Quantcast

Pametan si onoliko koliko imaš

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.171
Pamet je produkt intelekta, te ako bogatstvom smatraš ono što tvoj intelekt
procjenjuje vrijednim onda si siromah kad to što cijeniš ne umiješ da dobiješ,
tačnije da to ostvariš ili prisvojiš. Nije čudo da ti nasilnike i prevarante smatraš
pametnim. To ustvari otkriva ono što cijeniš i vidiš bogatstvom.

Dragan Marijin

Obećava
Banovan
Poruka
94
Pamet je produkt intelekta, te ako bogatstvom smatraš ono što tvoj intelekt
procjenjuje vrijednim onda si siromah kad to što cijeniš ne umiješ da dobiješ,
tačnije da to ostvariš ili prisvojiš. Nije čudo da ti nasilnike i prevarante smatraš
pametnim. To ustvari otkriva ono što cijeniš i vidiš bogatstvom.
Da
Postoje neki typovi ljudi kada bi pali sa visine svog ega na sopstveni razum zaista bi se polupali

Eurus

Zainteresovan član
Poruka
213
Bogastvo je imati đecu a ne imati milione.
Nije mi jasno odakle izranjaju ovakve maksime. Ustvari, jasno mi je, iz biologije, a moguće da je i tvorevina sirotinje (koristim termin činjenično, neuvredljivo) koja sebe tako ubeđuje da ipak nešto vredno na svetu može da ostavi.

A na stranu to što se ljudi upuštaju u roditeljstvo a da ni sami nisu kompletne ličnosti, pod pritiskom da moraju da se "ostvare" kao roditelji. Prvo se ostvarujte kao ljudi, pa onda preuzimajte odgovornost za pravilan razvoj čitavog novog bića.

Poseban pritisak je na žene, retko čujem da se vrši pritisak na nekoga da se ostvari kao otac; muškarci se podstiču da zauvek budu dečaci, njihova nezrelost se slavi (pade mi na pamet lik što je slavio rođenje ćerke olešivši se u kafani [ne sumjam da je to standardna balkanska tradicija]). Žene treba da se osnaže, isperu glavu od balkanštine i prestanu da osnivaju porodice sa idiotima pošto poto.

Svi govore o modernom raspadu porodice kao katastrofi, ja u tome vidim preokret, ljudima se smučio balkanski primitivni bulšit koji porodicu uzima za osnovnu ćeliju društva, dok je ona zapravo na uštrb žene i deteta.

Eurus

Zainteresovan član
Poruka
213
Ma, da je samo to. Za oblikovanje ljudskog bića je potrebna i emocionalna inteligencija i da čovek bude regulisan u potpunosti, jer dete uči da se reguliše preko roditelja.

Baš sam skoro slušala jednu dulu (to su žene koje asistiraju pri porođaju, ali ne kao babice, već psihološki i emocionalno) kako ljudi misle da su razrešili sva svoja sranja pre nego što se upuste u roditeljstvo, ali da nisu ni svesni koliko svog smeća unose u taj novi odnos i novo biće.

momcilo95

Ističe se
Poruka
2.817
Ma, da je samo to. Za oblikovanje ljudskog bića je potrebna i emocionalna inteligencija i da čovek bude regulisan u potpunosti, jer dete uči da se reguliše preko roditelja.

Baš sam skoro slušala jednu dulu (to su žene koje asistiraju pri porođaju, ali ne kao babice, već psihološki i emocionalno) kako ljudi misle da su razrešili sva svoja sranja pre nego što se upuste u roditeljstvo, ali da nisu ni svesni koliko svog smeća unose u taj novi odnos i novo biće.
Znam da nije samo to, ali za sada postoje pouzdani testovi da se to proveri, za razliku od emocionalne intelogencije, tu je stvar slozenija.

Metronomy

Domaćin
Poruka
3.593
Nije mi jasno odakle izranjaju ovakve maksime. Ustvari, jasno mi je, iz biologije, a moguće da je i tvorevina sirotinje (koristim termin činjenično, neuvredljivo) koja sebe tako ubeđuje da ipak nešto vredno na svetu može da ostavi.

A na stranu to što se ljudi upuštaju u roditeljstvo a da ni sami nisu kompletne ličnosti, pod pritiskom da moraju da se "ostvare" kao roditelji. Prvo se ostvarujte kao ljudi, pa onda preuzimajte odgovornost za pravilan razvoj čitavog novog bića.

Poseban pritisak je na žene, retko čujem da se vrši pritisak na nekoga da se ostvari kao otac; muškarci se podstiču da zauvek budu dečaci, njihova nezrelost se slavi (pade mi na pamet lik što je slavio rođenje ćerke olešivši se u kafani [ne sumjam da je to standardna balkanska tradicija]). Žene treba da se osnaže, isperu glavu od balkanštine i prestanu da osnivaju porodice sa idiotima pošto poto.

