Otimanje Vojvodine

E pa moraces da se naviknes na to da Srbiju ne moze da cepa kako se kome digne. A ako ti se ne svidja da odgajas decu u Srbiji a ti put pod noge.

добро говориш али си реално преслаб да то и одржиш.србија треба сама да се доведе у ред.војводина где год да буде била биће српска.али има и истине да се оставштина из прошлости и те како одразила на културу срба из било којег региона посебно.банализујем примјер: само сам у ужој србији видео да се тоалет папир после употребе оставља у корпи поред шоље.:think:
 
BEOGRAD - U Briselu je 20, 21. i 22. juna 2003. godine održan sastanak čija je glavna tema bila sudbina Vojvodine. Skupu su prisustvovali predstavnici obaveštajnih službi Velike Britanije, Nemačke i Sjedinjenih Američkih Država.

Ovaj susret dokumentovali su operativci jedne druge strane službe, koja takođe ima interese na ovom području. Na ovom sastanku doneti su sledeći zaključci:

1. Izmeniti demografsku strukturu.

2. Vojvodinu najpre ekonomski potčiniti kupovinom zemljišta i preduzeća.

3. Sve banke i finansijske ustanove moraju biti pod kontrolom zapadnih institucija.

4. Na kulturnom planu jačati one sektore civilnog društva koji propagiraju labavije veze sa Srbijom.

5. Na političkom planu forsirati i pomoći one političke opcije koje se zalažu za labavije veze sa Beogradom.

6. Insistirati na pitanju denacionalizacije i povratku imovine na stanje pre Drugog svetskog rata.

7. Raditi na restauraciji granica Austrougarske monarhije.

Prema rečima naših sagovornika, zaključci sa ovog sastanka odlučujuće su uticali na formiranje političkih odluka u Briselu i Vašingtonu koje su se ticale sudbine severne srpske pokrajine.

- Posebno je zanimljiv zaključak koji se tiče insistiranja na povratku imovine vlasnicima koji su napustili Vojvodinu nakon završetka Drugog svetskog rata. Radi se o pripadnicima nemačke manjine koji su svojevoljno izrazili želju da napuste svoja imanja i odsele se u Nemačku. Reč je o vrlo perfidnoj stvari. Sličan primer imali smo skoro sa slučajem obeštećenja Italijana koji su živeli u Hrvatskoj i koji su posle 1945. proterani iz Istre i Dalmacije. Italija je pre nekoliko godina tužila Hrvatsku zbog ovog slučaja i tražila obeštećenje, koje iznosi oko osam milijardi evra. Kako sada stvari stoje, Hrvatska nema velike šanse da dobije ovaj spor - kaže naš sagovornik i dodaje da je sličan scenario spreman i za Srbiju.

E pa pusice ga mamu im *****. E pa bas bi vido i jedva cekam da najave odcepljenje Vojvodine da ovu gamad skinemo sa vlasi i posaljem za Zagreb , mamicu im lopovsku . A onda bi vratili sto posto i KOSOVO . A onom Canku licno bi sudio.
Njemci da se vrate , da to nisu oni sto su nas u drugom sv. ratu oproganjali u SS jedinicama , slini su folksdojceri. Ono sto ih je ostalo protjerati a one sto hoce da se vrate mrsnuti sa srpske zemlje .
 
не знам кад је у црној гори било толико срба кад је шиптара муслимана и хрвата око 2о%.небој се да ће срби у војводини постати неко други.само ће још више ојачати због комшија.па ван србије је живјело и сада је око 2 милиона па се нису обрнули.напротив.српска је рецимо здравија средина по том питању од уже србије.наравно нисам мислио чишћа етнички него национално свјесно здравија.
 
E pa moraces da se naviknes na to da Srbiju ne moze da cepa kako se kome digne. A ako ti se ne svidja da odgajas decu u Srbiji a ti put pod noge.

Sve si rekao,i trebao dodati onako iskreno,bice opet,u ime boljeg zivota za moje dete.
Samo da ti se dete posle ne pretvori u Gavrila Principa

A,mozda i zelis njegovu sudbinu svom detetu.

E,jadna vam majka,koliko treba biti slep,pored rodjenih ociju

Само што у евроспкој Војводини неће бити места за Србе... па ни за твоју децу. ’еби га...

Vojvodina je Srbija i tako će ostati.

независна од србије.то би била највећа глупост.наравно да се треба супротставити томе.

