Oriflame...

Hvala na lijepim zeljama MKMONTENEGRO i ja sam iz CG.Ako je toliki problem da te neko smara uclanis se u Oriflame ili avon ali preko nekog drugog zahvalis teti i kupujes ono sto hoces.Ja sam clan ali licno radi sebe cak i ne pokazujem brosure.
 
Ja sam saradnik AVON-a i kao što neko gore reče kupim odatle ono što mi odgovara,a pošto već duže radim sa tim već znam koji su to proizvodi.Normalno,treba poznavati sebe i svoj tip kože.U početku je bilo malo lutanja,ali sad je ok.Jedanput sam se sva osula od jedne antiage kreme(doduše,nije bila baš od onih za baš zrelu kožu,već od onih blažih),ali je i ona bila jaka i agresivna za moju kožu.Prijateljice znaju da radim sa tim i kad im nešto treba same zovu,tako da ne smaram sa tim.I normalno, koristim i proizvode drugih firmi koje mi dokazano odgovaraju.
Doduše,imala sam i ja problema sa ženom koja prodaje oriflame,stvarno je bila navalentna.Nekako sam je otkačila rekavši da mi oriflame kozmetika ne odgovara(što je i tačno).
Normalno,volela bih da mogu da koristim i one druge ,skupe, gore pomenute kremice,ali,možda u sledećem zivotu.Avon je shodno ceni sasvim zadovoljavajući.
Harmony,probaj da kažeš ženi da ti je od poslednjeg proizvoda izašla alergija i da te je strah da eksperimentišeš više..Ne znam,kod mene je upalilo.
 
Tosicka:
Hvala na lijepim zeljama MKMONTENEGRO i ja sam iz CG.Ako je toliki problem da te neko smara uclanis se u Oriflame ili avon ali preko nekog drugog zahvalis teti i kupujes ono sto hoces.Ja sam clan ali licno radi sebe cak i ne pokazujem brosure.
U zadnje vrijeme i ja poručim samo za sebe,samo ponekad neka prijateljica koja zna da radim s tim uzme za sebe nesto.I nisam opterecena s tim bodovima i nivoima.I ne razumijem te žene što gnjave druge sa katalozima,znam jednu muževljevu koleginicu koja je to radila prije par godina i ljutila se na kolege što neće ništa da poruče preko nje.Svako kupuje kad i gdje hoće i kako hoće.
 
Ја сам имала потпуно другачији проблем са Орифлејмом. Тј. и даље га имам. :)

Мени кад неко потури каталог, ја бих одмах наручила пола ствари. Тако се једна другарица навадила на мене и сваки пут кад сам је видела, ја сам наручивала по 3-4 производа.

Наравно плаћала сам све по оним вишим ценама, па ми једном дошло да треба сама да се учланим, ако ћу већ бити толики потрошач.

Е, а другарица неће да ме учлани! Па наравно, како да закоље коку која носи златна јаја? Мени пукао филм и лепо одем у неку директорску канцеларију и учланим се директно код те директорке.

Резултат је био да сам била потпуно мирна. Другарица се ишчланила, јер јој се више није исплатило откад јој ја нисам била муштерија. Ова моја диреторка је имала друга посла, а не да мене смара разним презентацијама и да ми испира мозак саветима како да уваљујем људима оно што им не треба. Учлањена сам већ 4 године и редовно узимам производе које сама користим. Никад нисам отишла ни на једну презентацију.

За све то време не знам да ли сам зарадила 500-600 динара. Никад нисам ником нудила да нешто купи, људи знају да сам учлањена, па ако им нешто буде требало, зваће ме. И врло често сам одвраћала људе од куповине неког призвода за кога сам знала да је лош.

Што се производа тиче, има свега. Има ствари којима сам јако задовољна и које редовно узимам (и стварам залихе), а има и оних које заобилазим у широком луку. Не узимам, на пример, парфеме, јер су ми очајни. Шампони исто. Али шминком сам углавном задовољна. Има пар ствари које сматрам незаменљивим! Мени је све то јако јефтино, јер сам члан, плус купујем само оно што је на попусту. Никад не бих себи могла да приуштим да имам толико козметике да не купујем Орифлејм.

