Oni dolaze ....!!!

SETI objavljuje, da su pomoću HAARP sistema lociranog na Aljasci zapazili 3 ogromna svemirska broda koji idu ka nama i da će u decembru 2012 stici do nas. Jedan brod je oko 240 kilometara sirine, a druga dva su manja.
Brodovi su trenutno iza Plutoove orbite i biće vidljivi optickim teleskopima posto udu u Marsovu orbitu.

U koliko je ovo tačno,postavlja se par pitanja..?
Dolaze li da nas nauče nečemu ?
Dolaze li da nas potamane ?
Dolaze li da nas poručaju ?
Možda hoće i da se druže sa nama ?

Ali zar zemlja neće da eksplodira, ili šta već, 2012? Dojavite im da požure.
 
SETI objavljuje, da su pomoću HAARP sistema lociranog na Aljasci zapazili 3 ogromna svemirska broda koji idu ka nama i da će u decembru 2012 stici do nas. Jedan brod je oko 240 kilometara sirine, a druga dva su manja.
Brodovi su trenutno iza Plutoove orbite i biće vidljivi optickim teleskopima posto udu u Marsovu orbitu.

U koliko je ovo tačno,postavlja se par pitanja..?
Dolaze li da nas nauče nečemu ?
Dolaze li da nas potamane ?
Dolaze li da nas poručaju ?
Možda hoće i da se druže sa nama ?

Ma to dolazi moja veza na razmjenu robe!
Ja njima hashis, oni meni zljut! :D
 
SETI objavljuje, da su pomoću HAARP sistema lociranog na Aljasci zapazili 3 ogromna svemirska broda koji idu ka nama i da će u decembru 2012 stici do nas. Jedan brod je oko 240 kilometara sirine, a druga dva su manja.
Brodovi su trenutno iza Plutoove orbite i biće vidljivi optickim teleskopima posto udu u Marsovu orbitu.

U koliko je ovo tačno,postavlja se par pitanja..?
Dolaze li da nas nauče nečemu ?
Dolaze li da nas potamane ?
Dolaze li da nas poručaju ?
Možda hoće i da se druže sa nama ?

Neko vidi bijele slonove, neko letece tanjire!
 
Hmm, da kazem da je moj cale video NLO.

Moj rodjendan je 18.05., a to je bilo par dana kasnije, recimo 24.05. Ne secam se tacno godine (a cale sad spava), recimo 2001-2003.

NLO se kretao iznad oblaka (kojih je bilo malo), imao je tri okrugla svetla zuckaste boje, na po 120 stepeni u krugu.
Isao je dosta brzo i bez zvuka od juga ka severu, iznad Zrenjanina. To je trajalo oko dve sekunde, i ko nije gledao gore - nije ni video.

Par dana posle toga je bila reklama na TVu za taj dogadjaj, novine tipa Trece OKO.
Iz reklame se secam da je npr. coban video par ljudi da ulaze u NLO, recimo.
Koliko se secam, coban je iz Melenaca, ili Sombora, u svakom slucaju severno od ZR.

Ima neko te novine? Seca li se neko toga?

Ili je to bilo 22.05. a novine su se reklamirale 24. zaboravio sam.
 
Poslednja izmena:
Ja bar mislim da sam video NLO.Imao sam tad 5 godina i sasvim slučano sam pogledao u nebo(nemam pojma šta me je nateralo) i nešto je prošlo.Ali to je bio delić sekunde,možda i manje od tog.Milion puta sam taj trenutak premotao u glavi ali i dalje ne znam da li je to bio meteor koji je sagorevao u atmosferi ili NLO.Znam da nije bilo nikakvog zvuka i da je to bilo veće od zvezde.
 
Posto vidim da se ovde stalno ukrstaju koplja oko toga da li su vanzemaljci vec posetili Zemlju, ili ne, zeleo bih da dam sovj doprinos tom vidjenju.

Ako se setite vec legendarne jednacine Karla Segana iz "kosmosa" koja u zavisnosti od raznih parametara procenjuje koliko bi moglo razvijenih civilizacija biti u nasoj galaksiji, videcete da je od vremena kada je sama jednacina postavljena proslo dosta vremena koje je promenilo neke okolnosti iz same jednacine.
Naime poslednja stavka jednacine je bila moguci vremenski period visokorazvijene civilizacije, za koju Segan nije imao dogovor.
Vreme pisanje jednacine je bilo sumorno vreme hladnog rata, te su se procene moguceg samounistenja civilizacije kretale od veoma pesimisticnih posle kojeg bi rezultat bio najvise 20 visokorazvijenih civilizacija u nasoj galaksiji, do relativni pesimisticnih koja je procenjivala da samo JEDNA od sto civilizacija nece unistiti samu sebe , i sto je donosilo rezultat od ogromnog borja visokorazvijenih civilizacija, da bi prakticno postojala po jedna takva na svakih dvadesetak svetlosnih godina.

