Ozbiljno pojeftinjenje komponenti

За игре, не...
I dalje"za igre"-pa ako pricamo o PCju od 30.000 din-mozemo li uopste da diskutujemo o PCju za "gaming"(za igre)?
Da, mogu se igrati i igre na PS 2 koji kosta polovan ispod 50 evra. Ali znaci li to da je isti uporediv sa-PS2...? PS 3? 4? PS 5? Sta mi poredimo ovde ustvari? Da 4 komponente koje su 250 evra-NOVE_mogu da se porede sa necim gde je samo jedna komponenta-GRAFICKA-400-500 evra? Sem toga poredi se stariji CPU sa novijim. A taj 3600 je bio best buy nekad...
 
Која игра користи више од 4 језгра и јел то можеш да ми покажеш?

Која игра користи више од 4 језгра и јел то можеш да ми покажеш?
Da sad cu specijalno za tebe da instaliram te igre da bih tebi dokazao...Koji imas 8/16 C/T CPu downclockovan...
 
I dalje"za igre"-pa ako pricamo o PCju od 30.000 din-mozemo li uopste da diskutujemo o PCju za "gaming"(za igre)?
Da, mogu se igrati i igre na PS 2 koji kosta polovan ispod 50 evra. Ali znaci li to da je isti uporediv sa-PS2...? PS 3? 4? PS 5? Sta mi poredimo ovde ustvari? Da 4 komponente koje su 250 evra-NOVE_mogu da se porede sa necim gde je samo jedna komponenta-GRAFICKA-400-500 evra? Sem toga poredi se stariji CPU sa novijim. A taj 3600 je bio best buy nekad...
Мени фино врши посао конфигурација из 2018...
 
Opet-zavisi od igre do igre....@Spavach-nek'koristi ko sta hoce-ali ako imas po klasama-Intel I3, I5, I7 pa cak i I9-jasno je gde je tu po kvalitetu I3...
ma znam linije intela i rajzena..i da je njegov i3 najdonji, al je eto ipak iznad matorog rajzena 3600..:mrgreen:

ma bmax je omatorio ko moj q6600..:mrgreen: njemu dosta 4 jezgra..a igre sve zahtjevnije..
 
Све су то само трипови. Неколико ФПС горе доле, није битно… ево цајберпанк 2077 узима 36% мог цпу-а из 2018...
Но оно што је битно за игре код цпу-а није број језгара, него сингле кор брзина… пошто, јелте не користе више
од 4 језгра...
 
Opet-zavisi od igre do igre....@Spavach-nek'koristi ko sta hoce-ali ako imas po klasama-Intel I3, I5, I7 pa cak i I9-jasno je gde je tu po kvalitetu I3...
sta kome treba nek gleda i uzima

a te klase su nekad bile mnogo bitnije nego sada

napredak je bas usporio pa je recimo ovaj 12100f bolji od nekadasnje perjanice i7-8700k

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700K-vs-Intel-Core-i3-12100F/3937vs4125

dok je 12100f gori od najboljeg 12 klase samo 40 posto, uporedi sam sa i9-12900ks

nekad je razlika bila drasticna od i3 do i7, sad je eto 40 posto

dok je za ful hd igranje dovoljan nivo i7-4790 , zahtevi igara su toliki
 

Back
Top