Opet podela na Beograd i bedni ostatak Srbije

Pa istina je da je u malim sredinama tesko odvojiti opštinske pare za tamo neku decu kada je mnogo somova koje treba nahraniti i poslati u Beograd da zastupaju interese lokalnih moćnika. Štaviše, možda je čak važnije napraviti trotoar deci do škole, da ne idu megistralnim putem, ali ni to nema ko da organizuje kada je važnije naraniti kriminalne lokalne moćnike i učiteljice koje ih podržavaju na vlasti....a bas me zanima koja skola je za naprednu mafijasku decu u vasem selu? U kojoj se uče engleski i deca šalju na "scout summer camps" u englesku o trošku opštine
У нашем селу нема елитних школа, немамо елиту.
Отишла за Београд да тамо дрпне 6000.
 
У нашем селу нема елитних школа, немамо елиту.
Отишла за Београд да тамо дрпне 6000.
Uvek ostave svoje naslednike da izvršavaju naredjenja i menjaju stranke da bi vladali, a ti koji vladaju tamo ne idu u Beograd da žive nego da pljačkaju i sakrivaju pare kupovinom stanova na ujnu....mozda bi od tih para trebalo kupovati deci knjige?
 
Uvek ostave svoje naslednike da izvršavaju naredjenja i menjaju stranke da bi vladali, a ti koji vladaju tamo ne idu u Beograd da žive nego da pljačkaju i sakrivaju pare kupovinom stanova na ujnu....
Ох, па наследника имамо још из доба претходних, никако да оду. Макар у пензију.
 
Ох, па наследника имамо још из доба претходних, никако да оду. Макар у пензију.
odu u penziju sa 20 godina staža i postave novog koji sluša za male pare dok se ne osili....zbog takvih ostali rade 45 godina, jer neko mora da plati pune penzije mafijaskih vlasti....svi su otisli ili poslati u penziju 2004. do 2008. iz administracije sa punom penzijom po svom zakonu..da bi se administracija prepunila "stručnjacima" sa štancovanim diplomama...
Dakle, primer šapića bi morao da se primeni i na lokalne vlasti....ako hoćeš vlast ne razbacuj pare naroda....iliti smenjujte tu gamad koja nikad nema para za potrebe naroda...
 
Наравно да није у реду.
Није у реду делити ни децу, ни запослене.
I posto si se slozila sa tim da nije u redu da primas nezaradjen novac za koji se onda bunite? Zato sto je primio vise nezaradjenog novca od vas? A ne zato sto ste vi kao grupacija pristali da vas aktuelna vlast (po ko zna koji put) kupi za kilo nezaradjenog bureka i ne zato sto je vasa grupacija povlascena na taj nacin u odnosu na vecinu gradjana Srbije...

A gle, prposvetari bi trebalo da rade sa nasom omladinom, da je ne podsticu na nemoralne radnje, da im isticu moralni integritet kao jednu od vrlina... no kakva drzava takvi i prosvetari.
 
I posto si se slozila sa tim da nije u redu da primas nezaradjen novac za koji se onda bunite? Zato sto je primio vise nezaradjenog novca od vas? A ne zato sto ste vi kao grupacija pristali da vas aktuelna vlast (po ko zna koji put) kupi za kilo nezaradjenog bureka i ne zato sto je vasa grupacija povlascena na taj nacin u odnosu na vecinu gradjana Srbije...

A gle, prposvetari bi trebalo da rade sa nasom omladinom, da je ne podsticu na nemoralne radnje, da im isticu moralni integritet kao jednu od vrlina... no kakva drzava takvi i prosvetari.
Мислим да си ти нешто погрешно схватио, ја нисам просветни радник.
Буним се због тога што по други пут за 2 месеца деле децу.
Просветни радници умеју врло лепо да се изборе за себе, само када то озбиљно желе.
 
Мислим да си ти нешто погрешно схватио, ја нисам просветни радник.
Буним се због тога што по други пут за 2 месеца деле децу.
Просветни радници умеју врло лепо да се изборе за себе, само када то озбиљно желе.
Jos jednom, zasto bi deca drzavnih sluzbenika dobijala bilo sta od drzave a deca zaposlenih kod privatnika ne? Zasto se prosvetni radnici kao moralna verikala tog drustva ne pobune zbog svojih privilegija u odnosu na ostale zaposlene u drzavi a ne ovako sitnoshicardzijski zato sto je neko dobio 2000 dinara vise od njih? Pa, OK, Vucicu jos nije kasno da kupi glasove prosvetara iz unutrasnjosti, pljune dodatne vaucere i vauuu, svi cete se osecati kao Beogradzani, jbt.