Nemožete zamisliti koliko mi je drago da odjednom vidim složne Srbe oko jednog stava. Koliko god vas smatram za inertne, neupućene i zadojene, moram vam reći da sam iznenađen jedinstvom stavova oko jedne stvari, a to je u Srba retkost. Nažalost, kada se bilo šta trebalo konkretno uraditi, toga nije bilo. Tako da čisto sumnjam da će i u budućnosti biti.

Ja sam pre svega čovek, a posle nacionalno opredeljen. Kao čoveku mi je mučno živeti među Srbima, moja deca će pre svega biti ljudi, a tek posle Srbi. Mislim da je to zajedničko za Vojvođane, a za ostale nije. To je osnovna razlika zbog koje ćemo se razići, jer Srbi, Šiptari i Crnogorci nisu spremni da budu ljudi sa svim onim što ljudskost nosi.
 
добро говориш али си реално преслаб да то и одржиш.србија треба сама да се доведе у ред.војводина где год да буде била биће српска.

:ok:

али има и истине да се оставштина из прошлости и те како одразила на културу срба из било којег региона посебно.банализујем примјер: само сам у ужој србији видео да се тоалет папир после употребе оставља у корпи поред шоље.:think:

Primer ti je bezveze. U većini evrospkih zemalja koje jubure sa vodom se isto to radi. lakše je bacati papir u korpu, nego ga prečišćavati iz otpadnih voda. Ali jedino u u užoj Srbiji se i dan danas grade nove kuće bez toaleta u kući, i to po logici "neću valjda da u kući vršim nuždu". Ispred ulaznih vrata tih novih kuća i dalje pasu svinje, a ulice nemaju asfalt.
 
zivela nezavisna VOJVODINA :bye::bye::bye:

заборавио си додати војводини префикс српска.жао ми је што нема адекватног смајлија за мој одговор твом смајлију али биће довољно да се ухватиш за међуножје и мало цимнеш горе-доле.
 
:ok:



Primer ti je bezveze. U većini evrospkih zemalja koje jubure sa vodom se isto to radi. lakše je bacati papir u korpu, nego ga prečišćavati iz otpadnih voda. Ali jedino u u užoj Srbiji se i dan danas grade nove kuće bez toaleta u kući, i to po logici "neću valjda da u kući vršim nuždu". Ispred ulaznih vrata tih novih kuća i dalje pasu svinje, a ulice nemaju asfalt.

живим напољу али стварно нисам знао за то у вез тоалет папира.а да је српски домаћин запуштенији од европског то је истина .има један бизнисмен у београду што је направио кућерину у калуђерици.власник је познатије фрме у граду.иначе прошао света и одлично говори језике.направио пољак у дворишту до тотоара.кад сам га питао онако у шали је ли то пушница за месо он ми мртавозбиљан одговори ма шта ти је .то је клозет.:super: иначе човек је из сурдулице.
 
живим напољу али стварно нисам знао за то у вез тоалет папира.а да је српски домаћин запуштенији од европског то је истина .има један бизнисмен у београду што је направио кућерину у калуђерици.власник је познатије фрме у граду.иначе прошао света и одлично говори језике.направио пољак у дворишту до тотоара.кад сам га питао онако у шали је ли то пушница за месо он ми мртавозбиљан одговори ма шта ти је .то је клозет.:super: иначе човек је из сурдулице.

Kipar, Malta, ostrva koja kubure sa vodom. Neki hoteli u Spaniji itd... Imas lepo molbu u hotelu na kotlicu, kao i iscrtano sve onako za debile. Pise, molimo baciti u korpu. Plus onaj znak za reciklazu.

Inace za ovaj primer kuce bez klozeta. Prosetaj po smederevskom, velikoplanskom, pozarevackom okrugu, po onim gastarbajterskim selima. Sto veci lavovi na kuci, veca mogucnost da je kuce bez toaleta. Stotine primera imas. Nazalost, ali je tako. U Srbiji se jos zivi u vreme kosovskog boja, napredniji zive u 19. veku. A svi se pitaju, sta to drugima smeta kod nas.
 
Kipar, Malta, ostrva koja kubure sa vodom. Neki hoteli u Spaniji itd... Imas lepo molbu u hotelu na kotlicu, kao i iscrtano sve onako za debile. Pise, molimo baciti u korpu. Plus onaj znak za reciklazu.

