OSECATE LI SE LOSE U ZENSKOM TELU?

..ma daaaj, katrina.. :)

..krajem zime, kad pochnem da shtipkam stomak, guzu, butine i prevrcem ochima,
mm ima obichaj da kaze "ma daaaj..there is more to love.." :heart:

A moj kaze: " Aaaaaaaa kolika si to?" I uz to obavezno zvizne...:eek: Ni gospodin ni romanticna dusa od njega nikad nece postati, uzalud mu sve ove godine sa mnom ovako neznom, pazljivom i prefinjenom. Jedina mi mana taj mali visak na mestima vec pomenutim u tvom postu. :lol:
 
ja opet uzivam u njemu! sta ti ima ljepse od isfenirane sjajne kose, oblina, dobrog laka na noktima, stikli, farmerki koje ti stoje dobro, trenerke koje ti istaknu sve sto treba...
jednom mj imas problem ali to je sve dio tvoje zenstvenosti. jos nam je Bog podario moc stvaranja novog zivota u nama...
 
[1.kako vam je u telu? Sta vas najvise nervira,a sta vam se dopada? Da li vam je ponekad neizdrzivo toliko da pozelite da "izadjete iz sopstvene koze"?
2.kako izdrzavate psihicki pritisak? (u porodici,u drustvu,kako reagujete na "argumente" tipa "nemoj da pijes toliko,ti si zensko","skuvaj kafu,ti si zensko",isl.)[/QUOTE]

Ja nemam tih menstrualnih problema, samo me malo bole kolena kad dobijem. Nisam savršena, ali baš volim svoje telo i super se osećam u njemu!
a što se tiče psihičkog pritiska, potpuno te razumem. I moja porodica je slična, znači ja i keva sve radimo, ćale i brat kuliraju:thumbdown: meni se ta situacija smučila i lepo sam okrenula novi list. Naime, prestala sam sve obaveze da preuzimam na sebe i nešto odgovornosti prenela na njih. Bune se, al ja ne odustajem:)
 
Jes' da je matora tema, ali da se i ja javim...

Fizicki se ne osecam lose u zenskom telu, osim kad dobijem. To je uzas i ne osecam se nimalo lepo, a i nervozna sam nenormalno (pogotovo par sati pre nego sto dobijem).

Ono pod dva (porodica)- nisam to dozivela, tako da samo teorijski znam o cemu je rec. Niko mi nikada nije govorio da ne mogu ovo ili ono jer sam zensko. Ili da moram ovo ili ono jer sam zensko.

Lazem, jednom me je sa 14 godina neka komsinica ili tako neko, "zadirkivala" jer me ne privlaci da ucim da kuvam, pa je rekla- "moras to da znas, kako ces muzu jednog dana da kuvas?" A ja se secam da sam je pogledala bledo (a i sokirano donekle), jer nije rekla "moras da naucis da jednog dana umes sebi da napravis zdrav obrok a ne da jedes suvo", nego "moras da ucis da bi muzu kuvala". Pa sam rekla, "ja cu onda da se udam za kuvara".

Ali osim toga, nisam dozivela takav tip diskriminacije. Dok nisam procitala neke odgovore ovde, nadala sam se da je zamro i da ga vise nema u nasme drustvu.
 
1.kako vam je u telu? Sta vas najvise nervira,a sta vam se dopada? Da li vam je ponekad neizdrzivo toliko da pozelite da "izadjete iz sopstvene koze"?
2.kako izdrzavate psihicki pritisak? (u porodici,u drustvu,kako reagujete na "argumente" tipa "nemoj da pijes toliko,ti si zensko","skuvaj kafu,ti si zensko",isl.)

