Pametan si onoliko koliko imaš

Dragan Marijin

Obećava
Banovan
Poruka
94
Šta ti čoveče misliš o tome ??

Onako iz mog ugla, čovek ako je pametan to mu baš i ne vredi ako nije bogat, jer on kao takav siromah, i ne može da se osloni na svoju pamet.
Opet kad malo razmisliš, malo bolje o svemu, da ta sirotinja i ljude svađa, a ne samo to, već naprotiv, i same države se raspadaju.
Zato kad se ženiš, ženi samo bogatu *****, jer bogat kada progovori, sva ta masa oko njega ga podržava dok bednog čoveka ne yebe niko niti 1%. Baci samo pogled na sve te izlizane fore gojaznih političara
...
Džaba ti je npr i što si bolestan ako si siromašan ..
 
Pametan si koliko znas jezika.
Hmm, nije baš tako. To znanje jezika je ipak neki vid fanatizma sa kojim opet ne možeš ništa da pomakneš u svom životu ako nisi bogat. Imaš svoj maternji i pomoću njega možeš svakom da kažeš, šta osećaš. Tako da ti nije potrebno baš neko znanje da bi te što brže razumeli na svim jezicima
Nije mi namera da te ispravljam već da te nasavetujem da bi imao bolji život, jer posle tvoje smrti, staćeš pred ogledalo, i bićeš opet vraćen da nastaviš dalje gde si prekinuo. Razumeš me šta ti pričam ?
 
Bogastvo je imati đecu a ne imati milione.
Da.
Bogastvo je imati zdrave misli, koje ti opet same po sebi stvaraju zdrav život. Ali ako si beda, ti nemaš ništa od toga, što sam upravo naveo... čak i deca ćete napustiti ..
Hajd ubedime da ne grešim ...
Zamisli, da se i same države rasturaju ako su siromašne a ta njihova deca, uvek su sluge drugima i sa zamršenim mislima tumaraju u masi, koja je opet stvorena, baš zbog toga, da onaj koji je to osmislio imao neku dobit od toga
 
A ako neko jednostavno neće da poseduje materijalne stvari onda nije pametan? - ne bih rekao!
Mada nije rešenje ni da svi imamo po jedan glas iste vrednosti.
Jednostavno ne mogu da shvatim da ja radeći i razvijajući se u materijalnom i duhovnom smislu imam glas iste vrednosti kao i onaj istetovirani narkoman!
 
Šta ti čoveče misliš o tome ??

Onako iz mog ugla, čovek ako je pametan to mu baš i ne vredi ako nije bogat, jer on kao takav siromah, i ne može da se osloni na svoju pamet.
Opet kad malo razmisliš, malo bolje o svemu, da ta sirotinja i ljude svađa, a ne samo to, već naprotiv, i same države se raspadaju.
Zato kad se ženiš, ženi samo bogatu *****, jer bogat kada progovori, sva ta masa oko njega ga podržava dok bednog čoveka ne yebe niko niti 1%. Baci samo pogled na sve te izlizane fore gojaznih političara
...
Džaba ti je npr i što si bolestan ako si siromašan ..

Znaci, uzas od toka razmisljanja...

Nista, jedino sto ti preostaje je da to slatko bice koje drzis u rukama ucinis bogatom udavacom...
 
Po mom skromnom misljenju,pametan i uspesan covek je onaj,koji je mnogim devojkama bio PRVI MUSKARAC. Dakle,od koliko nevinih devojaka
si stvorio ZENE,toliko vredis.! Tu pare ne igraju nikakvu ulogu.!
Hmm, pametan čovek i ne razmišlja kako da bude nekom prvi, sem toga, postoji mogućnost da i preko same slikice budeš joj prvi bez da imaš kontakt sa istom.
Ja ovde pričam o qualitetu života a ne o ; hajd Alija da je više vojske.
Recimo Afrika, oni ništa drugo i nemaju u mislima već sexualna nastrojenost, iako su jedna od najbogatijih po resource, njihov život je bedan i ne mogu ništa od toga za sebe da naprave iako su zaista bogati. Bog voli ljude koji prvenstveno sami sebi pomognu. Bog ne voli ljude koji se samo mole njemu.
Pa hajd da.ne pešačimo tako daleko, uzmimo.za primer Srbija.
Na KiM zaista ima mnogo zlata. Da su tada za vreme SFR YU masovno kopali to zlato, umesto što su bežali sa posla i krali, jedni.drugim otimali, pevali po kafanama, školovali generale, itd, danas bi mi bili sila. Jači i od Kine. Međutim, danas Kina radi puteve, građanin Srbije vrši samoubistvo jer nema novaca da plati račun za struju, iako tu istu izmislio Tesla. To je to što sam naveo u naslovu; Džabe ti i što si pametan ako nisi bogat. Da je Tesla bio bogat, taj nebi nigde išao već bi danas bili.Tesle veoma mnogobrojni, međutim, i do danas njegova kuća rođenja nema.struju. A bili bi i Srbi bogatiji i mnogobrojniji. Danas smo niko i ništa

Vidiš taj Kinez i ti putevi ... Srbija ne traži 145 £ miliona.poreza, a da je Kinez beda, morao bi da radi i da još plati što je radio.
Razumeš me
 
A ako neko jednostavno neće da poseduje materijalne stvari onda nije pametan? - ne bih rekao!
Mada nije rešenje ni da svi imamo po jedan glas iste vrednosti.
Jednostavno ne mogu da shvatim da ja radeći i razvijajući se u materijalnom i duhovnom smislu imam glas iste vrednosti kao i onaj istetovirani narkoman!
Vidiš tako sam i ja razmišljao dok nisam naišao na ovu misao.
Rusija
Rusi su u sopstvenoj državi sebi stranci. Oni zbog enormne površine jednostavno se zagube. Danas i USA kao i mnoge druge zemlje imaju strahovitih problema jer i sam GPS se zagubi. Čak i sateliti pošandrcaju da bi je obleteli. Ta njena prostranstva Ruse je i spasilo da ih do danas niko nije porobio. A ovi nikako da svate.
 
562624
 

Back
Top