Одрицањем од прошлости себи смо ноге исекли

nije stvar ziveti od socijale, nego u tome sto ti i tebi slicni smatrate da vecinski narod treba da gladuje, osim vas izabranih..samo ne znam po kom osnovu ste izabrani.

ko ono bese rekao- ako nemaju za hleb, neka jedu kolace, pa je na kraju zavrsio na giljotini. :mrgreen:

не, ја сам рекао да треба да пости, јер је пост здрав и користан. а и теби не би шкодио, јер би можда средила мало нерве.

- - - - - - - - - -

Poslati su meilovi, nema komentara :D

а да сачекаш који дан?
 
aha, a srbija gladna nije u qurcu?

evo ga jos jedna koji puca na titulu..mozda se nadaju da aca gica cita 4um. :lol:

Србија (Срби) имају своје проблеме.
А то дадиљање неће сигурно ријешити (Виђети историју Срба у задњи 100 година).

Не, нијесам ја. Ја сматрам и југо-ројалисте и југо-комунисте, лоповима, неспособњаковићима, нерадницима и глупацима.
 
не, ја сам рекао да треба да пости, јер је пост здрав и користан. а и теби не би шкодио, јер би можда средила мало нерве.

u redu je da posti onaj ko zeli da posti, ali tema je bila o necem drugom o izjavi doticne da je normalno da neki ljudi konstantno gladuju...nije reci bilo o postu.

sto se tice mojih nerava..hvala na pitanju u odlicnom su stanju..vitamini b grupe iz mesa imaju uticaj. :D
 
u redu je da posti onaj ko zeli da posti, ali tema je bila o necem drugom o izjavi doticne da je normalno da neki ljudi konstantno gladuju...nije reci bilo o postu.

sto se tice mojih nerava..hvala na pitanju u odlicnom su stanju..vitamini b grupe iz mesa imaju uticaj. :D

видео сам у каквом су стању.
 
Србија (Срби) имају своје проблеме.
А то дадиљање неће сигурно ријешити (Виђети историју Срба у задњи 100 година).

Не, нијесам ја. Ја сматрам и југо-ројалисте и југо-комунисте, лоповима, неспособњаковићима, нерадницима и глупацима.

da je drzava ulagala u narod u zadnjih 100 godina, mi bismo danas mozda imali drugaciju drzavu..a drzavu je unistio kralj kada je srbiju ugurao u jugoslaviju, komunisti su samo nastavili gde je on stao. ja ne vidim, sto se toga tice, razliku izmedju kralja i komunista. monarhisit nalaze izgovore za njega da je on morao tako da nije imao izbora....pa onda za svakoga buduceg politicara mozemo tako reci nisu imali izbora.

- - - - - - - - - -

видео сам у каквом су стању.

onda si mogao da vidis da su u odlicnom stanju. :)
 
onda si mogao da vidis da su u odlicnom stanju. :)

девојчице, нешто си погрешно скапирала. то што те ја пуштам да овде вилениш, не значи да ниси опасно близу граници. тако да.. боље мало прошетај.
 
da je drzava ulagala u narod u zadnjih 100 godina, mi bismo danas mozda imali drugaciju drzavu..a drzavu je unistio kralj kada je srbiju ugurao u jugoslaviju, komunisti su samo nastavili gde je on stao. ja ne vidim, sto se toga tice, razliku izmedju kralja i komunista. monarhisit nalaze izgovore za njega da je on morao tako da nije imao izbora....pa onda za svakoga buduceg politicara mozemo tako reci nisu imali izbora.

Да то је то.
Што је Александар започео 1918-1945, Тито наставио, "државник" Злоба Злобода докрајчио 1991-1999.

Да ли Срби имају шансу? Не би рекао. Ресурси су истрошени ван сваке мјере и потенцијала. За остало, вријеме ће учинити своје. Данашњи "лидери" су само кокошари који грабе и задње преостале мрвице.

Да ико мудар направи праву анализу ПРАВОГ стања Срба као народа данас, то би било само да се уватиш за главу.
 
не, ја сам рекао да треба да пости, јер је пост здрав и користан. а и теби не би шкодио, јер би можда средила мало нерве.

- - - - - - - - - -



а да сачекаш који дан?

Poslat je mail sa pitanjima sredinom decembra i pocetkom ove godine , nema odgovora :)
-Да Србија буде уставна парламентарна монархија U ovoj peticiji ima 508 potpisa. 2013 god
-Peticija za obnavljanje monarhije,za kralja i otadzbinu U ovoj peticiji ima 7 potpisa.
Za peticiju od 21.11 2016 god nema podataka
 
Да то је то.
Што је Александар започео 1918-1945, Тито наставио, "државник" Злоба Злобода докрајчио 1991-1999.

