parapsihologija

Truman:
Ja sam jedanput sanjao san koji se obistinio. Radilo se o nekoj nesreci.
Jeli nieko gledao proslonedeljnu emisiju "Pod sjajem zvezda" na TV Palma? Tu je neki klinac navadno pokazao da je u stanju da vidi karte i natpise na novinama i kad mu stave povez preko ociju.
Gledao sam ja na Palmi plus. Decak sa zavojem preko ociju cita naslove na novinama i drugim stvarima. Ne znam koliko je to tacno dok se ne uverim svojim ocima u to, jer ljudi mnoooogo lazu, ali me uopste ne bi ni cudilo da decko zaista ima "dar". Svi smo sposobni da radimo isto sto i on, samo sto (moja teorija) smo u proslom zivotu to razvijali, te je sad on navodno rodjen sa darom, koji je u sustini razvio u proslom zivotu. To sto je on radio na engleskom se naziva remote viewing, sto bi bilo daleki pogled ili nesto tog tipa. U stanju si da vidis stvari koje ti nisu blizu, koje mogu da budu kilometrima udaljene od tebe. Uz vezbu se sve postize, ali necu sada da pricam o tome. Ono sto veliki broj ljudi naziva parapsihologija ili nekad koriste i drugi termin, ja nazivam realnim svetom. Da, postoji mogucnost za sve ono cudno sto nam se desilo da nije izazvano necim sto bi bilo u materijalnom svetu, cesto imamo deza vi/u, ali to nije nista nenormalno. Prava stvar je znati odrediti granice i znati pronaci priblizno dobar razlog za to sto nam se desava. Objasni deza vi? Ne mozes. Spada u pp. Objasni remote viewing. Ne mozes. Spada u pp. Ali to ne znaci da ce sve sto nam se ucini da nije onako kako jeste biti paranormalno (za neke parapsiholosko). Ludak ne halucinira stvarne dogadjaje, vec nesto sto se nalazi u njegvoj glavi, posledice vec ne znam cega... Pronadji granice i ne stavljaj sve cudno u natprirodno, jer te to moze odvesti upropast.
 
ma da...ima toga.

moj cale npr seti se strica iz hrvatske i pomene ga, a nije ga uzeo u usta bukvalno 12 godina....i posle pola sata zove stric posle 12 godina....


a ovo je sveze - pre neki dan setim se jedne drugarice koju nisam video ceo raspust i posle 2.5 minuta (bukvalno toliko, mozda koja sekunda manje-vise) stize poruka od doticne - ej, de si, kako bilo na raspustu? za dva dana opet skola.uzas!!! itd


svasta....

inace rekao sam joj za to (dobro, priznejm ispustio sam onaj perverzni deo u svemu tome :lol: ) i reche da je isto bas mislila na mene, u isto vreme...(samo ne znam da li je i ona ispustla perverzni deo :lol: )

:lol: :lol:
 
Rakol:
Gledao sam ja na Palmi plus. Decak sa zavojem preko ociju cita naslove na novinama i drugim stvarima. Ne znam koliko je to tacno dok se ne uverim svojim ocima u to, jer ljudi mnoooogo lazu, ali me uopste ne bi ni cudilo da decko zaista ima "dar". Svi smo sposobni da radimo isto sto i on, samo sto (moja teorija) smo u proslom zivotu to razvijali, te je sad on navodno rodjen sa darom, koji je u sustini razvio u proslom zivotu. To sto je on radio na engleskom se naziva remote viewing, sto bi bilo daleki pogled ili nesto tog tipa. U stanju si da vidis stvari koje ti nisu blizu, koje mogu da budu kilometrima udaljene od tebe. Uz vezbu se sve postize, ali necu sada da pricam o tome. Ono sto veliki broj ljudi naziva parapsihologija ili nekad koriste i drugi termin, ja nazivam realnim svetom. Da, postoji mogucnost za sve ono cudno sto nam se desilo da nije izazvano necim sto bi bilo u materijalnom svetu, cesto imamo deza vi/u, ali to nije nista nenormalno. Prava stvar je znati odrediti granice i znati pronaci priblizno dobar razlog za to sto nam se desava. Objasni deza vi? Ne mozes. Spada u pp. Objasni remote viewing. Ne mozes. Spada u pp. Ali to ne znaci da ce sve sto nam se ucini da nije onako kako jeste biti paranormalno (za neke parapsiholosko). Ludak ne halucinira stvarne dogadjaje, vec nesto sto se nalazi u njegvoj glavi, posledice vec ne znam cega... Pronadji granice i ne stavljaj sve cudno u natprirodno, jer te to moze odvesti upropast.

