Osnovno pravo na abortus

Moralna dekadentnost je dostigla vrhunac u 21. veku što reče jedan biskup. Nije bilo vremena u istoriji čovečanstva kao danas. Ni Sodoma i Gomora, ni vreme noja, ništa ništa.
Ovo može da kaže samo neko ko ne poznaje istoriju, nije čitao ništa... Svet se nije mnogo izmenio od nastanka civilizacije do danas, pritom mislim na duhovnom, moralnom planu, ljudi su oduvek bili ovakvi kakvi su i danas, barem većina. Čak je srednji vek možda bio i dekadentniji i razvratniji nego što je sad, ako ne veruješ čitaj Bokača ili Pjetra Aretina.

Što se tiče abortusa to je pravo svake žene, s tim što bi trebalo u škole uvesti obavezno seksualno obrazovanje, da do neželjenih trudnoća ne dolazi, odnosno da dolazi manje. Poražavajuće je da abortus bude sredstvo kontracepcije.

Neverovatno kako je sve više onih koji bi da zabranjuju, da uvode red, da brinu o moralu i porodičnim vrednostima, tačno mi je muka od takvih.

Жена није Човек.
Жена је жена..као таква рођена и таква треба да остане.
Човек је тај који треба јој упути смернице...
шта,како,где и када..
јер у супротном,све супротно се претвара у праву малу Катаклизму,
првенствено за Жену,као такву,
онда и за њено непосредно Окружење.
Od svih gluposti koje sam imao prilike da pročitam na forumu, ovo je jedna od najvećih.

Što se tiče abortusa to je pravo svake žene, s tim što bi trebalo u škole uvesti obavezno seksualno obrazovanje, da do neželjenih trudnoća ne dolazi, odnosno da dolazi manje. Poražavajuće je da abortus bude sredstvo kontracepcije.

Neverovatno kako je sve više onih koji bi da zabranjuju, da uvode red, da brinu o moralu i porodičnim vrednostima, tačno mi je muka od takvih.
Imaš tu pokrete, sve sami stručnjaci od reda i tanane zabrinute duše. Ne znam da li da krenem sa embriologijom

Prvo i osnovno , radi se o neželjenoj trudnoći. Neće ni on ni ona. Ili jedno od njih dvoje. Abortusima ne pribegava par, ako se desi rodi se to dete, poklope uši i idemo dalje.
E sada je pitanje šta su radili njih dvoje i kako su doveli sebe u situaciju. Od mase kontraceptiva.
Abortus kao kontracepticno sredstvo , ko tako razmišlja, pa ne smatram ga normalnim.
Ali daleko od toga da je reč o čedomorstvu.Tačno je propisano do kada je moguće prekinuti trudnoću.
S druge strane, ako se zabrani - iči će u ilegalu.I napraviti mnogo veći problem.
Trebalo bi da se čovek bavi pitanjima za koje je kompententan, nego ajde..forum.
Ne dotičem se toga kada se mora prekinuti trudnoća iz zdravstvenih razloga ili ako je u pitanju neželjeni sex odnos.
I zašto bi raspredali na tu temu dalje

Debata o abortusu ponovo se kreće širom Evrope

Evropski parlament, sa većinom socijaldemokrata, liberala, zelenih i levice, pozvao je na osnovno pravo na abortus u celoj Evropi i pozvao države sa zabranom abortusa da što pre ojačaju prava žena. Nova debata je takođe neizbežna u Nemačkoj.

Rezolucija u početku nema nikakav pravni uticaj. Da bi član 3. Povelje EU o osnovnim pravima bio dopunjen pravom na „fizičko samoopredeljenje“ i „bezbedan i legalan abortus“, potrebna je dvostepena saglasnost država EU. Vlade bi morale da odluče jednoglasno, a zatim bi, u zavisnosti od nacionalnog ustava, promenu morao da potvrdi parlament ili referendum u svakoj pojedinačnoj državi članici. S obzirom na ogroman otpor u mnogim državama članicama, ovo izgleda malo verovatno.

Ipak, rezolucija i debata izražavaju sve glasniji poziv na dodatnu legalizaciju abortusa. Jedan od pokretača je francuski predsednik Emanuel Makron, koji je početkom marta u Parizu iščekivao ono što je najavio za Brisel: ustavno pravo svake žene da slobodno odluči da li će abortirati. „Ne može biti jednakosti ako žene ne mogu same da odlučuju o svom telu“, naglasila je liberalna poslanica Karen Melhior iz Danske u debati u Evropskom parlamentu. O tome treba razgovarati samo između žene i njenog doktora.

Za francuske Zelene, Gvendolin Delbos-Korfild je dodala: „Nema zdrave demokratije bez prava žena“. Abortus omogućava ženi da donosi odluke o svom životu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šta mislite o debati? Ko je vlasnik bebe u stomaku žene?