Koliko me secanje sluzi besplatne knjige u BGD su dobijala deca svih gradjana u BGD a ne samo deca drzavnih sluzbenika, to je drasticna razlika u odnosu na ovaj slucaj. Kao Beograd pliva u novcu, ima ga po ulici kao shashe i red je da se malo udeli i sirotinji, bez obzira radili za drzavu ili ne.

Edit.
Kao sto vas iz unutrasnjosti vredja da Beogradzani dobiju od drzave neku crkavicu vise nego vi tako i nas ostale EKSTREMNO vredja da drzavni uposlenici bilo sta sem plate dobijaju od te iste drzave. Zato je u Srbiji sve tako skupo, zato se Srbija zaduzuje, zato su porezi dranje, sve da bi ogromna armija gotovana na drzavnim jaslama decenijama zivela bez trzavica i glasala za vlast.
Uzgred, taj vaucer nisu dobila deca nego njihovi roditelji, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Jos jednom, zasto bi deca drzavnih sluzbenika dobijala bilo sta od drzave a deca zaposlenih kod privatnika ne? Zasto se prosvetni radnici kao moralna verikala tog drustva ne pobune zbog svojih privilegija u odnosu na ostale zaposlene u drzavi a ne ovako sitnoshicardzijski zato sto je neko dobio 2000 dinara vise od njih? Pa, OK, Vucicu jos nije kasno da kupi glasove prosvetara iz unutrasnjosti, pljune dodatne vaucere i vauuu, svi cete se osecati kao Beogradzani, jbt.

Koliko me secanje sluzi besplatne knjige u BGD su dobijala deca svih gradjana u BGD a ne samo deca drzavnih sluzbenika, to je drasticna razlika u odnosu na ovaj slucaj. Kao Beograd pliva u novcu, ima ga po ulici kao shashe i red je da se malo udeli i sirotinji, bez obzira radili za drzavu ili ne.

Edit.
Kao sto vas iz unutrasnjosti vredja da Beogradzani dobiju od drzave neku crkavicu vise nego vi tako i nas ostale EKSTREMNO vredja da drzavni uposlenici bilo sta sem plate dobijaju od te iste drzave. Zato je u Srbiji sve tako skupo, zato se Srbija zaduzuje, zato su porezi dranje, sve da bi ogromna armija gotovana na drzavnim jaslama decenijama zivela bez trzavica i glasala za vlast.
Uzgred, taj vaucer nisu dobila deca nego njihovi roditelji, zar ne?
Побогу, добијају сва деца у Београду, па и деца приватника.
 
Poenta je da niko na budzetu ne treba nista da dobije od drzave sem tog novca za platu, pogotovo vaucere za ovo ili ono. Zasto bi neki prosvetar, postar, zdravstveni radnik, pandur, vojno lice ili zaposlen u drzavnoj upravi dobijao nesto od drzave ako to nije zaradio? Koliko znam Srbija jos uvek negativno "posluje" te mora ili da prodaje drzavnu imovinu ili se zaduzuje u inostranstvu da bi funkcionisala odnosno da bi mogao da se oformi budzet koji je odrziv. Pa onda zahvatis iz takvog budzeta da bi dao vaucere drzavnim uposlenicima zarad predstojecih izbora. Ja se pitam zasto su neki drzavni sluzbenici dobili dodatnu apanazu iz budzeta a recimo zaposleni u privatnim koji finansiraju taj budzet nisu, zasto je drzava Majka Mara nekima a nekima maceha? Zasto drzava uopste ima ideju da svojim sluzbenicima nesto poklanja a da je pri tome i sama socijalni slucaj? Ah da, zbog glasova na predstojecim izborima...

No, zaposlenima u drzavnoj sluzbi pada na pamet prvo zasto njegov kolega u nekom delu te sluzbe ima vise nego on, uopste mu ne pada mu na pamet zasto su to dobili a neki nisu. Sitnosacirdzijski...

