parapsihologija

Recimo pre 10 god. Spavam. Odjednom u delicu sekunde osetim JEZIVU hladnocu kroz celo telo.Otvorim oci i vidim izmaglicu koja odlazi ka prozoru. Skocio sam u cosak kreveta i vristao od straha pola minuta prvenstveno zbog tog osecaja jeze kroz celo telo - bukvalno i kroz kosti ! Matori konj od 25 god. Nije kriv san posto kod sna kada se probudis znas da si i sta si sanjao. Celu porodicu sam razbudio.
To se ponovilo jos jednom ali nije bilo toliko jezivo. Scenario isti, spavam, nesto prolazi kroz mene i vidim izmaglicu. Posto nije bilo toliko jezivo nisam skakao. I sestra je osetila isto - samo smo podigli glave u istom trenutku i pitali "jesi videla to ?" "jesam" (spavali smo u dva kreveta uzduzno postavljena glava prema glavi). Isti opis. Dakle nisam umislio. Oboje matori.
Definitivno je bio duh, a mislim da znamo i ciji.
Najjeziviji dogadjaj u mom zivotu, i to ne vizuelno vec taj osecaj jezive hladnoce kroz celo telo.
 
Souljah...ovaj post je vredan razmishljanja [naravno pod pretpostavkom da nisi lagao,mislim bez uvrede] ...
Jedino shto bih ja mogao da pomislim da je tachno shto se tiche tako necheg za mene je kontaktiranje jednog uma sa drugim...
U raznim knjigama je ovo razglabano po 1000 puta al evo ponovitju ja:
Pre nego shto je postojao jezik nachin komunikacije su bili znakovi i sl...neki nauchnitzi chak tvrde da je u drevnim danima dolazilo do kontakta jednog uma sa drugim i da su misli prelazile povremeno bez nekih fizichkih gestova...veoma smelo i veoma labavo,ali spreman sam u to da poverujem...
 
SoulJah:
Recimo pre 10 god. Spavam. Odjednom u delicu sekunde osetim JEZIVU hladnocu kroz celo telo.Otvorim oci i vidim izmaglicu koja odlazi ka prozoru.
Možda ti je prosto bilo jezivo hladno, da li je prozor bio otvoren?
To što si doživeo može biti svašta... a sve je u domenu psihologije i fiziologije, nema meste za pare :D
 
jeza je zaista jeziva, potpuno se slažem
i svašta je moguće čoveku da se priviđa...
jednom sam se tako propisno smrzla, ceo dan je bio pun nekiih baksuza i trebalo mi je dva dana da se ugrejem posle toga... sećam se da sam se osećala kao da je neko bacio neki jinx na mene, para-psihologija, ma sve!
Znači, krene neki talas iz tebe, iz bezveze... i tako osećaš kako se širi iz sredine tebe ka spolja i onda izlazi.... eto ti para-psihološke pojave :lol:
 
re kabe:
zasto bih trosila vreme na lazne i izmisljene price!
ZASTO BI SVAKO OD NAS TO RADIO?
SVE STO NAPISEM NA OVU TEMU,KUNEM SE ZIVOTOM DA JE ISTINA.
ovu sam temu postavila bas iz tog razloga sto se to meni desava,a htela sam i da cujem druge price(jer sam sigurna da nisam jedina)
pored toga,osoba sam koja veruje u boga i trudim se da zivim sto je moguce pravedno...
iako ove price crkva ne voli da cuje,ja ih pricam jer je to ipak stvarnost ma kakva god da je.
inace"parapsihologija"i sve to sto ona obuhvata me jako interesuje i nastavicu da proucavam.
interesantno je da,kolko mogu da primetim,su ljudi ovde iskreni u svojim pricama i da je svaka posebna.
nastavite da pisete jer ima ko da cita!
POZDRAV!
cao,jako verujem u sve sto si napisala.
 