Да ли Срби имају шансу? Не би рекао. Ресурси су истрошени ван сваке мјере и потенцијала. За остало, вријеме ће учинити своје. Данашњи "лидери" су само кокошари који грабе и задње преостале мрвице.

Да ико мудар направи праву анализу ПРАВОГ стања Срба као народа данас, то би било само да се уватиш за главу.

Свако има шансу, све док мрда.
Ми смо мали народ који не може да кроји али нека будућа битка гиганата може да буде на нашу корист.
 
Poslat je mail sa pitanjima sredinom decembra i pocetkom ove godine , nema odgovora :)
-Да Србија буде уставна парламентарна монархија U ovoj peticiji ima 508 potpisa. 2013 god
-Peticija za obnavljanje monarhije,za kralja i otadzbinu U ovoj peticiji ima 7 potpisa.
Za peticiju od 21.11 2016 god nema podataka

да, баш незгодна ситуација.. а да пробаш да се обратиш поверенику за информације од јавног значаја. мислим, он ипак прима плату из буџега да би одговарао на таква питања.
 
Poslednja izmena:
Свако има шансу, све док мрда.
Ми смо мали народ који не може да кроји али нека будућа битка гиганата може да буде на нашу корист.

Имали смо користи и корисни прилика колко оћеш.

Љепо је надати се. а са надањем, .... знаш како је то.

Ми смо увијек били "мали народ".
Данас смо исто то - само без дјеце, младости и животне снаге.

Није лако било штокаквој балканској гологузији стварати државе, једну по једну. Иебига, све има своју цијену.
 
Имали смо користи и корисни прилика колко оћеш.

Љепо је надати се. а са надањем, .... знаш како је то.

Ми смо увијек били "мали народ".
Данас смо исто то - само без дјеце, младости и животне снаге.

Није лако било штокаквој балканској гологузији стварати државе, једну по једну. Иебига, све има своју цијену.

па добро, историја је гробница народа. Срби неће бити ни први ни последњи које је време прегазило.
но бар се надам да ће отићи пуног стомака, јер видим да нам је то основна преокупација.
 
Чудно је мало да неке очигледне ствари посматрамо и даље као "теорије завере".
Некако смо се учаурили у нека бивша времена и све новотарије некако исконски одбијамо,као "није то истина,не смарај ме".

Већ дуги низ година се потенцира Лепенски Вир,Винчанско писмо,сведочанства о тој лажи како су Срби населили Балкан у 7 веку-ми на то остајемо глуви и слепи?!

Шта треба још да се догоди,колико времена треба да прође да схватимо да ми никада нећемо бити пуноправни Члан ЕУ јер нас они сматрају малим Русима на Балкану.
Па и ја,да сам на њиховом месту-никада не би допустио неким Србима Чланство-зашто гајити змију у недрима која ће сутра да ме прода Русима
а којима је опет стриктно забрањен излазак на топла мора + имам Сибир за пљачкање који желим да кад -тад постане мој ( ако ја то не будем могао да изведем-можда неке моје будуће генерације).

Што се трпаш негде где те нико неће?
 
Срби нијесу никакви "мали Руси".
Срби су скроз сиебали руске интересе и утицај на Балкану.

Западни" пријатељи" Србе сматрају као мале Русе.
И можеш ти да молиш,да клечиш,да испуњаваш све њихове захтеве-никада нећеш постати Члан њихове ЕУ.
 
Ne razumijem, kako to Poljaci nisu bili manjina u Pruskoj?

па нису. Цигани су мањина у Пруској, а не Пољаци. јер Пољаци су посебна нација, чији је један део насилно подвргнут пруској Круни. с обзиром да су вековима били засебан regnum, стање успостављено поделом Пољске било је неодрживо, и Пољска се првом приликом поново ујединила.

Objasni mi po tebi razliku između Poljaka u Pruskoj, Bretonaca u Francuskoj, Baskijaca u Španiji, čeha, Slovenaca, Mađara... u Habzburškoj imperiji...

Пољаци су засебна нација, а не мањина у оквиру неке друге нације. исто важи и за Баскијце, који су свој политички идентитет (Краљевина Навара) стекли столећима пре него је настала Шпанија. не знам какав положај имају Бретонци у Републици Француској. у време краљевине ти локални идентитети нису имали статус посебних нација. Мађари су у Хабзбуршкој Монархији били поданици Круне Св. Иштвана, а не Круне Отона Великог. престоница им није био Беч, него Пожун (а касније Будим, кад су га ослободили од Османлија). о Краљевини Чешкој (Бохемији) и Круни Св. Вацлава нема потребе ни да причам. Словенци нису ни били нација. нису били ништа. јер нису ни учествовали у политичком животу државе.

