Odoh u baštu..

Ja bih trebala uskoro da sredim vinovu lozu...a ostalu cu takodje tek krajem marta.
Bojim se i da pogledam da li mi je eukaliptus preziveo napolju ovaj veliki minus :sad2:

Od lukovica sam skroz odustala...Kupila u Lidlu samo one male lukovice u saksiji da unesem malo proleca u kucu :D Medjutim planiram ove godine opet poljsko cvece... :) Vidis...to bih mogla pocetkom marta da rasipam :)
 
Eto, već zasadila grašak i stari luk koji je pustio perca.
Ako baš bude mnogo hladno, pokriću senom.

Da li je za šargarepu i peršun rano?
Mi ovde sejemo grašak a vi sadite? 🙃 .. malo šale ne može da škodi... Odlična vam je tema i naslov je inspirativan (za bežanje sa foruma z:mrgreen:)

Zelen i šargarepa mogu već da se seju. Važno je da seme ne zasuši. Da je uvek vlažno, naročito kad proklija. Sporo će nići, ali obzirom da u hladnom bolje napreduje koren, to je za šargarepu dobro.
 
Mi ovde sejemo grašak a vi sadite? 🙃 .. malo šale ne može da škodi... Odlična vam je tema i naslov je inspirativan (za bežanje sa foruma z:mrgreen:)

Zelen i šargarepa mogu već da se seju. Važno je da seme ne zasuši. Da je uvek vlažno, naročito kad proklija. Sporo će nići, ali obzirom da u hladnom bolje napreduje koren, to je za šargarepu dobro.
Svake godine zakasnim, pa posle u travi ne mogu da nađem gde je
šta niklo.
Prošle godine sam probala sa setvenim trakama, pa nije uspelo.
Prija se jadna mučila zrno po zrno pincetom da slaže na trake i
ništa nije niklo.
 
Baš sam razmišljala da dokupim nešto semena i da počnem da pripremam teren, ali biće još mrazeva, pa u sunčanim intervalima samo mogu da okopavam lejice. Hortenzije su mi nedosanjani san i ove godine baš želim da ih ugostim. Ovo je juče trebalo da napišem, pa sam otišla offline, kad ono, danas već vidim da se vodi polemika o hortenzijama... čudo! Ustvari nije, hortenzije su stvarno dostojne toga da o njima istovremeno razmišljaju mnogi ljubitelji cveća u ovo doba godine. :cvet:
 
I danas sam bila vredna. Napunila sam neke gredice gde će biti
rasad povrća. Zasejala malo peršuna i napravila rasad zelene
salate i blitve.
Mada nema ništa bolje od zelja. Prošle godine sam ga prilično
razmnožila.
Divno!
I mi sadimo zelenu salatu u ovom terminu.
Peršun sam imala svež tokom cele zime u polju.
Još će biti mraza, pa moram da se strpim, a čitajući ovu temu, jedva čekam.
Danas je mala sestričina klimala sa mnom naokolo i razgledala gde će šta da bude slušajući me pomno kao da se u sve to dobro razume :D . Imam da razredim visoke karanfile jer su se baš lepo namnožili... i da ih postavim negde dobro smišljeno prema visini da ne štrče među niskim biljkama.
Baš bih ove godine da se držim kalendara i opisa biljaka tako da prostor iskoristim što bolje iz meseca u mesec.
To sam i prošle godine pisala pa je ispalo malo random... ali ove polažem na malo više discipline i organizacije.
 
68016.jpg


Ove godine sam ovaj čipkasti peršun zasejala u jednu žardinjeru
koja će biti između cveća. Ne znam koliko je ukusan, al baš mi
lepo izgleda.
 

Back
Top