Ono kad pustiš da otac da ime detetu...

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.486
Osama Vinladen je 22-godišnji fudbaler iz peruanske prve lige koji je više bio na naslovnim stranicama zbog svog kontroverznog imena nego zbog profesionalne karijere.

Ime Osame Vinladena Himeneza Lopeza prvi put je podiglo obrve u njegovoj rodnoj zemlji Peruu 2017. godine, kada je pozvan da bude deo U-15 (do 15 godina) tima južnoameričke zemlje. Za profesionalni fudbalski klub je debitovao 2018. godine, kada je potpisao ugovor sa drugoligašem Union Comercio.

Prošle godine klub je dospeo u prvu ligu Perua, a Osama se ponovo našao u vestima zbog svog imena. Uprkos strašnoj reputaciji svog imenjaka, mladi fudbaler je uvek govorio da nema problema sa tim, dodajući da se njegov brat zove Sadam Husein, a da je otac želeo da trećem sinu da ime Džordž Buš. Nije dobio priliku, jer se ispostavilo da je njegovo treće dete devojčica.

1712859615437.png

:)

Mladi fudbaler priznaje da je bilo trenutaka kada je želeo da promeni ime, ali je sada to preboleo i samo prihvata činjenicu da ima neobično ime. Oseća da postoji mnogo više u osobi od njenog imena i nada se da ljudi to razumeju.

„Mislim da u Peruu postoji i osoba po imenu Hitler“, rekao je Osama Vinladen. „Isus je spasao svet i ima Isusa koji čine zlo. Pošto postoji Osama koji je ubijao ljude, mislim da ne mora postojati zakon o imenu."

Imam spremna imena za decu oba pola koju možda nikad neću imati.
Nikakav muž ili kum neće imati udela u tome.
Volim svoje ime, prihvatila sam ga, ali mi ga je birao kum-nekako neosetljivo, pa kroz svet putujem sa nadimkom... dok je majka imala mnogo bolje i univerzalnije ideje!
E, pa, u tom smislu volim jer se žene više pitaju danas nego ikad.

Da vrate zemlju indijancima i uniste sataniste,otplate odstetu svima gde su izazvali ratove
Nikad to neće biti.
Natives su u "rezervatima" i ostaće zauvek.
Jednostavno, taj deo čovečanstva nije dorastao ikakvoj milosti za nekog ko im nije ništa, kao što je i ovde to, minijaturna slika-ako nisi u SNS-u ili u srodstvu, nemoj mnogo da se nadaš.
Protiv AV nemam mnogo da kažem, čak ga i simpatišem po mnogo pitanja, ali... ta umreženost, ta simbioza, ogromna potreba da se pripada nečemu ako zamišljamo da živimo kvalitetno-to je ono što je vredno samo mog prezira, ničeg više.

Poslednja izmena:
Imam spremna imena za decu oba pola koju možda nikad neću imati.
Nikakav muž ili kum neće imati udela u tome.
Volim svoje ime, prihvatila sam ga, ali mi ga je birao kum-nekako neosetljivo, pa kroz svet putujem sa nadimkom... dok je majka imala mnogo bolje i univerzalnije ideje!
E, pa, u tom smislu volim jer se žene više pitaju danas nego ikad.

... има да буде син Бенетон !!!

Back