvor 1 - https://www.politika.rs/scc/clanak/608900/Bajden-ponosan-na-sirenje-NATO-a-do-granica-s-Rusijom
izvor 2 - http://www.nspm.rs/hronika/dzozef-b...-katastrofa-za-evropu-katastrofa-za-svet.html

Председник Сједињених Америчких Држава Џозеф Бајден поздравио је даље ширење НАТО-а ка руским границама, оптужујући републиканског ривала Доналда Трампа да подрива јединство војног блока који предводи Америка.

13%20%D0%91%D0%B0%D1%98%D0%B4%D0%B5%D0%BD.jpg


Русија је годинама изражавала забринутост због све већег продора НАТО-а, посматрајући такву политику као егзистенцијалну претњу. Међутим, у интервјуу за шпанску телевизију Унивисион, који је емитован у уторак, Бајден је рекао да је недавно приступање Финске и Шведске у редове блока током украјинског сукоба велико достигнуће.

"Урадили смо нешто на шта сам био веома поносан. У НАТО-у сам ангажован током целе своје каријере. Успели смо да проширимо алијансу, а имамо 3.000 километара границе јер имате две нордијске нације које су се придружиле НАТО-у. Постоји читав низ земаља НАТО-а дуж руске границе", рекао је амерички председник.

Бајден је даље тврдио да је застој у Конгресу око пакета војне помоћи Кијеву вредног 61 милијарду долара "веома опасан" за јединство блока и оптужио бившег америчког председника Трампа да практично држи ту меру – и целу републиканску странку – као таоце.

"Трамп води ту странку. Он је држи у некој врсти смртног стиска. Последње што нам треба је да видимо да НАТО почне да се распада. То би била катастрофа за Сједињене Државе, катастрофа за Европу, катастрофа за свет", рекао је Бајден.

САД су Украјини послале више од 113 милијарди долара у различитим облицима помоћи од почетка непријатељстава са Русијом. Москва је више пута осуђивала иностране испоруке оружја Кијеву, тврдећи да ће оне само продужити сукоб, док ће Запад учинити директним учесником у непријатељствима.

Финска има границу од 1.300 км са Русијом, а Москва је тврдила да чланство у НАТО-у угрожава, а не гарантује, безбедност Финске. Након што се Хелсинки придружио алијанси прошле године, руски председник Владимир Путин најавио је стварање новог војног округа који се граничи са нордијском нацијом. Шведска се придружила блоку прошлог месеца.

Путин је скоро две деценије упозоравао да политика НАТО-а подрива руску националну безбедност, али би права "црвена линија" за Москву била покушај да се снаге блока пребаце у Украјину.

Сукоб у Украјини је за Москву "егзистенцијални" и "питање живота и смрти", рекао је Путин у фебруару, док је за Запад само питање "побољшања тактичких позиција".

(РТ Балкан)
 
Nemojmo zapostaviti najzasluznijeg za to sirenje.

angGL1V_460s.jpg
Ниси ни ти блесав....
Што више Нато Чланова- толико више наштампаних долара без Покрића
Што више безвредног Папира-толико Већа Инфлација
Што већа Инфлација-банкрот свих Нато Држава
Што већи Банкрот- СВИ НА КОЛЕНА ПРЕД ПУТИНОМ :lol:
 
Nope, elections were stolen. Biden is just a demented puppet, even when he was younger he was miserably a stupid plagiarist
Да ли је Истина да је онај Брат Трапер,огрнут медвеђом Кожом због Протеста које је је Трамп сазвао и Упада у капитол хилл,тада...
да је осуђен на 4 Године затвора?
 
Bajden je na prošlim izborima imao oko 12 miliona glasova više nego Obama .
Izgleda da i nije toliko loš kandidat sudeći po broju ljudi koji su glasali za njega. :lol:
Gospodarima rata i vojnoj industriji odgovaraju RATOBORNI predsednici! Samo trebaju da nađu debile koji će da glume topovsko meso i trčkaraju sa puškama po vukohebinama....

"Урадили смо нешто на шта сам био веома поносан. У НАТО-у сам ангажован током целе своје каријере. Успели смо да проширимо алијансу, а имамо 3.000 километара границе јер имате две нордијске нације које су се придружиле НАТО-у. Постоји читав низ земаља НАТО-а дуж руске границе", рекао је амерички председник.
Sreća da Rusi imaju nuklearne podmornice pa ne trebaju za balans snaga da postavljaju balističke projektile na KUBU! Da ne bi neko opet dobio među rogove u zalivu Svinja!?:hahaha:
 
Poslednja izmena:

:pop: Sacuvaj nas Boze i sakloni :pop: .​

"11. април 1999.​

У раним јутарњим часовима бомбардовано село Мердаре са 20 пројектила и већим бројем касетних бомби. Погинуло 5 лица, а теже телесне повреде задобила трудница у шестом месецу трудноће.[11]

НАТО авијација је нанела огромну штету Приштини и Ђаковици у једном од највећих ваздушних напада на те градове.

Аеродром Слатина код Приштине је поново бомбардован.

Околина манастира Грачанице је такође бомбардована.

"

Vikipedija

:pop: Čime se oni ponose :pop: .
 