Nema to veze sa polom. Ako se neko oseca lose u svom telu do te mere, tako bi se osecao u svakom telu - glava je ta koja mu ne valja. :neutral:

Sto se tice muskog sovinizma, mislim da je to sve glupo ali i da nam se poprilicno servira (Cosmopolitan, reklame...itd), naizgled neprimetno. Ali posto se odavno ne osecam tako da su meni upuceni svi ti clanci (Kako ga zadovoljiti u krevetu, Zasto muskarci varaju, Kako se izdepilirati i skuvati rucak u isto vreme), ne nerviram se i ne osecam nikakav psihicki pritisak. Ionako mislim da je sve to da bi nam uvalili razna, gov.na i zaradili na nama, a ne zbog neke teorije zavere ili zbog toga sto su zene stvarno inferiorne u odnosu na muskarce.
I mislim da nas prave inferiornima a onda nam tako nesrecnim uvale cokoladu, tange, novu kremu, sprave protiv celulita... :lol:
Sto nam ne ponude besplatnu terapiju ili makar besplatni kurs Kama Sutre?? Prvi put kad Cosmopolitan ponudi ovo a ne pokusa da me napravi jadnicom a onda mi uvali neki produkt da bi me od-jadio i pretvorio u Zenu, promenicu misljenje.
A kako bi nam uopste i uvaljivali sve to da nas na neki nacin stvarno ne prave idiotima i implantiraju nam odredjenu potrebu koju ni nemamo?
Ja na to ne padam odavno.

Bitan mi je odnos sa muskarcima koji su mi bitni u zivotu a ne sa tamo nekom bezlicnom masom muskaraca za koju me zaista zabole sta hoce i sta misli. Ako mi nesto skripi u odnosu, to je konkretna skripa a ne ovako bezlicno razglabanje i feministicki pamflet.

(I tako...dobila sam ideju za temu :D).
 
Dobar dan Poljubcu za doručak,
Opet imam pitanje:
Odakle ti ideja da je insistiranje na polnim značajkama šovinizam (u muškom slučaju), odnosno, propagandna izmanipulisanost (u ženskom)? Fenomen propagande rabi sve čega se dohvati, pa tako i polnih značajki. Ali, reklo bi se da je pravo pitanje, zbog čega kod nekih osoba (moglo bi se govoriti i o grupama ili pripadnicama odredjenih socioloških teorija) dolazi do histerične reakcije kada bilo ko (pa tako i propagandna mašinerija) dotakne polnu razliku (u smislu - žena je žena u okviru svoje definicije, a muškarac muškarac u okviru svoje)? Pretpostavjam da mi možeš odgovoriti sa: "Da, ali ko definiše polnu razliku?"...Ukoliko bi takvo pitanje postvila, odgovorio bih: biološko (a nikako sociološko) iskustvo...Jasne su, i relativno (sic!) slične odrednice muškosti i ženstvenosti u voma različitim epohama i civilizacijskim modelima...A one su direktna posledica biološkog softvera...Pravi problem je u biološkoj, psihološkoj i sociološkoj travestiji koju nameće savremeno društvo (verovatno je proces započet sa čuvenom 1789-om, ali o ovome možemo razgovarati). Naime, žena se često oseća realizovanom i integralnom, isključivo u okviru muške definicije integralne, realizovane ličnosti...Problem...Homoseksualizacija društva...
 
Poslednja izmena:
Svoje telo volim i dobro se osecam u istom! ha ha ha

obzirom da sam ja neko ko uziva u raznolikosti zivota, raznolikosti ljudi, pa time podrzavam i raznolikosti medju polovima....

S druge strane, iskljucivost ne volim, pa tako su mi jednako ruzne i tuzne zene koje su samo i iskljucivo okrenute ka porodici, bez ostvarivanja bilo kojih svoj potreba, jednako su mi ruzne i tuzne zene koje su ekstremni egocentrici, koje guraju samo svoje po svaku cenu.
Jednako su mi ruzni i tuzni muskarci koji misle o poslu 24/7, jednakoi su mi ruzni i tuzni muskarci koji su samo kucni ljubimci.
Jednom recju, jednako su mi ruzni i tuzni ljudi koji su sposobni da budu samo jedno.
Zato zivela raznolikost u svemu i u nama samima!