Legao ja da spavam jedne noci i kroz san osjetim da je neko blizu mene. Otvorim oci i imao sam sam sto i vidjeti. :shock: Pored mog krevata stajala je jedna djevojka obucena u bijelu haljinu. Imala je dugu sjajnu bijelu kosu. Dio moje sobe [inace 3X4] je bio obasjan bijelom svetloscu koja je dolazila iz njenog pravca. Posto sam vjerovao da sanjam jer nisam mogao da vjerujem, poceo sam da zatvaram i otvaram oci [ne da trljam oci] jer ruke nism mogao da pomjerim. Ona je jos bila tu. Medjutim kad sam zatvorio oci od straha i u nadi da cu da zaspim "kroz kapke" sam [kad zatvoris oci na svjetlost izgubis sliku ali i dalje vidis neki nivo svjetlosti, a kada stavis ruku preko ociju taj nivo svjetlosti se izgubi] vidio svjetlost koja je ubrzo nestala..
Pricao sam ovo mojima kad sam se probudio i rekli su mi da je to kao moj andjeo cuvar..
Interesuje me da li se ovako nesto desilo jos nekome i sta drugi misle o tome?
 
Meni se to desavalo redovno svaku noc dok nisam zatrazio od svoje devojke u belom intimnije odnose...:):)

Prvo kazes da si otvarao i zatvarao kapke zato sto nisi mogao pomeriti ruke, onda pises da kada stavis ruku preko ociju vidis i dalje svetlost...

Ma daaaaj, molim te...:)
 
Sal:
Meni se to desavalo redovno svaku noc dok nisam zatrazio od svoje devojke u belom intimnije odnose...:):)

Prvo kazes da si otvarao i zatvarao kapke zato sto nisi mogao pomeriti ruke, onda pises da kada stavis ruku preko ociju vidis i dalje svetlost...

Ma daaaaj, molim te...:)

1. To sto kazem da stavis ruku prko ociju.. to je objasnjenje da mozes da vidis svjetlost kroz kapke ili bar dio te svjetlosti!! Upali svijetlo u sobi, zazmuri i vidjeces da sam u pravu..
2. Pricam sta sam vidio, i prilicno sam siguran da nisam sanjao.. jeste da zvuci kao prica za malu djecu.. ali sta se tu moze..
 
I podledaj malo bolje ovaj dio >> [kad zatvoris oci na svjetlost izgubis sliku ali i dalje vidis neki nivo svjetlosti, a kada stavis ruku preko ociju taj nivo svjetlosti se izgubi]<< i vidjeces da je u zagradama.. Sto znaci da je to samo objasnjenje.. i nema veze sa pricom..
 
AAAAaaaaaa......sada si me prosvetleo, kao ona riba sto svetli u mraku sobe...:):)
Doooobro, mixmar....poverovacu, ali sa rezervom, ipak znas i sam da je to poprilicno neverovatno...
Jednostavno, neverovatno, ali ako je i istinito, onda imas srece sto si snimio svog andjela cuvara....ja bi bas voleo videti svog, da mu kazem par, jer kontam da vise vremena provodi bog zna gdje, nego radeci svoj posao...:):):):)
 
?:
randome na skrivenom mestu si se pohvalio da si ispao kavaljer :)
eheheh pa nije samo u slicnosti imena...mozda je i psiholosko stanje...i taj lik izmedju ostalog juri ribe...evo ti si posle diskretno spasavao drugaricu..moze li ona biti TA buduca, ostvarenje tvog mita? da li je to TO. ona je cista, cedna, a tako zgodna. i postena. i pametna. a opet, ima tu potrebnu dozu bezobrastine. a drugarica. nije isprljana kres ponudom. to je to.

e nego pazi meni sta se desilo. pisala sam profesorki Razbole se lisica pesmu.....trazila mi je nesto sam otpevusila nadovezavsi se na njenu recenicu. I danas dodjem do tasmajdana (beogradski park) gde se pustaju decje pesmice..sta mislis koja se bas zavrsila kad sam stigla? pogodi...imas tri puta

kakva jos bizarnost...pa ne znam...ali ima ih

evo...vracam se pre neki dan idem...blizu zivi drug umro mu je otac nedavno...i intenzivno razmisljam da li da svratim i da bih mogla bas (nemam obicaj da svracam kod ljudi tek tako). i tacno pred mesta gde bi mogla da skrenem eto ga on i ana. zamisli!! tele-patija

i sa mickom mi se jednom desilo...dva puta
okrutna sam prema njemu bila

e sad cu svima da pokazem ovo kako si bio plemenit ki ki ki

Budim se, gledam u stub i pomisljam kako bi bilo lepo cuti pesmu LAzy koju peva David Byrn... Ustajem,palim radio,i pogodite koja se pesma cuje... :D
p.s. mrzim kad ljudi pominju licna imena koja kao da bi svima trebalo da su poznata...
grow up,will ya... :roll: :twisted:
 

Back
Top