Zapravo su Prusi bili prilično efikasni u asimilaciji Poljaka. Druga je stvar što je SSSR to poništio, omogućivši Poljacima da zbrišu švabe(od kojih je ograman dio bio poljskog porjekla) sa svojih teritorija. I da je carska Rusija bila efikasna u asimilaciji kao Prusija - Poljske danas ne bi bilo. Također, i Rusi su vršili rusifikaciju - međutim nisu u tome bili baš efikasni.

Poljska uopšte nije odličan primjer ni za šta. Možda samo primjer katastrofalno loše organizovane države. Iako je to bila druga država po veličini u Evropi - odmah posle Rusije- bila je zbrisana sa političke karte.

да, и колико је то брисање потрајало? једва стотинак година.

Dalje - Litvanci uopšte nisu sačuvali identitet. Litvansko plemstvo je bilo polonizovano. Pa reciom i sam grad Vilnius je bio polonizovan. Samo zahvaljujući SSSR i Staljinu je vraćen Litvaniji (pri čemu je većinsko poljsko stanovništvo raseljeno).

како нису сачували идентитет, кад Литванија (и Литванци) и данас постоје. пољско-литвански политички брак трајао је преко 400 година. и све то време је прилично добро функционисао. да ли познајеш две тако хетерогене републике које су опстале у заједници бар упола толико дуго? колико је трајала федерација Србије и Црне Горе, а ради се о једном истом народу.

Mađari su više puta pokušali da izbore nezavisnost. Znači nisu htjeli da budu podanici Habzburga. Međutim, ti pokušaju su bili silom gušeni. Današnja nostalgija za habzburškim vremenima je posebna priča.

па Мађари и јесу били независни. од кога су зависили? да ли је аустријско и чешко племство одлучивало о угарском стварима? није. да ли су у Угарској важили аустријски закони? нису. па о чему онда причамо.

Prusi, Bavarci, Austrijanci, Baden, Viremberg su bili posebni politički organizmi, sa posebnim institucijama. Teško da bi se ni Sveto ni Rimsko nit Carstvo moglo smatrati nekakvom nacijom. Ipak Njemačka je uspjela, Jugoslavija nije.

да, али то су и даље биле само удеоне области Немачког Царства. свест да припадају јединственом политичком организму никад их није напустила. све док Наполеон није укинуо Свето Римско Царство. али, то је већ 19. век.

Dalje, ta teorija o Irskoj - kako to da se Irska nije odvojila za vrijeme Henrija VIII, već tek u XX vijeku? U XVI vijeku vjerski identitet je bio daleko značajniji nego u XX-om.

кажеш Ирцима њихов католички идентитет више није био значајан. не знам одакле само они проблеми у Северној Ирској, кроз целу другу половину 20. века.
 
Ceo svet se jedva oslobodio monarhija KOJE NICEMU NE SLUZE samo mnogo trose, ne postuju demokratiju ni ljudska prava, a Srbi bi opet NAZAD U PROSLOST...

Definitivno imaju neki pokvaren chip u mozgu.

nije tacno , ogromna vecina srba i nepomislja na obnovu monarhije , vidite li da nijedna monarhisticka partija nema dovoljno uporiste u narodu da bi usla u skupstinu za sta treba tek 5% i to od izaslih na izbore !
 
ja ne govorim o sebi. Bog mi dao talante, zahvaljujući kojima dobro živim...Ali, ne mogu zaboraviti da i svako ljudsko biće ima pravo za najelementarnije potrebe...Pa, ljudi smo, valjda....

Свако људско биће има право да се бори за себе. Али има и оних који не желе да искористе то право.
 
напротив, ја показујем завидан ниво самоконтроле. а овде се некима смеши вишедневни одмор, рекао бих :lol:

ahahahaha zavidan nivo samokontrole samo dok te nesateraju u cosak tad pokusavas da vices vredjas ujedas i grebes hahaha zavidan nivo haha ipak si ti najaci lik na krstarici hahaha
 
Уистину продуховљена, побожна и родољубива жена, која говори суштину...

Догод се не вратимо Богу и монархији, и темељном, конкретном раду на свим пољима, правога спаса нам не може бити...

Ти Милунка да се манеш ћорава посла и да узмеш мало мотику у шаке.
 
па нису. Цигани су мањина у Пруској, а не Пољаци. јер Пољаци су посебна нација, чији је један део насилно подвргнут пруској Круни. с обзиром да су вековима били засебан regnum, стање успостављено поделом Пољске било је неодрживо, и Пољска се првом приликом поново ујединила.