Имам и ја у својој околини те каталошке смараче, али мени није проблем да кажем да нећу да купим нешто. Лепо кажем да ми не треба или да немам пара. Много је већи проблем што ја увек хоћу нешто да купим. :lol:

Колегиница продаје Авон и једном сам јој рекла да ми не даје каталог ни ако га тражим. До те мере не могу да се исконтролишем! :lol: И што је најгоре, она ме је жена стварно упозоравала кад сам га поново тражила, а ја сам се онда правдала како ми је зафалило паковања за косу, које им је одлично, и да морам да видим каталог. :lol:
 
Sta da ti kazem, znam te mnogo navalentne, ali probaj da nadjes neki proizvod koji ti se svidja i baziraj se na njega i tako uzmes ga jednom, i onda par meseci dok ga ne potrosis nista, kazes imam jos, ne treba mi nista drugo, i kad potrosis uzmes ponovo i tako ti se kupovina proizvoda svede na 2-3puta godisnje i svi zadovoljni. Ili jednostavno ponekad uzmi za nekog drugog, za poklon npr. One nece odustati tako da moras da razvijes taktiku. Nije im los recimo sprej za noge ili neka kupka, to se uvek potrosi a nisu im lose. Upoznla sam tako jednu devojku koja radi za njih i na kraju njene price o strategiji ja sam je pitala da li je to neka sekta. Sta ces, to nam je buducnost
 
postovane dame, clan sam oriflame-a i potpuno razumem sve vase sumnje i strahove. Meni su sve ove situacije pozante, zazirala sam od kataloskih prodavaca i agresivnog pristupa, nikada nisam kupovala tako proizvode, jer sam smatrala da nemam novaca za bacanje i nisam imala problem i da budem drska ako pocnu da preteruju. A onda sam sasvim neocekivano kod prijateljice koja par godina vrlo uspesno radi sa njima, koja me pritom nikada nije pritiskala sa katalozima, znala je da sam po tom pitanju vrlo svojeglava, videla neke primaljive flajere i zainteresovala se i sama pitala za ovu kozmeticku kucu. Tako sam postala njihov clan i vrlo sam zadovoljna tretmanom koji imam u ovoj kompaniji, evo skoro 10 meseci. Takodje sam jako zadovoljna njihovom kozmetikom, potpuno prirodna, antialergijska, spravljena od cveca, bilja i voca, najstroze kontrolisana i garantovano sveze proizvedena, Svaka njihova krema sadrzi jednake komponetnte i izradjuje se po istom receptu za sva trzista u svetu, a ima ih u preko sezdeset zemalja, tako da ja i gospodja iz Svajcarske ili Engleske koristimo kremu jednakog kvaliteta, sto se recimo za Niveu i sl. ne moze reci. Svaki uzorak karmina, parfema ili kreme kosta oko dvadeset dinara, u Srpskim drogerijama nikada nisam mogla da dobijem uzorak, vec sam kremu kupovala na osnovu njenih karakteristika iz tv reklame i cesto bivala nezadovoljna. Pa, ukoliko je vas prijatelj lepo razumeo sustinu ovakve prodaje, trebalo je da strpljivo saceka da se sami zainteresujete, kao sto je mene moj cekao nekoliko godina i da vas kada sami pokazete interesovanje polako uvede u ovo, pre svega zabavno i ujedno dragoceno iskustvo. Zbog takvih ljudi, pohlepnih i brzopletih "trgovaca", stvorene su brojene predrasude o ovom vidu prodaje, pa i sami ste ih navodili, i ja sam ih sama imala. Sustina je u edukaciji samih konsultanata, ako ste resili da kupujete kozmetiku i wellness proizvode vrhunskog kvaliteta po znatno pristupacnijim cenama nego sto su one u liliju, uz mogucnost da dobijate poklone, dodatne popuste i besplatno se usavrsavatu u domenu dermatologije i sminkanja, vezite se direktno za kompaniju. Tako cete, tako sam ja, izbegla dosadne trgovce, a dobila prvoklasnog proizvodjaca kvalitetne kozmetike za poslovnog partnera. Svojim prijateljima i poznanicima preporucujem sa ponosom ovu kompaniju i njene proizvode, jer su me sasvim slucajno i nicim izazvano time i zaduzili.
 
da...ovo je stvarno oybiljan drustveni problem :rtfm:
i ja ga imam... bas sam prekjuce narucila ruy ya usne i neku plalavu senku *( ne sminkam se plavom bojom...al prosto nisam ynala sta drugo da narucim)... a samo zato sto se drugarica nalazi u teskoj mat situaciji, pa kao da joj pomognem...mada znam da to njoj nista ne resava u zivotu...a da nisam narucila osecala bih se krivom...
a onda mi ona na kraju pokaze aparat za krofnice koje je kupila za samo 300din...ja kazem :super-dzabe za te pare... a ona ce: pa da, 10meseci po 300din nije strasno- vec 500 din /mesecno ne bih mogla da izdvojim :eek: :eek: :eek:
a devojka nema nikakvih stalnih prihoda
 
Svasta. Pa ako svojim prijateljicama ne mogu da kazem "slusaj, ne zanima me", a da se one ne naljute, onda mi bas i nisu prijateljice....:neutral:

Malo me cudi da dobre prijateljice nemaju bar slicna interesovanja. Prijateljski je da joj objasnis zasto te ne zanima, pa ako su argumenti jaki, mozda da ni ona vise ne bude u zabludi.
 
