Optužnica SPC protiv vladike Artemija

Svbe si ovo u pravu, samo si promasio moju poentu koja glasi:

Kirilovu svetost i ispravnost ucenja svedoci Crkva vec 1.500 godina!
KO SVEDOCI ZA TEBE?
Samo ti?
Nedovoljno...

Ni svetitelji nisu bili bez grijeha, niti je bilo niti ima, niti ce na ovom svijetu biti covjeka bez grijeha! I dalje je samo Jedan Bogocovjek bez grijeha.

Svjedoci istina o kojoj ti govorim! Pred ljudima jeste nedovoljno, ali je dovoljno pred Bogom.
 
Poslednja izmena:
Ni svetitelji nisu bili bez grijeha, niti je bilo niti ima, niti ce na ovom svijetu biti covjeka bez grijeha! I dalje je samo Jedan Bogocovjek bez grijeha.

Svjedoci istina o kojoj ti govorim! Pred ljudima jeste nedovoljno, ali je dovoljno pred Bogom.

Da, tako je, svetitelji nisu bili bez greha i svetost nikada to nije i podrazumevala.
Da, samo je Jedan bez greha.

Ti, prijatelju niti si svet niti si bez greha.... A istinitost "istine" koju govoriš, svedočiš SAMO TI!

Hrastovniče, pazi, cenim znanje koje imaš, a koje je bez sumnje, VELIKO.
Međutim, simptomatično mi je tvoje nepoznavanje osnovi, tako da kažem "duhovnog uzrastanja" u Pravoslavlju.

To, na primer pokazuju ovi forumski grčki starokalendarci, da su vrlo dobro upoznati sa time šta znači smirenje, krotost i sl.

Možda i poznaješ, ne znam, možda i praktikuješ, ne znam, ali ja bar ni u tragovima ne vidim u tvojim rečima (a trebalo bi bar da ostavi neki mali trag). Nekako, suviše olako lomiš preko kolena neke stvari, koje su nimalo naivne, prosuđuješ pitanja za koja se ne upitaš da li si sposoban da ih prosuđuješ. Ne znam, šta drugo da ti kažem...

Nekako, prosto mi nije jasno kako se ne zapitaš, otkud si ti to JEDINI koji otkrivaš kojekakve "eksluzivitete"? Zapitaš li se ikada: "Postoji li mogućnost da nisam u pravu?"?

p.s. Pazi, baš te nešto gotivim, ali brate što znaš da se izlupetaš, to je strašno...
 
Толико се Симеон опирао да ово призна да је морао да лапа паре из хуманитарних фондова... :dontunderstand: Исповедник, нема шта...

А што се тиче цитата споразума и његове важности: ако мислиш да он има неко значење за Православну Цркву, што се онда православци не причешћују код римокатолика???
Храстовниче, заједница у Цркви јесте заједница у Христу тј. заједница у Евхаристији. Она се постиже само са онима са којима "једнодушно исповедамо Оца и Сина и Светога Духа, Тројицу једносушну и нераздељиву. Верујем у Једног Бога Оца..... И у Духа Светога... Који од ОЦА ИСХОДИ..."

Тога, Храстовниче, са римокатолицима НЕМА .

Извини, а да ли ти слушаш изјаве нашег Патријарха Иринеја или не??? :dash:
 
Извини, а да ли ти слушаш изјаве нашег Патријарха Иринеја или не??? :dash:

Извини, Еремита, углавном их слушам и до сада не наиђох на на његову реч да православци треба да се причешћују код римокатолика. Можда ти имаш неке информације?
 
Извини, Еремита, углавном их слушам и до сада не наиђох на на његову реч да православци треба да се причешћују код римокатолика. Можда ти имаш неке информације?

Pričest nema validnost, mislim možeš da uzmeš ali to ne važi jer moraš u svojoj crkvi da uzmeš pričest, izuzetak su ekstremni slučajevi gde nema pravoslavne crkve ili kada je poslednja pričest u ptianju.
 
Da, tako je, svetitelji nisu bili bez greha i svetost nikada to nije i podrazumevala.
Da, samo je Jedan bez greha.

Ti, prijatelju niti si svet niti si bez greha.... A istinitost "istine" koju govoriš, svedočiš SAMO TI!

Hrastovniče, pazi, cenim znanje koje imaš, a koje je bez sumnje, VELIKO.
Međutim, simptomatično mi je tvoje nepoznavanje osnovi, tako da kažem "duhovnog uzrastanja" u Pravoslavlju.

To, na primer pokazuju ovi forumski grčki starokalendarci, da su vrlo dobro upoznati sa time šta znači smirenje, krotost i sl.

Možda i poznaješ, ne znam, možda i praktikuješ, ne znam, ali ja bar ni u tragovima ne vidim u tvojim rečima (a trebalo bi bar da ostavi neki mali trag). Nekako, suviše olako lomiš preko kolena neke stvari, koje su nimalo naivne, prosuđuješ pitanja za koja se ne upitaš da li si sposoban da ih prosuđuješ. Ne znam, šta drugo da ti kažem...

Nekako, prosto mi nije jasno kako se ne zapitaš, otkud si ti to JEDINI koji otkrivaš kojekakve "eksluzivitete"? Zapitaš li se ikada: "Postoji li mogućnost da nisam u pravu?"?

p.s. Pazi, baš te nešto gotivim, ali brate što znaš da se izlupetaš, to je strašno...