Svi govore o modernom raspadu porodice kao katastrofi, ja u tome vidim preokret, ljudima se smučio balkanski primitivni bulšit koji porodicu uzima za osnovnu ćeliju društva, dok je ona zapravo na uštrb žene i deteta.
Ne lupaj, a zasto ti to kazem? Jer si postavila gomilu izmisljenih tvrdnji, ne pitanja ni sumnji, nego laznih tvrdnji i optuzbi.
neuvredljivo) koja sebe tako ubeđuje da ipak nešto vredno na svetu može da ostavi.
Mozda za tebe nije uvredljivo, ako imas malo deblji obraz iza sminke, ali je uvredljivo za onoga ko nema osnovu kao ti recimo...iz koje posmatras sa visine.
Cime ti dokazujes da je obavezno biti kompletan covek da bi bio podesan za radjanje dece? Zar svako nije kompletan kada mu se prizna punoletstvo, da ne pominjemo prirodne instinkte koji su merodavniji.

Žene treba da se osnaže, isperu glavu od balkanštine i prestanu da osnivaju porodice sa idiotima pošto poto.
Balkanstina je seljacki izraz kvazikulturnih "svetskih" poluidiota. A idiot ti je tata koji te je pravio pogresnu....
Da, raspad porodice je primitivizam seljackog tipa, gde je najlakse pokupiti krpice i obrisati decu sa spiska zainteresovanih u preokretu saznavanja zivota. Krajnji sebicluk i bezobrazluk, prema deci.

Eurus

Zainteresovan član
Poruka
213
Postoji dovoljno kada su u pitanju egzistencijalne potrebe, za hranom, skloništem, odećom. Ali ljudskom biću sa iole razvijenim duhom nije dovoljno samo da jede i je*e.

Ljudski duh beskonačno teži lepoti, tako da su uvek može i jesti lepše, skućiti lepše, obući lepše, negovati se lepše, uzdići sve na nivo umetnosti. Ne govorim o pohlepi, već težnji ka lepom.

georgejune

Zaslužan član
Poruka
145.882
Najveci broj ljudi koji govore kako im malo treba su licemeri, jer nije da njima malo treba nego nemaju mogucnosti da imaju mnogo, pa se onda teše kako im malo treba. Onima kojima stvarno malo treba nikada nece neprestano ponavljati te floskule.
Ja sad imam vise nego ikad i najgore mi je ,najbolje sam se osecao na bajsu po ceo dan fizicki i mentalno,kad sam od nule kretao vise puta opet mi je bilo bolje nego sad kad mi mozak ima 0 kreativnosti,kad sam mogao napraviti tipa 100 000€ ja sam recimo uzeo 30 000 da bih zadrzao svoj trip,kao sto sad svi mozgovi nece da rade nego da imaju nekretninu za izdavanje,ja sam je prodao jer mi bas kao sto rekoh minimum treba,da nije lopovske drzave ne bih nista od nepokretnosti na svoje ime hteo

georgejune

Zaslužan član
Poruka
145.882
Postoji dovoljno kada su u pitanju egzistencijalne potrebe, za hranom, skloništem, odećom. Ali ljudskom biću sa iole razvijenim duhom nije dovoljno samo da jede i je*e.

Ljudski duh beskonačno teži lepoti, tako da su uvek može i jesti lepše, skućiti lepše, obući lepše, negovati se lepše, uzdići sve na nivo umetnosti. Ne govorim o pohlepi, već težnji ka lepom.
A sta je lepo? Pa vise ni putovanja ne mogu biti lepa jer je svuda trka za parama,dobar dan,klep po usima,i sto je vise svet takav ja idem u drugu krajnost,sad mogu sebi priustiti lososa a opet ga ne kupujem iako po 50€ potrosim svaki odlazak u prodavnicu,prosto uzivam i nerasipanju,znaci imam ali sam nikad gluplji

Metronomy

Domaćin
Poruka
3.593

Pozdravio te zika aboridzin i kaze da je njemu lepo....ima lepu zenu koja lepo sije i kuva.....a i njojze je lepo ima lepog muza....

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.171

To nisu težnje duha već ega.
Duh je odraz onoga na čemu je fokusirana naša pažnja i ne teži ničemu.
Duh čovjeka je odraz trenutne projekcije trougla duša-razum-tijelo.
Taj duh je naša svjesnost i ima svoj nivo u hijerarhiji.

Ego teži ljepšem, boljem, da posjeduje više itd..
Svjesno biće teži ostvarenju duše kroz Ljubav.
U toj težnji otkriva istine o sebi i postojanju i svoj duh uzdiže ka idealu.
Pri tom se težnje ega smanjuju a duša postavlja u svjetlost pažnje.