Patrijarh biti...

Petar Ulemek, Atanasije Jeftic, Filaret... SAMO NE GRIGORIJE I ARTEMIJE. Grigoriju je vaznije od svake molitve da se preda Mladic, a poreklom je iz mesta odakle su katolici koji Mladica traze, poklali pola Grigorijevih predaka.[/QUOTE]

E, pa, svaka mu chast!
To je pravi duhovnik, koji se zalaze da se spere ljaga sa Srba, i da se,josh na zemlji, sudi zlochincu-greshniku!

Sud je jedan i nije na zemlji. To je mogao da nauci u 1. razredu. A jos samo da shvatimo za sta bi se eventualno Mladicu sudilo?
 
Ludi kakve vi ljude ispljuvaste a da trepnuli niste.A pritom niko od vas se ne seti svecu za bozic da zapali a kamoli da uradinesto Hriscanski . Vama su ovi postovi o crkvenim velikodostojnicima , hriscanski , strasno . Ne libite se da vredjate ljude koji su svoj zivot posvetili veri, duhovnom uzdizanju i hriscanskoj ljubavi prema ljudskom rodu u celini. Boze pa vecina vas na ovaj PDF dolazi samo radi pljuvacine , i opste im nije bitno koga pluju . Pogledajte samo sta govorite jedni drugima , dali je to hriscanski. A najbolji su oni koji kazu ja nisam vernik ali taj i taj je takav i takav , pa skojim pravom DECO BRATSTVA I JEDINSTVA sa kojim pravom PIONIRI MALENI .
 
Ludi kakve vi ljude ispljuvaste a da trepnuli niste.A pritom niko od vas se ne seti svecu za bozic da zapali a kamoli da uradinesto Hriscanski . Vama su ovi postovi o crkvenim velikodostojnicima , hriscanski , strasno . Ne libite se da vredjate ljude koji su svoj zivot posvetili veri, duhovnom uzdizanju i hriscanskoj ljubavi prema ljudskom rodu u celini. Boze pa vecina vas na ovaj PDF dolazi samo radi pljuvacine , i opste im nije bitno koga pluju . Pogledajte samo sta govorite jedni drugima , dali je to hriscanski. A najbolji su oni koji kazu ja nisam vernik ali taj i taj je takav i takav , pa skojim pravom DECO BRATSTVA I JEDINSTVA sa kojim pravom PIONIRI MALENI .

ja sam pljuvao, a i vernik sam, postim itd... Pljuvao sam sa pravom i to ne one koji su se dusevno uzdizali nego decu komunizma, one koji ne postuju ni bozije zakone a kamoli nesto vise itd...;)

Realno, Atanasiju Jevticu i Lavrentiju nema sta da se zameri...Ovi ostali svi imaju dosije :dash::dash::dash:
 
ja sam pljuvao, a i vernik sam, postim itd... Pljuvao sam sa pravom i to ne one koji su se dusevno uzdizali nego decu komunizma, one koji ne postuju ni bozije zakone a kamoli nesto vise itd...;)

Realno, Atanasiju Jevticu i Lavrentiju nema sta da se zameri...Ovi ostali svi imaju dosije :dash::dash::dash:
Mislim da si u pravu. Ako iko postane Svetac od tih zaposlenih u J.U. Crkva onda ce to biti Tasa.
 
ja sam pljuvao, a i vernik sam, postim itd... Pljuvao sam sa pravom i to ne one koji su se dusevno uzdizali nego decu komunizma, one koji ne postuju ni bozije zakone a kamoli nesto vise itd...;)

Realno, Atanasiju Jevticu i Lavrentiju nema sta da se zameri...Ovi ostali svi imaju dosije :dash::dash::dash:

Kako neko moze imati pravo da pljuje bilo koga , Ivane o cemu ti pricas :dash: I ako gledas kao vernik koji su to zakoni "visi" od Bozijih. To se ne moze pravdati to se nosi od kuce i ohrabreno je pojavama u drustvu. (Ne ciljam konkretno na tebe nego globalno). Jednostavno komunizam nas je devastirao.
 
