Otkrivenje Jovanovo

Pa, ne pominje se antihrist samo u Otkrivenju??
ja sam vec ponudio da analiziramo
2. Solunjanima 2. poglavlje
odmah posle trube

1. Korincanima 14,8Jer ako truba da nerazgovijetan glas, ko će se pripraviti na boj?


II SOLUNJANIMA 2,4 Koji se protivi i preuznosi iznad svega što se zove Bog ili svetinja (vidi Jevrejima 9,2...), tako da će sam sesti u hram Božiji kao Bog, tvrdeći za sebe da je Bog [OTK. 22,16-18-20] {KO ZA KOGA SVEDOČI?!}​

dakle zadrzavan je da ne prevari za vreme zivota apostola jovana
kasnije isto da ne udje u kanon dok su bili zivi svetitelji kao sto je zlatousti

sve ide mic po mic dok vi ne usvojite da ja HRISTOS LUCIFER I KNEZ OVOGA SVETA - moze li gore od toga, a da te koji su vam to usadili nazivate svetima?
dok zaista svete kao zlatousti ignorisete, cak ne znam da li se south ruga kada kaze da citira otkr.? citira raskrinkavajuci ga kao pseudohrista, i sve bezbozne jeretike koji krenuse za njim - pa south je lepo preveo, i sad se pravi lud, cak i ako nije odmah ukapirao sta je uradio.

i sad sam ja gord? ja sebe nikad ne stavljam ispred svetih kao sto je apostol Pavle ili sveti Zlatousti; ispred sam samo sto imam internet i sve mogu da nadjem crno na belo, sto mogu vise brace da nadjem koji su ziveli o raznim vekovima, dok danas nemam nikoga, a kamoli da je mene neko/ indoktrinirao kao sto south sumnja..
 
Poslednja izmena:
Aman vise s tim. Iskasapio si prevod... i to tupim nozem.
nece biti, evo juce sam citirao komplet tvoju repliku https://forum.krstarica.com/threads/otkrivenje-jovanovo.799661/page-25#post-41041472
gde ti kazes da ga je ipak zlatousti citirao
Moj prevod:
.. Pazite da ne prihvatite druog, psevdohrista umesto mene istinitog: ``Jer ce mnogi doci u ime moje govoreci: Ja sam Hristos i mnoge ce prevariti ``( Lk. 21.8) i ``jer je vreme blizu`` (Otk. 22.10) Ne trcite za njima. Zapazite koliko se govori u Pismima o ovome. Zato sam vam vise puta napomenuo za bezbozne jeretike, i sad molim, ne saglasavajte se sa njim za bilo sta....
a ja pitam kako ga je citirao, kao da je pseudohrist, jel da? onda se t smejes kao lud na brasno i prozivas me da sam ovo ili ono...

slicna prica je bila i sa tumacenjem jevandjelja, jasno se vidi da avva justin tvrdi da je Hristos osudjeni knez ovoga sveta, a imamo sv. zlatousti tvrdi da je satana/djavo - za isti stih versu! nema sansi da sam ja kasapio, ako sam citirao crno na belo, KOMPLET, PA SE VI SETILI DA KNEZOVA IMA VISE... MOZDA, ALI TUMACIO SE STIH O KN, OVOGA SVETA, A NE BILO KOM DRUGOM. Ali nekako uvek zavrsimo na meni, i o meni, da nisam ja knez?

pa ko je onda lud ovde? nije niko, nego se neki prave, licemerno. Mogu samo grublje reci da upotrebim, ne moze se ovo reci uvijenije, pristojnije.
 
Poslednja izmena:
Ако сам добро разумео, ти си рекао да је за тебе само Христос ауторитет, а када ти неко укаже да не поштујеш црквене ауторитете, ти се онда вређаш. Па зар Црква није тело а Христос глава ? Ако Сабор, епископи и свештеници прихватају Откривење, а ти не прихваташ, не знам да ли си приметио, то није у складу са Новим Заветом, на који се толико често позиваш.
 
Ако сам добро разумео, ти си рекао да је за тебе само Христос ауторитет, а када ти неко укаже да не поштујеш црквене ауторитете
Ja postujem crkvene autoritete, a vi ih ne postujete, sveti JOVAN ZLATOUSTI je najbolji primer.
Ако Сабор, епископи и свештеници прихватају Откривење, а ти не прихваташ, не знам да ли си приметио, то није у складу са Новим Заветом, на који се толико често позиваш.
to isto tvrde i sve denominacije, sto ti kazes, od reci do reci, ali istina je da jedino mi ne prihvatamo da se knj. OTKRIVENJA CITA NA SVETOJ LITURGIJI

A lazne autoritete naravno da ne prihvatam - uostalom zasto se ti ne osvrnes na moj spor sa southom i kazes kako Zlatousti citira knj otkr 22,10?
 
