Operacija Hladnjača

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači na Kosovu je bilo 91. 10000000 šiptara...kako to da vas sada ima samo milion i po?

српски злочинци су их масакрирали све док нису дошли ослободиоци ОВК,шиптарски партизани, који су потпуно разбили српску ратну машинерију :sanke:
 
Jel' bi mi neko objasnio zasto bi se iko hebavao da ih stavlja u deep freeze pred zakopavanje?

Da budu sto vise taze za ekshumaciju ili...?

Najozbiljnije, ako je neko vec prevezao leseve cak sa Kosova, zasto ih onda ne potopise u kiselinu il' ne ugradise u neki kamen-temeljac.

Ako je nekome cela ta prica logicna, onda treba ozbiljno da se zabrine za svoje mentalno zdravlje.
 
ispovest vozača hladnjače:
Mrtvi putuju...
Grobnice su kopavane i zatrpavane u tajnosti, sve u nadi da se nikada neće otkriti. Nekoga je bilo sramota – ili strah; neki, pak, nisu hteli da ćute jer im je stid bio jači od straha. Nikola, čovek iz ove priče, nije hteo da ćuti.....


Da li je uhapšen taj vozač hladnjače?Njegovo ime i prezime?


Dobro.Sad razmisli o cinjenicama, kao sto je cinjenica da je Draza Mihailovic streljao cetiri svoja oficira jer su naredili ubijanje muslimanskog zivlja u blizini Foce, '42.
Razmisli i o odnosu prema neprijatelju koji je srpska vojska imala u balkanskim i Prvom svetskom ratu.
Razmisli i o cinjenici da su termini koristeni da opisu srpsku vojsku u to vreme bili ''casno'', ''herojsko'', idealisticko'', ''rodoljubno'', itd.
Takav ugled smo imali sve do Srebrenice.

Nadam se da se zezas.[/QUOTE)

Ne ja sam Srbin - Svetosavac!!!

i sta kazes na ovo?:

RAČUN SA DETALJIMA: U sredu 30. maja, Dušan Mihajlović obaveštava poslanike Skupštine Srbije – povodom radikalske optužbe da je slučaj izmišljen – kako je u hladnjači izvučenoj iz Dunava bilo 86 leševa i da policija ima "mnogo indicija da, nažalost, sličnih slučajeva ima na drugim mestima". Uoči novog Dana policije, u subotu 2. juna, Dragan Karleuša posredstvom RTS-a objavljuje: "Znamo gde se nalaze sahranjeni leševi, odnosno mi pretpostavljamo da se na tom mestu nalaze baš ti leševi. Predstoji priprema za ekshumaciju. U razgovoru sa nekoliko bitnih činilaca, ljudi sa lica mesta, kada su se oni otvorili, mi smo saznali da postoje fotografije, ali to nama nije bilo predočeno, kasnije smo to dobili. O svemu do čega budemo došli javnost će biti blagovremeno obaveštena." Istog dana Dušan Mihajlović u izjavi za Radio Beograd kaže: "Znamo mesto gde su pokopani i gde su pokušani da se unište tragovi. Započeli smo ekshumaciju tih leševa... Vidimo da se ne radi samo o ovoj hladnjači, nego da u tim masovnim grobnicama ima i više nego što je bilo u toj hladnjači izvađenoj iz Dunava
Sreten Lukić prvo je izbegao/odložio odgovor na direktno postavljeno pitanje, da bi naknadno, u utorak popodne, izjavio kako kao koordinator štaba MUP-a za Kosovo i Metohiju nije znao za "slučaj hladnjača". Po njemu, policija je u vreme bombardovanja morala da se potčinjava vojsci; ta izjava nema veze sa hladnjačom kod Tekije, budući da je ona u Dunav potopljena pre početka bombardovanja. Igra prebacivanja odgovornosti sa policije na vojsku – uključujući istovremenu poruku Dušana Mihajlovića novinarima da zaključke o eventualnoj umešanosti vojnog vrha mogu da donesu sami "ako pogledaju ko je učestvovao u oružanim aktivnostima na Kosovu" – počinje da liči na onu metaforu o piletu i kučini, a cela operacija razotkrivanja zločina, koja je uzdrmala domaću javnost i izazvala veliku pažnju svetskih medija, pretvara se u još jednu mučnu priču o ovdašnjoj, "srpskoj" traljavosti i u prikrivanju i u razotkrivanju zločina.

Dragan Vitomirović,bivši policajac,sada penzioner,izdavač i glavni urednik "Timočke revije",direktor Radioi Zaječara,član "Nove Demokratije" Dušana Mihajlovića,u svom listu ojavio je opsežan tekst o kamionu hladnjači,izvađenoj iz Dunava.Iako se događaj desio 1999. upravo 2001. izlazi tekst u kome je do detalja opisana operacija veđenja,a cela priča završava se tvrdnjom da je neko iz vrha države to proglasio državnom tajnom i da se sve stavi ad akta.
Na svom svedočenju 3.9.2002.godine u Hagu,tadašnji načelnik SUP-a Bor,sada u penziji,izjavio je da za ovaj predmet nije određen kvalifikativ "državna tajna"
 
da,da. ispitali ste "teroriste".
i da ti kazem::rtfm: narod pamti.za svakog u ovom gradu se tachno zna,ko je sta uradio u tom zatvoru i to vrlo tacno:ime i prezime.

Ne ne znate.

Znamo i mi............imamo spisak........doduse sve se znalo........priznanje nije ni bilo potrbno........eh sta ti je srpska murija........brza i pedantna.

I da ti kazem jedno.........povracao sam na svakih 15 minuta..........dok se nisam navikao.
 
Ne ne znate.

Znamo i mi............imamo spisak........doduse sve se znalo........priznanje nije ni bilo potrbno........eh sta ti je srpska murija........brza i pedantna.

I da ti kazem jedno.........povracao sam na svakih 15 minuta..........dok se nisam navikao.

ne verujem da si povrachao.djelatima kao shto si ti se ne povracha.krvopija je ravan dzavolu a dzavolu nikada dosta ...........nek ti je Bog u pomochi,shto sumnjam zato z:poz:u pakao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top