Има стооо одговора гоогле ....

https://www.dell.com/support/kbdoc/en-us/000131024/how-to-clear-the-bios-password

How to recover a forgotten BIOS password on a Dell laptop​

BIOS passwords cannot be recovered. If you have forgotten one of the passwords that is set in the BIOS, contact Dell Technical Support to obtain a password release code. The password release code is based on the unique password prompt that is generated using information from your Dell laptop.
 
jel si ga kupio preko oglasa?

u pitanju je ili sluzbeni ili kradeni laptop.
tu realno nema pomoci,.
jedino da probas da izvadis bateriju i cmos bateriju (znaci obe) i nadas se

ako to ne pomogne onda jedino da menjas security cip na laptopu jer imas hard lock sa security chipom.
on postoji sa razlogom..da ne mozes da udjes u njega bas zbog ovakvih situacija.

a zasto uopste otkljucavas bios?
ako imas problem sa instaliranjem windowsa to se moze resiti i bez ulaska u bios.
 
то си му могао рећи на ПП
Animated GIF
 
za tehnomaniju znam da prodaju sranja.

mom drugaru su prodali nov laptop koji je posle dve godine odneo na popravku i imao je puknutu plocu koja je popravljana ranije sto se jasno videlo na njoj..znaci ladno su mu kao nov uvalili popravljan.
 
Pozdrav,
Imam Dell Latitude 5400 i zaključan mu je BIOS.
Vadio sam mu CMOS Bateriju na 20 i ništa.
Da li neko zna neki način kako da resetujem Bios, da obrišem šifru?
Немој да купујеш такве лаптопове, то су лаптопови од фирми, зато их и продају будзашто по огласима јер је закључан биос.
 
jel na takvom lapu sa zaključanim biosom radi sve , može da se instalira sistem? ili ne?
Полуфункционална је машина чим је закључан биос.
Боље бежи од таквих ситуација.
Да не помињем што могу да ти чике закуцају на врата и провере где си набавио лаптоп са закључаним биосом :)
Можда неко још није прежалио тај лаптоп, или је неко украо из фирме више комада па продаје на интернету.
 

Back
Top