Ниси ни ти блесав....
Што више Нато Чланова- толико више наштампаних долара без Покрића
Што више безвредног Папира-толико Већа Инфлација
Што већа Инфлација-банкрот свих Нато Држава
Што већи Банкрот- СВИ НА КОЛЕНА ПРЕД ПУТИНОМ :lol:
a sta je pokrice dolara?
 

Џозеф Бајден: У НАТО-у сам ангажован током целе своје каријере, поносан сам што постоји читав низ НАТО земаља дуж руске границе. Распад НАТО-а би била катастрофа за САД, катастрофа за Европу, катастрофа за свет


izvor 1 - https://www.politika.rs/scc/clanak/608900/Bajden-ponosan-na-sirenje-NATO-a-do-granica-s-Rusijom
izvor 2 - http://www.nspm.rs/hronika/dzozef-b...-katastrofa-za-evropu-katastrofa-za-svet.html

Председник Сједињених Америчких Држава Џозеф Бајден поздравио је даље ширење НАТО-а ка руским границама, оптужујући републиканског ривала Доналда Трампа да подрива јединство војног блока који предводи Америка.

13%20%D0%91%D0%B0%D1%98%D0%B4%D0%B5%D0%BD.jpg


Русија је годинама изражавала забринутост због све већег продора НАТО-а, посматрајући такву политику као егзистенцијалну претњу. Међутим, у интервјуу за шпанску телевизију Унивисион, који је емитован у уторак, Бајден је рекао да је недавно приступање Финске и Шведске у редове блока током украјинског сукоба велико достигнуће.

"Урадили смо нешто на шта сам био веома поносан. У НАТО-у сам ангажован током целе своје каријере. Успели смо да проширимо алијансу, а имамо 3.000 километара границе јер имате две нордијске нације које су се придружиле НАТО-у. Постоји читав низ земаља НАТО-а дуж руске границе", рекао је амерички председник.

Бајден је даље тврдио да је застој у Конгресу око пакета војне помоћи Кијеву вредног 61 милијарду долара "веома опасан" за јединство блока и оптужио бившег америчког председника Трампа да практично држи ту меру – и целу републиканску странку – као таоце.

"Трамп води ту странку. Он је држи у некој врсти смртног стиска. Последње што нам треба је да видимо да НАТО почне да се распада. То би била катастрофа за Сједињене Државе, катастрофа за Европу, катастрофа за свет", рекао је Бајден.

САД су Украјини послале више од 113 милијарди долара у различитим облицима помоћи од почетка непријатељстава са Русијом. Москва је више пута осуђивала иностране испоруке оружја Кијеву, тврдећи да ће оне само продужити сукоб, док ће Запад учинити директним учесником у непријатељствима.

Финска има границу од 1.300 км са Русијом, а Москва је тврдила да чланство у НАТО-у угрожава, а не гарантује, безбедност Финске. Након што се Хелсинки придружио алијанси прошле године, руски председник Владимир Путин најавио је стварање новог војног округа који се граничи са нордијском нацијом. Шведска се придружила блоку прошлог месеца.

Путин је скоро две деценије упозоравао да политика НАТО-а подрива руску националну безбедност, али би права "црвена линија" за Москву била покушај да се снаге блока пребаце у Украјину.

Сукоб у Украјини је за Москву "егзистенцијални" и "питање живота и смрти", рекао је Путин у фебруару, док је за Запад само питање "побољшања тактичких позиција".

(РТ Балкан)
Ponosan je on i na to što je prva crnkinja u Beloj kući. :D
621DCD37-6702-44E4-B030-F22CB3C5E926.jpeg
 
Ниси ни ти блесав....
Што више Нато Чланова- толико више наштампаних долара без Покрића
Што више безвредног Папира-толико Већа Инфлација
Што већа Инфлација-банкрот свих Нато Држава
Што већи Банкрот- СВИ НА КОЛЕНА ПРЕД ПУТИНОМ :lol:
ali, pazi, tema je afirmativno postavljena, kao ponosni smo na bajdena sto je zasao rusiji, a svet tamo na minut do nuklearnog rata po nukl. casovniku :dash:

pedo-hitler kome vise ne dovode decu da ih ne napadne, je nedavno [videli smo svi snimak] poceo da mazi po ruci nekog afro-amera da se devojka u pratnji samo okrenula u cudu, da li neko ovo vidi, da li se neko osim mene zastideo? ... i sad smo mi ponosni? jel to neka lgbt nafo zahebancija, nafo prajd, jel @Smorisha ?

ruje ce raskantati eu, a mi ameri cemo da se bavimo sa tajvanom i suzbijanjem kine, tako vam stvari stoje

Орбан предвиђа самоубиство НАТО

pa zovite hitnu pomoc, sta cekate?
Ponosan je on i na to što je prva crnkinja u Beloj kući. :D
reklamira promenu pola., vrte se velike pare i tu, pa da ubere malo kajmaka dok moze, ne veruj bas da je sve senilnost, NAMESTENO!

Casual Observer

 
a sta je pokrice dolara?
mislis drzavnih obveznica? pa poverenje investitora da ce drzava da im isplati sta pise na njima, plus kamatu

jaka drzava, jako poverenje, pogolemo pokrice, ali crv sumnje da moze da te zapali za tvoj ulog, to je vec problem, pa se kaze zlato je majka svih kriza
 

Back
Top