Operacija vena laserom

Pa to se podrazumeva, ljudskost i strucnost. U strucnosti postoje gradacije kao u svakom poslu, a nisam nicim nikoga uvredila od doktora niti osoblja time sto sam rekla da posle tretmana necu da imam posla vise sa njma ? Bas ce sad neki vrhunski hrurg kao dr Dragic da sedi sa mnom i cjaska a 10 njih ga ceka za operaciju.Imaju te emisije kao In magazin kod Sanje Marinkovic na Pinku pa neka tamo cjaskaju.
 
E,bas me nasmejaste. Vrhunski hirurg ne podrazumeva stancovanje operacija,kao na traci - otvoris,prepakujes,zatvoris. Sledeci!
Hvala Bogu da sam usled razlicitih zdravstvenih problema,nailazila upravo na te vrhunske hirurge koji su pre svega ljudi i nisu nestajali niti bili nedodirljivi,posle intervencija.
Caskanje je jedno,a razgovor o lecenju,briga o pacijentu, nesto drugo. Prvo je licni izbor i mogucnost,to ne procenjujem. Ovo drugo je naprosto nadogradnja strucnosti. Cisto da ne zbunimo ljude.
I zaista,zasto nam ne prenesete vasa iskustva posle operacije? Mislim da je to ono sto je ljudima ovde na forumu najvaznije.
 
Meni je dr. Srdjan Babic rešio venski ulkus. Ostali su me pravili budalom, slali me kod dermatologa i davali mi čarape. Niko nije imao vremena da me saslusa.
Onda sam po preporuci otišao ko dr Babica, saslušao me je, pregledao i dogovorili smo se za operaciju. Uradjen je laser glavne vene i laser vena koji su spojevi.Rana je zarasla za mesec dana posle intervencije. Sve je bilo kao sto je rekao. Treba se samo odluciti i otići kod pravog.
 
Da, ko nije imao ovo sto sam ja imao ne moze da sanja kroz sta sve moze proci. Sve ti pocne tako sto koza promeni boje, pocne da te svrbi i ti se poceses i napravis sebi ranu. Onda te posalji kod dermatologa, dobijes kreme i rana zaraste. Pa se otvori ponovo i tako u krug. Da ti ne spominjem bolove i koliko sam gaza promenio. Odnosno zivot mi se svodio na samo brigu o rani. Onda sam po preporuci otisao kod doktora Srdjana Babica. Uradio mi je kolor dopler arterija i vena pa mi je detaljno objasnio da je moj problem posledica venske bolesti i da se moj problem moze resiti jedino intervencijom. Jedva sam docekao taj dan. Vec nakon par dana rana je prestala da vlazi i postepeno se zatvarala. Za oko mesec i po dana je sve zaraslo i sada vise nemam problema. Cak je i koza skoro iste boje kao i ostatak noge. Covek se stvarno razume u svoj posao. Kad sam pricao sa kolegama i poznanicima skapirao sam da je jedan od najboljih vaskularnih hirurga i da je mnoge spasio muka. Hvala mu do neba. I sto je najvaznije, sve ti iskreno kaze, kod njega nema zavlacenja. I kako kaze tako bude. Idi kod njega ako imas problem, resice ti sigurno.
 
Za svaki respekt, ali doktor radi karotide, a ovde su tema vene ? Ne znam kako neko moze raditi uspesno na vise organa kad u danasnje vreme postoji toliko specijalizacija ? Taman smo ustanovili da ovo nije problem za dermatologe da zene ne lutaju a vi ubacujete vaskularne hirurge za arterije vrata ? Znam ljude koji su imali takva zacepljenja pa cu im sigurno reci za ovo bez daljnjeg. Medjutim za vene se ide kod flebologa, a ja sam rekla zasto preferiram dr Dragicev metod.
 
Nije mi jasno ko jos od lekara salje kod dermatologa zbog prosirenih vena i kapilara ?? Zar rana toliko dugo zarasta ?

Uz hirurge i dermatovenerolozi se bave tretmanom venskih, arterijskih i mešovitih ulkusa. Vaskularni hirurg se bavi definitivnim rešavanjem uzroka, a dermatolog se bavi toaletom i sprečavanjem daljih komplikacija, pre nego što se pacijent podvrgne hirurškoj intervenciji.

Uz promenu higijensko-dijetetskog režima, ne tako mali broj ulceracija se mnogim pacijentima dugo nije vraćao, uz zasluge dermatolozima. :)
 
Uz hirurge i dermatovenerolozi se bave tretmanom venskih, arterijskih i mešovitih ulkusa. Vaskularni hirurg se bavi definitivnim rešavanjem uzroka, a dermatolog se bavi toaletom i sprečavanjem daljih komplikacija, pre nego što se pacijent podvrgne hirurškoj intervenciji.