Ja volim da koristim rec prioritet, samo koriscenje tog pojma podrazumeva prisutnost vise segmenata u zivotu, sto se mene tice prioritet mi je porodica i mir u kuci, ali ako ne bi postojala jos i druga i treca ravan u mom zivotu, to znaci da ne bih postojala ni ja sama.

Mada, za sve ovo o cemu sam pricala je potrebna prvo jedna sirina kao polazna osnova....
 
Poslednja izmena:
Poštovanje Vendi...
Meni je tvoj odgovor baš kao Beneton reklama - sve može, svi zajedno, nekoncentrisano, neusmereno, površno, sve po malo, ništa do kraja...Jedan, da citiram "Jutarnjeg gastronomskog poljubca", postmodrnistički pristup...
Da li si čula za put do mudrosti kroz jedno, a ne kroz mnoštvo? Indijci to zovu tapasya, Japanci shugyo, Pravoslavni tihovanje, plebs to zove usmerenost ili predanost...
Mislim da je jedan od najgorućijih problema savremenog društvenog konteksta, neusmerenost, i nemogućnost kvalitetnog poniranja u bilo koji problem..Površnost je mera ponašanja ovog postmodernističkog konteksta. .A eufemizam (i pokriće) za tu površnost i rastrzanost, se naivnima servira kao "svestranost", "višedimenzionalnost", itd...Gluposti...Beneton...
Znaš kako budali izgleda monah sa Svete Gore? Tužno...
 
Moram priznati da mi je ova tema zanimljiva...
Prvo zelim da ti kazem da ipak nije normalno da se bas tako lose osecas u sopstvenom telu, bez obzira na to sto se sve po nekada osecamo diskriminisano (sigurna sam u to)...
Po tome koliko ti smetaju grudi, rekla bih da su ti malo vece, kao mojoj kumi koja oduvek pati sto su joj bas tolike grudi, i sva se iskrivila (pogrbila) zbog toga, uvek kaze da devojke izgledaju mrsavije samo kad nemaju tolike grudi...ja imam srece da sam malo visa od nje i da mi nisu velike (taman su kako meni odgovara, a za druge me bas briga), medjutim cesto sam opterecena zadnjicom i butinama...juce sam, na primer isla ulicom u belim pantalonama,izgledalo mi je da imam vece dupe od svih koji prodju...a tako je kad moda kaze :"meso na kostima- NIPOSTO"...zene kojima se na licima vidi po 40-50 godina u sitnim telima devojcica, slicnih svojim cerkama, meni zaista cudno izgledaju...
Ali, i za to su krive zene...sve se trude da budu takve zgoljavice, da izgledaju kao oni kosturi na fashion tv, i pljuju po onima koji to nisu, one su te koje ogovaraju i od kojih muskarci cuju da bi tako trebalo da izgleda lepa zena...
Ako izuzmemo fizicki izgled (a to je skoro nemoguce kad su zene u pitanju)...postoje problemi koji nas jos u detinjstvu plase i ne dozvoljavaju da budemo srecne zene...ako su majke bile "jadne" i ako su patile, velika je verovatnoca da ce i cerka tako da se oseca u svome zivotu...
Zato bi trebalo da budemo pametne i da voleci sebe nateramo druge da nas vole, a kada smo voljene, mi smo i zadovoljne...Da bi zena sebe volela ona mora da se sebi posveti nista manje nego drugima...sport bi mnogo pomogao kod nesigurnosti u sebe, smanjio bi nezadovoljstvo, popravio figuru...ali, avaj zene danas toliko "pljuju" misicavo telo na zeni, da se mnogima ni to ne cini kao resenje...
Eto, bas mi doslo da se ovako raspisem....izvini ako te udavih

Hvala Ti puno na odgovoru !
Prošlo je uffff ....mnogo vremena....sad "naleteh" na forum, slučajno, tražeći nešto na Google....
Više se ne osećam tako, sad sam baba i baš me briga ????
Salim se..Drago mi je da sam opet ovde, baš sam se smorila na društvenim mrežama....
Pozdrav za sve od mene "povampirene" hahaha ;)
 

Back
Top