Odbrambeni mehanizam?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?
 
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?
Sve zavisi s kim imam posla.
 
ma joooj, nekad se uzjogunim pa krenem da se dokazujem što obično rezultuje odustajanjem onog drugog jer se naljuti :zkez::mrgreen:
uglavnom se povučem i buljim u prazno ili mimo ubeđivača što takođe deluje, na forumu kažem šta imam i odoh dalje, postoji
razlika u razgovoru i gnjavaži, ne pričaj mi ono što znam, reci šta imaš ako ne znam a to jasno kažem, niko se nije naučen rodio
da sve zna pobogu
 
Nismo svi isti, ni u reali ni na forumu.
Ranije sam imala strpljena za razmene mišljenja. Sada baš i nemam živaca za takvo šta, osim toga, ne zanima me mnogo i nemam volje za rasprave.
Naravno, ne dozvoljavam da neko leči svoje komplekse i frustracije na meni.
Ne ostajem dužna ali ne u smislu maratonskih rasprava, posle par rečenica 'otkačim' sagovornika i ne razmišljam više o situaciji.
 
Meni se dopada obrnuta psihologija, ne ona kao kod druga Ostoje (Dimitrije Banjac ga igra) gde udbasi okace vezanog lika naopacke, da mu mosnice dodju gore i prikace za njih struju, nego ona koju je koristila koleginica iz NS-a sa nikom Konzab, ona bi se indirektno, u formi negacije, obratila smaracu najpikantnijim psovkama iz bogatog repertoara naseg naroda. :malav:
 
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?
U sustini sam povlačeći tip, jako retko sebe dovedem u situaciju da se raspravljam, isterujem mak na konac itd. Ako se, što je neminovno, ipak nađem u takvoj situaciji, od sagovornika zavisi kako ću se postaviti. Sa nadobudnim, jezičavim, vulgarnim, glupim ljudima nemam šta da raspravljam, niti će rayumeti oni mene niti ja njih, a trošenje energije na dokazivanje da je zemlja okrugla je besmisleno. Povučem se i alalim raspravu, ne smeta mi ako delujem kao tunjava budala.
Bliske ljude ne računam u ovo, mada i sa njima gledam da se prvo izduvam pa onda raspravljam, ne volim da povređujem ili vređam one koje volim, a bojim se da mi nije narav toliko blaga da mogu da se kontrolišem uvek i onda, kada popusti samokontrola, u stanju sam oči da iskopam, a realno gledano, ništa nije vredno toga.
što se foruma tiče, sa par ljudi ovde mogu da diskutujem unedogled i kada se desi da smo na različitim stranama, ali posle toliko godina na internetu, gledam da ne reagujem na budalaštine. Ako mene neko lično načepi, nije problem da oteram osobu u ku_rac, stvarno iako je ignore opcija koja mi više odgovara.
evo, sad ću da rizikujem i da napišem da me je elektrika ispizdela pre neki dan, svojim gadnim komentarima na izgled psa sa slike, na temi Ljubimci. Mislim da je to rpavi primer netraženog, nićim izazvanog, grubog ponašanja.
staviš sliku psa i onda ti dođe neko da prosipa fujčine jer-iskrenost je na ceni.
To kako se oseća onaj koji čita gluposti na račun životinje kojoj je privržen, e to već nije naš problem.
Važi.
 
Kod mene više ljudi ne iniciraju odbrambene mehanizme. Došlo je to sa godinama kad manje marim za ljude, a počinjem da strepim od tzv. više sile. Gradim odbrambene mehanizme za borbu protiv bolesti, oskudice, gubitka dragih ljudi, meteoroloških prilika, pa me zato napadi drugih ljudi ne dotiču. Može to da zvuči arogantno, ali, dragi moji, yebe mi se za nečije napade.
 
Сад ти је, верујем, лакше. Тако је и мени било кад сам рекла шта сам имала.

nije mi bas lakse, ispizdela sam ali me nije dotaklo preterano,
do oosbe je tj do karaktera.
bilo mi je glupo da se mesam onda kao sto mi je glupo da, na slike macaka koje ti postavljas bacam peglu i govorim sta imam.
ali je posluzilo kao odlican primer nicim izazvane grubosti.
 
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?
Као што ја имам право на свој став, и тај неко има право на свој, сасвим супротан мом.
Могу да се браним од неправедних оптужби да сам нешто урадила што нисам, а што неког угрожава.
Али да браним своје мишљење немам потребу, сви га имамо као и дебело месо :)
 
Aj da tgujemo malo, export-import :aha:
Imas li icega viska na lageru?
Ja imam pun kombi nekih kineskih led lampi, rade, ali kad ih ukljucis ometaju radio signale, ne znam zbog cega :rumenko:
Cena- sitnica, delimo dobit 60:40 :whistling:

Sta da delis kad te uvek zeznem za %. Na kraju ces da mi das ninu temu (koju bajdvej nemojmo spamovati). :lol:
Imam neke stripere za istovar inace.
 
У рл избегавам свађе, као и овде. С тим да се овде чак и исконтролошем, ваљда ми није довољно битно, у рл та свађа буде жестока, и газим док не истерам ствари на чистац.
 
nije mi bas lakse, ispizdela sam ali me nije dotaklo preterano,
do oosbe je tj do karaktera.
bilo mi je glupo da se mesam onda kao sto mi je glupo da, na slike macaka koje ti postavljas bacam peglu i govorim sta imam.
ali je posluzilo kao odlican primer nicim izazvane grubosti.

Савршено ми је свеједно шта ћеш рећи о тим мачкама. Немам ту патолошку потребу да се поистовећујем са животињом.
 
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?

Zavisi sta mi napada i koliko mi je napadnuto važno.
Ukoliko procenim da je veća šteta nego korist od rasprave savršeno me ne zanima šta će misliti o meni i takvu raspravu napuštam. Načelno napuštam, može se tako reći.
U suštini mene mogu da povrede samo oni koje volim a samo povređena mogu da se svadjam, plačem, grcam, u situacijama kada te neko ujede za srce.
 
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?



Najbolje je ignorisati jer: "Ko s decom leže upišan se budi".
Šta je uvreda ili omalovažavanje?
Reč neke jadne, bezvredne individue koja u svojoj mentalnoj bedi nema argumentacije, činjenica i dokaza pa u nemoći da odbrani svoje mišljenje pribegava uvredama.
Šteta gubiti dragoceno vreme na ljude koji toga nisu vredni.
Budali ionako ne možeš ništa dokazati i objasniti. :lol:
 
Uglavnom nismo u stanju da kontrolišemo svaku situaciju, niti mozemo uvek da znamo šta nas očekuje u kontaktu sa ljudima , niti da li ce i kada, neko nesvesno ili namerno da nas uvredi . Ne samo u real life vec i na forumu...Iznesete svoje misljenje a neko dodje i soli vam pamet ubedjujuci vas da niste
u pravu, pri tom vas i vredja.

Na koji način branite svoj ego ili integritet kada ga neko povredi, uvredi ili omalovaži ?
Kojim se odbrambenim mehanizmom najviše služite i u kakvim sve situacijama?
Smehom.
najviše volim da napišem LOL
 

Back
Top