Uz promenu higijensko-dijetetskog režima, ne tako mali broj ulceracija se mnogim pacijentima dugo nije vraćao, uz zasluge dermatolozima. :)
Ne, dermatolog ne resava problem nego produzuje njegovo trajanje. To sto je meni dermatolog lecio mogao sam i sam, previjanje i promena nacina zivota.
Ako si imao ranu, znas o cemu pricam, a je imas idi resavaj je. Ako je nemas, onda se raspitaj.
Dermatolozi su ubedjeni da resavaju problem, u stvari ga odlazu.
Meni se rana jedino definitivno zatvorila posle intervencije dr Babica. I sve je bilo kako je rekao.
I sad mi objasni sto dermatolog ne bi uputio nekog sa ranom kod vaskularnog hirurga odmah, nego da se patis. Zar nije cilj definitivno resenje problema? A jel znas koliko vremena se potrosi na previjanje, koliko sam dao para za previjanje i lekove i koliko bolova sam podneo.
 
Jos jedan prilog o strucnosti i posvecenosti dr Srdjana Babica u sirem spektru.Kad je neko u svom poslu citavim srcem i umom uz pacijente.
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...ocPFeWILU87dfx--F122eIvcZJpL4s54j3YeP9eStipxI

dr. Babic je zaisigurno licnost dostojna divljenja, ali on kao asistent na fakulettu ne moze da ima bilo kakve veze i zasluge
za ove komplikovane operacije koje su tema u ovom clanku u Kuriru ;)
I zato bih te zamolila da obratis paznju na temu jer ovaj clanak ima veze sa srcanim oboljenjima, nikako sa
laserskom terapijom za vene.
 
Ne, dermatolog ne resava problem nego produzuje njegovo trajanje. To sto je meni dermatolog lecio mogao sam i sam, previjanje i promena nacina zivota.
Ako si imao ranu, znas o cemu pricam, a je imas idi resavaj je. Ako je nemas, onda se raspitaj.
Dermatolozi su ubedjeni da resavaju problem, u stvari ga odlazu.
Meni se rana jedino definitivno zatvorila posle intervencije dr Babica. I sve je bilo kako je rekao.
I sad mi objasni sto dermatolog ne bi uputio nekog sa ranom kod vaskularnog hirurga odmah, nego da se patis. Zar nije cilj definitivno resenje problema? A jel znas koliko vremena se potrosi na previjanje, koliko sam dao para za previjanje i lekove i koliko bolova sam podneo.

Zasto bi dermatolog produzavao muku nekome? Kod lecenja, operacija, intervencija bilo kakve vrste,
postoje neka pravila, boljih za sada nema, pa onda moraju i pacijenti, a i lekari da ih postuju.

Kad se bude doslo do novih saznanja, menjace ih, ali za sada je ovako kako crossing over kaze.
 
To je pitanje jasnosti indikacija i organizacije zdravstvenog sistema, što ovde nije tema. ;)
Tema je laserska operacija vena. Neko se operise sto mu je noga kvrgava a ja sto sam imao ranu. Kakve veze ima organizacija zdravstvenog sistema?
Mislim da ima vise sa skolom i medicinskim obrazovanjem.
Da sam otisao ranije kod Dr Srdjana Babica laksi bi mi bio zivot.
Ne oktivljujem ja ove pre njega, nego mi je zao sto nisam dosao ranije kod njega. Covek zna posao.
 
Tema je laserska operacija vena. Neko se operise sto mu je noga kvrgava a ja sto sam imao ranu. Kakve veze ima organizacija zdravstvenog sistema?
Mislim da ima vise sa skolom i medicinskim obrazovanjem.
Da sam otisao ranije kod Dr Srdjana Babica laksi bi mi bio zivot.
Ne oktivljujem ja ove pre njega, nego mi je zao sto nisam dosao ranije kod njega. Covek zna posao.
Ali nisi otisao, imao si problema, a tema "organizacija zdravstva" i ne samo u Srbiji
ima neki svoj tok i sistem i zato si prolazio muke za koje kazes da si ih imao.
 
Zasto bi dermatolog produzavao muku nekome? Kod lecenja, operacija, intervencija bilo kakve vrste,
postoje neka pravila, boljih za sada nema, pa onda moraju i pacijenti, a i lekari da ih postuju.

Kad se bude doslo do novih saznanja, menjace ih, ali za sada je ovako kako crossing over kaze.
Ja ne okrivljujem nikoga. Samo mi je zao sti nisam ranije resio problem. Neko je mogao da me uputi. A valjda ce moje iskustvo nekom pomoci.
 
