Patuljasti pinč

Informacija od grujina je mazo apsolutno tacna. Prvo jer su to podaci iz literatura i lako ces ih pronaci cak i u nekim casopisima koji objave temu patuljasti pinc a drugo Grujini su kod nas veoma uspesni odgajivaci ove rase! Ovom prilikom ih i pozdravljam.
 
Licno nismo imali takvih problema probaj da potrazis savet od nekog drugog veterinara mada nisi ni detaljno objasnila slucaj. Ili probaj na temi pitajte veterinara. Javi sta si uradila...
 
koja hrana je najbolja za njih? pomislila sam da nije do toga, mada ga hranim briketima, kako mi je veterinar i rekao. Takodje mu dajem i hranu iz konzerve, ali jede i sve ostalo (po zalogaj) zato sto me je strah da mu dajem mnogo iako je on mnogo halapljiv.
 

Prilozi

  • DSCF2478.jpg
    DSCF2478.jpg
    119 KB · Pregleda: 40
Mi uglavnom dajemo rojal kanin ili purinu. Naravno uz kuvano meso i pirinac ponekad i kulju skuvamo jer je i to jako dobro a neki odgajivaci preporucuju i jedan dan u nedelji nista da se ne daje. Ajde nam bas javi kada resis problem o cemu se radilo jako me zanima. I ako nije tajna gde si uzela psa i da li si ga izvodila na izlozbe?
 
Naravmo bez papira jer mi je ruzno da mi neko pokloni psa aja mu trazim papire.
Kad bih kupovala psa uzela bih ga od poverenog odgaivaca i uz savet neke kompetentne osobe, iskljucivo zbog zdravlja psa. Mada nikad ne mozes da budes 100% siguran.
 
Maria ima dosta pinceva u tvom kraju ja ne zelim nikoga ni da kudim a ni da hvalim ali naravno da ima i dosta dobrih odgajivaca i naravno za svaciji dzep cena. Sto se tice zdravlja psa to mozes sa veterinarom uspesno proveriti a i odgajivac ako to radi kako valja to i obican kupac moze primetiti vidi uslove u kojima psi zive i pogledaj kakvi su im roditelji i vec je 90% da je zdravo stene ako je to ok. Puno srece u nabavci..
 
Pa u tekstovima koje sam dosada procitao kaze se da su dobre i podignute i preklopljene usi a to isto ima i po slikama standarda. Zato recimo kada odgajivaci primete da npr. jedno uho podignuto a drugo ne onda kupiraju da ipak bude to sve jednako verujem da takav pas sa dva razlicito nosena uha ne bi prosao dobro kao onaj koji ima ista i dobro nosena oba uha. U novijim tekstovima dosta pise o tome kako se danas mnogi odgajivaci bave odgojem pasa sa prirodno podignutim usima i nasa zenka je takva i iskreno mislim da su tako najlepsi tu vidis prirodni kvalitet usiju dok za kupirane nisi nikad siguran kako ih je pas nosio a pogotovo kako su nosili njegovi roditelji.
 
Evo napokon sam uspeo da stavim.
Dobio sam ga od tetke jer se njen pinc pario s' nekom pa su nama sali ovog dzabe, rekla je da je bolje da da nekom za dzabe ko ce ga voleti nego za pare ko ce biti okrutan prema njemu:)
Na kakvu flekicu mislis?
 
Ma tvoj pas sasvim lepo izgleda. Koliko vidim to je mlad pas... Ali u svakom slucaju ako je ljubimac nikako mu nemojte kupirati usi jer je on presladak i ovako i deluje jos otkacenije... Ono prethodno se odnosi samo na izlozbene pse!
 
Pa u tekstovima koje sam dosada procitao kaze se da su dobre i podignute i preklopljene usi a to isto ima i po slikama standarda. Zato recimo kada odgajivaci primete da npr. jedno uho podignuto a drugo ne onda kupiraju da ipak bude to sve jednako verujem da takav pas sa dva razlicito nosena uha ne bi prosao dobro kao onaj koji ima ista i dobro nosena oba uha. U novijim tekstovima dosta pise o tome kako se danas mnogi odgajivaci bave odgojem pasa sa prirodno podignutim usima i nasa zenka je takva i iskreno mislim da su tako najlepsi tu vidis prirodni kvalitet usiju dok za kupirane nisi nikad siguran kako ih je pas nosio a pogotovo kako su nosili njegovi roditelji.

hvala....:);):)
 

Back
Top