Dakle drage prosvetarke, jel smatrate da je u redu da svi u drzavnoj sluzbi ( ne samo prosvetari) dobijate neku ekstra kintu od drzave pred prestojece izbore a da recimo zaposleni u Amanu ili Nisexpressu ne?
Jer smo bedni i nebitni a opet su neki neophodni a neplaćeni. Jer se ne znaju prioriteti ovde. Jer u svakoj uređenoj državi dobijaju i 13 platu,je l da? U svakoj uređenoj državi socijala prima dovoljno za život, je l da ? E, mi smo otprilike na nivou socijale ali za ove uslove.
 
Pa istina je da je u malim sredinama tesko odvojiti opštinske pare za tamo neku decu kada je mnogo somova koje treba nahraniti i poslati u Beograd da zastupaju interese lokalnih moćnika. Štaviše, možda je čak važnije napraviti trotoar deci do škole, da ne idu megistralnim putem, ali ni to nema ko da organizuje kada je važnije naraniti kriminalne lokalne moćnike i učiteljice koje ih podržavaju na vlasti....a bas me zanima koja skola je za naprednu mafijasku decu u vasem selu? U kojoj se uče engleski i deca šalju na "scout summer camps" u englesku o trošku opštine
Ima i takvih al mislim da debelo grešiš za većinu prosvetnih radnika. Dok je taj posao bio iole dobro plaćen, veliki broj nezaposlenih učitelja, tada je i bilo potezanja stranačkih veza, sada, kada niko neće u prosvetu, zaista im nije više bitno je l u stranci već da uposle stručni kadar..
 
Побогу, добијају сва деца у Београду, па и деца приватника.
Ne, drzavne vaucere dobijaju samo roditelji zaposleni u prosveti odnosno drzavnoj sluzbi, NE DOBIJAJU roditelji zaposleni u Maksiju, Energoprojektu ili Inteza banci. Ziveli na Dedinju ili u Cicevcu.

Ocito ne razumes poentu, poentu da drzavni sluzbenici ocekuju od drzave da dobiju poklone iako to nisu zasluzili, iako se finansiraju od nas ostalih koji nismo na drzavnim jaslama. Ja se sa tim ne slazem, ne slaze se ni 1,75 miliona zaposlenih u privatnoj sluzbi. Ali se slazu drzavni sluzbenici, samo im smeta ako je neko dobio vise od njih.
 
Jer smo bedni i nebitni a opet su neki neophodni a neplaćeni. Jer se ne znaju prioriteti ovde. Jer u svakoj uređenoj državi dobijaju i 13 platu,je l da? U svakoj uređenoj državi socijala prima dovoljno za život, je l da ? E, mi smo otprilike na nivou socijale ali za ove uslove.
Ja sam 15 godina u trulom kapitalizmu i jednoj od najuredjenijih drzava sveta i nikad nisam dobio 13-tu platu, to ti NIKO nije obavezan da ti isplati. Dobijem bonus u zavisnosti od rezultata kompanije, ako smo bez profita nema bonusa, bonus se isplacuje iz dobiti firme, fond za plate je fond za plate i razlicito se oporezuje od bonusa - ne mesaju se babe i zabe.

U sustini, spremni ste na to da Vucic zaduzuje vasu decu i praunuke da biste dobili 6000 dinara pred izbore i glasali za njega, moze li nize od toga?
 
Ima i takvih al mislim da debelo grešiš za većinu prosvetnih radnika. Dok je taj posao bio iole dobro plaćen, veliki broj nezaposlenih učitelja, tada je i bilo potezanja stranačkih veza, sada, kada niko neće u prosvetu, zaista im nije više bitno je l u stranci već da uposle stručni kadar..
Hajde kad bi se zezali, u osnovnim i srednjim skolama u BGD se nikad niko nije zaposlio bez debele veze ili 5k eura. U Cicevcu mozda i jeste.
 
