Oriflame...

pajamaca:
e, a to da ti uvek prodaje neko blizak...
pa to i jeste marketnšti poduhvat
u ovako siromašnim sredinama,
jeste fazon da ti sestru koja izdržava sama dete od plate, neke tamo bedne,
nećeš ostaviti na cedilu;)
i kupićeš.a oniu će zaraditi.
a ona će jaaako malo zaraditi.
i tako.
Da to je onaj fazon "jadna ja" ili totalna arogancija kao da si totalni debil ako odmah ne narucis brdo proizvoda zavisno od toga kako te procene :mrgreen:

Isti je fazon i sa onim apartmanima na 100 god :lol:
Moj muz i ja smo jednom otisli na takvu prezentaciju (bili smo srecni dobitnici :mrgreen: neke telefonske igre) sa namerom da se dobro zabavimo specijalno proucavajuci ponasanje tog osoblja i metoda kojima se sluze. Dobili smo letovanje na Tenerifama :mrgreen:

Eh tu smo mogli da se zezamo, ali kako cu sa ovom koja "nema leba da jede", a ja i ovako i onako dajem tolike pare na sminku :roll: (naravno da ne kaze tako, ali ispadne otprilike to)
 
inače nisam ni znala da je avon, oriflame zapravo bolji od helene rubinstein, diora, ysl, givenchy...
ali eto, oni n eulažu toliko u marketing,
pa su ove firme tako postale popularnije;)
 
Ma nije ni bitno sta cu kupiti ali hocu da UZIVAM u kozmetici, hocu da kupujem sta hocu i kada hocu, da biram, da menjam...
Puno mi je kupatilo Oriflame kupki koje ne stizemo da potrosimo posto smo se usudili da kupujemo i druge prizvode, pa se eto nagomilalo.;)
(a kupamo se koliko god mozemo, casna rec :mrgreen: )
 
(pitala jednog malog iz komsiluka koji sampom za kosu koristi njegov tata, a dete odgovorilo da njegov tata ne pere kosu - valjda covek zaboravio da se javi detetu svaki put kad opere kosu i da naglasi koji sampon koristi)
 
Harmony:
Ma nije ni bitno sta cu kupiti ali hocu da UZIVAM u kozmetici, hocu da kupujem sta hocu i kada hocu, da biram, da menjam...
Puno mi je kupatilo Oriflame kupki koje ne stizemo da potrosimo posto smo se usudili da kupujemo i druge prizvode, pa se eto nagomilalo.;)
(a kupamo se koliko god mozemo, casna rec :mrgreen: )

:lol: :lol: :lol: ma tebi je u stvari super!



btw. jesi probala nekad da predložiš toj drugarici da razdvojite posao od privatluka? Ybg, ti sama biraš kako ćeš da potrošiš novac, nije lepo da kvarite prijateljstvo ...
 
Ja iskreno kažem svima koji mi uvale Oriflame ili Avon katalog da ja tu kozmetiku ne priznajem i da je ne kupujem. Mogu da pogledam katalog iz kurtoazije, ali ga isto tako i vratim .... ja nemam problem sa tim.
 
A, zasto im otvoreno ne kazes da ti se ti proizvodi ne svidjaju?!
Naravno da i ja imam u svom okruzenju oriflejmovce, ali kazem im u lice da imam lose misljenje o toj kozmetici i cao!
 
Meni taj oriflem nije los - mislim, isti je ko i ostale jeftinije pomadice i kozmeticka sredstva (koja ja koristim). Uopste ne vidim neku bitniju razliku izmedju kozmetickih proizvoda i inace (kad sam par puta imala neke stvarno skupe kreme). Samo da ne mirisu prejako - to mi stvarno smeta! - a oriflem je, koliko se secam, sasvim decentan...
A inace - ma reci joj: "Zeno, biraj! Ja ili oriflame!" :lol:
 
Riba koja je drzala precentaciju taperver posudja je ladno krenula da me masakrira pred narodnom masom zato sto necu da kupim nista te sam je oduvala sa gustom,ali ovi oriflejmovci sa tuznim ocima......koleginica me stalno gleda pogledom ranjene srne,a kako istu da sutnes kad sam onoliko plakala kad su Bambiju ubili kevu......:cry:
 
hehe ja se sita ismejah... :)
pa ja kazem da necu...
kad nisam imala love kukala sam kako ne mogu jer nemam para, treba da kupim cipele i jaknu...
a nije bas tako tragicno ni da im kazes. samo to verovatno dugo nosis u sebi i sto vise razmisljas o tome sve ti je neprijatnije i neprijatnije... a da si odmah presekla i rekla kako ne koristis tu kozmetiku ne bi te davili... mene su ganjali par puta kad su toj devojci falili neki bodovi, statijaznam, reko': "izvini, molim te, ali meni to stvarno ne treba...ne mogu da trosim novac na stvari koje mi nisu potrebne..." plus sam jos u razgovorima na temu kozmetike napomenula par puta da i nisam nesto zadovoljna oriflejmom i max factorom...i da sam zakljucila da mi najvise prija l'oreal i da sam resila samo nju da pocnem da kupujem...pa jos napomenes kako nesto iz oriflejma i nije tako lose - ali do 2 proizvoda... i reci im kad ti pruze taj katalog i pocnu da dave: "pusti sad taj oriflejm, nego mi reci kako si ti, sta ima novo?" isceniraj nesto, provezbaj pred ogledalom, pa javi sta je bilo. ;)
 
pozovi sad ti njih i kazi im da si postala agent za AVON kozmetiku, pa ti treba odredjena vrednost prodatih preparata. kako si su svi tvoji poznanici nesto kupili od tebe, pa je red i da prijateljica uzvrati uslugu...
 