E, sad......Posto smo pregurali taj hladni rat, i posto je postalo manje-vise jasno da je taj koeficijent cak dosta povoljniji od 1%, objasnite mi zasto mi vec ne znamo za te civilizacije?
Nasa civilizacija se prvi put javila jos 1936.g(kako je to lepo opisano u filmu "Kontakt"), i do sada smo odavno trebali dobiti i odgovor.
Ili posetu neke visokorazvijene civilizacije......Cak bih rekao da ako NISU tu, medju nama, da je to prilicno sumorno, i da moze da znaci samo jedno, a to je da svaki civilizacijski razvoj na kraju unisti tu civilizaciju.
E, sad..........Civilizacije koje su vec tu, su toliko naprednije od nas, da njihov odnos prema nama moze biti posmatran kao nas odnos prema mravima recimo,ukljucujuci i njihovu grizu savesti zbog bilo cega sto bi nam uradili.
A nase mogucnosti da bilo sta sprecimo, bi bile jednake mogucnostima mrava....
Tako da je sa naseg stanovista apsolutno nevazno sta mi hocemo ili zelimo ako su oni tu......


Takodje, sasvim je neverovatno da jedna planeta u istom stanistu, ima dve inteligentne vrste(kao sto pricaju o retpilima)...Ljudi su medjusobno tokom istorije istrebljivali jedni druge, istrebljivali neandertalce, istrebljivali druge zivotinjske vrste, te bi bilo sasvim neverovatno da koegzistiraju sa nekom drugom inteligentnoim vrstom, na bilo koji nacin..........A kako ista sredina, isti uslovi, kao rezultat daju sasvim slicne osobine, te bi i osobine te "druge" inteligencije" bile sasvim slicne...
 
Ja mislim da su ti reptili jedan od vecih idiotizama....

Ali, mislim da su vanzemaljci posetili Zemlju u proslosti.

I mislim da se to ZNA, ali ne zna javnost.

To saznanje, ako bi se dalo javnosti, imalo bi veoma, veoma visoku cenu i zato je bolje da se nikada ne sazna.

Ili bar do momenta kada ce ljudska vrsta moci da PODNESE to saznanje.
 
Нису нас контактирали због тога што ми нисмо спремни на тај корак. Нисмо још постали цивилизација класе 1. Мада смо близу.
 
Posto vidim da se ovde stalno ukrstaju koplja oko toga da li su vanzemaljci vec posetili Zemlju, ili ne, zeleo bih da dam sovj doprinos tom vidjenju.

Ako se setite vec legendarne jednacine Karla Segana iz "kosmosa" koja u zavisnosti od raznih parametara procenjuje koliko bi moglo razvijenih civilizacija biti u nasoj galaksiji, videcete da je od vremena kada je sama jednacina postavljena proslo dosta vremena koje je promenilo neke okolnosti iz same jednacine.
Naime poslednja stavka jednacine je bila moguci vremenski period visokorazvijene civilizacije, za koju Segan nije imao dogovor.
Vreme pisanje jednacine je bilo sumorno vreme hladnog rata, te su se procene moguceg samounistenja civilizacije kretale od veoma pesimisticnih posle kojeg bi rezultat bio najvise 20 visokorazvijenih civilizacija u nasoj galaksiji, do relativni pesimisticnih koja je procenjivala da samo JEDNA od sto civilizacija nece unistiti samu sebe , i sto je donosilo rezultat od ogromnog borja visokorazvijenih civilizacija, da bi prakticno postojala po jedna takva na svakih dvadesetak svetlosnih godina.

...

Nije jednacina Carl Sagana vec Darke-ova Jednacina...
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Drake_equation?wasRedirected=true
 
Hmm, da kazem da je moj cale video NLO.

Moj rodjendan je 18.05., a to je bilo par dana kasnije, recimo 24.05. Ne secam se tacno godine (a cale sad spava), recimo 2001-2003.

NLO se kretao iznad oblaka (kojih je bilo malo), imao je tri okrugla svetla zuckaste boje, na po 120 stepeni u krugu.
Isao je dosta brzo i bez zvuka od juga ka severu, iznad Zrenjanina. To je trajalo oko dve sekunde, i ko nije gledao gore - nije ni video.

