Paranormalna iskustva??

Hm, imam i ja pricu koju bih svrstala u paranormalno, mada, mozda je samo slucajnost. Naime, kad sam bila mala, otisla sam sa bratom i sestrom kod babe i dede, inace je deda bio jako bolestan. I uvece smo svi troje otisli na spavanje, u sobu pored dedine, i tako smo pricali, smejali se, galamili, pa nam je deda onako lupao od zid, da cutimo, jer nije mogao da spava od nas. Malo kasnije je umro, a mi smo posle par meseci opet otisli kod babe i opet bili u istoj sobi, i opet se uvece kikotali i galamili, i opet smo culi lupanje od zid, isto kao i prosli put, iako u drugoj sobi nikog nije bilo. Jezivo.
 
Prvo, ima nas par drugarica koje se druzimo jos od osnovne skole, stvarno smo nerazdvojne. Jednoj umrla mama, rak. Svi smo mnogo bili tuzni, ona nas je mnogo volela a i mi nju. I jedne noci ja sanjam da sam na Kolarcu i moja drugarica (ona inace svira violinu), ta kojoj je mama umrala, svira koncert i ja sedim i slusam. U tom trenutku vidim njenu mamu kako stoji na vratima u rozoj haljini i ja joj pridjem da joj se javim. I ona meni kaze: "budite sa njom u zivotu, treba vas". I ja kao dobro, pa naravno da smo tu. I probudim se ja i razmisljam da li da joj ispricam san ili ne, i odlucim da necu, reko tesko joj je pa da je jos vise ne uzbudjujem, ionako je to samo san. Posle duzeg vremena mi u nekoj prici oko nje i ja resim da joj kazem da sam je tad sanjala. Ona slusa i rasirila oci i kaze: "pa mi smo je sahranili u roze kompletu, to joj je najomiljenija boja". Eto, meni je to bilo cudno i ponekad pomislim da stvarno ima nesto
 
Ja sam osetila kada me je decko prevario, a bio je na drugom kraju zemljske kugle Da l se i to racuna?

12.02.
- Cao ljubavi, ja sam. Sta mi radis tamo? Jesi me prevario?
- Nisam.

01.03.
- Buuuubiiili... Ovde tvoja voljena, jesi me prevario, makar malo?
- Ma nisam bre.

22.03.
- Dragi, kako si mi, sta se desava tamo? Je l' ima neka zgodna cica? Da me nisi prevario mozda?
- Nisam i nisam. Daj, nemoj vise, molim te.

05.04.
- Ovde je lepo vreme, pravo prolece. Razmisljam da je ovo trenutak kad se radjaju nove ljubavi. Jesi li me prevario?
- Nisam.

29.04.
- Je l' ima nesto novo kod tebe? Neka ljubav na vidiku, neka prevarica; hajde priznaj, necu ti nista.
- Nema.

13.05. (Dan bezbednosti)
- Cao srecice. Vidi, da te pitam - da me nisi mozda prevario?
- Jesam.
- Eto, tacno sam znala, u trenutku sam predosetila.
Pa nek' kaze neko da ne postoji zenska intuicija.
 
12.02.
- Cao ljubavi, ja sam. Sta mi radis tamo? Jesi me prevario?
- Nisam.

01.03.
- Buuuubiiili... Ovde tvoja voljena, jesi me prevario, makar malo?
- Ma nisam bre.

22.03.
- Dragi, kako si mi, sta se desava tamo? Je l' ima neka zgodna cica? Da me nisi prevario mozda?
- Nisam i nisam. Daj, nemoj vise, molim te.

05.04.
- Ovde je lepo vreme, pravo prolece. Razmisljam da je ovo trenutak kad se radjaju nove ljubavi. Jesi li me prevario?
- Nisam.

29.04.
- Je l' ima nesto novo kod tebe? Neka ljubav na vidiku, neka prevarica; hajde priznaj, necu ti nista.
- Nema.

13.05. (Dan bezbednosti)
- Cao srecice. Vidi, da te pitam - da me nisi mozda prevario?
- Jesam.
- Eto, tacno sam znala, u trenutku sam predosetila.
Pa nek' kaze neko da ne postoji zenska intuicija.