Inace za ovaj primer kuce bez klozeta. Prosetaj po smederevskom, velikoplanskom, pozarevackom okrugu, po onim gastarbajterskim selima. Sto veci lavovi na kuci, veca mogucnost da je kuce bez toaleta. Stotine primera imas. Nazalost, ali je tako. U Srbiji se jos zivi u vreme kosovskog boja, napredniji zive u 19. veku. A svi se pitaju, sta to drugima smeta kod nas.

не би требала шпанија или кипар да нам буду узори али и то је боље него ово.а кад смо код тих посуда за папир вјерујем да су адекватне за то а не ко ове што сам ја виђавао од пластике са пијаце .оне мрежасте.или још горе обична картонска кутијица која је препуна а папири више около него у њој.али ово би било одлично за посебну тему да се отвори.на неком другом подфоруму.
 
Evo odnarodjeni ustaski placenici upravo u Skupstini Vojvodine usvajaju mrski ,antisrpski the statut , a koliko cujem obezbedili su podrsku za njega i u skupstini Srbije , cak ni za Cavoskog ne mare . :sad2:Pa me sada zanima sta ce patrijote iz DSSa, SRSa ,Tome Sanadera i Ace Bajadere da urade po tom pitanju posto oni rekose da je to cepanje Srbije i "otimanje Vojvodine" :think:, pa bi bio red da skupe jedno milion ljudi da izadju na ulice i sprece to monstruozno antisrpsko divljanje -vinjak i jogurt na racun kuce .:D
 
Evo odnarodjeni ustaski placenici upravo u Skupstini Vojvodine usvajaju mrski ,antisrpski the statut , a koliko cujem obezbedili su podrsku za njega i u skupstini Srbije , cak ni za Cavoskog ne mare . :sad2:Pa me sada zanima sta ce patrijote iz DSSa, SRSa ,Tome Sanadera i Ace Bajadere da urade po tom pitanju posto oni rekose da je to cepanje Srbije i "otimanje Vojvodine" :think:, pa bi bio red da skupe jedno milion ljudi da izadju na ulice i sprece to monstruozno antisrpsko divljanje -vinjak i jogurt na racun kuce .:D
:ok::rotf::rotf::rotf:

I još sendvič za svaki izlog, pljeska za semafor, i kifla za pobesnelu žardinjeru. Pa da vidiš bajo patriJotizma.

Lepo rečeno, imaš bonu.
 
Ujaa gde ste jogurtasi da demonstrirate , sta bi sa parolama" oj Srbijo iz tri dela ponovo ces biti cela" ,nato adzuvani rovare , a eno stigla i jesenja kolekcija patika u gradske butike , a protesta ni za lek:???::thumbdown:
 
E, pa, paranoični *****, koji niste upoznati sa stvarnošću, drago mi je što nikada ništa nećete postići u životu osim kukanja na sve i svašta do smrti! Nastavljate istu **** priču koja nema nikakvog osnova ponovo i ponovo i ponovo... Da vas lično znam, došao bih vam sad na vrata i uradio nešto gadno. Zar toliko nemate obraza i normalnog mozga da ovoliko morate da lažete i kenjkate!? **** vas više Vojvodina, ako se ikada otcepimo - uradićemo to zbog **** kao što ste vi! Idite uradite bilo šta pametno sa vašim životima, umesto što živite (pretpostvljam) jadno i samo se žalite na to i na sve ostalo! Ako ništa drugo, onda makar pričajte sa ljudima, dođite malo u dodir sa realnošću! Prosto mi nije jasno kako neke osobe umeju da koriste kompjuter... Nego, odoh ja i ovo je zadnji put da ću obraćati pažnju na ovakva ****.

:klap: Potpuno podržavam.
 
Evo odnarodjeni ustaski placenici upravo u Skupstini Vojvodine usvajaju mrski ,antisrpski the statut , a koliko cujem obezbedili su podrsku za njega i u skupstini Srbije , cak ni za Cavoskog ne mare . :sad2:Pa me sada zanima sta ce patrijote iz DSSa, SRSa ,Tome Sanadera i Ace Bajadere da urade po tom pitanju posto oni rekose da je to cepanje Srbije i "otimanje Vojvodine" :think:, pa bi bio red da skupe jedno milion ljudi da izadju na ulice i sprece to monstruozno antisrpsko divljanje -vinjak i jogurt na racun kuce .:D

немој да вређаш бајадеру.то је једини слаткиш са ових простора који нешто вреди и може ладно да постане бренд.једино ако не мислиш да и аца треба да буде бренд али српски за разлику од бајадере.
 

Back
Top