Ogreban auto na parkingu

Neno

Elita
Poruka
20.451
Jutros na kavi, jedan kolega sav isfrustriran, ljut, razočaran.. kaže kako je tek sinoć uočio poveću ogrebotinu na prednjim desnim vratima svog skupocjenog automobila.
Ogrebotina nije mala, niti površna i načisto je pobijesnio..

Za ovakva manja ali i ouzbiljnija oštećenja, malo ko je odgovarao osima ako se to nije desilo kada smo bili u neposrednoj blizini. Mnogo puta sam i sam vidio kako nesavjesni vozači a i suvozači u kolima, neoprezno često i bahato otvaraju vrata i desi se da oštete drugo parkirano auto.
Često sam bio u dilemi, da zapišem barem broj tablica i zalijepim na oštećeno auto, ali sve te peripetije, svjedočenja, vrijeme.. odbijaju od takve pomisli.

Takav bezobrazluk i nemarnost se najčešće dešavaju na parkinzima ispred velikih prodajnih objekata, marketa, robnih kuća, tržnica..
Dosta oštećenja pri ulaženju ili izlaženju iz auta se dešava nenamjerno ali činjenica je da se to stalnio dogadja.
Mnoge sitne ogrebotine se mogu kao-tako sanirati, ali neke ne mogu bez autolakirera. Kakve su nadoknade i da li osiguranja snose dio troškova prilikom saniranja šteta na parkinzima i sl nije mi baš jasno..

Kakva su vaš iskustva i da li ste imali neprijatnih situacija da vam neko ošteti auto na raznim parking mjestima?
Da li ste kada vidjeli ko je to uradio i kako ste reagovali u tom momentu?
 
u beogradu nema automobila koji posle godinu dve dana vozenja nece biti bar sitno izgreban tu i tamo.
mene su grebali na parkinzima, verovatno sam i ja nekog negde malo zagrebao, narocito kad sam bio vozac pocetnik.. ko planira da se nervira zbog ogrebotina na kolima, ne treba ni da kupuje kola ili neka kupi neki polovni raspad pa da ga je bas briga.
 
velika istina..

zato u hong kong-u jer tamo ima problema i sa brojem parkng mesta, automobile ubacuju u stanove.

Car-in-living-room.jpg


Ferrari-Parked-in-Living-Room-by-Millimeter-Interior-Design_6.jpg


05133337-1-dsc0574_cover_2000x1335.jpg
 
Ima svacega,nov auto posle mesec dana gradskog parkiranja moze na farbanje,neko mi je namerno u dvoristu grebao svaki put na drugom mestu,nije bilo neogrebanog dela,da sam ga navato ne bi mi ginula robija,samo me jednom zena zvala kad je zakacila i dala 100€
 
Nisam imao nekih problema sa tim ,niti sam nekome ostetio auto niti je meni ..
velika istina..

zato u hong kong-u jer tamo ima problema i sa brojem parkng mesta, automobile ubacuju u stanove.

Car-in-living-room.jpg


Ferrari-Parked-in-Living-Room-by-Millimeter-Interior-Design_6.jpg


05133337-1-dsc0574_cover_2000x1335.jpg
Ovo je do jaja …

Ima svacega,nov auto posle mesec dana gradskog parkiranja moze na farbanje,neko mi je namerno u dvoristu grebao svaki put na drugom mestu,nije bilo neogrebanog dela,da sam ga navato ne bi mi ginula robija,samo me jednom zena zvala kad je zakacila i dala 100€
Stavi kameru tebra ,svakakav sljam ima danas i sekiru obavezno ..
 
Ma ne vredi da se prijavi muriji ,radio je to lik i taj koji mu je busio gume pokaze papir da je psycho i kaze pandur sad ne smes da ga lomis ,jer si prijavio slucaj znace da si ti,a ako ga navata sam mora sa fantomkom da ga ne prepozna,to je vec hronika
 
Imaš li koju da prohaberiš o ogrebotinama na parkingu

Dešava mi se da mi neko opiči retrovizor pa moram da ga rukom vraćam u ležište

Средио сам електронику оном мом новом Пежоу 307 цц,

и сад кад га закључам на би-бип, а ретровизори му се склопе, као уши.

Чекам да прође мало зима, да могу и да карам на задњем, кожном, седишту.
 
Drugar prošle godine parkirao na javnom parkingu, došao posle sat vremena neko mu oduvao celo krilo. On kaže ok dajte da vidimo na kamerama ko je oštetio a oni - ne rade nam kamere odavno :lol:

Ono što sam ja primetio žene su u stanju ceo auto da ofuljaju i da se prave blesave. Čak iako imaš svedoke i snimak prave se blesave. Sačekaš neko vreme pa im seckaš i rezbariš auto :mrgreen:
 

Back
Top