:lol: :lol: ovo je iznuda :lol:
 
evo:
Bila sam sama. UBojila sam nesto u velikoj praznoj prostoriji, na zidu... Samo novine dole, konzerve sa bojama, par cetkica, dve cinije sa vodom. Spustim debelu cetkicu na novine na razmisljajuci da l' prvo da je operem, ili da zatvorim konzervu... I vidim kako zatvaram konzervu. Ok, sada cu da operem cetkicu...A cetkice nema! Nisam se pomerila, sve vreme sam cucala na istom mestu. Pogledam da se nije negde otkotrljala... Nije! Da se nije zalepila ISPOD novina? Nije. Sednem i pocen da okrecem i prevrcem list po list novine sa tog mesta na gojem su mi farbe i cetkice. Nista. Ispregledam sve novine duz zidova - tamo gde nisam bila. Cetkice nema. Nisdam izlazila iz te prostorije, al' ajde, DA JE NISAM OSTAVILA U WC-u? Nema je tamo. Ponovo opipam svaki ugao, svaku novinu koji sam prethodno SLOZILA posle prve revizije. Nista. Siroti mozak trazi logicno objasnjenej. Nema ga.:( Posmislim, da nisam OPROGUTALA cetkicu u nekom nesvesnom refleksu?
I sada dolazi vrhunac.
Izadjem iz te sale, sva u neverici...Znam da sam sama, da nikoga nema, nisma izlazila. Vratim se - a na zidu tamo gde su konzerve nazvrljane neke crtice, braon bojom ( zatvorena.ja rad9la crvenom)
a cetkice kako nije bilo tako je i nema... :(
 
Ne znam..ja bih mogla o tome da vam pricham vishe sa aspekta o shestom chulu,ali onako,u svakodnevnici... samo iz chista mira neshto predosetim,bez ikakvog razloga i dokaza i ispostavi se tachno,pa npr suvishe chesto mi se desi da mislim na nekog koga dugo nisam videla i tad ga i vidim ili me nazove,pa recimo pevam neku pesmu koju dugo nisam chula i ona krene na radiju... mislim,svakom se to deshava ali kod mene je to toliko chesto da me je jedno vreme plashilo,a sad mi je skroz normalno....


e da i to je fascinantno kad si mlad :lol: Posle se naviknes, odjednom u svim kaficima pustaju muziku koju ti slusas :lol:


Peto, bwe. DZUKCI rekoh ne psi. To su oni iza kapije na kojoj pise PAS UJEDA, crni i besni.
Ovo sto je moja drugarica uradila nam je spaslo zivot, jer su njeni bili napolju, bilo ih je mnogo, i skroz nas okruzili....i lajali ...brr....kad se setim, i to van naselja, u nekoj shumi kod Tivta, na izlazu iz grada (ne znam sta smo nas tri tamo trazile nocu, valjda neki kafic malo dalje u uvali pa zalutale).


Inace, Bet se plasi samo pasa koji laju :mrgreen: Inace, ne, da se razumemo :lol:
 
Prvo, ima nas par drugarica koje se druzimo jos od osnovne skole, stvarno smo nerazdvojne. Jednoj umrla mama, rak. Svi smo mnogo bili tuzni, ona nas je mnogo volela a i mi nju. I jedne noci ja sanjam da sam na Kolarcu i moja drugarica (ona inace svira violinu), ta kojoj je mama umrala, svira koncert i ja sedim i slusam. U tom trenutku vidim njenu mamu kako stoji na vratima u rozoj haljini i ja joj pridjem da joj se javim. I ona meni kaze: "budite sa njom u zivotu, treba vas". I ja kao dobro, pa naravno da smo tu. I probudim se ja i razmisljam da li da joj ispricam san ili ne, i odlucim da necu, reko tesko joj je pa da je jos vise ne uzbudjujem, ionako je to samo san. Posle duzeg vremena mi u nekoj prici oko nje i ja resim da joj kazem da sam je tad sanjala. Ona slusa i rasirila oci i kaze: "pa mi smo je sahranili u roze kompletu, to joj je najomiljenija boja". Eto, meni je to bilo cudno i ponekad pomislim da stvarno ima nesto
jao ovo me podsetilo.....:)
Moja drugarica imala horror san, sanjala mog tatu (pokojnog, ne znam cak ni da li su se upoznali, mislim da jesu jer nju znam od 14. godine) i to kao on je neki glas koji izlazi iz komjutera (zivele smo zajedno) :lol: I ja tu nista, normalno, a nju GLAS pocinje da uvlaci u kompjuter (!!) i uzasno se plasi iako zna da je to moj roditelj, i tako sve nesto strasno a ja kuliram i onda ona mene upozorava da ne treba da ga slusam i brine se za mene i polako je komp usisava....:lol:

