Око 19 одсто младих у БиХ није прочитало ниједну књигу

Ма ни Дружбу Пере Квржице.

Књиге никад нису биле већинска забава.
Nece nikada ni biti, nego je u skolama svojevremeno postojala obavezna lektira pa
su te nastavnici/profesori propitivali, sada je izgleda tako da ni oni sami nisu
procitali nijednu knjigu.
 
Iako nisam nimalo sklon sentimentalnosti prema mladosti, sjetim se komedija iz gimnazije i hrvatskog...

Jedan mi se kolega, u gimnaziji, hvalio kako je zadnja knjiga koju je pročitao bila "Družba Pere Kvržice" Mate Lovraka, a inače je opsesivno čitao sportske sa svim onim Čukaričkima i Pofaličkima; drugi je pak rekao zapanjenoj profesorici kako je Pečorin iz "Junaka našeg doba" bio- Ciganin. Ona ga pita odkud to, a on će: "Evo piše- Lutao je kao nomad"; treći genije o Cesarićevim "Vagonašima" napiše u zadaćnici kako piju alkohol ("jer utjehe nema u vodi"), a to im nije dobro za zdravlje i od toga im je "škoda"; četvrti izvali Žan Žak Balzak.....

Hhahahh...
 
Ма ни Дружбу Пере Квржице.
Књиге никад нису биле већинска забава.
Неб' се ја за'ебав'о САВАМА... Јес'да нисте ћитали НА ДРИНИ ЋУПРИЈУ,
ал' сте ходали "поњој, баааа..." ;)
 
Nece nikada ni biti, nego je u skolama svojevremeno postojala obavezna lektira pa
su te nastavnici/profesori propitivali, sada je izgleda tako da ni oni sami nisu
procitali nijednu knjigu.

ni tad se nije citalo
to je laz
licno sam prepricavala lektire drugarima u razredu jer niko nije citao (inace sam isla u skolu, nisam KAO ISLA, i to u jednu od najpoznatijih srpskih gimnazija)
ja jesam citala jer sam kreten......

tek sad vidim koji je debilizam pokusavati srednjoskolcima nametnuti teme za razmisljanje (smisao zivota i slicno) koje ih u tom uzrastu ne zanimaju
tad se misli na izlaske, zezanje, alkohol i drogiranje....."sta cete obuci za vikend" je jedino sto vas zanima tad....bar 90 % mladih
i to je normalno
to mora da se prozivi na vreme......



odgovaranje iz knjizevnosti spada u najdebilinija ispitivanja koja sam dozivela u zivotu
posebno kad me neko pita sta o nekom delu misli neki kriticar
hu kers
 
To se ne uci, ne postoji nauka za pravljenje para, to se instiktivno radi,
za to ti ne treba cak ni tablica mnozenja. Mnogi su nepismeni ljudi bili
milijuneri ( danas milijarderi).
zbog takvog nacina razmisljanja nasa zemlja i jeste tu gde je
ja bih uvela preduzetnistvo kao obavezan predmet od 4-og osnove
 
To se ne uci, ne postoji nauka za pravljenje para, to se instiktivno radi,
za to ti ne treba cak ni tablica mnozenja. Mnogi su nepismeni ljudi bili
milijuneri ( danas milijarderi).


:rotf:


U Americi vec u vrticu uce decu o tome sta su pare, sta je firma i kako se osniva.
Skolovao sam se u Francuskoj i mi smo imali projekat "mini entreprise" - Mala firma. Napravili smo firmu i ucinili kako to funkcionise

Bilo je bruka projekata. Sa razredom smo putovali svake godine. Ali zadnje godine smo finansirali celo putovanje za sve i jednog daka putem novca kojeg smo skupili na raznim projektima. Pravili smo sendvice i prodavali na odmoru u skoli, napravili olovke i to prodavali, printali majice i to prodavali i napravili dve feste (iznajmili salu, DJ, izbacivace itd) i tu zaradili oko 8.000€ neto itd itd... Putovanje je kostalo preko 1.000€ po daku i sve je to placeno sa novcem kojeg smo zaradili. Niko nije izdvojio 1€ iz kucnog budzeta

To je prava skola. Koja te uci kako da brines o sebi i stvaras PARE.

A ne palamudenje i presipanje iz supljeg iz prazno. Koga briga ko se s kim tuk'o tamo neke 126...koje i sta je mislio bourgeois gentilhomme. Sta ce ti to doneti u zivotu?
 
:rotf:


U Americi vec u vrticu uce decu o tome sta su pare, sta je firma i kako se osniva.
Skolovao sam se u Francuskoj i mi smo imali projekat "mini entreprise" - Mala firma. Napravili smo firmu i ucinili kako to funkcionise

Bilo je bruka projekata. Sa razredom smo putovali svake godine. Ali zadnje godine smo finansirali celo putovanje za sve i jednog daka putem novca kojeg smo skupili na raznim projektima. Pravili smo sendvice i prodavali na odmoru u skoli, napravili olovke i to prodavali, printali majice i to prodavali i napravili dve feste (iznajmili salu, DJ, izbacivace itd) i tu zaradili oko 8.000€ neto itd itd... Putovanje je kostalo preko 1.000€ po daku i sve je to placeno sa novcem kojeg smo zaradili. Niko nije izdvojio 1€ iz kucnog budzeta

To je prava skola. Koja te uci kako da brines o sebi i stvaras PARE.

A ne palamudenje i presipanje iz supljeg iz prazno. Koga briga ko se s kim tuk'o tamo neke 126...koje i sta je mislio bourgeois gentilhomme. Sta ce ti to doneti u zivotu?
Pusti to mi citamo Dantea :roll:
 
:rotf:
To je prava skola. Koja te uci kako da brines o sebi i stvaras PARE.