Пољаци су засебна нација, а не мањина у оквиру неке друге нације. исто важи и за Баскијце, који су свој политички идентитет (Краљевина Навара) стекли столећима пре него је настала Шпанија. не знам какав положај имају Бретонци у Републици Француској. у време краљевине ти локални идентитети нису имали статус посебних нација. Мађари су у Хабзбуршкој Монархији били поданици Круне Св. Иштвана, а не Круне Отона Великог. престоница им није био Беч, него Пожун (а касније Будим, кад су га ослободили од Османлија). о Краљевини Чешкој (Бохемији) и Круни Св. Вацлава нема потребе ни да причам. Словенци нису ни били нација. нису били ништа. јер нису ни учествовали у политичком животу државе.



да, и колико је то брисање потрајало? једва стотинак година.



како нису сачували идентитет, кад Литванија (и Литванци) и данас постоје. пољско-литвански политички брак трајао је преко 400 година. и све то време је прилично добро функционисао. да ли познајеш две тако хетерогене републике које су опстале у заједници бар упола толико дуго? колико је трајала федерација Србије и Црне Горе, а ради се о једном истом народу.



па Мађари и јесу били независни. од кога су зависили? да ли је аустријско и чешко племство одлучивало о угарском стварима? није. да ли су у Угарској важили аустријски закони? нису. па о чему онда причамо.



да, али то су и даље биле само удеоне области Немачког Царства. свест да припадају јединственом политичком организму никад их није напустила. све док Наполеон није укинуо Свето Римско Царство. али, то је већ 19. век.



кажеш Ирцима њихов католички идентитет више није био значајан. не знам одакле само они проблеми у Северној Ирској, кроз целу другу половину 20. века.



Neobično tumačenje stvari. Po tebi ispada da su Cigani Prusi, što bi moglo dovesti do zaključka da su Prusi Cigani.
U čemu se položaj Poljaka razlikovao od položaja Cigana u Pruskoj?
Ne vidim kako je to podjela Poljske neodrživa? Kako to da je Poljska obnovljena kao republika, a ne monarhija?
Nije mi jasan kriterijum po kom Slovenci nisu ništa a Mađari, Česi jesu. Po tvojom tumačenju ispada da su Slovenci Cigani.

Što se tiče trajanja brisanja Poljske - zamalo da budu zbrisani potpuno - mislim biološki.
I s obzirom na to da su bili zbrisani - ne bih to mogao nazvati "dobrim funckionisanjem". Osim toga kao što već rekoh - prijestonica Litvanije je bila polonizovana; da je kojim slučajem ta unija doživjela moderno doba, čisto sumnjam da bi Litvanci postojali.

Što se tiče nekakve svijesti o pripadanju jedinstvenom političkom organismu kad je u pitanju takozvano "Sveto Rimsko Carstvo", gdje je ta svjest kad su u pitanju sjeverno-italijanske države? Ili kad je u pitanju Švajcarska? Holandija?

Napisao sam:

U XVI vijeku vjerski identitet je bio daleko značajniji nego u XX-om.

Ti to tumačiš kao

кажеш Ирцима њихов католички идентитет више није био значајан. не знам одакле само они проблеми у Северној Ирској, кроз целу другу половину 20. века.

Eh? :confused:
 
Neobično tumačenje stvari. Po tebi ispada da su Cigani Prusi, što bi moglo dovesti do zaključka da su Prusi Cigani.
U čemu se položaj Poljaka razlikovao od položaja Cigana u Pruskoj?
Ne vidim kako je to podjela Poljske neodrživa? Kako to da je Poljska obnovljena kao republika, a ne monarhija?
Nije mi jasan kriterijum po kom Slovenci nisu ništa a Mađari, Česi jesu. Po tvojom tumačenju ispada da su Slovenci Cigani.

Što se tiče trajanja brisanja Poljske - zamalo da budu zbrisani potpuno - mislim biološki.
I s obzirom na to da su bili zbrisani - ne bih to mogao nazvati "dobrim funckionisanjem". Osim toga kao što već rekoh - prijestonica Litvanije je bila polonizovana; da je kojim slučajem ta unija doživjela moderno doba, čisto sumnjam da bi Litvanci postojali.

Što se tiče nekakve svijesti o pripadanju jedinstvenom političkom organismu kad je u pitanju takozvano "Sveto Rimsko Carstvo", gdje je ta svjest kad su u pitanju sjeverno-italijanske države? Ili kad je u pitanju Švajcarska? Holandija?

Napisao sam:



Ti to tumačiš kao



Eh? :confused:

ili u cemu je razlika izmedju hrvata i albanaca s obzirom da hrvati nisu mogli da se utope u podanike srpskog kralja a albanci bi to uradili :-) :-) :-) :-) zar nam hrvati nisu neuporedivo blizi etnos od siptarskog ???
 

Back
Top