Kako neko moze imati pravo da pljuje bilo koga , Ivane o cemu ti pricas :dash: I ako gledas kao vernik koji su to zakoni "visi" od Bozijih. To se ne moze pravdati to se nosi od kuce i ohrabreno je pojavama u drustvu. (Ne ciljam konkretno na tebe nego globalno). Jednostavno komunizam nas je devastirao.

Pa ako su zasluzili...

Meni ni jedan zakon nije visi nego boziji, nisi me razumeo, mislim ne postuju ni bozije zakone a sta pricati o drzavnim itd :dash::dash::dash:
 
Pa ako su zasluzili...

Meni ni jedan zakon nije visi nego boziji, nisi me razumeo, mislim ne postuju ni bozije zakone a sta pricati o drzavnim itd :dash::dash::dash:

Nije na nama da sudimo , stvarnos nikada nije onakva kaka se prikazuje . Istorija i vreme su ti koji sude , najveca je osuda kada te osudi vreme i istorija . Primer Brankovic on je u srbiji dostigao Judu , postao je simbol izdaje a posle Lazareve smrti vladao je Srbijom ili ovi nesrecnici sto ih sada posle 60 godina aboliraju a za vreme komunizma su im svi pljuvali i njih i njihove porodice , a danas ih se deca stide.
 
Ludi kakve vi ljude ispljuvaste a da trepnuli niste.A pritom niko od vas se ne seti svecu za bozic da zapali a kamoli da uradinesto Hriscanski . Vama su ovi postovi o crkvenim velikodostojnicima , hriscanski , strasno . Ne libite se da vredjate ljude koji su svoj zivot posvetili veri, duhovnom uzdizanju i hriscanskoj ljubavi prema ljudskom rodu u celini. Boze pa vecina vas na ovaj PDF dolazi samo radi pljuvacine , i opste im nije bitno koga pluju . Pogledajte samo sta govorite jedni drugima , dali je to hriscanski. A najbolji su oni koji kazu ja nisam vernik ali taj i taj je takav i takav , pa skojim pravom DECO BRATSTVA I JEDINSTVA sa kojim pravom PIONIRI MALENI .

Ne mozes ti da nazivas pljuvacinom moc rasudjivanja dat od Boga svakom coveku ponaosob. Sem ako nisi u fazonu da je Sveti duh sisao na pleca SIROMASNIH I SKROMNIH I SMERNIH vladika, pa cemo onda raditi sta nam oni kazu, kao jedini put do Boga. Upravo svi ovde govorimo o njihovoj zloupotrebi mesta gde se nalaze i kao antipod navodimo Patrijarha Pavla, koji je sve ono sto vecina njih NIJE- MONAH.
Mozemo mi da im se klanjamo i ljubimo im ruke, ali me ne mozes naterati da budem slepa kod ociju i pricam sta bi oni i kakvi voleli ili trebalo da budu.
Pojedinacno isticemo licne simpatije prema pojedincima. Ali ne mogu da ih nadjem za Pahomiaj, Grigorija, Irineja Bulovica i slicne, pa taman uglas pevala "Piopniri maleni" i "Drugarice , posadimo cvece".
 
Poslednja izmena:
Nije na nama da sudimo , stvarnos nikada nije onakva kaka se prikazuje . Istorija i vreme su ti koji sude , najveca je osuda kada te osudi vreme i istorija . Primer Brankovic on je u srbiji dostigao Judu , postao je simbol izdaje a posle Lazareve smrti vladao je Srbijom ili ovi nesrecnici sto ih sada posle 60 godina aboliraju a za vreme komunizma su im svi pljuvali i njih i njihove porodice , a danas ih se deca stide.