Šta ono beše rekao John Stuart Mill.......



It is better to be a human being dissatisfied than a pig satisfied; better to be Socrates dissatisfied than a fool satisfied. And if the fool, or the pig, is of a different opinion, it is only because they only know their own side of the question.
 
Šta ono beše rekao John Stuart Mill.......



It is better to be a human being dissatisfied than a pig satisfied; better to be Socrates dissatisfied than a fool satisfied. And if the fool, or the pig, is of a different opinion, it is only because they only know their own side of the question.


Orao i svinja


Jednom svinja iz puna korita


pred vratima imućnoga doma,


ka umije, po svinjski lokaše


Oraj gordo na krutoj litici


veličava krila odmaraše


i oštraše smrtonosne kandže


bacajući plamene poglede


na sve strane u proljetno jutro,


k pobjedi se novoj gotoveći


Nego svinja, kako se naloka,


poizdiže turin obrljani


i ugleda na liticu orla


Groknu krupno, pa govori orlu:


Šta tu činiš na goloj litici,


Nesrećniče i gladni ajduče,


Izgnaniče pod opštim prokletstvom?


Što je tvoja žalosna sudbina?


Prazna slava i grabež krvavi,


pa i s krvlju ručak bez večere.


Pomiri se i predaj ljudima,


viđi ka se živi obilato:


meni na dan tri korita daju,


sve punije jedno od drugoga;


pa cio dan u glib do ušiju,


prevraćam se, na svijet uživam;


ni što mislim, ni glavu razbijam,


no iza sna na puno korito.


Oraj tresnu, pa prikupi krila,


s prezrenijem odgovara svinji:


Mož se hvalit ka pošteno živiš


pred svinjama, ali ne pred nama,


jerbo naše pleme ponosito


takvoga se gnušava života.


Nego ti se čuditi i nije:


svinjski misliš, a svinjski govoriš…


To pogađaš, mi smo grabitelji,


pod vslenskim živimo procesom


opasnosti i krvoprolića;


to su naše igre i pirovi


No likovi naši ponositi


jesu simvol zemnog veličanstva,


na krunama carskijem blistaju;


još se krune diče i ponose


što su lika našega dostojne.


To izreče, pa hitro poleti,


ka krilata iz luka strijela,


u svojemu nad oblakom carstvu.


Osta svinja u gadnom brlogu...”
 
Look. Moj ovogodisnji bonus za rezultat => u visini 6 plata :heart: ;) :heart:
Mogao bih ti pricati o drugim bonusima, prednostima itd....Ali ne zelim da te ometan u listanju knjiga.

Kad stignes da radis i zaradis bonus kad po vascjeli dan kenjas po forumu..Mislim radio sam na zapadu i znam da covjek nema vremena ni novine da prelista a kamo da dangubi po forumima.Javna preduzeca i institucije u BIH su ti raj,nema bonusa ali nista i ne radis,dodjes na posao popijes kafu,procitas novine,dangubis na forumu,pojedes burek i vec je kraj radnog vremena,dodjes kad hoces ides kuci kad hoces,milina a plata redovna,pa dje to ima
 
Kad stignes da radis i zaradis bonus kad po vascjeli dan kenjas po forumu..Mislim radio sam na zapadu i znam da covjek nema vremena ni novine da prelista a kamo da dangubi po forumima.Javna preduzeca i institucije u BIH su ti raj,nema bonusa ali nista i ne radis,dodjes na posao popijes kafu,procitas novine,dangubis na forumu,pojedes burek i vec je kraj radnog vremena,dodjes kad hoces ides kuci kad hoces,milina a plata redovna,pa dje to ima

Hm. Pa vec sam pisao da sam vecerao sa Junkerom. Zakljucak? Pa znaci da nisam neki majmun na dnu lestvice.

Radim u firmi koja ima zaradu od 1.3 milijarde $
A ja sam u HQ te firme. Pri vrhu piramide. A sto si blize kazanu to vise omastis brkove. Logika

Dodem ujutro, odem do restorana da vidim sta ima za rucak. Uzmem nesto za dorucak. Onda odes do kutka gde je kafa, caj, slatkisi itd..Tu caskam malo sa zenskom populacijom. Uz kaficu

Onda se vratim u kancelariju i tu onako citam sta ima po netu i doruckujem. Eh onda malo vidim ima kakvih email poruka i sta ima u vezi posla i hop vreme za rucak. Onda idem u ovaj nas restoran a ako mi se ne svida odem u grad (2-3 puta sedmicno). Vratis se ponovo u kancelariju oko 14h00. Ako ima kakav sastanak, video konferencija ili sta god i to je to.

Oni koji se nalaze nize su pod stresom i kupe sva govna

aprendiendo-ser-jefe.jpg
 
Pusti to mi citamo Dantea :roll:


Bravo. Shvatila si osnovnu poentu u zivotu. Vreme i energiju trositi samo na ono sto ce povecati tvoju trzisnu vrednost.

Dakle citati samo strucnu literaturu koja ce ti omoguciti da budes vise cenjen na trzistu i tako dobijes bolju poziciju, vecu platu i kvalitetnini zivot. Neces gubiti vreme citajuci markove konake i ko se s kim tukao na nekoj livadi pre 1000 godina.Cool je to ali....koga briga za tim?

Bavis se sportom i modeliras telo i imas veci uspeh kod drugog pola. Povecavas trzisnu vrednost.

Zivot je jedan. I ako izuzmemo doba kada si dete i doba kada si fosil o da vidis da je to kratam period. Zato treba racionalno trosenje vremena. Citati neke romane....glupost
 

Back
Top