Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi smo uz Lili i tebe!!!!
Kad budes imala vremena,ako hoces,posalji mi na pp koliko te kosta lek,put i sve oko toga,zamolila me prijateljica koja je operisana kad i ja ali joj se trista cudesa iskomplikovalo od tada.
Kiss tebi i samo napred,drzim fige iz sve snage!!!

Bolje da pisem ovde,mozda ce jos nekoga zanimati.Za put treba oko 1000E.Vidotoks se tamo uhvati oko 180-190E(a u Tirani je 145E),bocica za 30-40 dana lecenja.Taj Vimang(tecnost i mast-jako dobri za podsticaj imuniteta)su jeftini,a mog glavni adut Eskozul u jacem izdanju uzecu kod alternativca,za 3 meseca i obecala sam donaciju 200E.Smestaj i hrana nisu skupi,tu su i autobusi,taxi itd...Za ovih osam dana i raznim lekovima za 3 meseca potrosicu oko 2000E.
 
Bolje da pisem ovde,mozda ce jos nekoga zanimati.Za put treba oko 1000E.Vidotoks se tamo uhvati oko 180-190E(a u Tirani je 145E),bocica za 30-40 dana lecenja.Taj Vimang(tecnost i mast-jako dobri za podsticaj imuniteta)su jeftini,a mog glavni adut Eskozul u jacem izdanju uzecu kod alternativca,za 3 meseca i obecala sam donaciju 200E.Smestaj i hrana nisu skupi,tu su i autobusi,taxi itd...Za ovih osam dana i raznim lekovima za 3 meseca potrosicu oko 2000E.

Pa to podnosljivo. Ja citala ne nekom Hrvatskom Forumu neka veca para. Istina, pominjali su neku vakcinu koju jednu prime tamo, a pet nose kuci, pa primaju u ramena i guzu ....
 
Драги моји,
најпре да вам се свима извиним на мало подужем посту. Једноставно желим да дам одушка себи, да се мало изјадам. Ако неко од вас не жели да чита - не мора и не замерам.
Оперисан је у септембру прошле године, канцер дебелог црева, и кренуо је да се сасвим лепо опоравља. Сви налази су му били добри, тумор маркери ок. Заиста смо веровали да је све то иза нас. Кад су долазили код нас, био је почео лепо да једе, чак би после шетње тражио да му направим сендвич. Уживао је са своје две унуке. И онда је одједном почео да се поново жали да га стомак надима, да не може да једе, да не може да се празни. Али, сви налази и даље добри, само су на скенеру пронашли неке "израслине" у цревима. Кад су долазили овде, на консултације око хемотерапије, речено им је да се јави хирургу који га је оперисао. 1. априла су били код нас, изиграо се са унукицама, иако ни тад није био добро (за тих неколико дана код нас, појео је само једно парче пите!) Сутрадан отишли у болницу, те ноћи га пребацили у шок-собу, и још увек је тамо.
Стање му је из дана у дан све горе. Кад су му пре десетак дана поново урадили скенер, да би видели да ли да га шаљу на дијализу (јер је кератин, нешто повезано са бубрезима, повећано) саопштили су да је све метастазирало!
Сад за празнике смо били код њих, да и мами мало улепшамо дане, да се и она изигра са унукицама, али и ја да га видим. Ја сам била шокирана кад сам га видела. Он жут (и билирубин је повећан, и то дупло од горње границе!). Два дана је био "добро", лепо је причао, свестан себе и окружења. Али, јуче... Он није знао за себе. Навалио да устане, па чак и почео да устаје, открио се, потпуно заборављајући да је го. Кад смо полазиле он је рекао "ви сад идете, ја остајем потпуно сам, они ће ме закључати у собу".
Доктор који је шеф шок-собе нам је рекао да се спремимо на најгоре. Значи - лекари су га већ отписали. Мама се сад не усуђује ни да позове болницу, а мени је најтеже што је она остала сама (и она је, како ми се чини, изгубила наду)!
Шта рећи?!?
Жалосно је што сад, кад би требало да уживају у пензијици, у унукицама, снашло их је то што их је снашло, а ја сам апсолутно немоћна!

Pre 6 meseci sam prosla kroz slicno... Drzi se i starno ako mozes budi s njim! U slucaju moje rodjake, od trenutka otkrivanja metastaza, i kada doktori nisu hteli (mogli) da urade bilo sta jer su videli da nema pomoci, nije proslo ni mesec dana, a i tih mesec dana je bilo vise vegetiranje nego zivot... Tuzno... Budi jaka najvise zbog mame... njoj sada treba naveca podrska...
 
bikilix-e,bas si nam se namucila:zper:Super slike!Sad da drzimo palceve nasoj lilihip iz sve snage!
Ja se spremam,mada sam juce potrosila ceo dan na spavanje-primam neke antibiotike,pa juce dobih alergiju,onda sinopen u venu i ceo dan ko pijana kokoska.Danas sam zavrsila kupovinu poklona za cerkice od tipa na Havani koji ce me voziti,znam da tamo malo sta imaju pa zelim da obradujem decu bluzicama i igrackama.Ponecu i slatikise za njih i decu koju budem usput sretala.
Sledi pakovanje i u subotu-za Beograd!

Srecno Vesna! Bice sve OK. Divno sto nosite pokloncice tamo. Sigurno ce se obradovati i znacice im. Ja uvek nosim slatkise a sva sredstva za licnu higijenu koja ponesem ostavim jer te stvari su njima jako skupe. Znam da ljudi nose i staru gardarobu, oni su vrlo srecni i zahvalni... Ne kukaju nikada (bar moje iskustvo)... ali su zahvalni za svaku sitnicu koju im pruzis.
 
GEDC3541-1.jpg
[/IMG]
Samo za tebe drugarice,crno pivce u Karlovim Varima:zag:
koka kola?
 
Bolje da pisem ovde,mozda ce jos nekoga zanimati.Za put treba oko 1000E.Vidotoks se tamo uhvati oko 180-190E(a u Tirani je 145E),bocica za 30-40 dana lecenja.Taj Vimang(tecnost i mast-jako dobri za podsticaj imuniteta)su jeftini,a mog glavni adut Eskozul u jacem izdanju uzecu kod alternativca,za 3 meseca i obecala sam donaciju 200E.Smestaj i hrana nisu skupi,tu su i autobusi,taxi itd...Za ovih osam dana i raznim lekovima za 3 meseca potrosicu oko 2000E.
Hvala puno,odmah joj javljam.
 
Devojke, ako se bidete čuli sa lilihip,pozdravite je puno,puno i od mene ili neka mi neko pošalje na pp njen broj da joj neku porukicu ohrabrenja pošaljem,kad već ne mogu u posjetu da joj odem!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top