Svet sam krstenjem i miropomazanjem. Ovo o cemu ti pricam samo je jedna jos neugasena iskra moje svetosti.I trudim se da makar tu preostalu iskru kroz istinu sacuvam u cijeloj gresnosti moje knjige zivota.

Ja sam najbolje upoznao te grcke starokalendarce. Sve hok ih hvalis i velicas, sve dok u njima vidis neke borce za istinu, ljubazni su i ljudski se ponasaju (izuzetak je jedan Vlada sa krstarice, ali on nije od akakijevaca).
Medjutim, ako i malo pocnes da propitujes ko ih vodi i za kim idu, tada su gori od najgorih ekumenista, prostacki pljuju i vrijedjaju (izuzetak je jedan Vlado sa foruma krstarice). Na moje pitanje od kad se kod njih akakijevaca znak trougla (piramide, kako hoces) upotrebljava na prosfori, njihov svestenik Nikolic odgovorio mi je da je to od pamtivijeka. Medjutim, kad sam mu postavio istorijske dokaze arheologije (kalupi za prosforu iz prvih vijekova hriscanstva) i kad sam mu potvrdio da su trouglovi proizvod naseg vremena, da su to simbol kombinovan od antickih i egipatskih simbola i ne zna se cijom voljom i kako su dospjeli na prosforu, taj svestenik je meni postavio dijagnozu: sizofrenija! Vidis metoda: dakle: vjeruj onako sto ti on kaze, ili si sizofrenik! I ti to nazivas smirenjem?

Kad ti vidis u hramu SPC piramidu sa jajetom na vrhu, ti ne razmisljas o tome, jer te ne interesuje u kakvoj su korelaciji Pravoslavlje, piramida i jaje na vrhu piramide. Kao sto nekoga zanima sah, tako mene zanimaju simboli. I kao sto nekoga ne zanima sah, tako mnoge ne zanimaju simboli.

Da li ja nisam u pravu? A sta ako jesam u pravu?
 
Poslednja izmena:
Svet sam krstenjem i miropomazanjem. Ovo o cemu ti pricam samo je jedna jos neugasena iskra moje svetosti.I trudim se da makar tu preostalu iskru kroz istinu sacuvam u cijeloj gresnosti moje knjige zivota.

Ja sam najbolje upoznao te grcke starokalendarce. Sve hok ih hvalis i velicas, sve dok u njima vidis neke borce za istinu, ljubazni su i ljudski se ponasaju (izuzetak je jedan Vlada sa krstarice, ali on nije od akakijevaca).
Medjutim, ako i malo pocnes da propitujes ko ih vodi iza kim idu, tada su gori od najgorih ekumenista. Hoces li primjer? Evo ti primjer...

Pa, znamo ko ih vodi i ko ih finansira...:mrgreen:
 
Извини, Еремита, углавном их слушам и до сада не наиђох на на његову реч да православци треба да се причешћују код римокатолика. Можда ти имаш неке информације?

Meni je bilo dopušteno od strane Episkopa da posećujem rimokatoličke mise i da se bar jednom pričestim (po potrebi) u rimokatoličkoj Crkvi (samo ne o Vaskrsu, katoličkom), pošto mi je najbliža pravoslavna crkva bila 850 km udaljena. Isto dopuštenje imali su i dvojica Grka i jedan Rus od svojih episkopa. Dozvola se odnosila na rimokatoličke i grkokatoličke crkve, nikako ne i na protestantske.
 
Meni je bilo dopušteno od strane Episkopa da posećujem rimokatoličke mise i da se bar jednom pričestim (po potrebi) u rimokatoličkoj Crkvi (samo ne o Vaskrsu, katoličkom), pošto mi je najbliža pravoslavna crkva bila 850 km udaljena. Isto dopuštenje imali su i dvojica Grka i jedan Rus od svojih episkopa. Dozvola se odnosila na rimokatoličke i grkokatoličke crkve, nikako ne i na protestantske.

да ти ово није захе6анција било би мало ........................... :hahaha:
 
Извини, Еремита, углавном их слушам и до сада не наиђох на на његову реч да православци треба да се причешћују код римокатолика. Можда ти имаш неке информације?

Odgovori ti nama jesu li rimokatolici priznati za Crkvu ili nisu? Jesu! Ako su sve crkvene tajne priznate kao ravnopravne, a priznate su, pricesce sa njima ili bez njih ne igra nikakvu bitnu razliku!
 
Meni je bilo dopušteno od strane Episkopa da posećujem rimokatoličke mise i da se bar jednom pričestim (po potrebi) u rimokatoličkoj Crkvi (samo ne o Vaskrsu, katoličkom), pošto mi je najbliža pravoslavna crkva bila 850 km udaljena. Isto dopuštenje imali su i dvojica Grka i jedan Rus od svojih episkopa. Dozvola se odnosila na rimokatoličke i grkokatoličke crkve, nikako ne i na protestantske.

To je ono sto ja trubim cijelo vrijeme: rimokatolici koji hoce mogu da se priceste kod pravoslavaca, a isto i pravoslavac, u nedostaku svestenika pravoslavca, moze da zatrazi da mu bilo koju svetu tajnu obavi rimokatolicki svecenik. Zasto to? Zato jer su se uzajamno priznali.
 

Back
Top