nesto sam razmisljala malopre i skontala da 99% populacije u odredjenoj meri boluje od toga...
nisu dzabe sada svuda one promoterke...zar ne?
proizvodjaci i prodavci su skontali da to agresivnno promovisanje proizvoda itekako ima efekta bas zato sto smo takvi kakvi smo...
pa cak i kad me proizvod savrseno ne zanima i kad sam sigurna da ga necu kupiti jako cesto ih pustim ih da mi "ukradu" energiju i vreme i da svoj proizvod bar izreklamiraju...
 
Ja bas uzivam u tome da te agresivne prodavace drsko prekinem u uzletu inspirativnog im monologa i krajnje odbojno im kazem da mi ne pada na pamet da kupujem "takvo nesto"...
Ali, onda me mama, prijateljica ili bilo ko, ko je sa mnom u tom trenutku, napadne kako sam bila odvratna i da nije u redu da se tako ponasam...
A, u redu je da oni mene smaraju pricom koja me ne zanima i uvaljaju mi proizvode koje ne zelim, za MOJE pare!?
 
Oni njih obučavaju da tako jure ljude i dosađuju, i to ne samo te mlm kompanije, nego i ove obične prodavnice kozmetike, juče odem u parfimeriju i krene prodavačica da me juri i pokazuje mi neku nepoznatu nemačku kozmetiku, koja košta kao lancome otprilike :shock: Čak mi je na kraju i rekla da imam lepe naočare :lol: , postaće kao oni prodavci u Turskoj što te vuku za ruku da kupiš nešto.
Jedna moja drugarica je prodavala avon, a druga oriflame, nisu bile agresivne, davale su mi po nabavnoj ceni, i ja sam često uzimala po neku sitnicu od njih - kozmetika nije toliko loša, ali nijedna od njih nije uspela da nešto ozbiljnije uradi sa tim, i uopšte, nisam čula da je neko nešto postigao baveći se time - kompanija zarađuje, a njima daje neku mizeriju. Ali, objasni ti to nekom na početku kad su puni entuzijazma jer su konačno našli "super način da zarade".
 
Zena s greskom:
Joooooj Harmoni ajd nabavi mi od te tete maskaru iz proslog katloga jer je dobra ali nikako ne mogu da je nadjem...p.s. kazi da je za tebe ... ;-)
Pa da mi posle nudi tu maskaru do kraja zivota, a ja vec imam maskaru koja mi odgovara :lol:

PS. sad je 100% neko od onih sto prodaju Oriflame video sta ti treba pa ce ti se javiti na pp.

PPSS Budi VEOMA pazljiva pri ulasku u tu pricu

(a zasto ne nabavis maskaru od iste osobe kao i prethodnu? )
 
Član sam Oriflejma ali čisto radi sebe,ponekad mi se nešto svidi pa naručim.A drugaricama ne dosađujem,znaju da radim s tim pa kad im nešto treba pitaju,ja onda ako je u pitanju ruž,parfem i sl.poručim uzorak da proba,pa ako odgovara ok je,a ako ne nema ljutnje naravno.I ne zarađujem na drugaricama,već ko što neko reče kupujemo po kons.cijenama.Ima nekih stvari koje su baš dobre,a i onih koje nisu naj,naj,al tako je svuda,i sve zavisi od ukusa.Bila sam član Avona,vrlo kratko,jer su me zeznuli na taj način što nisam ništa poručivala neko vrijeme a stizali mi računi za plaćanje,i to ne mali.Al nekako se otkačih
 
Mislim da nisu problem ni Oriflame ni Avon.Ja sam dugo koristila njihovu kozmetiku ali sam sama trazila svaki mesec kataloge niko me nije davio.Na kraju sam se uclanila u Oriflame.Zepter sam kupila i posudje i ovaj novi tutto jebbo a nisam imala nijednu prezentaciju.Mene to smara ja im zatrazim katalog i sama odlucim.Nekada covek mora biti malo grub prema dosadnim ljudima ja nikog ne davim znam sta mi musterije koriste i obavestim ih kada je taj proizvod na snizenju ali bez obaveza.Verovatno zato sto nisam opterecena bodovima
 
Potpuno si u pravu.Nije problem u tome sta ljudi prodaju vec na koji nacin to rade.Kad neko dosadjuje samim tim i odbija.Imam stalne musterije s kojima sam vrlo iskrena i postena,pa su i oni takvi.I nista ne shvatam licno.Ako neko kupi neku stvar jednom nije obavezan da kupuje stalno i sve sto je u katalogu.I opet da kazem da sam clan ove firme samo zbog sebe i svojih potreba.
Tosicka,posto smo izgleda koleginice veliki pozdrav iz Crne Gore i puno uspjeha u zivotu i radu.
 

Back
Top