Ovo su, bre, komentari, a ne osude. Ko je ovde napisao predlog kazni ili vec sta slicno. Samo podela misljenja DEMOKRATSKA, a ne KOMUNISTICKA. Inace je ideja komunizma najbliza crkvi, jer vodi pojedinacnom usavrsavanju jedinke i tako boljitku zajednice."Svako radi prema mogucnostima, a uzima prema potrebama". Znaci, maksimalno date zajednici svojim radom, a smanjite potrebe i od proizvedenog uzmete samo ono najnuznije. Zauzdavate sami sebe.
 
Ne mozes ti da nazivas pljuvacinom moc rasudjivanja dat od Boga svakom coveku ponaosob. Sem ako nisi u fazonu da je Sveti duh sisao na pleca SIROMASNIH I SKROMNIH I SMERNIH vladika, pa cemo onda raditi sta nam oni kazu, kao jedini put do Boga. Upravo svi ovde govorimo o njihovoj zloupotrebi mesta gde se nalaze i kao antipod navodimo Patrijarha Pavla, koji je sve ono sto vecina njih NIJE- MONAH.
Mozemo mi da im se klanjamo i ljubimo im ruke, ali me ne mozes naterati da budem slepa kod ociju i pricam sta bi oni i kakvi voleli ili trebalo da budu.
Pojedinacno isticemo licne simpatije prema pojedincima. Ali ne mogu da ih nadjem za Pahomiaj, Grigorija, Irineja Bulovica i slicne, pa taman uglas pevala "Piopniri maleni" i "Drugarice , posadimo cvece".

Polako malo rasudjivanje je jedno a pljuvanje je drugo (ti rasudjujes i u toku voznje oces li levo ili desno ) , pljuvanje bi moglo da se podvede pod nacin izrazavanja (naj primitivniji i vulgarniji) nikako pod rasudjivanje . Ti mozes da rasudjujes i cuteci zar ne ! Svaki od njih se zavestao i tu ne mozes praviti razliku , ne mozes biti vise zavestan ili manje. To je jedna obicna ceremonija kojom se covek odrice nekih ovosvetovnih zadovoljstava a na sebe prihvata zadatak da otkriva svoju (ljudcku) duhovnu stranu. Moze se posvetiti postu i molitvi do kraja zivota ili se baviti humanitarnim i misionarskim poslom ili pokusavati da na svet pozitivno utices kroz organizacije kao sto je Crkva i ni jedan od njih nije manje ili vise kako ti rece Monah . Njegova svetost je stvarno posebna osoba i ja smatram da je sigurno sebe "upisao" medju najznacajnije Srbe , ali si u toku "rasprave" (ako se ovo tako moze nazvati) primetila da su cak i Negovu svetost pljuvali . Imas primer iz nase skorije proslosti Vladika Nikolaj Velimirovic , nega su smatrali Ljoticevcem , Nedicevcem , Fasistom , Udbasem ... a posle skoro 50 godina jednim od mudrijih i vecih Srpskih duhovnika. Prosto ne mogu da zamislim um nesrecnika koji dzabalebari pored kompa cekajuci da neko postavi temu da pocne da pljuje i nije mu vazno ni koga i sta. Jednostavno grijeh je postavljati imena takvih ljudi da ih neko pljuje, u najmanju ruku se covek (pravoslavac) oseca tuzno kada vidi sta se ovde pise o pojedinim crkvenim velikodostojnicima. Eto prelistaj od pocetka i primetices da postoje likovi koji na ovu temu nisu postavili ni jedan iole normalan tekst , sva postovanja im se svode na pljuvacinu.
 
Poslednja izmena:
U lov se ide na moćne korišću ili štetom.Niko u lov ne ide na misa !
Na retke se diže hajka.Pored toga retki su i dobra meta.Samo se retki vide u masi.

Vladika Nikolaj Velimirovic
Za dobrim konjem prasina se dize .
Voda svašta opere, osim pogana jezika.
Učini dobro - ne kaj se; učini zlo - nadaj se.

Narodni mislilac
"Blago onom ko dovijek zivi imao se rasta i roditi."
Vladika Petar Petrovic Njegos
 
Poslednja izmena:

Back
Top