Osnovno pravo na abortus

Dobro, genije, kazi ti nama neukima koja se struka bavi ljudskom reprodukcijom i krajem ljudskog zivota? Baba vracare, kovaci i grobari?
Pa kad ti gekne otac koji te je napravio idi kod biologa ili eticara da proglase da je mrtav i da mozes da odneses potvrdu u sud da na ostavinskoj raspravi dodjes do nasledstva.
A sto se tice nacela o trenutku kada je nastao zivot u civilizovanim zemljma je odavno donet koncenzus o tom trenutku. I posle tog trenutka je zabranjen abortus sem u teskim medicinskim slucajevima. I gle, genije, medicina je imala iskljucivu rec o tome, zakljucak lekara je bio validniji od zakljucka teologa ili eticara (koji bre eticare trpas u tu pricu, etika nema veze sa teoloskim ili filozofskim terminima o svesnosti ili zivotu, etika je samo disciplina koja se bavi moralom a ne filozofskim pitanjem zivota) i u svim drzavama sveta gde postoji pravo na abortus to je slicno.

Sem medicinskih strucnjaka iz 20-tog veka koji su smatrali da su pojedini narodi, rase ili veroispovesti za odstrel imali smo cele drzave koje su smatrale tako, od glave drzave do obicnog arbajtera koji je isao da tera ljude druge boje koze ili veropispovesti u gasne komore. Do pre par godina si imao i politicare u Srbiji/BiH/Hrvastkoj koji su govorili da su samo mrtvi pripadnici naroda koje ne vole dobri ljudi, na ovom forumi i danas imas ljude koji tako pisu (a nisu sankcionisani trajnim banovanjem).

Vecina medicinskih radnika su humani ljudi, ima i medju njima kukolja, no oni su jedna od najpostovanijih i najcenjenijih struka koje ljudsko drustvo ima. U svakom drustvu i svakom sistemu oni su krem drustva.
Да хуманост на дијелу, киретажа сасвим здравог дјетета.
А кад већ причаш о цивилизованим земљама, не знам зашто падате у ватру, па на заосталом и затуцаном балкану, абортира се свакодневно, боли вас што у тим неким цивилизованим и прогресивним земљама на западу то не дозвољава.
Види овако, то што се то назива абортусом или неким другим називима да би се умирила савјест "савјесних родитеља" и "хуманих стручних радника" ( читај егзекутора ), осим у случају кад постоје компликације и кад је угрожен живот мајке, не мијења на ствари да је то чедоморство и најгнусније убиство.
 
Znači Makron ga ugasio...Pokretanje ovakvih tema je uvek znak da su mu svi putevi zatvoreni, pa skretanje na najniži nivo diskusije u narodu maskira prave probleme zbog glupe debate o abortusu, pušenju, predenju i ostalom.
Ustavna prava čoveka su da sam odlučuje o svom životu, moral je deo života i po njemu je svaki abortus preko 8. nedelje starosti ubistvo. Ne pita se niko da li ubistvo deteta kada oživi može ili ne može da se izvrši. Do 8. nedelje žena ima prava da odluči o plodu. Do sada bi trebalo da bude jasno, da abortusa posle 8. nedelje ne može da bude legalno, a time ni debata o toj temi ne može da bude značajna.
 
To sam i napisao, pametan otac savetuje. Priča sa decom, uči ih, edukuje. A na osnovu toga dete donosi odluke.
Ne, nisi to napisao i sustinski ne razumes sta sam ja napisao. Ti mozes da dajes savete i izrazavas svoje zelje ali tvoje dete ( "dete" koje treba da rodi dete nije vise dete, odrastao je covek) ne mora da donosi odluke na osnovu tvojih zivotnih stavova i tvojih saveta jer je to njegov zivot i mnoge druge stvari/ljudi imaju uticaj na njegove odluke. Nista ne garantuje da su tvoji stavovi ispravni, da je tvoje zivotno iskustvo dovoljno i da dajes savet detetu u skladu sa njegovim a ne tvojim interesima. Dete moze ali NE MORA da donosi odluke na osnovu onoga sto mu takav roditelj savetuje, tako je u mom svetu, u tvom ocito nije.
 