Ja mislim da svi imate Microsoft Sema na racunaru, za citanje fajlova :)
Da me niko pipn'o vishe....!! :mrgreen: :lol:
 
Peto, bwe. DZUKCI rekoh ne psi. To su oni iza kapije na kojoj pise PAS UJEDA, crni i besni.
Ovo sto je moja drugarica uradila nam je spaslo zivot, jer su njeni bili napolju, bilo ih je mnogo, i skroz nas okruzili....i lajali ...brr....kad se setim, i to van naselja, u nekoj shumi kod Tivta, na izlazu iz grada (ne znam sta smo nas tri tamo trazile nocu, valjda neki kafic malo dalje u uvali pa zalutale).

cek, saberi se malo.. proslo je, bice sve u redu.. sad nam lepo ispricaj sta se desilo
 
Ovo sam pisala vec negde ali evo ga opet.
Drug iz osnovne skole nam poginuo u saobracajnoj nesreci. I moja drugarica sanja kako celo odeljenje iz osnovne skole ide negde, tu i on. Odjednom on krene da se odvaja iz grupe i da ide na drugu stranu. Moja drugarica krene da ga zove, kao gde ces vrati se ovamo, a on nece, kaze idem ja ovamo ajde i ti samnom, ona vice da nece, kaze idem gde i ostali, a on, ma ajde dodji ovamo.
Sutradan samo sto je nisu udarila kola na pesackom prelazu
 
Moja mama je jedno vreme radila neke prezentacije-tipa neki zaposleni zaustavljaju ljude na ulici i anketiraju ih pa ih kasnije drugi pozivaju na prezentacije telefonom-to je radila moja mama, znaci te ljude nije poznavala samo je dobijala njihove brojeve telefona da ih poziva.
Dosla je u stiuaciju da je jednog coveka morala da zove nekoliko puta jer nikako da se odazove na prezentaciju a kako joj je pricljivost profesionalna deformacija, "sprijateljila" se s njim-pod tim podrazumevam da su pricali i o drugim stvarima za vreme tih pozivanja na prezentacije. I tako jednom prilikom covek pita mamu da li ima nesto protiv da pogodi kakav je raspored stvari u sobi u kojoj je mama bila dok je pricala sa njim. Napominjem da prethodno tog coveka u zivotu nije videla a kamoli da nam je bio u kuci. Mama iz zezanja, posto ne veruje u te stvari, pristane. Covek je pogodio svaki komad namestaja gde se nalazi sem jednog velikog ormana za koji je rekao "tu i tu vidim nesto glomazno ali ne mogu tacno da vidim sta, pretpostavljam da je orman". A za vreme dok je on "gledao" sobu preko telefona, moj pas je trcao po kuci kao lud i lajao, kao da je osetio da je neko tu ali nije mogao da ga nadje. Covek je inace madjionicar. S obzirom da sam ja tad bila opcinjena trikovima, trazila sam i ja da pricam s njim. Pitao me da li hocu da izvede trik preko telefona... Pogodite sta sam rekla :-D Rekao mi je da u svojoj sobi pogledam sta imam na radnom stolu. Bilo je tu par knjiga i 2 bombone. Rekao je da izadjem iz sobe i zatvorim vrata. Posle par trenutaka mi je rekao da se vratim. I te dve bombone su bile na mom krevetu:shock:
Tek neko vreme nakon tih dogadjaja smo ga mama i ja upoznale na jednoj od prezentacija. I tada je mojoj mami rekao da ce joj brat umreti tog i tog dana. Od tad je mama prekinula svaki kontakt sa njim, na moju veliku zalost, tad sam bila dete od nekih 10-11 godina ali sada bih veoma volela da stupim u kontakt sa njim:twisted: Inace tog datuma je mami umro ocuh. Niko nije bezgresan:)
Da nije bilo tih dogadjala danas ne bih verovala u paranormalno...
 
Da li verujete da neki ljudi imaju posebne sposobnost, naglašen osećaj...
imam pojacanu percepciju ili sta je to vec... uglavnom za ruzne stvari (smrti, nesrece itd), ili sve povezano sa bliskim ljudima (i dobro i lose)... najveci je pakao sto za svaku iznenadnu losu sliku koja mi se javi u glavi pretrnem da li ce se negde desiti.
mrzim te stvari i necu da pisem detaljno.
 
