Opet podela na Beograd i bedni ostatak Srbije

Hajde kad bi se zezali, u osnovnim i srednjim skolama u BGD se nikad niko nije zaposlio bez debele veze ili 5k eura. U Cicevcu mozda i jeste.
Kada si poslednji put pogledao potražnju za prosvetnim radnicima i broj o nedostatku kadra? Svuda? Pa i u Beloševcu i u Novom Sadu i tako dalje.. mi seljaci možda ne umemo da dobijemo vaučere ali umemo da procenimo šta se dešava i na koji način.

Ја сам заиста схватила да добијају сва деца...зар деца која примају социјалу, рецимо, или деца без једног родитеља неће добити???
Sva deca od 0 do 19 godina u Beogradu dobijaju vaučere, ne samo deca prosvetnih ili državnih službenika.

Ja sam 15 godina u trulom kapitalizmu i jednoj od najuredjenijih drzava sveta i nikad nisam dobio 13-tu platu, to ti NIKO nije obavezan da ti isplati. Dobijem bonus u zavisnosti od rezultata kompanije, ako smo bez profita nema bonusa, bonus se isplacuje iz dobiti firme, fond za plate je fond za plate i razlicito se oporezuje od bonusa - ne mesaju se babe i zabe.

U sustini, spremni ste na to da Vucic zaduzuje vasu decu i praunuke da biste dobili 6000 dinara pred izbore i glasali za njega, moze li nize od toga?
Iz mog posta si zaključio da podržavam ovakav način u nekoj državi?

I kao najvaznije, Lagertin uvodni tekst nije tacan cime je bar mene dovela u zabludu. Vauceri se ne dele samo zaooslenima u prosveti nego svim roditeljima u BGD, navazno da li rade za drzavu kao i prosvetarima sirom Srbije. Ista moa prica vazi i u tom slucaju, zarad kupovine glasova Vucic trosi drzavne novce i zaduzuje se po belom svetu. Nepravedno prema roditeljima u ostatku Srbije (izuzimamo prosvetare), neodgovorno prema buducim pokolenjima.

Pa zar nije pametno sto se tako radi?

Vecina ce visak novca potrositi da kupuju stanove u BG, to povecava vrednost kvm, to povecava porez, povecava zaradu gospodarima BG, mislim na nekretnine, kasnije se ostaje posle studija u Bg , pa ide dalje, dakle gledano iz ugla BG, dobro ulaganje u te vaucere da pokaze razliku izmedju Bojnika i BG...a razlika je ogromna, jer ljudi iz Bojnika ne znaju ni da hodaju , a kamoli da se ponasaju...

Pogledajte prilog 1451614
Ponovo podela, deca i zaposelni u obrazovanju u Beogradu za Novu Godinu dobijaju vaučer u vrednosti od 6000 din koji mogu iskoristiti u sledećim prodavnicama: Planeta sport, Dexy co kids, Sport Vision, N Sport i Trendmaker.
Nije u pitanju visina iznosa, ovo i nisu neke pare, problem je u samom postupku. Opet se šalje poruka ostatkuu Srbije da su njihova deca manje vredna i prepuštena na milost i nemilost opština, imaju li ili ne novca za tako nešto. Najčešće nemaju, nemaju novca ni za pedagoške asistente, ovo je tek preveliki luksuz za opštinare bednih opština. Šalje se poruka i prosvetarima. Vama u provinciji ne treba deksikio i planeta sport, idite kod Kineza, mada i oni poskupeli :(
Znam da će biti i objašnjenje da je gospodin gradonačelnik sklopio dil sa navedenim prodajnim lancima ali jedino što odzvanja ostalima u Srbiji je da Beograd opet dobija a mi smo samo glupo biračko telo koje se oduševi kad im opština okreči školu ili im kupi neophodne projektore, ne za njih lično već za dobrobit nastave.
Kada budete opet pomislili kako je posao prosvetara lagan, neobavezan i opušten, setite se svoje dece, koja nisu iz Beograda i za koju ćete opet platiti knjige, koja su beogadskoj deci besplatno podeljne ili ako imate rođake sa decom u Beogradu, pa vam se ta deca budu hvalila kako su im dali da kupe nešto u deksiku, vi objasnite vašoj deci zašto njima niko nije dao ništa. A i sačekaće vas studiranje u istom tom Beogradu kome ćete kroz stanarine i sve ostalo opet donirati silne novce..
Sta ce vauceri djeci u unutrasnjosti, mozda u svom mjestu i nemaju ove prodavnice. Tako da 👍 za potez vlasti.

Ponovo podela, deca i zaposelni u obrazovanju u Beogradu za Novu Godinu dobijaju vaučer u vrednosti od 6000 din koji mogu iskoristiti u sledećim prodavnicama: Planeta sport, Dexy co kids, Sport Vision, N Sport i Trendmaker.
Nije u pitanju visina iznosa, ovo i nisu neke pare, problem je u samom postupku. Opet se šalje poruka ostatkuu Srbije da su njihova deca manje vredna i prepuštena na milost i nemilost opština, imaju li ili ne novca za tako nešto. Najčešće nemaju, nemaju novca ni za pedagoške asistente, ovo je tek preveliki luksuz za opštinare bednih opština. Šalje se poruka i prosvetarima. Vama u provinciji ne treba deksikio i planeta sport, idite kod Kineza, mada i oni poskupeli :(
Znam da će biti i objašnjenje da je gospodin gradonačelnik sklopio dil sa navedenim prodajnim lancima ali jedino što odzvanja ostalima u Srbiji je da Beograd opet dobija a mi smo samo glupo biračko telo koje se oduševi kad im opština okreči školu ili im kupi neophodne projektore, ne za njih lično već za dobrobit nastave.
Kada budete opet pomislili kako je posao prosvetara lagan, neobavezan i opušten, setite se svoje dece, koja nisu iz Beograda i za koju ćete opet platiti knjige, koja su beogadskoj deci besplatno podeljne ili ako imate rođake sa decom u Beogradu, pa vam se ta deca budu hvalila kako su im dali da kupe nešto u deksiku, vi objasnite vašoj deci zašto njima niko nije dao ništa. A i sačekaće vas studiranje u istom tom Beogradu kome ćete kroz stanarine i sve ostalo opet donirati silne novce..
kod nas u MAXI dele novogodišnje paketiće zaposlenima sa decom.
Ne bi bio problem da su sadržaji isti.
Kako su stigli bodanske kasirice su izvrtele sve paketiće i zasebe izdvojile ine sa rafaelo kuglicama.
a ja...

svi oni skoknu do grada za 15-20min
nismo u Nevadi
Kosta, uzmi da tih 20 min voznje u jednom smjeru znaci 20-30 km, plus povratak kuci, onda dok odes u shoping mozda ces morati nesto jesti, piti...pomnozi sve Stojko..da li vrijedi za taj vaucer od 6 tisuca dinarjev toliko opterecenje na i onako siromasan kucni budzet napraviti?

И зато ко хоће да живи у Београду после промена.. “Плати бајо па клати!”

Ja bih se kao gradjanin koji nisam zaposlen u prosveti pre bunio zasto prosvetari uopste dobijaju vaucere za bilo sta, cime ih su zasluzili u odnosu na penzionera ili zaposlenog u nekom privatnom preduzecu? Glasom koji ce dati aktuelnim vlastima? Znaci poreskim novcem se svi bahate, cak i oni koji ih dobijaju na poklon po ko zna kom kriterijumu...

Школска деца у куловграду Брате, не радници у просвети. :ok:

Back