Par dana posle toga je bila reklama na TVu za taj dogadjaj, novine tipa Trece OKO.
Iz reklame se secam da je npr. coban video par ljudi da ulaze u NLO, recimo.
Koliko se secam, coban je iz Melenaca, ili Sombora, u svakom slucaju severno od ZR.

Ima neko te novine? Seca li se neko toga?

Ili je to bilo 22.05. a novine su se reklamirale 24. zaboravio sam.

Vidio sam i ja nesto slicno, ali to sto sam vidio ne znaci da je vanzemaljsko, jer i ljudi tajne poslove rade.
 
Ok je , ti si u pravu.
Ja sam se prvi put sa njom sreo kroz Seganovu knjigu "Kosmos", pricam po secanju, i nemam vremena svaki cas guglati da bih pokazao nesto sasvikm nebitno.....I manje je bitno cija je, jer je to teranje maka na konac, od same poente price.....

Drugi bi mozda bili zahvalni sto ih je neko ispravio a ne odmah zauzeli gard i napadali " sagovornika " jer je ukazao na gresku. Uoatalom ne vidim zasto se ljutis, zamisli da si rekao da je knjigu Na Drini Cuprija napiao Crnjanski a ja te ispravio i rekao nije nego Andric... Sta ima lose u tome kada sagovorniku ukazrmes na gresku?
 
Иначе, мало озбиљније, било би овако:
а) Нека или неке цивилизације узимају у обзир све колико толико интересантне планете и посећују их. Наравно и ми смо ту!
б)Већ око нешто преко 100 година емитујемо радио сигнале у свемир(наравно реч је о неусмереној емисији, али ипак...)што значи да је све у пречнику од 200 светлосних година свесно нашег присустве. Нека цивилизација у том домену која је развијенија од наше лако би нас регистровала и лоцирала.
 
Иначе, мало озбиљније, било би овако:
а) Нека или неке цивилизације узимају у обзир све колико толико интересантне планете и посећују их. Наравно и ми смо ту!
б)Већ око нешто преко 100 година емитујемо радио сигнале у свемир(наравно реч је о неусмереној емисији, али ипак...)што значи да је све у пречнику од 200 светлосних година свесно нашег присустве. Нека цивилизација у том домену која је развијенија од наше лако би нас регистровала и лоцирала.

Pod uslovom da se na 100 svetlosnih godina od zemlje nalazi dovoljno razvijena civilizacija da nam posalje odgovor koji ce stici brze nego sto je nasa poruka tamo putovala, tj ako su sposobni za komunikaciju koja se odvija brze od brzine svetlosti. Ako nije sposobna, kako znas da recimo na 70 svetlosnih godina od nas nema neka civilizacija koja je pre 30god poslala odgovor? Mozda ce za 40god stici njihov odgovor?
 
Pod uslovom da se na 100 svetlosnih godina od zemlje nalazi dovoljno razvijena civilizacija da nam posalje odgovor koji ce stici brze nego sto je nasa poruka tamo putovala, tj ako su sposobni za komunikaciju koja se odvija brze od brzine svetlosti. Ako nije sposobna, kako znas da recimo na 70 svetlosnih godina od nas nema neka civilizacija koja je pre 30god poslala odgovor? Mozda ce za 40god stici njihov odgovor?
Па и не знам. Али остављам могућност да су нас, ако постоје у тој сфери пречника 200 св год, регистровали. Е сад није питање само технологије, већ и физикалних константи тј да ли је брзина светлости апсолутна. Неко је споменуо тахијоне и кваркове као брже од светлости, али је то халуцинација. Кваркови су, бар колико досад знамо елементарне честице(тих ,,елементарних" је било већ неколико)и оне нити се крећу брзином светлости нити с њом везе имају, а тахијони су само термин који би означавао честице не само брже од светлости, него би се само надсветлосним брзинама и могле кретати и једино постојати. Међутим засад нема чак ни теоријских назнака о тахијонима.
 
Drugi bi mozda bili zahvalni sto ih je neko ispravio a ne odmah zauzeli gard i napadali " sagovornika " jer je ukazao na gresku. Uoatalom ne vidim zasto se ljutis, zamisli da si rekao da je knjigu Na Drini Cuprija napiao Crnjanski a ja te ispravio i rekao nije nego Andric... Sta ima lose u tome kada sagovorniku ukazrmes na gresku?

A tvoj zivotni poziv je da ispravljas netacne navode , u isto vreme nista ne govoreci o temi?
Pa dobro, ako je tako, VELIKO ti hvala.......
Ne znam kako sam do sada ziveo bez tvoje pomoci.
 

Back
Top