а када ти неко укаже да не поштујеш црквене ауторитете, ти се онда вређаш.
neces da diskutujemo istocne autoritete, mozda ove hoces?

https://lexvivendi.wordpress.com/20...jiga-sa-sedam-pecata-spoznaje-misli-poticaji/

Papa ističe da „nas Otkrivenje uvodi u vrlo bogatu molitvu: slušamo i hvalimo Gospodina, zahvaljujemo Mu, promatramo Ga, molimo Ga za oproštenje“. Na ignacijansku metodu pripremanja točaka za razmatranje podsjećaju na marginama izvučene kratke Benediktove rečenice iz teksta. Evo nekoliko primjera: „Strah Božji povezan je s ljubavlju; Zlatni svijećnjaci ukazuju na Crkvu u molitvenom stavu tijekom liturgije; Naša molitva mora biti slušanje Boga koji nam govori; Biti svetac znači živjeti u Božjoj blizini“ itd. itd. Namjena tih pregnantnih rečenica jest: biti poruka i pouka; jednostavnost; sabiranje mudrosti.

Papino tumačenje Knjige Otkrivenje precizno razgrće slojevite tekstove i razotkriva bît istinske poruke autora Knjige Otkrivenja: za progonjene kršćane antičkih i svih vremena do kraja svijeta, to je knjiga nade i utjehe. U Ivanovim, ali i papinim rečenicama nalazimo mir, blagost, svjetlo i utjehu koji nam toliko nedostaju – u svijetu i u Crkvi.
 
Ако Сабор, епископи и свештеници прихватају Откривење, а ти не прихваташ,
liturgijski je prihvataju samo rimokatolici i protestanti, ja nemam sta da se vredjam, jasno je koji je to soj ljudi https://darkar4.wixsite.com/knjigaistine


Ivanovo Otkrivenje uvodi nas u nedjeljno liturgijsko slavlje.
e, kada i nas bude uvodilo, onda mi pricaj te bajke gde je prihvaceno, a ovo su rimokatlici
 
Prema knjizi otkrovenja Satana nije nikakav prince pakla nego samo još jedan grešnik koji će biti bačen na večne muke u ognjeno jezero. Bog je stvorio ognjeno jezero. Mnogi obožavaju Boga da bi se samo spasili tih večnih muka. To nije iskreno verovanje.
 
Ниси ме разумео, али нема везе.
ti imas izbor, ili da se sa mnom objasnis oko tumacenja jevandjelja po Jovanu i knj. otkr.
uzimamo avvu Justina, SV. Zlatoustog i Kesarijskog
ili
da se objasnjavas sa ovakvima kao sto je infy, a meni da pricas kako ja ne postujem autoritete ili zitija, dok ja trazim da se oni prodiskutuju, proanaliziraju - cije i koje zitije o Vitu, sicilijanskom, cije tumacenje da je HRISTOS KNEZ OVOGA SVETA I SVETLONOSA?

To sto ja tebe nisam razumeo, ili ti mene, pusti to, a da vidimo da li ja nisam razumeo autoritete - to je bitno.
 
Prema knjizi otkrovenja Satana nije nikakav prince pakla nego samo još jedan grešnik koji će biti bačen na večne muke u ognjeno jezero. Bog je stvorio ognjeno jezero. Mnogi obožavaju Boga da bi se samo spasili tih večnih muka. To nije iskreno verovanje.
Па неће то баш бити тако. То ти пројектујеш своје идеје на Бога.
Бог не жели ником спасење на силу. Замисли да неко тебе стави поред људи који се само моле Богу и да заувек останеш у том друштву ? Нечији рај је за неког другог пакао, јер неки људи не желе Бога. И Бог их не може силом отерати у рај.
 
Па неће то баш бити тако. То ти пројектујеш своје идеје на Бога.
Бог не жели ником спасење на силу. Замисли да неко тебе стави поред људи који се само моле Богу и да заувек останеш у том друштву ? Нечији рај је за неког другог пакао, јер неки људи не желе Бога. И Бог их не може силом отерати у рај.
To nisu moje ideje već tako piše u Bibliji. Vi vernici imate problem sa prihvatanjem činjenica.
Zaboravljaš da je Bog unapred svima odrredio sudbinu i to milijardama godina unazad?
 
Шефе, православље не верује у предестинацију, имам утисак да си нешто помешао.
Хајде стани па размисли поново.
Ти пројектујеш идеје на Бога као на страшног тиранина који нема љубави, и који тражи да му се неко покорава да би избегао мучење. У Новом Завету видимо љубав Христову према људима, тј. ако зажмуриш на тај део, можда и остане нешто везано за мучење. Све зависи који део Библије читаш а који не.
Зар ти се не чини да причаш против православља а да ти познавање материје баш и не иде од руке ?
 

Back
Top