Sto se tice tog decaka ucinilo mi se sumnjivo sto je voditelj govorio nazive novina, mozda je decak znao napamet naslove. Trebalo je samo da uzme u ruke novine i da ga pita koje su i sta pise na njima.
 
Znam, bas zbog toga ti i kazem da se ne mogu uveriti u to dok ne vidim BAS konkretan dokaz. Ne rekoh za dzabe da ljudi mnooooogo lazu:). Opusteno, pravo da ti kazem zabole me zna se sta, znam da je to moguce, i sigurno nisam jedan od onih koji kazu VAU PROVALI OVO! Ne nasedam tako lako na gluposti (zivot me nije milovao:)), nadam se, tako da ako oni imaju nesto od toga, samo napred, ali ja se ne pecam tako lako.
 
ciao,ljudi..
nij da nisam htela da vam napišem ...
nego nisam svaraćala na temu...od onda...
sorry...
celu priču sam slala na pp jednoj forumašici,pa samo da je iskopam,da je ne pišem ponovo. :razz:
 
Parapsihologija je spiritizam i praznoverje.
Slepi pokusaj istrazivanja funkcija licnosti s' one strane praga svesti.
Poruke iz drugog sveta, uzas u dusi, samospaljivanje, prkos zakonu gravitacije, ziveti van tela.......
Buahahahha....ma ......
no coment
 
E da se i ja ubacim sa priciocm (mada sam ja nasuprot vecini ovde provalio stos:>):

Sam sam kuci, sedim u sobi (ugaseno svetlo), otvorena vrata, svetlo je u hodniku upaljeno. I tog momenta gledam u prekidac za svetlo u hodniku. I vidim kako se prekidac pomera i svetlo gasi, tako da ostajem skroz u mraku... Ne znam koja bi vasa reakcija bila na to, ali ja sam ladno prisao prekidacu i kada sam probao da upalim svetlo primetio sam da je neka opruga u njemu (ili sta vec) poremecena. Tako da sam jedva upalio svetlo ponvo. Kapirate ono, prekidac se sam vraca :> Bas od jajima trip :>
 
Ovo je moje iskustvo iz srednje skole. Jedan dan vratim se ja tako kuci, I onako neshto smoren izvalim se na krevet. U nekom polusnu ili javi iznad mene se pojavi osoba u belom, lica se ne secam.. uz jako svetlo.. Duga kosa, bela, odeca leprsava bela.. U jednom trenutku ispruzi ruku i kaziprstom iscrta dupli krst na mojim grudim, i ja u glavi cujem poruku, misao, da ce da me prati i stiti celog zivota.
E sad, ovo bi bila jos jedna od prica, ali glavna fora u svemu tome jeste sto se to desilo pre 15 godina, a kroz moj zivot je prosao ogroman splet okolnosti slucajnih, koje su me da tako kazem sacuvali, u vecoj meri. Npr. poslednji primer: kupio sam kola pre jedno mesec dana, i nesto mi je volan bio cudan, kao da nije bio bas najosetljiviji.. znate ono.. prvo vrtis malo u prazno pa onda krene da okrece.. Uglavnom to mi se nije cinilo nesto strasno i sve me kao mrzelo da odem do majstora. Nakon jedno nedelju dana, izadjem sa posla, udjem u kola, upalim auto.. pritisnem kvacilo kad ono propadne. Naravno auto ne moze da se vozi, jer ne mozes da ubacis u brzinu. Odslepaju me do majstora i ispostavi se neka glupost totalna. Naravno ja im kazem da provere i volan, kad sam vec tu. Podignu oni automobil, kad imaju sta da vide. Majstor probledeo i kaze covece, pa tebi je mogao volan da se otkaci od stangle ili stagod, sto znaci da bi negde u brzini ostao bez volana.. slucajnost ili ne?
 
