Papa Franja: Juda je možda u raju

Aha sigurno je u raju ,mnogo s...ovaj papa

- - - - - - - - - -

Па Јуда би и требао да буде у рају јер се искрено покајао. Ваљда је то и поента приче о њему?

Juda se nije pokajao ,nego digao ruku na sebe ,a Petar se pokajao ,onaj koji se iskreno kaje ne cini najtezi greh

- - - - - - - - - -

Juda je ubacen simbolicno!

Pogledajte prilog 479218Pogledajte prilog 479219
Predrag 7 god. i Danka 4 god. Sekulovic su zaklani sa svojim roditeljima 13 septembra1992 od strane Muslimana u selu Bakic na putu za Focu

Znaci da ubice ove dece mogu da odu u raj ako se iskreno pokaju!

Nema pokajanja!?

Takvi sto to rade 99%se ne kaju ,a i da se 1 %pokaje ,mora da se ispasta za taj tezak greh ....ne moze samo ja se kajem i gotovo ,ne sme vise ni da se cini takav greh.....znaci ima pokajanja ,sve zavisi od slobodne volje
 
nije pravoslavna crkva jedina crkva

- - - - - - - - - -



svi oni koji se pokaju na samrti sa njih je kasno

To nije tacno sto pises ,razbojnik na krstu se pokajao i usao u raj ,pokajanje treba da bude jedno od glavnih karakteristika hriscanina,kao i prastanje ,smiravanje ....

- - - - - - - - - -

Pravoslavna Crkva jeste jedina Crkva ,druge "crkve"ne postoje....

- - - - - - - - - -

Jeste, kao ne, bacio je srebrnjake i obesio se... a Pera je lagao da je uopšte poznavao Hrista, a Džizs je naglasio da će ga izdati onaj koji će ga se odreči, ali neće moći da sakrije, jer će kad Pera bude lagao petao triput zakokodakati. Tako i bi.

Inače, Jevanđelje po Judi, iako apokrifno, koptski rukopis, postoji i u fizičkom obliku i bio je u upotrebi, i tu se govori o tome da je Juda radio onako kako mu je Hrist zapovedao, po naređenju i slušajući ga.

Petar se nije obesio decko,,,,"jevandjelje po judi"je falsifikat iz treceg veka

- - - - - - - - - -

Pardon 4

- - - - - - - - - -

у праву си. кајање и покајање нису исто. покајање не подразумева само мисли, него и дело- одређени напор да се вратимо ''на место злочина'' и тражимо опроштај.

Rec pokajanje znaci preumljenje ,promena razmisljanja i delanje ,a ne samoubistvo ,najtezi greh

- - - - - - - - - -

E]

Papa je pokazao da je teoloski nepismen. Juda je trenutno mrtav i ne moze biti u raju. Raj trenutno ne postoji i nece postojati pre drugog Hristovog dolaska.

Raj postoji ..gde Bog obitava ,gde obitavaju andjeli ,sta je sheol u Starom Zavetu ,a sta had u Novom?Posto ti tvrdis da ne postoji

- - - - - - - - - -

MilosObilic454

Nije tačno to što pišeš. Pravoslavno shvatanje jeste da duša posle smrti u zavisnosti od svojih dela ide u raj ili pakao privremeno u jedan od svetova.
Prolazi preliminarni sud do vremena Sudnjeg Dana kad će biti konačno određeno gde joj je mesto.
Učenje da "duše spavaju" posle smrti do Strašnog Suda je čisto protestantsko.
Pravilan izraz je had ne pakao ,pakao je trajno stanje ,gehena ,kada ce biti konacno odredjeno gde joj(dusa) je mesto.
 
Kakav neobičan sled događaja. Isus razgovara sa učenicima i kaže da će ga jedan izdati.
Ovi redom pitaju ''hoću li to biti ja?'' i kada dođe red na Judu, Isus kaže ''ti kaza''
Pa rekoše i ovi pre njega, pa ništa.

I sad, bez da objašnjavam kako ja to razumem, jer će vam zvučati uvrnuto. Objasnite
vi kako to da i Isus i Juda i svi za stolom prisutni znaju ko će Isusa izdati, aI niko ništa
ne preduzima?

Kako to da jedan od dvanaestorice najbližih Isusu, koji su sve ostavili, uzima nekakve
novce (koliki god da su) i izdaje učitelja?
Prvo, zna da je on taj koji će izdati. Motiv se nikakav nigde ne nazire. Pita šta će mu dati
da izda i ponude mu novac. Važi, što da ne. Uzme novac, izda i onda onda se predomisli,
al kasno beše, pa baci novac i obesi se. Svašta.
Kakve je to ludake Isus primio u družinu?

Te ih zatekao pospale, te ga izdaju, odriču. Čas znaju šta rade, čas nemaju pojma.
Šta se tu uopšte dešavalo?
 
Kakav neobičan sled događaja. Isus razgovara sa učenicima i kaže da će ga jedan izdati.
Ovi redom pitaju ''hoću li to biti ja?'' i kada dođe red na Judu, Isus kaže ''ti kaza''
Pa rekoše i ovi pre njega, pa ništa.

I sad, bez da objašnjavam kako ja to razumem, jer će vam zvučati uvrnuto. Objasnite
vi kako to da i Isus i Juda i svi za stolom prisutni znaju ko će Isusa izdati, aI niko ništa
ne preduzima?

