Ono kad baš voliš fotoaparate...

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.771
Profesionalni fotograf Ravi Hongal angažovao je dizajnersku kompaniju da svojoj porodici izgradi džinovsku kuću koja izgleda kao kamera.

Izgradnja kuće, koja se nalazi u Šastri Nagaru, Belgaum, Karnataka, Indija, trajala je dve godine, a koštala je otprilike 7,5 miliona indijskih rupija (102.500 dolara).

Prikladno nazvan „Klik“, dom ima tri sprata, od kojih je svaki posvećen trojici sinova Ravija i supruge Kripe — Canon, Nikon i Epson.

1710957343209.png
 
Rođen u malom gradu u okrugu Belgaum, Karnataka, Indija, Hongalova ljubav prema fotografiji počela je rano — imao je samo 13 godina kada je počeo da prati svog rođaka fotografa Mahadeva kao senka da nauči trikove zanata.

„Kada sam ušao u mračnu sobu u kojoj bi moj rođak provodio sate razvijajući fotografije, bila je to ljubav na prvi pogled“, rekao je za Insajder. „Uvek sam bio fasciniran činjenicom da tako mali uređaj može da uhvati trenutak i da ga razvije u sećanje koje će trajati ceo život. Bilo je zadivljujuće.“

Na kraju je osnovao sopstveni foto studio u Belgaumu i oženio se Kripom, koja je takođe strastvena prema fotografiji, prema Hongalu - toliko da su, kada je zatrudnela sa njihovim prvim detetom, odlučili da ga nazovu Canon.

1710957692360.png
 
Pre 10 godina, Hongal je odlučio da svojoj porodici izgradi dom u obliku kamere, ali je bilo potrebno osam godina da dođe do novca za nastavak projekta.

Godine 2018. konačno je video da njegova vizija postaje stvarnost kada je angažovao Kei Concepts Interiors, arhitektonsku firmu sa sedištem u Bangaloru, da dizajnira svoj dom iz snova.

1710957782169.png
 
Mislim da nam nisi preneo versto do kraja, ne procitah da li je zaljubljenik u film ili digital fotografiju.

Te stoga odakle u prici Epson sa Canon i Nikon fotoaparatima? Svaki pravi ljubitelj Canon fotoaparata preferira Canon foto printere ili skenere filma, Epson mu dodje kao da si na margarin (umesto domace svinjske masti) posuo alevu papriku.
 
Profesionalni fotograf Ravi Hongal angažovao je dizajnersku kompaniju da svojoj porodici izgradi džinovsku kuću koja izgleda kao kamera.

Izgradnja kuće, koja se nalazi u Šastri Nagaru, Belgaum, Karnataka, Indija, trajala je dve godine, a koštala je otprilike 7,5 miliona indijskih rupija (102.500 dolara).

Prikladno nazvan „Klik“, dom ima tri sprata, od kojih je svaki posvećen trojici sinova Ravija i supruge Kripe — Canon, Nikon i Epson.


Pogledajte prilog 1517879
Iz nepoznatog razloga mi se ovo zapravo dopada.
Pitam se kako bi moj otac izveo da nam kuća izgleda kao gramofon!
Mora da bi izabrao onaj analogni sa "tubicom"... Well, eto ideje, a da li je izvodljiva ili ne, ostaje da vidimo!
Mogla bih da pitam AI kako razume termin "kuća gramofon".
 

Back
Top