Ne moramo uopste da imamo slicna interesovanja i ako su mi potrebni "jaki argumenti" sto necu da bacam lovu na nepotrebne stvari ili stvari koje mi ne odgovaraju, onda...mislim, tek prijateljima ne bih gurala katalog pod nos, dovoljno je da znaju da nesto prodajem, pa ako ih zanima sami ce traziti.
 
da...mada sam i ja, kao i sve ženske ovde, prilični potrošač kozmetike u svakom obliku, ne pristajem na to - vidi ovo...baš bi ti prijalo.
imam 46 godina i znam šta mi odgovara, a šta ne.
može da mi bude 100 puta drugarica, ali neću da kupim ono što mi ne treba, jer i ovako kupujem prilično toga što mi treba...što bih baš bacala pare na ovu oskudaciju?:lol:
 
Eh da, tako sam se i ja ovako prilicno racionalna cudila drugima, dok me nije snaslo :roll:
Retko odvratna koncepcija prodaje kada se pretvori u nasilje.:bljak:
(ok je da neko preporuci prijateljicama ako je stvarno zadovoljan, ali samo u tom slucaju)
 
Malo me cudi da dobre prijateljice nemaju bar slicna interesovanja. Prijateljski je da joj objasnis zasto te ne zanima, pa ako su argumenti jaki, mozda da ni ona vise ne bude u zabludi.
Sledi odgovor:"PA nisi ni probala, otkud znas da ti ne odgovara":roll:
Odvratno! Isti su kao sektasi! Na svaki moguci negativan odgovor potencijalne zrtve imaju spreman arsenal za ubedjivanje :vudu:
 
Постоје људи који из љубоморе не купују од пријатеља, да ови не зараде на њима случајно. Не разумем да неко ко никада није пробао нешто, то највише критикује. Или, ако је пробао, па му се допало, баш никада не пожели то поново. Просто је невероватно да је од неког бренда све лоше, као што је невероватно и да је све добро. Ствар је укуса и личног интересовања. Секта? Хвала Богу, такве људе нисам никада срела, или бар нисам препознала, па са њима не бих упоређивала. Знам само да ови упорнији више зарађују, а успех се не прашта. Ја сам члан, купујем за своју породицу по приступачним ценама. Моји пријатељи знају да у ташни имам каталог па га сами траже. Никоме не нудим нити досађујем, и лепо ми је. Из искуства знам да највећу рекламу немају најбољи производи. Кока кола је можда укусна, али јако нездрава.
 
ne volim katalošku prodaju
koliko puta i u drogeriji karmin koji mi se čini Ok je sasvim drugačiji kad namžem (fala bogu ima testera pa probaam) ili nepostojan i sl.
kataloška prodaja se bar u mom okruženju svodi na pokazivanje kataloga iz kog sam jednom naručila karmin braon boje ne slici a dobil vrišteću bordo-crvenu nijansu.
 
ne volim katalošku prodaju
koliko puta i u drogeriji karmin koji mi se čini Ok je sasvim drugačiji kad namžem (fala bogu ima testera pa probaam) ili nepostojan i sl.
kataloška prodaja se bar u mom okruženju svodi na pokazivanje kataloga iz kog sam jednom naručila karmin braon boje ne slici a dobil vrišteću bordo-crvenu nijansu.