Kako to da jedan od dvanaestorice najbližih Isusu, koji su sve ostavili, uzima nekakve
novce (koliki god da su) i izdaje učitelja?
Prvo, zna da je on taj koji će izdati. Motiv se nikakav nigde ne nazire. Pita šta će mu dati
da izda i ponude mu novac. Važi, što da ne. Uzme novac, izda i onda onda se predomisli,
al kasno beše, pa baci novac i obesi se. Svašta.
Kakve je to ludake Isus primio u družinu?

Te ih zatekao pospale, te ga izdaju, odriču. Čas znaju šta rade, čas nemaju pojma.
Šta se tu uopšte dešavalo?

Redaktura texta
 
Da li je tu pitanje vremena?

Oče oprosti im, ne znaju šta čine. Šta znači to? Ko su oni koji ne znaju šta čine?
Ko su oni koji znaju šta čine?

Izmedju ostalog i vreme, izbor, izdrzljivost, a najvise vera.

Kakav neobičan sled događaja. Isus razgovara sa učenicima i kaže da će ga jedan izdati.
Ovi redom pitaju ''hoću li to biti ja?'' i kada dođe red na Judu, Isus kaže ''ti kaza''
Pa rekoše i ovi pre njega, pa ništa.

I sad, bez da objašnjavam kako ja to razumem, jer će vam zvučati uvrnuto. Objasnite
vi kako to da i Isus i Juda i svi za stolom prisutni znaju ko će Isusa izdati, aI niko ništa
ne preduzima?

Kako to da jedan od dvanaestorice najbližih Isusu, koji su sve ostavili, uzima nekakve
novce (koliki god da su) i izdaje učitelja?
Prvo, zna da je on taj koji će izdati. Motiv se nikakav nigde ne nazire. Pita šta će mu dati
da izda i ponude mu novac. Važi, što da ne. Uzme novac, izda i onda onda se predomisli,
al kasno beše, pa baci novac i obesi se. Svašta.
Kakve je to ludake Isus primio u družinu?

Te ih zatekao pospale, te ga izdaju, odriču. Čas znaju šta rade, čas nemaju pojma.
Šta se tu uopšte dešavalo?

Uvrnuta objasnjenja uglavnom imaju smisla.
Juda je dobio 'cast' da na sebe preuzme teret izvrsenja predskazanog. Nije uspeo do kraja da iznese i izdrzi pritisak. Izgubio je veru u sebe i time je izdao ukazano poverenje.
 
neću... :mrgreen: sad me nešto drugo interesuje...

Jedan kaže da će to biti onaj koji umoči ruku s Isusom u istu činiju.
Jedan kaže da će to biti onaj koji drži ruku na istom stolu sa Isusom.
Jedan kaže da će to biti onaj kome Isus ponudi zalogaj.

Ako sva trojica opisuju neki realan događaj, po sećanju, biće da imaju ozbiljnih problema
sa memorijom ili sva trojica ili dvojica od njih.

Jeste da nam se sećanja razlikuju kada su u pitanju doživljaji u smislu, da će neko
nešto upamtiti zato što ga je označio kao bitno, a drugi će se setiti nečeg drugog što
je pak njemu bilo bitno. To će se razlikovati po tome kakvom je emocijom obojeno.
Ja ću reći ''Sećam se da je tu bila žena u plavom kaputu'' neko drugi će reći da je
ta žena imala i crveni šešir i namazane nokte, treći će reći da je bila visoka i da je
imala plave oči. To je još uvek ta žena.
Ali ako ja kažem ona je rekla ''ko umoči ruku u ovu činiju on je'' drugi kaže
''ko drži ruku na stolu sa mnom on je'', treći kaže ''kome ponudim zalogaj on je''
Onda to više nije opis istog događaja. Ili neko laže.. ili svi lažu...
Ili se ne opisuje realan događaj, već se priča neka priča sa porukom koju mi
ne možemo baš tako lako da razumemo.
 
neću... :mrgreen: sad me nešto drugo interesuje...

Jedan kaže da će to biti onaj koji umoči ruku s Isusom u istu činiju.
Jedan kaže da će to biti onaj koji drži ruku na istom stolu sa Isusom.
Jedan kaže da će to biti onaj kome Isus ponudi zalogaj.

Ako sva trojica opisuju neki realan događaj, po sećanju, biće da imaju ozbiljnih problema
sa memorijom ili sva trojica ili dvojica od njih.

Jeste da nam se sećanja razlikuju kada su u pitanju doživljaji u smislu, da će neko
nešto upamtiti zato što ga je označio kao bitno, a drugi će se setiti nečeg drugog što
je pak njemu bilo bitno. To će se razlikovati po tome kakvom je emocijom obojeno.
Ja ću reći ''Sećam se da je tu bila žena u plavom kaputu'' neko drugi će reći da je
ta žena imala i crveni šešir i namazane nokte, treći će reći da je bila visoka i da je
imala plave oči. To je još uvek ta žena.
Ali ako ja kažem ona je rekla ''ko umoči ruku u ovu činiju on je'' drugi kaže
''ko drži ruku na stolu sa mnom on je'', treći kaže ''kome ponudim zalogaj on je''
Onda to više nije opis istog događaja. Ili neko laže.. ili svi lažu...
Ili se ne opisuje realan događaj, već se priča neka priča sa porukom koju mi
ne možemo baš tako lako da razumemo.

Ili sva tri.
 

Back
Top