Patuljasti pinč

Mili:
Честитке Шакири! И власнику!

А, судио је Мића (Милан), раније је он често судио мом псу. Готивила сам тог човека.
Hvala u ime vlasnika i u ime Šakire. Jednino ne razume šta znači Готивила?
 
Па ... нисам више у свету изложби, тако да не виђам више тог човека. Хоћу рећи - био ми је драг и симпатичан, невезано за то што је био судија.
 
ovo je bila izlozba u Zrenjaninu! prvi put smo izveli Laru i mogu ti reci da sam se prijatno iznenadila kako se ponasala poslusno u ringu! Bilo je jos 3 pinca- jos jedna zenka i 2 muzjaka i svi u razredu mladih. Ne znam koliko mozes da primetis na slici ali Lara je tada imala laznu trudnocu pa su joj joj je stomak dosao kao malo spusten i to je bila zamerka sudije. inace je dobila 5! a bila nam je konkurencija iz budisave sa dosta sitnijim pincem pa je sudija rekao da je predimenzionisana! inace Lara je 30 visine i ima oko 5 kg! mislim da cemo na nekoj drugoj izlozbi bolje proci jer verujem da vredi vise! ;)
 
mica zr:
ovo je bila izlozba u Zrenjaninu! prvi put smo izveli Laru i mogu ti reci da sam se prijatno iznenadila kako se ponasala poslusno u ringu! Bilo je jos 3 pinca- jos jedna zenka i 2 muzjaka i svi u razredu mladih. Ne znam koliko mozes da primetis na slici ali Lara je tada imala laznu trudnocu pa su joj joj je stomak dosao kao malo spusten i to je bila zamerka sudije. inace je dobila 5! a bila nam je konkurencija iz budisave sa dosta sitnijim pincem pa je sudija rekao da je predimenzionisana! inace Lara je 30 visine i ima oko 5 kg! mislim da cemo na nekoj drugoj izlozbi bolje proci jer verujem da vredi vise! ;)
To je ono o čemu sam pisao. Pojedine sudije imaju pogrešnu predstavu kako treba da izgleda pat. pinč i navikli su na minijaturne čivavaste primerke kojih nigde nema po izlozbama samo kod nas. Pokušajte da je prikazete na nekoj drugoj izlozbi.
 
Sta mislite da li bi bilo dobro da pokusamo na nekom cacib-u? Ipak je tamo veca konkurencija i postoji mogucnost da sudi neko iz inostranstva... Ili ipak da sacekamo do proleca? Sada na sledece teranje da je uparimo pa kad podigne kucice onda da krenemo na izlozbe.
 
Ne mora da znači da će na CACIB-u biti veća konkurencija i da će suditi strani sudija. Kod nas pinčevi nisu toliko brojni i sve zavisi od izložbe do izložbe koliko će ih biti prjavljeno. Danas u SDenti četiri upisana u katalog. Kako hoćete možete se oprobati još ove sezone a možete sačekati novu sezonu pa onda krenuti na izložbe.
 
mica zr:
Pa dobro bice jos izlozbi...
Naravno da će biti još izlozbi. Lepo je biti prvi ali ne moze se uvek. Za razliku od mnogih naših izlagaća koji smatraju da ako nisi uvek prvi na izlozbi, smatra se kao da nisi ni bio, ja nisam takav i čestitam vlasnici prvoplasiranog psa koji je stvarno lep i kvalitetan.
 
I dok smo mi u Senti bili "samo" drugi i treći pas iz našega odgoja Sagittarius G D S je u Varaždinu bio prvak razreda mladih, a sestra Samba Mali Zmaj G D S je isto bila prvak razreda mladih ali i prvak rase. Sudija je bio Petr Rehanek iz Česke. Samba je bila i treći mladi pas izložbe.
180073Medium.jpg

Sagittarius G D S
ZS9U7GmwW1aYoVtV.v.jpg
 
Za ovu godinu smo zavrsili sa izlozbama ici cemo naravno u Novi Sad ali samo kao posetioci necemo izlagati nijednog psa. Ali zato na prolece krecemo ponovo malo cemo se bolje i pripremiti nego ove godine videli smo i neke stvari u kojima smo gresili pa ocekujemo 2008 lepsu i uspesniju. Takodje to zelimo i Vama i svim izlagacima. Ukoliko nam jos neke informacije budu trebale pisacemo Vam ili ovde ili se cujemo. Pozdrav...
 
Proteklog vikenda psi iz moje odgajivačnice imali su zapažen uspeh na izložbama. U subotu 20.10.2007. Obelix G D S je u Estoniji na nacionalnoj izložbi osvojio CAC i BOS. On je u vlasništvu Humblepup odgajivačnice iz Finske. U nedelju 21.10.2007. na međunaradnoj izložbi u Splitu Sagittarius G D S je osvojio PRM i BOB i tako postao nov Junorski šampion Hrvatske. Čestitam vlasnicima Pauliina Lindfors-Jokela kennel Humblepup Finland i Ljiljani i Vitu tripović iz Zagreba.
 
Svaka cast! Nego da Vas pitam: preko zime gde drzite pse? Mi trenutno imamo samo Laru ali mislimo da ostavimo jedno stene.. Lara je unutra sa nama ali ne bi zeleli da i ostali psi budu unutra. Kako bi se mogao namestiti boks ili neka prostorijica da ne bude bas mnogo skupo a da pincu kojem je vec sada hladno ne bude na minus 10? Hvala unapred
 

Back
Top