Citala sam prije par dana nesto pa da podjelim s vama.
Kaze, kakav je uopste to pojam "nadprirodno"?
Po vecini nas postoji samo jedan Bog i jedna priroda, a to bi odmah znacilo postojanje druge prirode.
E sad, vrlo je moguce da sve te pojave, koje mi nazivamo neobicnim, spadaju u takve samo zato sto jos nije nadjeno logicno objasnjenje za njih.
Npr. gromovi, munje, elektricitet i magnetizam su nekad smatrani calorijom i sta ti ja vec znam cime, dok se nisu nasli neki ljudi koji su dokazali da je to sasvim prirodma pojava.
Mozda je tako i sa tim vasim dozivljajima, samo mi jos njihova objasnjenja ne mozemo da dokucimo!
 
Hammerhead:
da li se racuna da u ranojutarnjem polusnu menjas pesme u winamp-u bez da pipnes kompjuter ? posto mi se to dogadjalo (na intelu sa amd-om mi ne ide) znaci ne zezam se ozbiljno ko hoce nek veruje! da li se to nekome dogadjalo?
Meni se chesto dogadjalo da samo pomislim na neku pjesmu, ukoliko se nalazim negdje gdje su radio ili TV ukljucheni, i, kada zavrshi ona koja svira u tom trenutku, zachuje se pjesma na koju sam mislila.
Trebam da napomenem da ne slusham muziku koja je danas toliko popularna (narodnjaci, pop, techno i sl.) tako da su shanse da ce se pjesma zachuti bash u trenutku u kome je pjevushim u sebi prilichno male.
 
Sad cu se ja naci da protivurijecim svima vama, ali sve ovo sto se vi nabrojali je stvar vase podsvijesti. Vi ste previse zainteresovani za paranormalne pojave (a danas toga ima sve vise jer covjek tezi za necim neobicnim, zato su knjige o parapsihologije komercijalne u svijetu vise nego sto nam se da zamisliti). Ne kazem ja da ne postoji mogucnost da cujes neke glasove, ili da osjecas da ti je neko u blizini a zapravo nikoga nema, ali problem je u nama, u pojedincu. i meni se desava, ali uvijek je to posljedica upravo odgledanog horor filma, strasne price posle koje sam se uzasnula ili sl... Sa druge strane, pola vas je navelo radikalne primjere slucajnosti. Npr ti pomislis na neku osobu i ona te u tom trenutku zove na telefon. Mnogi to odma pripisu nekoj sili koja definitivno nije ovozemaljska.A zasto ne bi postojala SLUCAJNOST da ste u isto vrijeme culi neku pjesmu na radiju koja vas je podsjetila jedno na drugo ili sl. U svemu postoji koincidencija, i to nisam rekla je nego je to produkt misli malo ucenijih od mene. Nego glupo je sto vam kvarim ritam zivota ali samo iznosim svoje misljenje. P0z za sve
 
@mentalna_higijena

Chinjenica da si stala protiv vecine koja ima gotovo istovjetno mishljenje znachi da ipak ovaj forum nije stecishte repeticije negdje nauchenog i pokushaja da se djeluje intelektualno.
Drago mi je zbog toga.

Shto ne znachi da se slazem.

Naime, zaista, koincidencije su chesto i jedino pravo objashnjenje za pojave koje mi ovde svrstavamo u domen parapsihologije. Medjutim... to ne znachi da ova pseudo-parapsiholoshka (opet... da li je tako?) iskustva pobijaju njeno postojanje (parapsihologije).

Pa pogledajte samo primjer astralne projekcije...!

Za nju zaista nema nekog realnog objashnjenja osim ako nije u pitanju konspiracija. Heh, a shanse za tako neshto su i suvishe male.
 

Back
Top