Ja ne okrivljujem nikoga. Samo mi je zao sti nisam ranije resio problem. Neko je mogao da me uputi. A valjda ce moje iskustvo nekom pomoci.
Ima neka poslovica u srpskom da je posle nekih stvari svako pametniji, ali veruj mi da to svaki covek i ne samo
zbog neke bolesti zna i moze da kaze. Budi srecan sto se sve nekako zavrsilo, tumaranja po lekarima ima svuda,
dobro je da pisete ovde o svojim iskustvima.
 
dr. Babic je zaisigurno licnost dostojna divljenja, ali on kao asistent na fakulettu ne moze da ima bilo kakve veze i zasluge
za ove komplikovane operacije koje su tema u ovom clanku u Kuriru ;)
I zato bih te zamolila da obratis paznju na temu jer ovaj clanak ima veze sa srcanim oboljenjima, nikako sa
laserskom terapijom za vene.
Da,pojasnim,dr Srdjan Babic je ne samo asistent na fakultetu (ko je izvukao pogresnu konotaciju iz ovog teksta),vec upravu na celu tima koji je radili ovo istrazivanje i nacine lecenja obojenja kariotida,kao mogucnost sprecavanja mozdanog udara.A prilog sam navela kao jos jedan pokazatelj strucnosti doktora u lecenju arterija i vena.Jer,covek koji se svakodnevno srece sa raznim vrstama oboljenja istih dakako da ima mnogo vise iskustva,mogucnosti da sire sagleda oboljenja,nego neko ko se specijalizovao u samo jednoj oblasti i bavi se iskljucivo njom.Doktor Babic radi itekako komplikovane operacije arterija i vena,na IKVB Dedinje,vrlo uspesno.
Ovim ne omalovazavam niciju specijalnost,daleko od toga,samo dajem prednost detaljnijem pristupu.I razlog vise za konsultaciju sa njim.Sto naravno,nikako ne nipodastava strucnost bilo kog drugog vaskularnog hirurga.Ponovicu,po ne znam koji put,ovo je moje licno iskustvo,a prenosim ga samo sa namerom da pomogne nekome,ako zeli.
 
Tema je laserska operacija vena. Neko se operise sto mu je noga kvrgava a ja sto sam imao ranu. Kakve veze ima organizacija zdravstvenog sistema?
Mislim da ima vise sa skolom i medicinskim obrazovanjem.
Da sam otisao ranije kod Dr Srdjana Babica laksi bi mi bio zivot.
Ne oktivljujem ja ove pre njega, nego mi je zao sto nisam dosao ranije kod njega. Covek zna posao.
Potpuno te razumem Alene,bila sam u situaciji da me doktorka opste prakse slala na koznu kliniku,radi vena.Takva je procedura rece.Nisam otisla jer mi nije bilo jasno sta cu tamo,za vene.Potom sam pola godine provela na kontrolama kod vaskularnog hirurga na Zvezdari koji mi je preporucio carape.Posle sest meseci me je poslao na uz vena.Otisla sam privatno da ga uradim i zena se zgranula kad je videla moje noge.prvo pitanje joj je bilo - " Jao,da li je vas neko uputio na operaciju vena"? Rekoh da nije.Zaista nije.Ona mi je preporucila da odem na konsultaciju kod dr Babica,obavezno. Covek je sa vrata,pogledavsi me,i pre pregleda opisao moje stanje (znate kako je kad vam kaze da vena moze da pukne?) i potom me operisao.Da ne detaljisem,pisala sam vec o tome.I meni je tada bilo u glavi - kud ne dodjoh pre.No,svako zasto ima zato,tako da budimo srecni sto smo dosli do sjajnog strucnjaka. :)
 
Nasla sam snimak dr Dragiceve operacije vena uzivo kad je izvodio operaciju drzao predavanja ruskim i kazahstanskim hirurzima i kojima vec sve koliko imaju tamo drzava. Lepo se vidi da krvi nema da je pacijent budan znaci lokalna anestezija.Na fejsu ga opet grle ti pacijenti. Po meni je on profesor !

 
Sandra-tetkice ovo ti je totalna glupost sto si postavila. Ocigledno da ovoj zeni ili sta je vec nije ni trebala operacija. Svi mi kojima su operisane vene znamo da ih hirurg obelezi pre intervencije a ovde bas nesto preterano i ne vidim. Tako da na ovaj nacin samo kompromitujes ovog coveka.
 
Dok zna bre kako to ide pa kad je 8000 njih operisao moze vec zmurecjki da radi.:D Dobro je da si stavila ovo seko.
Uzgred jeste vi cule za bas gitaru sa pragovima i bez? Majstori sviraju one bez pragova. Nista im nije obelezeno a tonovi se jasno cuju. Ona s pragovima je za amatere. :garavisokak:
 
Sta pises covece, pa ovde je rec o ljudskim zivotima i sudbinama, da tebe ili tvoju sestru Sandru Tetkicu neko operise zmurecki. Zezate se sa ozbiljnim stvarima.
I ko si ti da iznosis misljenja? Samo avatar ti govori o tebi.Jesi li se operisao ili samo reklamiras? Da neko napravi glupost zbog tvog lupetanja.
 

Back
Top