Pogledajte prilog 1451614
Ponovo podela, deca i zaposelni u obrazovanju u Beogradu za Novu Godinu dobijaju vaučer u vrednosti od 6000 din koji mogu iskoristiti u sledećim prodavnicama: Planeta sport, Dexy co kids, Sport Vision, N Sport i Trendmaker.
Nije u pitanju visina iznosa, ovo i nisu neke pare, problem je u samom postupku. Opet se šalje poruka ostatkuu Srbije da su njihova deca manje vredna i prepuštena na milost i nemilost opština, imaju li ili ne novca za tako nešto. Najčešće nemaju, nemaju novca ni za pedagoške asistente, ovo je tek preveliki luksuz za opštinare bednih opština. Šalje se poruka i prosvetarima. Vama u provinciji ne treba deksikio i planeta sport, idite kod Kineza, mada i oni poskupeli :(
Znam da će biti i objašnjenje da je gospodin gradonačelnik sklopio dil sa navedenim prodajnim lancima ali jedino što odzvanja ostalima u Srbiji je da Beograd opet dobija a mi smo samo glupo biračko telo koje se oduševi kad im opština okreči školu ili im kupi neophodne projektore, ne za njih lično već za dobrobit nastave.
Kada budete opet pomislili kako je posao prosvetara lagan, neobavezan i opušten, setite se svoje dece, koja nisu iz Beograda i za koju ćete opet platiti knjige, koja su beogadskoj deci besplatno podeljne ili ako imate rođake sa decom u Beogradu, pa vam se ta deca budu hvalila kako su im dali da kupe nešto u deksiku, vi objasnite vašoj deci zašto njima niko nije dao ništa. A i sačekaće vas studiranje u istom tom Beogradu kome ćete kroz stanarine i sve ostalo opet donirati silne novce..
Stvar gradonacelnika. Zato, dobro razmislite za koga glasate. E sad nema garancije nikakve ni od sledecih....
 
Ne, drzavne vaucere dobijaju samo roditelji zaposleni u prosveti odnosno drzavnoj sluzbi, NE DOBIJAJU roditelji zaposleni u Maksiju, Energoprojektu ili Inteza banci. Ziveli na Dedinju ili u Cicevcu.

Ocito ne razumes poentu, poentu da drzavni sluzbenici ocekuju od drzave da dobiju poklone iako to nisu zasluzili, iako se finansiraju od nas ostalih koji nismo na drzavnim jaslama. Ja se sa tim ne slazem, ne slaze se ni 1,75 miliona zaposlenih u privatnoj sluzbi. Ali se slazu drzavni sluzbenici, samo im smeta ako je neko dobio vise od njih.
Ја сам заиста схватила да добијају сва деца...зар деца која примају социјалу, рецимо, или деца без једног родитеља неће добити???
 
Ne, drzavne vaucere dobijaju samo roditelji zaposleni u prosveti odnosno drzavnoj sluzbi, NE DOBIJAJU roditelji zaposleni u Maksiju, Energoprojektu ili Inteza banci. Ziveli na Dedinju ili u Cicevcu.
Nije tako.

Ko sve ima pravo na vaučer?

Prema tenderskoj dokumentaciji, vaučere će dobiti sva deca koja pohađaju predškolske ustanove i učenici osnovnih i srednjih škola na teritoriji Grada Beograda, bez obzira na osnivača ustanove.

Zatim, pravo na poklon vaučer imaju i sva deca od 0 do 19 godina, koja nisu obuhvaćena vaspitno obrazovnim programom, a jedan od roditelja ili staratelja ima prebivalište ili stalno boravište na teritoriji Grada Beograda.

Takođe, na njih pravo imaju i zaposleni u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama na teritoriji Beograda, zaposleni i radno angažovani u Centru dečjih letovališta i oporavilišta Grada Beograda, kao i zaposleni i radno angažovani u “Bebi servisu Beograda”.

Link
 
Ja sam 15 godina u trulom kapitalizmu i jednoj od najuredjenijih drzava sveta i nikad nisam dobio 13-tu platu, to ti NIKO nije obavezan da ti isplati. Dobijem bonus u zavisnosti od rezultata kompanije, ako smo bez profita nema bonusa, bonus se isplacuje iz dobiti firme, fond za plate je fond za plate i razlicito se oporezuje od bonusa - ne mesaju se babe i zabe.

U sustini, spremni ste na to da Vucic zaduzuje vasu decu i praunuke da biste dobili 6000 dinara pred izbore i glasali za njega, moze li nize od toga?
Могло је, литар уља и по килограм шећера и брашна.
 
Ја сам заиста схватила да добијају сва деца...зар деца која примају социјалу, рецимо, или деца без једног родитеља неће добити???
Logicno je da samo u drzavnim firmama dobiju, posto ostale navedene nisu drzavne. Inace, gde god sam radio kod
privatnika, davali su za decu bar 8000 din...
 

Back
Top