Pogledajte prilog 1531392
Za TREĆE DETE se dobija 30.000€ od Vučića
a to nije sve
Ako ste izBosne Dodik dava 20.000€
Prije nego se "desi" nabaviti dvojno državljanstvo.
Još ako ste u Njemačkoj - ohohohooooo

A optuživali Cigane koji ispadoše najpošteniji.

Ovo može da kaže samo neko ko ne poznaje istoriju, nije čitao ništa... Svet se nije mnogo izmenio od nastanka civilizacije do danas, pritom mislim na duhovnom, moralnom planu, ljudi su oduvek bili ovakvi kakvi su i danas, barem većina. Čak je srednji vek možda bio i dekadentniji i razvratniji nego što je sad, ako ne veruješ čitaj Bokača ili Pjetra Aretina.
Pisao je po narudžbi, za honorar, nemilosrdno nasrčući na pokazana protivnika. Kao preteča modernog novinarstva, nametnuo se javnosti lecima i satirama, cinično ucjenjujući i besramno laskajući. Pape, moćnici i najbolji umjetnici plaćali su njegovo pero.

Pouzdan ti je taj Pjetro, ubilo se. Placenik koji lupeta za pare. Moderni tabloidi. Uozbilji se, molim te.

Imaš tu pokrete, sve sami stručnjaci od reda i tanane zabrinute duše. Ne znam da li da krenem sa embriologijom

..a najsimpa su mi ovi što viču uaa konzumerašice, dekadentkinje, drugosrbijanci, kretenizovani itd..

...a prvi su koji će da sednu u fotelju, auto, avion umesto da osedlaju konja i zapale recimo u Indiju...:rotf:

..optuži druge pa ćeš manje sam biti kriv...čista psihologija..

..a najsimpa su mi ovi što viču uaa konzumerašice, dekadentkinje, drugosrbijanci, kretenizovani itd..

...a prvi su koji će da sednu u fotelju, auto, avion umesto da osedlaju konja i zapale recimo u Indiju...:rotf:

Kakva Indija, zar nije sad in da idu u Iran, posto podrzavaju svu njihovu ideologiju? :D :D :D

Зар не рекосмо да је сваки облик јединствен, одузету прилику тај облик више неће добити.
Koju priliku će dobiti drugi oblik ne znaš ti već Bog.

U svakom slučaju neće biti rodjen od majke koja ga je abortirala u tom terminu.

Ali, ako bi se majka pokajala za svoju glupost nije nemoguće je da joj nerodjeno dete oprosti te Boga zamoli da ponovo zatrudni pa opet sidje na ovaj svet. Naprimer.;)

Poslednja izmena:
Prvo i osnovno , radi se o neželjenoj trudnoći. Neće ni on ni ona. Ili jedno od njih dvoje. Abortusima ne pribegava par, ako se desi rodi se to dete, poklope uši i idemo dalje.
E sada je pitanje šta su radili njih dvoje i kako su doveli sebe u situaciju. Od mase kontraceptiva.
Abortus kao kontracepticno sredstvo , ko tako razmišlja, pa ne smatram ga normalnim.
Ali daleko od toga da je reč o čedomorstvu.Tačno je propisano do kada je moguće prekinuti trudnoću.
S druge strane, ako se zabrani - iči će u ilegalu.I napraviti mnogo veći problem.
Trebalo bi da se čovek bavi pitanjima za koje je kompententan, nego ajde..forum.
Ne dotičem se toga kada se mora prekinuti trudnoća iz zdravstvenih razloga ili ako je u pitanju neželjeni sex odnos.
I zašto bi raspredali na tu temu dalje
Pa da, hajde da tom logikom dozvolimo droge i silovanja, jer vidiš da su sad kad su zabranjeni, otišli u ilegalu.
Nije problem u jednoj prekinutoj trudnoći (realno jeste, ali ne toliki) već u ženama koje abortusu prilaze kao sredstvu kontracepcije i rade ga prečesto.
Ja sam na početku teme napisao da podržavam abortus, ali u određenim situacijama i pod određenim uslovima. I svaki sledeći koji ista žena radi, da bude mnogostruko skuplji, a te pare da se prebace ljudima koji idu na vantelesnu oplodnju.

Kakav je ovo zbrka u glavi? Kakve veze ima stav o abortusu ili bilo čemu, sa tim da neko treba da vozi auto a drugi da jaše konja? Kakva loš pokušaj spama, kakvo razdvajanje ljudi na neke koji "dobro" razmišlaju i one druge. Samo zato što se ne slažeš sa njihvoim pravom na svoj stav?
Šta fali Indiji? Trenutno su vodeći u IT industriji, u samom vrhu (ako ne opet vodeći) u medicini i farmaciji.

Jesi li ti svestan kakvim nemoralnim aktivnostima su se bavili nasi preci, po standardima danasnjeg morala?

Не добацујеш ти о тој теми, о неком традиционализму или о некој примордијалној традицији и метафизици.

Бави се ти регресијом и трансхуманизмом ... :kafa:

Back