Quantcast

OSKAR 2008

Ko ce dobiti Oskara za najbolji film?

• Atonement

• Juno

• Michael Clayton

• No Country For Old Men

• There Will Be Blood

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Manic Street Preacher

Domaćin
Banovan
Poruka
4.180
No Country for Old Man
dobija oskara.
u moru g.ovana koja su izasla ove godine ovaj film je isplivao
na povrsinu kao jedino dobro ostvarenje
koje najzad odstupa od konvencionalnih zavrsetaka filmova u kojima se docarava sladunjavost Americkog sna.
Odlicna gluma
i uvjek rado vidjeni Tomi.

Quiet Rebel

Ističe se
Poruka
2.112
Ovo je moje misljenje kako treba da bude, a ne prognoza kako ce biti :)

Najbolji film - No Country for Old Man
Najbolji glavni glumac - Daniel Day-Lewis
Najbolji sporedni glumac - Javier Bardem ( I TO OBAVEZNO, bice sramota ako ne dobije)
Za reziju - braca Coen

Zenske uloge ne mogu da komentarisem, jer nisam gledala sve filmove.
Znaci, jedino za sta "navijam" su No Country for Old Man i JAVIER BARDEM :)

Nesto imam feeling da ce Oskara za glavnu musku ulogu da dobije Clooney. A to bi bilo takvo njesra jer je najgori. Mislim, u odnosu na ostale nominovane.

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.526
Odgledah ga...stvarno odlicno, pomalo razvuceno ali je bas to diktiralo atmosferu, sjajna studija karaktera...Javier Bardem...fantasticno...jos sa onom pucom na pritisak...pun pogodak!
Film je prepun simbolike i svakako viseslojan...kako ste ga razumeli u celini, saobracajka na kraju, trazi mu kosulju, kao ovaj na pocetku jaknu...hm...ima li tu necega? Ili se mozda 3pujem...
Da li su Javier i glavni glumac slicni?

ArnoldLayne

Iskusan
Poruka
5.104
u nevolji se svi isto ponashamo.

ali meni je mnogo jaka poenta Tomi Li Dzonsa koji svesno odustaje od borbe, iako je sherif. jako jako jako puno ima da se diskutuje samo o tom potezu.

Manic Street Preacher

Domaćin
Banovan
Poruka
4.180
100% No Country for Old Man
nema,nema.Kraj mi se ubjedljivo najvise svidio
kad dozivi saobracajku na kraju
samo sam skakao i vikao dizi se i bjezi
ali fora sa kosuljom je dobra
pomognes covjeku koji je prethodno pobio desetine ljudi.
Tomi mi je najzamrseniji
al doskocice su mu prejake
sprdnja na racun zamjenika je evidentna u filmu su predstavljeni kao nesposobne budale.

Manic Street Preacher

Domaćin
Banovan
Poruka
4.180
Kejt Blancet za Elizabetu...sjajan film, pogledajte ga ;)
nekako bi mi mnogo bilo
da dvije godine za redom
glumice dobijaju oskara za tumacenje Engleskih kraljica
samo u Engleskoj postoji makar 20 pozorisnih glumica koje bi taj posao odradile bolje od
Kejt.Ta fora sa kostimima,spletkarenjima na dvoru
je vise svima na vrh glave
i koliko god gluma dobra bila ne moze da nadomjesti
cinjenicu da je film tesko s-e.

sarabubasara

Poznat
Poruka
9.924
nisam gledala no Country for Old mEN,ali dobro kazete...stvarno je mnogo losih filmova ove godine izaslo...
AKO Majkl Klejton dobije nagradu za najbolji film...stvarno nije fer.mogu za sporednu glumicu i to je to.

Jeka#26

Poznat
Poruka
8.932
No Country for old men dobija Oskara. Film je bas pravljen u tom fazonu. Samo sto se meni ne svidja kraj, ali sta je tu je..I kao sto neko rece:"Uvek rado vidjeni Tomi" :)

sarabubasara

Poznat
Poruka
9.924
Cate Blanchett je nominovana za najbolju sporednu i glavnu zensku ulogu (Elizabeth :Golden Age, nije lose,malo dosadila ta tema al' nema veze i I'm Not Here u kome glumi B.Dylana to me bas interesuje)!!!
Tako,bio bi baksuz kad bi ostala ''oscarless''.

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
Ona 1000000000000000000000000000000000-ta verzija o engleskoj crvenokosoj frigidushi ce pobrati najvishe oskara garant....moraju anglosaxonci sami sebe da istapshu po ramenima....i ako je zvaka toliko izvakana da je odavno prestalo da bude neukusno i postalo otuzno.

sarabubasara

Poznat
Poruka
9.924
Ona 1000000000000000000000000000000000-ta verzija o engleskoj crvenokosoj frigidushi ce pobrati najvishe oskara garant....moraju anglosaxonci sami sebe da istapshu po ramenima....i ako je zvaka toliko izvakana da je odavno prestalo da bude neukusno i postalo otuzno.
kako majke ti,kad je nominovan za najbolju glumicu,kostim,sminku i slicne stvari...???
sta ti mislis,koji ti je film bolji koji pokupi oskare za kostim,sminku,specijalne efektie i sl. ili film koji osovoji JEDNOG Oskara a to je za najbolji film...???

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.