Видим да ти је тешко схватити, али медицини је примарни задатак да се брине о животу људи и пружа медицинску помоћ, а не да одлучује кад је настао живот или да проглашава смрт.
Имали смо "медицинске стручњаке" који су сматрали црнце за нижи облик живота у 18 и 19 вијеку, затим у 20 вијеку "медицинске стручњаке" који су сматрали да су уз црнце и Словени, Јевреји и Роми нижи облик живота, итд. Зато је то питање комплексно и не могу само тзв "медицински стручњаци" да одређују, него морају бити укључени и биолози, етичари...
Pravna teorija je tu jasna, ako hoces na tome da poentiras. Fetus nema pravnu sposobnost. Postoje pravne fikcije za neke stvari koje pretpostavljaju da je rodjen, koje su i bas zato potrebne jer sam fetus nema pravnu sposobnost.
 
Poceli ste da se.rete po pdf politika..npr ova tema nije za pdf politika, jer kod nas je dozvoljen nema premisljanja oko toga, stoga to nije politicko pitanje za nas...
Stoga je tema za one pdf gde to moze biti tema ali nije nasa politika...


Tako su se pojavile jos neke teme, cista nabacivanja sr.... na ovaj pdf..
Ja mislim da to nece dugo da traje, jer to vodi do toga, da se razvodni ono sto cini pdf politika i onda mozete prstom da vrtite politiku ali znate koje je mesto epicentar takvog pokreta..
 
Да хуманост на дијелу, киретажа сасвим здравог дјетета.
А кад већ причаш о цивилизованим земљама, не знам зашто падате у ватру, па на заосталом и затуцаном балкану, абортира се свакодневно, боли вас што у тим неким цивилизованим и прогресивним земљама на западу то не дозвољава.
Види овако, то што се то назива абортусом или неким другим називима да би се умирила савјест "савјесних родитеља" и "хуманих стручних радника" ( читај егзекутора ), осим у случају кад постоје компликације и кад је угрожен живот мајке, не мијења на ствари да је то чедоморство и најгнусније убиство.
Sine, smorio si. Koji k.u.r.a.c se ja rasravljam sa tobom. Ides na ignore.
 
Ne, nisi to napisao i sustinski ne razumes sta sam ja napisao. Ti mozes da dajes savete i izrazavas svoje zelje ali tvoje dete ( "dete" koje treba da rodi dete nije vise dete, odrastao je covek) ne mora da donosi odluke na osnovu tvojih zivotnih stavova i tvojih saveta jer je to njegov zivot i mnoge druge stvari/ljudi imaju uticaj na njegove odluke. Nista ne garantuje da su tvoji stavovi ispravni, da je tvoje zivotno iskustvo dovoljno i da dajes savet detetu u skladu sa njegovim a ne tvojim interesima. Dete moze ali NE MORA da donosi odluke na osnovu onoga sto mu takav roditelj savetuje, tako je u mom svetu, u tvom ocito nije.

То када потпуно нестане културе и традиције.

Атомизација друштва

Немаш ти свој Свет. Нема га нико.
 
Ne, nisi to napisao i sustinski ne razumes sta sam ja napisao. Ti mozes da dajes savete i izrazavas svoje zelje ali tvoje dete ( "dete" koje treba da rodi dete nije vise dete, odrastao je covek) ne mora da donosi odluke na osnovu tvojih zivotnih stavova i tvojih saveta jer je to njegov zivot i mnoge druge stvari/ljudi imaju uticaj na njegove odluke. Nista ne garantuje da su tvoji stavovi ispravni, da je tvoje zivotno iskustvo dovoljno i da dajes savet detetu u skladu sa njegovim a ne tvojim interesima. Dete moze ali NE MORA da donosi odluke na osnovu onoga sto mu takav roditelj savetuje, tako je u mom svetu, u tvom ocito nije.
Ili ne razumeš napisano ili imaš neki drugi problem. Nije da me zanima, tvoj problem, tvoja stvar.
 

Back
Top