Koliko košta aplauz?

mnoge rok-zvezde, formula-vozaci, svetske zvezde u skijanju, .......i jos mnoge , medijske licnosti , "aplauz" ih je kostao zivota................
Uspeti po svaku cenu, kada je profit (koji donosi uspeh) u pitanju, sva sredstva su dozvoljena pa cak i smrt.
onda se namece pitanje ..vredi li odricati se, mnogo toga ne upoznati,propustiti, biti neostvaren u nekim stavrima zbog tog aplauza pa bio on i na bis
 
Tako postavljeno kao cilj se podrazumeva "uspeh" vidjenja u smislu društvenih mreža, što je sasvim površno vidjenje.
Tako se stiže do lažnog uspeha što je najčešće foliranje. Uspeh je dostizanje zadatog cilja koji može i ne mora da bude prepoznat i da donese aplauz.
To bi bilo kao da se neko trudi i žrtvuje samo za estradu, a realno žrtve nastaju kao padanje i ustajanje zbog sebe, nema estrade....najveći uspesi su nevidljivi, pobornicima aplauza....dakle žrtve se daju svojim ciljevima, koji mogu, ali i ne moraju da se vide kroz oči drugih koji bi pokazali da im se svidja....Da li atletičari trče za aplauz ili za cilj?
Da li neko aplaudira naučnicima ili piscima? Ko aplaudira lekarima?
 
svi da bi stigli do cilja i ostavrili se na polju nauke, umetnosti,sporta, i da ne nabrajam dalje odricu se dobrim delom po necega zarad tog aplauza ( figurativno)
zar novelova nagrada za dostignuca u medicini nije aplauz ?
 
Nemoj mi nobelovu nagradu, majke ti, to bi i hitleru dali da je pobedio ruse....o naravno da nije zbog aplauza, to je samo estradna poenta...priznanje da si nešto sposoban dok ih zabavljaš, aplauz ljudima koji rade za ceo Svet, njegov mali deo ili samo svoj narod, selo ili porodicu ne znače ništa....
 
Put do uspeha posut je trnjem i željom da se uspe. Nagrada je aplauz
Pitanje je koliku ste cenu spremni da platite za taj aplauz?
Pogledajte prilog 1505944

Sve zavisi od toga na koji uspeh se misli. Da li je u pitanju uspeh koji postižu sportisti i umetnici ili se misli na uspeh u nekoj drugoj oblasti života.

Na poslu sam dobijala aplauze. Koštali su. Nedovoljno sna jer sam radila nekada i po 12-14 sati. Nedovoljno privatnog života.

Posmatrano sa ove vremenske distance, ipak sam zadovoljna.

Kada je u pitanju aplauz vezan za umetnost, konkretno za književnost..tu nisam spremna za aplauze jer ne radim dovoljno i ne mogu ili ne želim da uložim novac zarad aplauza. Tu je zapravo prisutan strah..

Ali, mogu da navedem primer osobe koja se odriče dela svog života zbog opravdanog aplauza. Nema pravi privatan život, mnogo, mnogo, beskrajno mnogo radi da bi neko delo dobilo nagradu i aplauz.

Virtualni svet...Radije ne bih komentarisala..
 
onda se namece pitanje ..vredi li odricati se, mnogo toga ne upoznati,propustiti, biti neostvaren u nekim stavrima zbog tog aplauza pa bio on i na bis
Recimo to ovako, neko ko ima talenta aplauz dobija besplatno, neko drugi plati da dobije aplauz koji posle naplati....
Ako pitate Mariju Šerifović koliko je mama platila za njeno školovanje dobićete pola odgovora, ali ako pitate Željka Joksimovića odgovor je, ne žali pare, a opet je nezadovoljan....
 
Nemoj mi nobelovu nagradu, majke ti, to bi i hitleru dali da je pobedio ruse....o naravno da nije zbog aplauza, to je samo estradna poenta...priznanje da si nešto sposoban dok ih zabavljaš, aplauz ljudima koji rade za ceo Svet, njegov mali deo ili samo svoj narod, selo ili porodicu ne znače ništa....
Nobelova nagrada za mir je posebno politicki instruisana i dobijaju je politicke marionete..
 
Tako da aplauz nije odgovor....ko voli trenutnu popularnost, žonglira i skakuće po daskama, kome su ciljevi viši ne dobija aplauz.
Pa je odgovor u temi da je žrtva za aplauz kakva god bila samo hrana za ego, ali ne isključuje i više ciljeve koji ostaju upamćeni, ali bez aplauza...
Poznavao sam balerinu koja je na noge i igru našla partnere, ali stvarnu slavu je stekla u microbiologiji otkrivanjem tumor markera za rano otkrivanje raka dojke....koliko su tome doprineli partneri aplauzima sasvim je dokazivo...
 
IMG_0819.JPG
 
Put do uspeha posut je trnjem i željom da se uspe. Nagrada je aplauz
Pitanje je koliku ste cenu spremni da platite za taj aplauz?
Pogledajte prilog 1505944
Aplauz, u kontekstu socijalnog prihvatanja i pozitivnog vrednovanja, je jedna od najbitnijih stvari za ljudsko bice.

Aplauz je bitan u sustini za sve drustveno sto mozes da zamislis. Bitan je i za ekonomiju, ali necu sad o tome.

Svakome je bitan, osim psihopatama.

Oni koji kazu da im nikad nije bitan-lazu. Ili su psihopate.

Sad, u kojoj meri i razmeri, to je individualno.

Da, te razlike znaju da budu i ogromne.
 

Back
Top