Evo, ja se setih još jedne spooky priče! :)

Moja majka je radila u banci .
Posao joj je bio takav da je saradjivala usko sa knjigovodstvenom službom.
Elem, u toj službi, jednoj ženi se razbolelo dete- smrtonosno- tumor na mozgu.
Banka je skupila novac da se dete pošalje na lečenju u Njujork.
Nesrećna majka tog deteta nije imala ni automobil, niti je znala da vozi, pa se moja mama ponudila da ih vozika gde god zatreba- od lekara do lekara.

Otišli su u Njujork, medjutim lečenje je bilo bez uspeha, umro je još tamo.
Inače, bio je jedinac.
Za očekivati je bilo da će mu se roditelji smaći od tuge.
Tako je i bilo- njegova majka nije nedeljama mogla da spava nakon njegove smrti.

Jedene noći, moja mama ga je usnila.
Ona je stajala na nekom komade crvene zemlje, a on je sedeo na kolima koja su vukli volovi i prolazio je pored nje.
Tako prolazeci, rekao joj je da prenese njegovoj mami da je njemu tu gde je dobro i da prestane da pije lekove za smirenje, da će ga nakon toga sanjati, da nosi neku majicu u kojoj je voleo da je vidi , da obavezno zaliva neki cvet koji je bio njegov i da se ne brine, da će roditi ona kao što mu je obećala i batu i seku.

Moja majka se ujutru probudila, kaže da je bila mokra od glave do pete, ali njegovoj majci nije ispričala san.
Nakon dve nedelje ga je usnila na isti način, s tim što joj je ovog puta prekorno uputio pitanje da zašto nije ispričala to njegovoj mami.
Naravno, moja majke je sutradan, čim je stigla na posao, pozvala tu ženu da joj prepriča san.
Dotična se šokirala, jer je sve navedeno bilo tačno, i to da je voleo kad je nosila neku majicu i za spomenuti cvet i to da pije lekove za smirenje....i pogodite šta još- rodila je i sina i ćerku, baš kao što je Ivan i rekao.
 
I ja sam to mislila za lavove:lol:....eto,sa jednim izadjoh na kraj....:mrgreen:
Bett,i ja sam mislila na dzukce,te shto laju i zalete se na nogu...samo shto ja svim kucama tepam...:D


:) Mnogo su smesni. Ima jedan sto "hara" po komshiluku, izujedo komshije, nocu svi cvikaju, neke dve zenke su u pitanju, lude, u Rumi naravno. Dolazili shinteri iz NS i pokupili MLADE a njih ostavili :shock:

Sve u svemu jedno od njih namerilo se na Bet u po bela dana, ja isla u prodavnicu.
Jbt nisam pojma imala, nikad me nije ujeo pas, a ovaj mali prdavac kevce, skache, i stipka po cizmama i US dzinsu.

Ja ga pitala zbunjeno PA STA JE, i on naravno prestao, a komshija koji je prolazio ( bem ti :lol: ) pita
JEL TE UJEO? :mrgreen:
Ma jok, stipka mali....:shock:


Lud pas. Iz mesta prestao i otisao. Ne smem da mislim sta bi bilo da je bio neki kome moje cizme nisu prepreka. Kakav je mali mogla sam da ga razmrskam cizmama, ukupno kad se propne, stipne za koleno :lol: E ne bih ga stedela, samo da sam SKAPIRALA da on to u stvari ujeda :lol:
 
pazi, kad ima vasar u Rumi, a to je svakog 3. u mesecu, i tako od 1758. godine (ako se ne varam, ili 1756 ili tako nesto), seljaci koji imaju besne pse izbace ih tu na tzv. Vasariste (to je apsolutni road to nowhere, na kraj grada). I onda dzukele prosire besnilo.

Komshije navikle da maze i neguju kucice, bog te, odjednom svi izujedani i iznapadani. Pri tom se usijala tel. linija inspekcije i Opstine, i nikom nista. Samo iz zgrade moje drugarice (suprotni kraj grada od Vasarista) 3 zene ujedene, medju njima i njena mama,
TRI ZENE iz 4spratne vojvodjanske zgradice!!

Mnogo je :? Da sam samo znala na vreme....
ali ovo je off topic.
 
I meni se slično desilo,kada sam imala 6 godina...Baka mi bila zdrava i čak sam je to veče videla,sve je bilo super...Noću sanjam da neko zvoni na vrata,moja mama otvara i deda joj kaže nešto za baku..Tog trenutka sa budim i govorim da mi je baka umrla,kad se čuje zvono..Ispostavi se da sam sve identično sanjala,kako se dogodilo...
 

Back
Top