U Oriflejmu imate uzorke ruzeva i parfema po 20 din. Trebalo je da Vas uputi Vas distributer.
 
postovane dame, clan sam oriflame-a i potpuno razumem sve vase sumnje i strahove. Meni su sve ove situacije pozante, zazirala sam od kataloskih prodavaca i agresivnog pristupa, nikada nisam kupovala tako proizvode, jer sam smatrala da nemam novaca za bacanje i nisam imala problem i da budem drska ako pocnu da preteruju. A onda sam sasvim neocekivano kod prijateljice koja par godina vrlo uspesno radi sa njima, koja me pritom nikada nije pritiskala sa katalozima, znala je da sam po tom pitanju vrlo svojeglava, videla neke primaljive flajere i zainteresovala se i sama pitala za ovu kozmeticku kucu. Tako sam postala njihov clan i vrlo sam zadovoljna tretmanom koji imam u ovoj kompaniji, evo skoro 10 meseci. Takodje sam jako zadovoljna njihovom kozmetikom, potpuno prirodna, antialergijska, spravljena od cveca, bilja i voca, najstroze kontrolisana i garantovano sveze proizvedena, Svaka njihova krema sadrzi jednake komponetnte i izradjuje se po istom receptu za sva trzista u svetu, a ima ih u preko sezdeset zemalja, tako da ja i gospodja iz Svajcarske ili Engleske koristimo kremu jednakog kvaliteta, sto se recimo za Niveu i sl. ne moze reci. Svaki uzorak karmina, parfema ili kreme kosta oko dvadeset dinara, u Srpskim drogerijama nikada nisam mogla da dobijem uzorak, vec sam kremu kupovala na osnovu njenih karakteristika iz tv reklame i cesto bivala nezadovoljna. Pa, ukoliko je vas prijatelj lepo razumeo sustinu ovakve prodaje, trebalo je da strpljivo saceka da se sami zainteresujete, kao sto je mene moj cekao nekoliko godina i da vas kada sami pokazete interesovanje polako uvede u ovo, pre svega zabavno i ujedno dragoceno iskustvo. Zbog takvih ljudi, pohlepnih i brzopletih "trgovaca", stvorene su brojene predrasude o ovom vidu prodaje, pa i sami ste ih navodili, i ja sam ih sama imala. Sustina je u edukaciji samih konsultanata, ako ste resili da kupujete kozmetiku i wellness proizvode vrhunskog kvaliteta po znatno pristupacnijim cenama nego sto su one u liliju, uz mogucnost da dobijate poklone, dodatne popuste i besplatno se usavrsavatu u domenu dermatologije i sminkanja, vezite se direktno za kompaniju. Tako cete, tako sam ja, izbegla dosadne trgovce, a dobila prvoklasnog proizvodjaca kvalitetne kozmetike za poslovnog partnera. Svojim prijateljima i poznanicima preporucujem sa ponosom ovu kompaniju i njene proizvode, jer su me sasvim slucajno i nicim izazvano time i zaduzili.



nakon skoro tri godine od objavljivanja prvog posta na ovoj temi,temu ponovo otvara ko? Pa naravno clanica oriflama:eek: a mi kao mutave pa ne znamo sta se iza brega valja :zcepanje: oglicna reklama za tvoju kucu i veruj mi da sam neko u tom oriflame-u dodelila bi ti maximum poena za ovaj post... a gospoja za svoje pare kupujem ono sto hocu i mogu pa makar to bilo i preskupo za nekog.Ne bi bilo lose zakljucati ovu temu,sta mislite o tome :worth:
 
Постоје људи који из љубоморе не купују од пријатеља, да ови не зараде на њима случајно. Не разумем да неко ко никада није пробао нешто, то највише критикује. Или, ако је пробао, па му се допало, баш никада не пожели то поново. Просто је невероватно да је од неког бренда све лоше, као што је невероватно и да је све добро. Ствар је укуса и личног интересовања. Секта? Хвала Богу, такве људе нисам никада срела, или бар нисам препознала, па са њима не бих упоређивала. Знам само да ови упорнији више зарађују, а успех се не прашта. Ја сам члан, купујем за своју породицу по приступачним ценама. Моји пријатељи знају да у ташни имам каталог па га сами траже. Никоме не нудим нити досађујем, и лепо ми је. Из искуства знам да највећу рекламу немају најбољи производи. Кока кола је можда укусна, али јако нездрава.

Radda 65, upravo tako!
Nadam se da je svima jasno da smisao ovog foruma nije u jednoumlju, vec u pronalazenju istine izmedju dve krajnosti, :think: To znaci da treba uvek da se dobro razmisli pre nego sto se odvali nesto, tek, eto da bi se bilo na broju. Svako ko je prosecno inteligentan i ciste duse moze da prepozna da li se iza posta krije neki interes ili je po sredi samo necije drugacije misljenje proizaslo iz licnog iskustva
Misticlady, u pravu si! Ovde nema vise sta da se doda! Ko zeli da kvalitetno razmenjuje informacije na ovu temu neka kuca www.ana.rs.com/forum :bye:
 

Back
Top